Родители - пари ?!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Родители - пари ?!

Мнениеот swaggajackaz » Чет Апр 28, 2011 8:02 pm

Някой някога имал ли е спорове с родителите си за пари, който са дадени за колело/части за колело или са предвидени за това..Какво беше решението което взехте..?
GO BIG OR GO HOME!
Аватар
swaggajackaz
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Апр 10, 2011 4:57 pm

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот crossenduro2 » Чет Апр 28, 2011 8:09 pm

Проблем с родителите имах в началото, още когато започнах този спорт. Първите ми инвестиции бяха от 250 - 300 лв, САМО за екипировка и протектори. После също имах проблеми и за колелото, но винаги си копувах това което искам, но с МОИ пари! Аз доказах на родителите ми, че искам сериозно да се занимавам с този спорт и от тогава, дори те ми помагат доста с бюджета :agree: Според мен, ако имаш проблем с даването на пари за байка, обясни на родителите си колко много искаш да се занимаваш с това и постоянно им говори за колела. Действа!
Изображение
crossenduro2
 
Мнения: 884
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 9:15 pm
Местоположение: Добрич

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот taurus13 » Чет Апр 28, 2011 9:39 pm

Абе малки сте вие...какви МОИ пари. Като почнете сами да се изхранвате и да си плащате сметките и ви останат пари за колело, тогава ще можете да кажете че имате свои пари. Сега можете да искате пари от родителите си, пък ако те преценят, че могат да ги отделят за това ви скъпо хоби радвайте се. Ако не могат, не им се сърдете и не ги тормозете - на тях със сигурност не им е лесно да ви изхранват, изучават и обличат.
Аз лично, винаги съм се въздържал да искам пари от родителите си, когато живеех при тях. Сега съм на 39 и карам толкова и такова колело, каквото мога сам да си позволя.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот sos » Пет Апр 29, 2011 6:59 am

Айде и един съвет от мен :D Подреди нещата в живота си така че вашите да не могат да ти отказват нищо :eyebrow: Ако не си ме разбрал ще кажа, моята щерка като ми подаде бележника, и на мен ми е драго да слагам двайсетолевки вътре, стаята и свети, лъсната, преди да си легне "лека нощ тате" :D Е как да не и купиш Skot :lol: Това в рамките на шегата, но мисля че схващаш идеята :eyebrow:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот Stancho » Пет Апр 29, 2011 7:56 am

Решението на въпроса се нарича работа през лятото и изкарване на пари сам. Така си ги инвестирай в каквото си искаш. Поне наще от 10 годишен са ме оставили така и ако си събера пари някак - мога да си ги харча както искам. Сега вече си работя и си изкарвам пари за колело и нямам проблеми. Въпроса е инвестицията да е оправдана и тогава мисля, че и ваще ще те разберат.
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот TheAnimal » Пет Апр 29, 2011 8:42 am

sos написа:Айде и един съвет от мен :D Подреди нещата в живота си така че вашите да не могат да ти отказват нищо :eyebrow:

Аз правя едни мили очички, на които трудно може тати да устои. Все пак не му се иска да ме гледа тъжна и без настроение :popcorn:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот Vikingonbike » Пет Апр 29, 2011 9:07 am

TheAnimal написа:
sos написа:Айде и един съвет от мен :D Подреди нещата в живота си така че вашите да не могат да ти отказват нищо :eyebrow:

Аз правя едни мили очички, на които трудно може тати да устои. Все пак не му се иска да ме гледа тъжна и без настроение :popcorn:


Вие така и пред катаджиите минавате, мани не го учи детето :D момченце е.

Пич, пробвай да обясниш на родителите си, че все пак това е спорт, колкото повече напредваш, толкова повече изискваш от колелото, а всеки компромис би довел до риск за здравето ти. Радвай се, на всичко, с което родителите ти помагат ;)
Когато бях по-малък, родителите ми нямаха възможност да ми купят читаво колело и карах едно мъртвородено китайче, което повече се чупеше, отколкото караше. Сега, когато работя си позволявам да си купувам това онова и съм спокоен.
Работата през лятото също ще ти е плюс, защото така хем ще събереш парички, хем родителите ти ще видят, че наистина даваш всичко от себе си за този спорт и рано или късно ще те подкрепят.

Успех! :beer:
КМЯ!
Аватар
Vikingonbike
 
Мнения: 992
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 21, 2010 2:27 pm
Местоположение: София

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот argon » Пет Апр 29, 2011 9:11 am

taurus13 написа:.... Като почнете сами да се изхранвате и да си плащате сметките и ви останат пари за колело, тогава ще можете да кажете че имате свои пари....

Леле, Милко :) Ами то значи аз никакви мой пари нямам....ако броим неплатеното парно :)
Иначе темата е много деликатна, и не бих давал съвети, освен да бъдете добри с родителите си, защото и те искат най-доброто за вас :agree:
Like Steven Segal I'm hard to kill....
Аватар
argon
 
Мнения: 492
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 2:33 pm

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот taurus13 » Пет Апр 29, 2011 9:22 am

Добре де - разрешавам да не си плащате сметките за парното и да обръщате парите в колела. ТОПЛОФИКАЦИЯ - най-добрия спонсор на байкъра. :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот dobber » Пет Апр 29, 2011 11:48 am

Не забвавяй да им благодариш постоянно за всичко което са ти позволили да направиш!
Напомняй им постоянно колко много си им благодарен. Ако паднеш и си удариш каската - задължително се похвали как каската те е спасила и как благодарение на родителите ти - ти си жив и здрав. Ако пък се отървеш на косъм от удар - кажи им че благодарение на новата част си имал по-добър контрол и си избегнал дървото. Направи ги съпричастни към спорта ти, нека бъде и тяхна страст. Най-добре ги накарай и те да си вземат колелета и да ходите заедно на вело-походи. След 2-3 месеца - сами ще те водят на състезания, ще си купят багажник за колелета и ще карат приятелите ти на задната седалка.
Само гледай да не прекаляваш с настояването. Трябва да разбереш, че за някои по-скъпи чарколаци ще се наложи родителите ти да планират и отделят пари от 2-3 заплати. Обикновено семейството има определен бюджет и разните мрънканици "искам искам искам" влизат в графа непредвидени. Но когато непредвидените станат прекалено много - просто спират да се правят.
Аватар
dobber
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Пет Юни 02, 2006 11:25 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот subritual » Пет Апр 29, 2011 1:10 pm

Защо трябва да се трепят децата и то със скъпоструващи колела, вместо да си учат уроците и да си играят по градинките и пред компютъра?
Всичко е въпрос на родители, ако вашите са дърво, то трудно ще се преборите. :peace:
Доста непедагогично от моя страна, но исина.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот gesh0898 » Пет Апр 29, 2011 5:06 pm

taurus13 написа:Абе малки сте вие...какви МОИ пари.

Айде бе! Ти ще кажеш. Аз лятото си скъсвам гъза от работа на един пчелин, за което получавам възнаграждение. През учебната година все ми се случва да раздавам флайъри.
Аз на наш'те ми е малко неудобно така да им искам пари. Събирам от празници; от дейностите, които горе споменах и от джобни, което не знам дали е толкова правилно. От баща си изобщо никаква подкрепа не получавам, дори и веднъж да не съм му искал да ме подпомага финансово. Супер спрял е и изобщо не ме разбира, вика вземи си Голф. За сметка на това майка ми ме насърчава. Осигурява ми екипировката, на което съм предоволен. К'во да ти кажа - родители не се избират. Понякога е много трудно да ги промениш, а аз вече почти съм се отказал. На мен например ми е много по-сладко да си карам чарковете, които съм си изкарал сам. Но ми става много тъпо като видя някакъв заекващ, дето не може и името да си каже, да кара колело за няколко хилки. Ама какво да се прави - един случил, друг - не.
ПП: на 12 съм.
ТАЙНАТА
Никога не излизаш с намерение да паднеш, затова винаги слагай каска.
Аватар
gesh0898
 
Мнения: 652
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 5:43 pm
Местоположение: София

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот mrdaka » Пет Апр 29, 2011 5:16 pm

Проявявайте разбира към родителите си. Мойте родители нямаха възможност да ми купят колело. Като започнах работа, събрах част от първата и част от втората си заплата и си купих колело, втора ръка. Имам приятел, чийто родители бачкаха по 12-16 часа на ден, само за да му задоволят капризите и в крайна сметка баща му се разболя много тежко, а майка му не чак толкова тежко. Купиха му кола, той се блъсна с нея, едва не умря на пътя. Накрая си продадоха апартамента, защото нямаше кой да работи и да изкарва пари.

Ако родителите ви имат пари, но не искат да ги дават за да ви вземат по-хубаво колело, вие си имате право да се опитате да ги убедите. Успех.
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот lusi5001 » Пет Апр 29, 2011 7:51 pm

Stancho написа:Решението на въпроса се нарича работа през лятото и изкарване на пари сам. Така си ги инвестирай в каквото си искаш. Поне наще от 10 годишен са ме оставили така и ако си събера пари някак - мога да си ги харча както искам. Сега вече си работя и си изкарвам пари за колело и нямам проблеми. Въпроса е инвестицията да е оправдана и тогава мисля, че и ваще ще те разберат.

Аз както съм на 13 юни права 14 като какъв мога да работа през лятото ... идеи :?
Много искам нова рамка ! ...
Аватар
lusi5001
 
Мнения: 896
Рейтинг: 872
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 12:31 pm
Местоположение: София

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот gesh0898 » Пет Апр 29, 2011 8:22 pm

Барманче на някое по-закътано заведение, ако имаш приятели магазинери - попитай ги, може и да имат нужда да ги заместваш, аз както казах работя на един пчелин, раздаване на флайъри (листовки). И стига пълнил темите с Офтопик. Има си тема за тъпи въпроси.
ТАЙНАТА
Никога не излизаш с намерение да паднеш, затова винаги слагай каска.
Аватар
gesh0898
 
Мнения: 652
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 5:43 pm
Местоположение: София

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот exiteyes » Съб Апр 30, 2011 9:56 pm

Аз спестявам от банички, джобни от мама и тате от у-ще и така. Никога не съм казал мамо, тате дайте ми пари.
Аватар
exiteyes
 
Мнения: 1262
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 8:11 pm
Местоположение: София, България

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот gesh0898 » Съб Апр 30, 2011 9:59 pm

exiteyes написа:Аз спестявам от банички, джобни от мама и тате от у-ще и така. Никога не съм казал мамо, тате дайте ми пари.

Я ми разграничи понятията
Банички/Джобни/Училище
Не си купуваш банички с джобните си, които са ти дадени за училище? Аз така си го представям, освен ако нямаш стипендии и не продаваш банички.
ТАЙНАТА
Никога не излизаш с намерение да паднеш, затова винаги слагай каска.
Аватар
gesh0898
 
Мнения: 652
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 5:43 pm
Местоположение: София

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот despite » Съб Апр 30, 2011 10:21 pm

Ако настоявате да ви купят колело, което струва колкото семейния автомобил, е нормално да се получи спор и 1-2 шамара, но не се сърдете на родителите си. Това е за ваше добро и след време ще им бъдете благодарни.
despite
 
Мнения: 227
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 10:39 am

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот Evgeni » Съб Апр 30, 2011 10:22 pm

Ами и аз имам проблем.С 2лв джобни на ден...е колкото и да спестяваш, учебната година свършва в 1 момент...От баби, дядовци получавам от време на време.Ако искам от баща ми той:"я ми се махни от главата".Иначе майка ми когато има ми дава.На 14 съм и имам СИЛНО желание да работя някъде, но се искат поне 16 :crap: :crap: От 2г съм в тоя град(София) и нямам приятели магазинери и т.н :crap:
royalracing злоупотребява с акаунтите на хора от форума!
Evgeni
 
Мнения: 593
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот swaggajackaz » Нед Май 01, 2011 7:32 am

Много добри постове видях в тая тема и 100% ще размишлявам в/у тях. Аз парите ги имам .. лично мой, събрани от рожден ден и други празници.. проблемът ми е, че според тях някой винаги ще ме измами и не знам си какво. Но вече майка ми я усещам, че започва да ме подкрепя ..скоро ще се сдобия с това, което искам. А за работата лятото, да.. това е доста добра идея, която я имам впредвид от много време. Сега само карам баща ми лятото да ме вземе при него на плажа на Златни пясъци да му помагам .. миналата година му помагах само сутрин и вечер на плажа; събиране на шишета от бира и какво ли не изхвърлено, разместени шезлонзи и махане на шалтетата от шезлонзите - за тая работа ми даваше по 10лв. на ден. Дано и това лято ме земе..

Пп; на 13 съм
GO BIG OR GO HOME!
Аватар
swaggajackaz
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Апр 10, 2011 4:57 pm

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот PowerSlide » Нед Май 01, 2011 8:07 am

Тати каза, че ще ми купи колело!!! :banana: :banana: :banana:
Ама друг път ... :crap:
:popcorn:
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот Stancho » Нед Май 01, 2011 1:29 pm

swaggajackaz написа:Много добри постове видях в тая тема и 100% ще размишлявам в/у тях. Аз парите ги имам .. лично мой, събрани от рожден ден и други празници.. проблемът ми е, че според тях някой винаги ще ме измами и не знам си какво. Но вече майка ми я усещам, че започва да ме подкрепя ..скоро ще се сдобия с това, което искам. А за работата лятото, да.. това е доста добра идея, която я имам впредвид от много време. Сега само карам баща ми лятото да ме вземе при него на плажа на Златни пясъци да му помагам .. миналата година му помагах само сутрин и вечер на плажа; събиране на шишета от бира и какво ли не изхвърлено, разместени шезлонзи и махане на шалтетата от шезлонзите - за тая работа ми даваше по 10лв. на ден. Дано и това лято ме земе..

Пп; на 13 съм


Добре се ориентираш, което е похвално. А за да не останеш измамен - питай и се интересувай! Информацията е нещото, което ще те спаси от прецакване или лоша покупка.
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот royalracing » Нед Май 01, 2011 2:54 pm

Мдаам това е често срещан "проблем" при нас 13-15 годишните..Аз пък пари си събирам по друг начин..Казвам,че ще се събираме с приятели,на рожден ден и най-вече от закуски.Пък наще се включват когато имат възможност.
I am SPECIALIZED
Аватар
royalracing
 
Мнения: 1161
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Фев 12, 2011 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот prokalnatiq » Нед Май 01, 2011 3:16 pm

PRObably1 написа:Мдаам това е често срещан "проблем" при нас 13-15 годишните..Аз пък пари си събирам по друг начин..Казвам,че ще се събираме с приятели,на рожден ден и най-вече от закуски.Пък наще се включват когато имат възможност.

По този начин ти ги лъжеш! :eek3:
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот lusi5001 » Нед Май 01, 2011 3:35 pm

prokalnatiq написа:
PRObably1 написа:Мдаам това е често срещан "проблем" при нас 13-15 годишните..Аз пък пари си събирам по друг начин..Казвам,че ще се събираме с приятели,на рожден ден и най-вече от закуски.Пък наще се включват когато имат възможност.

По този начин ти ги лъжеш! :eek3:

Tова е благородна лъжа :clap: :clap:
Иначе за през лятото съм си уредил работа на село да боядисам 1 ограда :popcorn:
Много искам нова рамка ! ...
Аватар
lusi5001
 
Мнения: 896
Рейтинг: 872
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 12:31 pm
Местоположение: София

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот prokalnatiq » Нед Май 01, 2011 3:41 pm

И какво и е благородното? Като разберат, че ги лажете к'во става??? Дали после пак ще ти дадът пари? Просто им спечелете доверието. :agree:
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот dEcLiNe » Нед Май 01, 2011 6:06 pm

prokalnatiq написа:И какво и е благородното? Като разберат, че ги лажете к'во става??? Дали после пак ще ти дадът пари? Просто им спечелете доверието. :agree:

:offtopic:
Бележкаря, ти по-неграмотно можеш ли да пишеш?
Аватар
dEcLiNe
 
Мнения: 2131
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 5:28 pm
Местоположение: София

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот royalracing » Нед Май 01, 2011 6:37 pm

Така сме "дечицата" :blush: Сеедно ти не си го правил или пък те като по-малки!Кво да им спечеля доверието..Като им кажа дай 250лева за шок,30лева за профилактика на вилката..Бая доверие трябва да спечеля :eek3:
I am SPECIALIZED
Аватар
royalracing
 
Мнения: 1161
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Фев 12, 2011 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот Skittleslolz » Нед Май 01, 2011 7:19 pm

PRObably1 написа:Така сме "дечицата" :blush: Сеедно ти не си го правил или пък те като по-малки!Кво да им спечеля доверието..Като им кажа дай 250лева за шок,30лева за профилактика на вилката..Бая доверие трябва да спечеля :eek3:

Винаги можеш да им спечелиш доверието като ги обедиш, че покупката ти си заслушава като цена и ползата от това ти да я имаш. Друг е въпроса, дали могат да си позволят да ти дават такива суми. Ако могат, то спечелването на доверието им ще е само в твоя полза. Ако не могат, то мисля, че няма да имат против, ако събереш пари по твойте начини, да си купиш съответния компонент.
"The most incomprehensible thing about the world is that it is comprehensible."
Skittleslolz
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Пон Яну 31, 2011 11:01 pm

Re: Родители - пари ?!

Мнениеот vvbiker » Нед Май 01, 2011 7:45 pm

Evgeni написа:Ами и аз имам проблем.С 2лв джобни на ден...е колкото и да спестяваш, учебната година свършва в 1 момент...От баби, дядовци получавам от време на време.Ако искам от баща ми той:"я ми се махни от главата".Иначе майка ми когато има ми дава.На 14 съм и имам СИЛНО желание да работя някъде, но се искат поне 16 :crap: :crap: От 2г съм в тоя град(София) и нямам приятели магазинери и т.н :crap:

И аз с по 2 лева джобни, за 3 години имах колело. Даваха ми по повечко, защото не знаех какво искам и си ги трупах там. :D А иначе за 5 месеца се навиха наще. Майка ми не беше много съгласна, ама като и дадох да покара всичко си мина.. :)
Аватар
vvbiker
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 6:36 pm

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 145 госта