Велопарк Пловдив

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот veskoz » Съб Мар 19, 2011 9:46 am

airborneone написа:А и при вас са събрани едни от "най-качествените" велосипедисти и инициатори...

:clap:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот outfaced » Пон Мар 21, 2011 2:12 pm

за всички, които желаят да помогнат -->> кликни ме тук <<--

:D
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот did » Пон Мар 21, 2011 2:19 pm

Kotka12 да не клика!!!!!!!!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот 4getcredo » Пон Мар 21, 2011 2:49 pm

outfaced написа:за всички, които желаят да помогнат -->> кликни ме тук <<--

:D

:rofl: (за хедъра), иначе :agree:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот FREERIDE RIDER » Вто Мар 22, 2011 11:49 pm

did написа:"Велопарк Пловдив" няма да е DJ парк. Ще има серия от скокове с около 3-4 метра прелитане в table-top секцията, но те не са "дъртове".

Паркът е законен и ще отговаря на изисквания за безопасност при свободно използване.


(с риск да "изям" положително или отрицателно мнение за иначе положителния ми пост )
1-во Безопасността в нашия спорт се изевява в екипировката .
2-ро Защо ще влагате толкова труд и усилия в нещо което няма да е кои знае какво ? при вас има добри карачи -да ,но за да си дигат "райдинг левел-а " те трябва да карат на по екстремни и трудни трасета .
3-то Трябва да има неща който да задоволяват повечето карачи . Хората не трябва да имат страх от попивки ....

Иначе казано много се радвам ,че нещата се развиват в България ,но няма смисъл само да си чешете ръцете с някви скокчета . Направете нещо за което хората да искат да идват в Пловдив .

С удоволствие бих дошъл да помагам с идеи и лопата ,но на този етап не мога мръдна от Хасково . :beer:

Когато почнете работа по самото строене ще е хубаво да ни покажете малко снимки . :idea:
(Оставете ми правописа ,замислете се в-у това което писах по- горе !! )
Аватар
FREERIDE RIDER
 
Мнения: 939
Рейтинг: 1127
Регистриран на: Вто Фев 03, 2009 3:07 pm
Местоположение: Bulgaria ,Haskovo

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот TeDo_BaPHa » Сря Мар 23, 2011 12:00 am

А ТИ, защо не започнеш да използваш онова нещо на 2-я етаж? Или не си стигнал до този "скил левъл"??? A какво правим с "лрайтинг левъл"-а?

:beer: (но така като гледам, нямаш нужните години ;))
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот outfaced » Сря Мар 23, 2011 12:07 am

FREERIDE RIDER написа:С удоволствие бих дошъл да помагам с идеи и лопата ,но на този етап не мога мръдна от Хасково .

Каква загуба за планинското колоездене ... най големия байк парк ще бъде изграден без личното участие и гениалните идеи на FREERIDE RIDER.
Мислехме, че ще е тежко, но след тези редове вече сме на ръба на отчаянието ... безидейни и безпътни ... :praying:

:deal: :peace:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот did » Сря Мар 23, 2011 12:16 am

Няма нужда от такива коментари. Паркът ще е такъв, какъвто са го замислили проектантите му и какъвто успеем да го направим по правилата. Ще се постараем да не отстъпваме като мащаби и качество на парковете в средно голям американски или канадски град. Тези, които критикуват, по-добре да си зададат въпроса, колко законни паркове за планинско колоездене има в българските градове и колко от тях са истински.

Подсказвам: В София няма нищо, което да е направено законно. Може пък да се опитваме да прокараме нов начин за работа с властите, а? Дали на някого това му е хрумвало? Дали това дългосрочно не води до повече ползи от безразборното копане?

Нека всеки си помисли, дали иска след 3 години такива паркове във всеки български град. После да реши, дали ние помагаме или не помагаме на идеята.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот FREERIDE RIDER » Сря Мар 23, 2011 12:31 am

outfaced написа:
FREERIDE RIDER написа:С удоволствие бих дошъл да помагам с идеи и лопата ,но на този етап не мога мръдна от Хасково .

Каква загуба за планинското колоездене ... най големия байк парк ще бъде изграден без личното участие и гениалните идеи на FREERIDE RIDER.
Мислехме, че ще е тежко, но след тези редове вече сме на ръба на отчаянието ... безидейни и безпътни ... :praying:

:deal: :peace:


Нека запазим добрия тон !
Нито ме познаваш ,нито знаеш как карам ,колко карам ,какво строя и как го строя и колко незаконни неща съм построил :D .
Далеч съм от идеята да кажа че сте " ... безидейни и безпътни ... " -това вие сами ще го докажете и покажете !

П.П. Типично в български стил къде сте вий къде съм аз :D
Аз съм с идеята да ви предложа помощ ,а ти се заяждаш .... :lol:
Аватар
FREERIDE RIDER
 
Мнения: 939
Рейтинг: 1127
Регистриран на: Вто Фев 03, 2009 3:07 pm
Местоположение: Bulgaria ,Haskovo

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот did » Сря Мар 23, 2011 12:33 am

Не ни трябва твоята помощ! Нещо неясно?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот TeDo_BaPHa » Сря Мар 23, 2011 12:38 am

FREERIDE RIDER написа:Далеч съм от идеята да кажа че сте " ... безидейни и безпътни ... " -това вие сами ще го докажете и покажете !


Съжалявам, но одавна се е доказало, кой е идеен и кой не ,щом фигурира името на "Крива спица" ;)
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот outfaced » Сря Мар 23, 2011 12:48 am

Ето, да не излезе че нещо се заяждаме лично с FREERIDE RIDER, с възможно най добър тон казвам:
Целите са други и са ясно написани. Моля всеки преди да реши да ни налива акъл, да ги прочете!
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот did » Сря Мар 23, 2011 12:53 am

outfaced написа:с възможно най добър тон казвам:...

Като знам колко усилия хвърли през последните 1-2 години по този проект, направо ти се чудя, откъде намираш сили за добър тон.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот k0cTaHeB » Сря Мар 23, 2011 2:07 pm

FREERIDE RIDER написа:дрън-дрън

2-ро Защо ще влагате толкова труд и усилия в нещо което няма да е кои знае какво ? при вас има добри карачи -да ,но за да си дигат "райдинг левел-а " те трябва да карат на по екстремни и трудни трасета .
3-то Трябва да има неща който да задоволяват повечето карачи . Хората не трябва да имат страх от попивки ....

Иначе казано много се радвам ,че нещата се развиват в България ,но няма смисъл само да си чешете ръцете с някви скокчета . Направете нещо за което хората да искат да идват в Пловдив . :idea:
(Оставете ми правописа ,замислете се в-у това което писах по- горе !! )


Въпрос 2: "Добрите карачи" мислим повече за малките деца, които ще станат по-добри "карачи" от нас.

Въпрос 3: Трябва да има максимално безопасни (до колкото е възможно, без да пострада възможността за градация) съоръжения, на които всеки един малчуган, тинейджър, осъзнат младеж и мъж да се развива с удоволствие.

Ще си "чешем" ръцете с "някви скокчета", защото има повече смисъл от колкото ти влагаш с твоето консуматорско мислене.

Колкото до правописа, то е твоето лице във форума, а никой не взима на сериозно критика, препоръка и т.н. от човек, който дори не може да пише правилно.

:agree:
Изображение Интереса клати феса.
http://www.gravitamin.com http://chetaplusplus.com/
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот Admin » Сря Мар 23, 2011 6:02 pm

FREERIDE RIDER написа:Направете нещо за което хората да искат да идват в Пловдив.


Като обикновен средностатистически планински колоездач на средно ниво, какъвто предполагам, че съм, мога да те уверя, че нямам търпение да започна да ходя в Пловдив поне веднъж месечно заради този парк, в който, като гледам проекта, ще мога доста спокойно, плавно и безопасно да развивам уменията си в области, в които ми куцат.
За тези, които карат по-добре от мен, вече има и Сопот, и Боровец, и цял куп други единични препятствия тук и там, където да могат да карат. Ще се появяват и нови места, сигурен съм. Но място като това, показано в проекта на "Крива спица" все още няма никъде, а точно то може да е най-полезно за хората от начинаещи до средно напреднали. Според мен именно те са преобладаващата част от планинските колоездачи, но знам ли - може твоята информация да е по-надеждна. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот kikon » Сря Мар 23, 2011 6:43 pm

На мен и тепето ми стига за да идвам в Плодвив, пък!
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот TheUndertaker » Сря Мар 23, 2011 7:25 pm

:offtopic:
kikon написа:На мен и тепето ми стига за да идвам в Плодвив, пък!

Те да те лъжат с тия тепета още .... да не мачкате хубавите пътечки в планинката :)

@Предлагам да не се дискутира какво има или няма в парка .... било то за про или noob карачи. Ако имате конкретно предложение, може да се свържите с клуба и да ни го пратите :)
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот fall_out » Чет Мар 24, 2011 5:47 am

В близката седмица ще наминавам към Пловдив, но мога да ви помогна само с двете си ръце (леви) :D Все пак ако има нужда може да ме юркате като общ работник.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот mrdaka » Чет Мар 24, 2011 11:50 am

fall_out написа:В близката седмица ще наминавам към Пловдив, но мога да ви помогна само с двете си ръце (леви) :D Все пак ако има нужда може да ме юркате като общ работник.

Интересно, по всяка вероятност събота и неделя съм в Пловдив. Аз акъл нямам и за това няма да ви давам, но бих мъкнал камъни, чували с пръст и т.н. общо взето склонен съм да помогна с някаква хамалщина в съботния ден :smash: А и бих се радвал да се срещна с fall_out, предвид многото лична кореспонденция която имаме тук в форума :)
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот outfaced » Чет Мар 24, 2011 1:45 pm

Радва че има мераклии да помагат, но като за начало мислим да оставим камионите и багерите да свършат малко работа, че иначе ще ни обвинят в използване на робски труд :lol:

Дните в които ще има "работа за всеки" ще се обявяват на сайта и тук.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот IVO Jordanov » Чет Мар 24, 2011 5:27 pm

FREERIDE RIDER написа:
did написа:"Велопарк Пловдив" няма да е DJ парк. Ще има серия от скокове с около 3-4 метра прелитане в table-top секцията, но те не са "дъртове".

Паркът е законен и ще отговаря на изисквания за безопасност при свободно използване.


(с риск да "изям" положително или отрицателно мнение за иначе положителния ми пост )
1-во Безопасността в нашия спорт се изевява в екипировката .
2-ро Защо ще влагате толкова труд и усилия в нещо което няма да е кои знае какво ? при вас има добри карачи -да ,но за да си дигат "райдинг левел-а " те трябва да карат на по екстремни и трудни трасета .
3-то Трябва да има неща който да задоволяват повечето карачи . Хората не трябва да имат страх от попивки ....

Иначе казано много се радвам ,че нещата се развиват в България ,но няма смисъл само да си чешете ръцете с някви скокчета . Направете нещо за което хората да искат да идват в Пловдив .

С удоволствие бих дошъл да помагам с идеи и лопата ,но на този етап не мога мръдна от Хасково . :beer:

Когато почнете работа по самото строене ще е хубаво да ни покажете малко снимки . :idea:
(Оставете ми правописа ,замислете се в-у това което писах по- горе !! )


Нека изям заслужения "минус" за offtopic-а, който ще избълна, но просто не мога да се сдържа в такава ситуация. Моля, извинете ме!
Макар и да съм, може би един от най-яростните защитници във форума на тезата, че на новаци, неуки, некомпетентни и невежи в областта, задаващи елементарни въпроси, обсъждани хиляди пъти преди трябва, все пак, да се обяснява, помага, разяснява в рамките на най-добрия тон и с търпение, FREERIDE RIDER заслужава едно солидно конско и скръцване със зъби, за да направи опит да проумее колко греши. Още повече, защото не е новак във форума. И по мое мнение кривите спици са запазили повече от "добър тон" в случая. Същността на поста ти не е да предложиш помощ (която самия ти казваш, че не можеш да предоставиш), а всъщност си е чисто даване на акъл, без капчица конструктивна критика, демек никому ненужен шум.
Аз съм никой и нямам право да ти държа конско, но бих ти предложил да помислиш над следното:
- В никой спорт безопасността не се изразява в екипировката!!! Трябва да проумееш това, за да не пострадаш сериозно. Говоря сериозно!!!!
- Опитай се да вникнеш в идеята и значимостта на подобен проект. (did ти е дал жокер)
И последно преди да апелираш за добър тон си помисли, че изказвания от рода на "няма смисъл само да си чешете ръцете с някви скокчета" са не само неуважителни, но и обидни!
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот veskoz » Пет Мар 25, 2011 10:06 am

:offtopic:
FREERIDE RIDER написа:...няма смисъл само да си чешете ръцете с някви скокчета .

:D Ама на аватара си чешеш крастата на скокчетата дело на чесаните ръце. :D

Давайте спици! С вас сме! :clap:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот Ozzie » Пет Мар 25, 2011 7:50 pm

outfaced написа:за всички, които желаят да помогнат -->> кликни ме тук <<--

:D


първата ми реакция след отваряне на линка:
:lol2: :rofl: :lol2: :rofl: :lol2: :rofl: :lol2: :rofl:

Супер идейно като визия!
:agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот did » Пон Мар 28, 2011 5:55 pm

Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот Alpina » Пон Мар 28, 2011 9:37 pm

Я да подпитам Кривите Спици нещо - като чуя "вело проект" и "финансиране то някъде си" се сещам за какви ли не истории вече... Наскоро ми попадна и http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=592696, за който не знам защо не съм чул нищо и идея нямам защо, пък бил "Първият в страната велопарк за екстремно колоездене" та и 60к евро имало в него, някакви съоръжения, чудесии.... явно миналата година имаше прекалено много събития, та дали за това е останало така скрито...
Да го разбирам ли, че и вие сте хванали някой еврофонд, за да правите такъв мащабен проект или ще го карате като MiniDH-а миналата година?

Изобщо като видях повдигната темата за "помпената станция" и като се сетя колко дарители имаше... сега и тази - та се чудя къде сте тръгнали и на каква финансова основа, че като ви гледам наистина мащаба на проекта някак си не ми се връзват нещата...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот did » Пон Мар 28, 2011 9:46 pm

@Alpina: ;)

Сиромах човек - жив дявол!

Както е известно, ние в "Крива спица" сме сиромаси и следователно - дяволи. Опитваме се да правим кал на всеки, особено на нас си, понеже обичаме да караме в кал. :)

За да правим кал, ние се нуждаем от пръст и вода. В момента се нуждаем от пръст и от вода.

Ако някой има 1000 кубика излишна пръст, нека се обади. Ако някой има водоноска - нека се обади.

Обещаваме да не използваме калта срещу габровци, които са ни приятели.
Последна промяна did на Пон Мар 28, 2011 10:09 pm, променена общо 1 път
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот cr0ssfire » Пон Мар 28, 2011 9:52 pm

Само никъде не видях дата ... Някой знае ли кога ще е готов този проект ? :beer:
Карай за днес , защото утре може да не дойде...
Аватар
cr0ssfire
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1099
Регистриран на: Пет Юни 25, 2010 6:36 am
Местоположение: Пловдив

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот did » Пон Мар 28, 2011 9:55 pm

cr0ssfire написа:Само никъде не видях дата ... Някой знае ли кога ще е готов този проект ? :beer:


Всичко ще е готово, точно когато успеем да го направим и нито час по-късно.

:beer:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот outfaced » Пон Мар 28, 2011 10:07 pm

Alpina написа:Да го разбирам ли, че и вие сте хванали някой еврофонд ...


дет има една приказка ... а дано, ама на дали :D
Но то пък с пари всеки може :lol:
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велопарк Пловдив

Мнениеот Alpina » Пон Мар 28, 2011 10:55 pm

outfaced написа:
Alpina написа:Да го разбирам ли, че и вие сте хванали някой еврофонд ...


дет има една приказка ... а дано, ама на дали :D
Но то пък с пари всеки може :lol:


В такъв случай не знам дали да ви го пожелавам... че с фондове нещата май по "правило" се оакват...
Ако вие успеете по друг начин (ха дано), може да се окаже, че това било разковничето - да не се прави заради парите, ами заради спорта...
Ще видим какво ще излезне накрая...

Гледам и един миловиден агитатор сте сложили, с еднозначен жест :D
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: stealth и 55 госта