Забраняват карането в горите и планините !???

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот sensation_blue » Чет Юни 14, 2012 12:04 pm

mentalhead написа: Намерих тема във форума по конретния въпрос, която обаче е заключена. А не бива.

Щото тук има едни такива бъзльовци да не им забранят любимото хоби, което е по-важно от бъдещето, а пък природата за тях е необработен байк парк, лифтовете - най-големия благодат за човечеството, заедно с лекарствата против затлъстяване причинено от возене на последните. Докато има зомбита с промити мозъци, дето се информират от б'ълвоч'ТВ, гласуват за президента на убиващите свободата на словото и мислят, че протестиращите всъщност са лумпените, няма да се оправим! :banghead:
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот emo_gp » Пет Юни 15, 2012 12:07 pm

Колеги,какви за причините за забраната за каране на велосипед в горите,че нещо не схващам?
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот papinu » Пет Юни 15, 2012 2:44 pm

emo_gp написа:Колеги,какви за причините за забраната за каране на велосипед в горите,че нещо не схващам?

Никой не е забранил това!
Единствено забрана може да има на обозначени места, които може да са оградени и/или да има табела с надпис, на която е указана забраната. Такива места може да са военни обекти, някои резервати, ловни стопанства...
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот did » Пет Юни 15, 2012 2:55 pm

papinu написа:
emo_gp написа:Колеги,какви за причините за забраната за каране на велосипед в горите,че нещо не схващам?

Никой не е забранил това!
Единствено забрана може да има на обозначени места, които може да са оградени и/или да има табела с надпис, на която е указана забраната. Такива места може да са военни обекти, някои резервати, ловни стопанства...


Не е вярно!

Беше забранено, с новите промени вече не е забранено.

Гледах пресконференцията на "еколозите" след срещата им с министър Найденов и ББ. Тия са пълни олигофрени. На нито един юридически въпрос нямат отговор. Само заклинания и явен лобизъм.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот sensation_blue » Пет Юни 15, 2012 3:03 pm

did написа:Само заклинания и явен лобизъм.

А в закона и по точно частта за правото на строеж без промяна на предназначението няма лобизъм? Дори ББ си призна по Нова тази сутрин ;)
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот autosvet » Пет Юни 15, 2012 3:08 pm

Всички резервати освен по обозначените и маркирани туристически пътеки (и не трябва да се мърда от тях) са забранени за каране, ходене и т.н.

За съжаление промените в закона са много неприятни относно горите.
Аватар
autosvet
 
Мнения: 258
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 10:09 am
Местоположение: Edinburgh

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот did » Пет Юни 15, 2012 3:12 pm

sensation_blue написа:
did написа:Само заклинания и явен лобизъм.

А в закона и по точно частта за правото на строеж без промяна на предназначението няма лобизъм? Дори ББ си призна по Нова тази сутрин ;)

Точно така. Лобизъм не е мръсна дума.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот moz » Пет Юни 15, 2012 3:13 pm

emo_gp написа:Колеги,какви за причините за забраната за каране на велосипед в горите,че нещо не схващам?

Така и не се разбра.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот autosvet » Пет Юни 15, 2012 3:17 pm

did написа:Точно така. Лобизъм не е мръсна дума.


Не е мръсна дума, а грозни действия осъществявани от долни хора с никакъв морал и обслужващи алчни хора с никакви ценности.
Аватар
autosvet
 
Мнения: 258
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 10:09 am
Местоположение: Edinburgh

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот sensation_blue » Пет Юни 15, 2012 3:27 pm

did написа:Точно така. Лобизъм не е мръсна дума.

Не е, но в болшинството случаи под лобизъм се разбира: пари под масата, дадени от крупен бизнесмен (с тъмно минало) на депутати (министри) с цел да се гласува закон, който да помогне на неговия бизнес, обикновено за сметка на обществените ползи, които в случая явно са разнопосочни. Разбира се има и други случаи на лобизъм, като Вашия в полза на планинското колоездене. Това е нормален лобизъм, защото е чисто демократичен.
По-големия проблем за горите са неконтролируемото изсичане, макар и да твърдят, че се сеело, аз виждам само обезлесяване наоколо. И е нормално да ме притеснява, че с този закон, може да има още по-неконтролируемо изсичане.
Колкото до въпросите на някои новаци за забраната на Планинското колоездене в горите, което не касае Природните Паркове и прочие, ще повторя, благодарение на Дид, Админ и другите включили се (извинявам се просто вече забравих кои са, понеже не ги познавам), първоначално предложените текстове, велосипеда да се третира като АТВ беше променен и няма забрана по дифолт, освен на изрично забранени места, които така или иначе са си обозначени. За което разбира се трябва да сме им благодарни :peace:
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот autosvet » Пет Юни 15, 2012 3:41 pm

Не бъркайте лобизма с активно изказване на позиция и защита на определи права и свободи.

Лобизъм е едни хора дето познават други хора да ходят да говорят с тях, че да се случи нещо в полза на трети хора срещу определена сума пари.

Е не вярвам хората от форума да са събирали членски внос от другите хората във форума и да са го похарчили за работни обеди в спа хотели с министри и дупетати и да си заделили 20% за тях.
Аватар
autosvet
 
Мнения: 258
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 10:09 am
Местоположение: Edinburgh

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот did » Пет Юни 15, 2012 4:11 pm

autosvet написа:Лобизъм е едни хора дето познават други хора да ходят да говорят с тях, че да се случи нещо в полза на трети хора срещу определена сума пари.

Чудесно описа "еколозите".
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот kotseto » Пет Юни 15, 2012 4:21 pm

did написа:
autosvet написа:Лобизъм е едни хора дето познават други хора да ходят да говорят с тях, че да се случи нещо в полза на трети хора срещу определена сума пари.

Чудесно описа "еколозите".


Т.е на "еколозите" някой им плаща специално за да говорят против ли?
kotseto
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 2:17 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот did » Пет Юни 15, 2012 4:36 pm

kotseto написа:
did написа:
autosvet написа:Лобизъм е едни хора дето познават други хора да ходят да говорят с тях, че да се случи нещо в полза на трети хора срещу определена сума пари.

Чудесно описа "еколозите".


Т.е на "еколозите" някой им плаща специално за да говорят против ли?


От конференцията стана очевАдно.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот kotseto » Пет Юни 15, 2012 4:49 pm

И кой според теб ще им плаща? Кой има изгода от това тези поправки да не минат и би заделил една сериозна сума пари?

Не разбирам защо си се наточил толкова на "еколозите" - повечето от тях 100% карат колело и нямат намерение да забраняват карането в горите или където и да е. Те се борят въобще да им гори, в които да караме. А не някъде да пише - тука има гора по документи, ама всъщност да няма вече нищо заради удобството и джоба на няколко човека и прилежащите им политици
kotseto
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 2:17 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот sensation_blue » Пет Юни 15, 2012 9:55 pm

да и на мен ми плащат да плюя Бойко - вече съм милиардер :rofl: :crazy: Стига си си измислял, did, как стана очевАдно, моля за факти и доводи, ясно е че и ти имаш интереси, да си правите байк-паркчета щото видиш ли и на запад имало и всички трябва да сме затворници в собствената си държава и да стоим само в градовете ако може и т.н. горе съм го написал да не се повтарям.
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот mover » Съб Юни 16, 2012 2:18 pm

Поправките в Закона не минаха - всички са върнати от Президента.
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/06/ ... za_gorite/

Искам да помоля в тази тема да не се коментират промени в закона за горите, ако не касаят пряко колоезденето в горите и планините.
Вече има доста други теми за дискутиране на протести и еколози, а може и да се създават нови, ако някой мисли, че е нужно.
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот ina_ivanova » Пет Юни 29, 2012 4:43 pm

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4937251
"Обмисля се и регулация за движението на велосипедисти и коне в рамките на Природен парк Витоша." Да видим каква регулация ще измислят умните глави. :magnify:
ina_ivanova
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юни 12, 2012 10:59 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот did » Пет Юни 29, 2012 5:13 pm

ina_ivanova написа:http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4937251
"Обмисля се и регулация за движението на велосипедисти и коне в рамките на Природен парк Витоша." Да видим каква регулация ще измислят умните глави. :magnify:

Естествено.

При това под "велосипедисти" се разбира "спускачи". Останалите ще го духат.

Толкова усилия отидоха напразно заради няколко зелени кухи тикви с достъп до facebook...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот hitar_potter » Пет Юни 29, 2012 7:26 pm

Чакай сега, Природен парк Витоша не е просто гора. Пък и дори да бяха минали „нашите“ поправки, пак можеха да приемат ограничителни мерки, ако решат.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот fall_out » Пет Юли 20, 2012 6:51 pm

@did Имаш ли доказателства, че на "зелените" някой нещо им плаща, на тези които простериха имам предвид, защото ако нямаш всичко друго са клевети и манипулиране на мнението.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот did » Пет Юли 20, 2012 8:32 pm

fall_out написа:@did Имаш ли доказателства, че на "зелените" някой нещо им плаща, на тези които простериха имам предвид, защото ако нямаш всичко друго са клевети и манипулиране на мнението.


Ами потърси си сам информацията за финансирането на съответните организации бре. Би трябвало да е публична :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Skoinks » Съб Юли 21, 2012 12:51 am

did написа:
fall_out написа:@did Имаш ли доказателства, че на "зелените" някой нещо им плаща, на тези които простериха имам предвид, защото ако нямаш всичко друго са клевети и манипулиране на мнението.


Ами потърси си сам информацията за финансирането на съответните организации бре. Би трябвало да е публична :D


Ти изказваш теза, ти трябва да я защитиш.
Scott Voltage FR20 2010; Rockshox Vivid 5.1 240mm; Marzocchi 888 2011;
Аватар
Skoinks
 
Мнения: 335
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 9:58 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот did » Съб Юли 21, 2012 7:32 am

Изказвам мнението си, базирано на това, което съм прочел и видял, а то не е малко.

Например за мен е показателен факта, че в момента в България тихомълком се легитимира нещо, наречено "екологични организации" (значи останалите са неекологични???). Те висят по заседания в парламента, ходят при министритие... Само дето това са същите "еколози", които с помощта на швейцарско финансиране са правили екологичната оценка при изграждането на съоръженията в Пирин. Странно... Швейцарци финансират наши "експерти" за да се реши, какво да се прави в България.

Другото странно е, че ако в началото поне се мъчеха да изкарат протестите "екологични", накрая и тая маска падна и стана ясно, че става дума за пари. Много пари. Част от тези пари ще идат при "експертите"... Става дума и за това, кой и кога да измести Цеко Минев от Витоша.

И още, и още....

Вместо да скачате по площадите - четете и се информирайте за кого всъщност скачате, защото винаги е за някой. Като си нямахте представителство, лесно ви яхнаха "заинтересованите".

Та така... Сега ще се приеме "компромисен вариант", понеже законът пак ще се поправя. После ще се наложи да се правят екологични експертизи и познайте кои зелени паразити ще получат поръчките!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот fall_out » Съб Юли 21, 2012 3:23 pm

Да разбирам ли, че за теб е нормално монопола и един човек да притежава всички планински курорти, и далеч не само това, Цеко стана популярен в момента и се раздуха, да не изброяваме. Искаш да ми кажеш, че е нормално кмета на Долно Уйно да вземе циганката Гинка на автобуса да я води да протестира? Или пък мозъчните донори от Банско начело с двамата кмета на ГЕРБ спечелили доста странно, които също затвориха пътя с общинската администрация. Изобщо трябва ли да изреждам цялата помия пак която се върти навсякъде, и като не харесваш файсбук ми кажи какво толкова вашето поколение направи, освен да ни остави една развалина, и освен че 97 се събрахте на центъра на София защото стана невъзможно да си купиш хляб друго не си спомням. Ти нали си професор, какво направи българската "интелигенция" за тези години освен, че стигнахте до там да си избирате Христо Стойчков за хонориз кауза?

Не разбираш нали, това е недоволството на младите, не на зелените или платените, защото честно казано ти ми звучиш също доста платено, недоволство, че съм на 24 и се чудя има ли смисъл да стоя тук като виждам всичката тая помия която сте ми оставили?

И да, когато има натрупано недоволство в масите, все някой някак го използва. Опитвах се да кажа, че дори и твоя конспиративен сценарий да е верен той не е по-лош от сегашното статукво. Какво като изместят Цеко от Витоша, като толкова много си прочел и видял, видял ли си какво е сътворил на Банско? Имам предвид да се разходиш из планината, а не да гледаш Тодорка от пътя?

Да те питам кой е по-добре да финансира нашите "експерти" - държавата ли? Коя държава? Държавата в лицето на мутрата Бойко Борисов, или на кого?
И да хората които четяха и се образоваха избягаха отдавна изплашени от това тук, така, че ще се оправяте с нас глупавите които са останали тук и за това ще е лесно да ни водят за носа понеже Вие не сте скачали по площадите когато е трябвало.

И още, и още... но писането не ми е силата.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Skoinks » Съб Юли 21, 2012 3:33 pm

Хихи - евала, fall_out.
Scott Voltage FR20 2010; Rockshox Vivid 5.1 240mm; Marzocchi 888 2011;
Аватар
Skoinks
 
Мнения: 335
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 9:58 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот did » Съб Юли 21, 2012 6:29 pm

Явно с неузрели зелени тикви не може да се говори с аргументи. Те все още си вярват на телевизиите и емоциите.

Вече напълно разбирам TOYAGA, който преди да спре напълно да се подвизава тук, по подобни теми просто пишеше "Еколозите - на Сатурн".

ДОБАВКА:
И понеже веднага някой ще ме попита, каква е алтернативата - ето и маята версия: спазване на законите без емоции.
Последна промяна did на Съб Юли 21, 2012 6:40 pm, променена общо 1 път
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Skoinks » Съб Юли 21, 2012 6:40 pm

did написа:Явно с неузрели зелени тикви не може да се говори с аргументи. Те все още си вярват на телевизиите и емоциите.

Вече напълно разбирам TOYAGA, който преди да спре напълно да се подвизава тук, по подобни теми просто пишеше "Еколозите - на Сатурн".


При теб не видях аргументи. Дай ми един линк в който се доказва едно нещо, което каза в миналия си пост.
Scott Voltage FR20 2010; Rockshox Vivid 5.1 240mm; Marzocchi 888 2011;
Аватар
Skoinks
 
Мнения: 335
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 9:58 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот did » Съб Юли 21, 2012 6:47 pm

Skoinks написа:При теб не видях аргументи. Дай ми един линк в който се доказва едно нещо, което каза в миналия си пост.

Линк и аргумент са различни неща.

Ето ти линк. Ето и още един линк с поредните зелени тикви, които скоро ще бъдат изпечени.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот fall_out » Съб Юли 21, 2012 7:15 pm

Това не са доказателства, просто продължаваш да спекулираш, чул си един глупак по някоя телевизия ( да и аз съм го чул), че на някой си на сайта било обявено, че го спонсорира някой си. Не посочваш имена и организации, нито как те точно са организирали всички тези хора просто пускаш празни слова. Сами, че тук не си в аулата си и думите винаги трябва да бъдат подлагани под съмнение без значение от кой са казани.

И всичко това съм го писал точно защото след като презелите тикви не са свършили нищо, им е време да не пречат на зелените понеже достатъчно са се о**ли.

И по-добре зелен, отколкото печен, но не обръщан.

И м/у другото не съм еколог, незнам защо винаги се намесва навсякъде тази дума. Това е още една манипулация използвана не само от теб.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта