Търся съвет за лечение на хематом

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Търся съвет за лечение на хематом

Мнениеот T-u-R-b-O » Пет Май 27, 2011 6:26 pm

здравейте,

преди 4 дни се размазах по тресето на витоша и най-засегнатото място е на гъза - по точно дясната буза отстрани ... ходих във Воена да ми направят снимки и няма нищо счупено :peace: но има Хематом ... първоначално беше леко подуто и цялата лява страна ми беше изтръпнала... сега след 4 дни , е мн подуто, започва да синее и зеленее , доста болезнено и пари много и което мен ме притеснява е, че все още ми е изтръпнало и подутото започва да се отича надолу по лявия крак...
За сега му правя студени компреси защото ми казаха да не го мажа с кремове като Fastum Gel .

не ми се ходи пак във военна и съм сигурен ,че тук има доста хора които са имали подобен проблем, и ще съм благодарен за съвет който може да помогне :beer:
Аватар
T-u-R-b-O
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1188
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 7:36 pm

Re: Търся съвет за лечение на хематом

Мнениеот AntonZlatkov » Пет Май 27, 2011 9:19 pm

Аз такива неща оправям също със студени компреси, а вечер компрес с риванол.
0876333515
Аватар
AntonZlatkov
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1187
Регистриран на: Нед Апр 03, 2011 2:00 pm

Re: Търся съвет за лечение на хематом

Мнениеот did » Пет Май 27, 2011 11:23 pm

Компрес с варен ориз!!! Нищо друго не изсмуква толкова бързо хематоми. Това не е бабина рецепта, а съвет от най-добрия спортен рехабилитатор, когото познавам. През деня мажи с разни мазила като Лиотон 1000, Хепароид, ... а преди лягане - компрес с ориз до сутринта. От фастум наистина няма смисъл.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Търся съвет за лечение на хематом

Мнениеот T-u-R-b-O » Съб Май 28, 2011 10:47 am

варен ориз? щом има ефект :agree: thx
Аватар
T-u-R-b-O
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1188
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 7:36 pm

Re: Търся съвет за лечение на хематом

Мнениеот skiman » Съб Май 28, 2011 11:10 am

Изображение
За ориза и аз знам, но ми е малко чудно, как ще закрепи компрес на задника :eyebrow:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Търся съвет за лечение на хематом

Мнениеот massada » Съб Май 28, 2011 11:35 pm

гладиаторския компрес-най доборто за травми в света.от билкова аптека си зимъсх черен оман корени,смилаш ги на кафемелачка.сипваш в една чаена чаша 2-3 супени лъжици от смляното.капваш му 3 лъжички олио след което го заливаш с вряла вода -100-150 мл и бъркаш докато стане желирана смес-сместа я нанасяш върху парцалче което слагаш на поражения участък и го бинтоваш да не пада.на сутринта си готов за арената :beer:
massada
 
Мнения: 40
Рейтинг: 995
Регистриран на: Нед Фев 20, 2011 6:02 pm

Re: Търся съвет за лечение на хематом

Мнениеот Univer welo » Нед Май 29, 2011 6:40 am

massada написа:гладиаторския компрес-най доборто за травми в света.от билкова аптека си зимъсх черен оман корени,смилаш ги на кафемелачка.сипваш в една чаена чаша 2-3 супени лъжици от смляното.капваш му 3 лъжички олио след което го заливаш с вряла вода -100-150 мл и бъркаш докато стане желирана смес-сместа я нанасяш върху парцалче което слагаш на поражения участък и го бинтоваш да не пада.на сутринта си готов за арената :beer:



Това го изпробвах - помогна ми/ 1 опаковка -1,50/, само ,че сега си купувам само смляно кафе. Пробвай, пробвай и с лопуш - сега листата му са в силата си.
Бързо оздравяване! :wavey:
Н Е В Е Ж Е С Т В О Т О Е С И Л А !



[color=#FF0000] !!! ВСЯКО ПЛЕМЕ Е ДОСТОЙНО ЗА ВОЖДА СИ !!!
или по -ясно казано ВСЕКИ НАРОД СИ ЗАСЛУЖАВА УПРАВНИЦИТЕ!
Аватар
Univer welo
 
Мнения: 230
Рейтинг: 1238
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2008 11:53 am
Местоположение: СВЕТЪЛ БАЛКАНСКИ СУБЕКТ


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bdz43r и 31 госта