Забраняват карането в горите и планините !???

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Skoinks » Съб Юли 21, 2012 8:33 pm

did написа:
Skoinks написа:При теб не видях аргументи. Дай ми един линк в който се доказва едно нещо, което каза в миналия си пост.

Линк и аргумент са различни неща.

Ето ти линк. Ето и още един линк с поредните зелени тикви, които скоро ще бъдат изпечени.


И когато не е защитен с доказателство, което за втори път не правиш, и аргументът, и линкът който даваш имат еднаква тежест в спора - никаква.
Scott Voltage FR20 2010; Rockshox Vivid 5.1 240mm; Marzocchi 888 2011;
Аватар
Skoinks
 
Мнения: 335
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 9:58 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Skoinks » Съб Юли 21, 2012 8:35 pm

did написа:ДОБАВКА:
И понеже веднага някой ще ме попита, каква е алтернативата - ето и маята версия: спазване на законите без емоции.


Великолепна алтернатива. :bowdown:

Особено когато законите са против интересите ти.
Scott Voltage FR20 2010; Rockshox Vivid 5.1 240mm; Marzocchi 888 2011;
Аватар
Skoinks
 
Мнения: 335
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 9:58 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот PtD » Нед Юли 22, 2012 1:11 am

did написа:ДОБАВКА:
И понеже веднага някой ще ме попита, каква е алтернативата - ето и маята версия: спазване на законите без емоции.



Ъъъ, наистина ли? Тези, дето си ги пишат, за да си уредят бизнеса, и после си ги гласуват? Да ги спазваме без емоции? Не мисля, че някога ще го бъде това. :magnify:

П.П. Много се изговори за яхането на протестите, но голият факт е, че спорните поправки не минаха. Също факт е, че "Златна перла" се събаря - днес минах от там и видях с очите си как работят багерите. Без протестите за Странджа това никога нямаше да стане.

П.П.П. Законите се пишат и гласуват от хора. Те не са свещени скрижали. Човешките закони са несъвършени и понякога трябва масата да се изкаже срещу тях. Пак опираме до дефиницията за демокрация.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот mentalhead » Нед Юли 22, 2012 3:28 pm

@did, най-напред бих искал да уточня, като човек "скачащ" по площадите от известно време, че скачам единствено и само за себе си, воден от най-егоистичен личен мотив да се радвам на красива природа, чист въздух и чиста вода, понеже реализирането на проекта на Ц. Минев за Витоша (и не само той естествено) би влошило всичко това. Не скачам за никого другиго, но пък и вярвам, че скачам за благото на всички ни. Сигурно съм наивен, но нямам нищо против да бъда такъв, стига да съм си аз.
По същество.
Аз не познавам хората, които са в основата на вълната от протести и не мога да знам какво ги кара да отстояват позицията си и дали имат някакви користни лични мотиви, но съм сигурен, че това са хора, които правят доста повече за запазването на природата ни от всички нас. На всички протести обаче срещам преимуществено позитивни, симпатични млади хора, в които ми е съвсем лесно да се припозная и аз :eyebrow:
Какви са тези хора по душа, всъщност не е най-важното и не ме интересува. Това, което ме интересува е че те защитават интересите на страната ми, борейки се вероятно ежедневно срещу опитите на различни олигарси и най-обикновени дребни тарикати да посягат на българската природа.
Аз нямам нито времето, нито познанията, нито възможностите да правя това и съм радостен, че има хора, които го правят. Аз мога единствено да заявявам позицията си като гражданин и се стремя да го правя винаги, когато мога.
Изречението ти за спазването на законите е абсурдно на фона на ситуация, в която мутри и правителство прокарват опасни закони за лични облаги за сметка на целия народ. Тук не е Германия.
Конкретно по обвиненията ти, че хора от еко организациите са получили пари от Швейцарски организации за да правят оценки на съоръженията в Пирин. Предполагам става дума за оценки по ОВОС и ще съм ти благодарен, ако можеш да ни дадеш линк към текст, където става ясно кой и за какво е извършил тази оценка и къде е нередността там.
Това, което аз намирам е участие на швейцарски експерти и швейцарско финансиране по изготвянето на плана за управление на парк Пирин, което обаче се осъществява в съгласуване с МОСВ. Планът е разработен и в сътрудничество с ЮНЕСКО, защото някой си там е решил, че Пирин е не само национално, но и световно богатсво. Ако намекваш, че швейцарците са искали да окажат натиск за да може Пирин да остане планина със защитена природа и да не представлява заплаха за техните курорти, то това не изглежда като да им се е получило точно в Банско.
Другото, което си застъпил като теза, е че протестите целят изместването на Цеко Минев от Витоша за да може друг да заеме неговото място. Това не го разбирам много, много. Ако еко организациите целят да изместят Цеко, спирайки строителството на Витоша, как те ще могат да се възползват финансово от това в последствие, след като строителството вече е спряно? Нали ситуацията ще е абсолютно еднаква както за Цеко, така и за всички останали.
Естествено е в момента всички да искат махането на Цеко Минев от Витоша поради простата причина, че Витоша изобщо не функционира като адекватна туристическа дестинация и ски център. Нека Минев подмени съоръженията на Витоша без да се опитва да прокарва мега-курортните си проекти да видим дали отношението към него пак ще бъде толкова негативно.
В момента Витоша не се стопанисва правилно, от което страдат всички хора, които ползват планината.
Не са случайни и призивите на хората лифтовете да бъдат под опеката на общината защото само така те могат да служат на обществото, а не на интересите на офшорни бизнесмени.
За съжаление законово това едва ли има как да се случи, а Минев пък не дава индикации, че има намерение да се вслушва в желанието на хората. Даже напротив.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот did » Сря Юли 25, 2012 3:00 pm

did написа:Та така...
1. Сега ще се приеме "компромисен вариант", понеже законът пак ще се поправя.
2. После ще се наложи да се правят екологични експертизи и познайте кои зелени паразити ще получат поръчките!


Дотук по точка 1 познах. По точка 2 няма начин да не позная, понеже е гарантирана.

"Еколозите" - на Сатурн!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот autosvet » Сря Юли 25, 2012 5:16 pm

Ако еколозите бяха толкова виновни колкото бизнесмените и политиците ... понякога съжалявам, че сме 21-ви век в Европа и не могат да се организират читави революции и игри с гилотината на късмета.
Аватар
autosvet
 
Мнения: 258
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 10:09 am
Местоположение: Edinburgh

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот hitar_potter » Сря Юли 25, 2012 7:16 pm

То ако си мислиш, че в „екологията“ няма бизнес и политика... Всичките тия вятърни централи, биодизели и не знам си какви още шитни звучат много „еко“, но нито решават проблеми, нито нищо.. Просто прах в очите.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот andycu » Сря Юли 25, 2012 8:34 pm

Защо поставяте всички под един знаменател?! Да, голяма част от еко-организациите свързани с оценка на проекти(държавни или частни) са манипулирани, подставени или фиктивни. Това, обаче, не означава, че всеки с определено образование(екология и опазване на околната среда) е продажно мекотело и зелена тиква. Също така и протестиращите граждани(било то чрез скачане или седене мирно) не са стадо овце, дошло да пасе и блее, защитавайки, всъщност, интересите на овчаря, който ще им застрои пасищата със ски комплекси.
Ситуацията е неприятна, но никакви форумни излияня няма да я променят. Както се видя и граждански протести също не помогнаха много, което допълнително обезсмисля нещата.
Факт е, че отново се попадна в патова ситуация:нито ще се модернизира наличната база, нито ще се строи нова(за което, аз лично, съм против).
П.С.1: Всичките алтернативни източници на енергия и горива са почти изцяло икономика(бизнас) и политика(отвличане на вниманието на населението), екология е имало само в идеята за създаването им.
П.С.2:Алтернатива трудно може да се предложи, защото всеки(еколози, политици, туристи, колоездачи) имат собствен интерес за бранене. Решение на проблема, излъчено от една или друга група, би засягало интересите на останалите, а компромисният вариант е налице(и явно има доста недоволни).
Ambition is for people without a plan.
Продавам: Dartmoor Hornet Боен твърдак http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=166845
Аватар
andycu
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Вто Юли 03, 2012 1:08 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот did » Сря Юли 25, 2012 9:34 pm

andycu написа:Алтернатива трудно може да се предложи, защото всеки(еколози, политици, туристи, колоездачи) имат собствен интерес за бранене. Решение на проблема, излъчено от една или друга група, би засягало интересите на останалите, а компромисният вариант е налице(и явно има доста недоволни).

Глупости!

Туристите, колоездачите а и много от политиците са еколози. Просто една група, наричаща се "еколози" си обсебва правото да говори и преговаря от името на другите, докато защитава собствените си комерсиални интереси.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот PtD » Сря Юли 25, 2012 9:36 pm

Стигаме до моето прозрение, че в условия на демокрация единственото равновесие може да се постигне когато ВСИЧКИ са недоволни :8D: (Понеже е очевидно невъзможно хора с противоположни интереси да са едновременно доволни).
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот andycu » Сря Юли 25, 2012 9:47 pm

did написа:Туристите, колоездачите а и много от политиците са еколози. Просто една група, наричаща се "еколози" си обсебва правото да говори и преговаря от името на другите, докато защитава собствените си комерсиални интереси.


Смисъл хората от Витоша ски и прокаралите закона депутати са тези "еколози"? Или са си купили тази група "еколози", за да си прокарат комерсиалните интереси? Доколкото знам закона (и поправките в него) се изготвя от народните представители. В случея "еколозите" само са се съгласили с приемането му, което някак си ги сваля от трона на антиприродните алчни дегенерати. Без първоизточника, създал нуждата от лобистки закон, не би имало нужда и от "псевдо-еколози". Затова не е добре да изкарваме и политици и бизнесмени от картинката.

PtD - :D :agree:
П.С: Аз съм колоездач, ама не съм еколог :dontknow:
Ambition is for people without a plan.
Продавам: Dartmoor Hornet Боен твърдак http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=166845
Аватар
andycu
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Вто Юли 03, 2012 1:08 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот did » Пон Юли 30, 2012 5:17 pm

Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот xcrider » Вто Юли 31, 2012 3:21 pm

това е най-добрия вариант за мен, хем има лифт, хем има писти, които са необработени и си разцепвам прясната пудра, вместо да ходя на майната си да се спускам по разни гори над бояна където има такава. На теб ти е смешно, защото или си пистар, който никога не е карал ски в дълбок сняг, или не си скиор.
Лошото е, че това едва ли ще се случи, най-вероятно пак няма да има какъвто и да е сезон, лифтовете няма да работят. Поне тази година съм си маркирал местата за фрийрайд. Витоша стената/боби, горите от момина скала към бояна, от черни връх към конярника, просеката в бояна от х.Камен дел към бояна, и към края на сезона ( края на април/началото на май) ще се пускат улейте на резньовете. :))) Майната му на мръсното копеле, на име Цеко.За който се оплаква, че не е карал ски на витоша- негов си проблем. Този сезон имам поне 30 дена ски на витоша, за които съм изпитал кеф като за 300. И всичко това без никакви лифтове.
Щели да сезират европейската комисия... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот did » Вто Юли 31, 2012 3:32 pm

xcrider написа:това е най-добрия вариант за мен, хем има лифт, хем има писти, които са необработени

Нали не си вярваш, че тази ситуация ще остане повече от 2-3 седмици?
Накрая ще се приемат първоначалните поправки, а "еколозите" ще си останат с висенето на Орлов Мост.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот xcrider » Вто Юли 31, 2012 3:34 pm

а прочете ли ми хубаво поста?
точно на 4-ти ред съм го казал.
и не мога да разбера, по какви причини си набедил еколозите като най-големите " вредители" . Винаги има изключения, признавам си, типа на Тома Белев - "искам да няма ски на витоша" и на мен не ми харесва, но идеята на повечето еколози и всички други участващи в протестите, е да се спре осъществяването на това - http://www.obichamvitosha.com/ - интерактивната карта. И ето едно доказателство, че всички тези съоръжения са поръчани в Doppelmayer, Австрия, просто чакат да бъдат потвърдени .http://www.seilbahntechnik.net/en/lifts ... /page3.htm малко надолу scroll по страницата, bitte!
Цеко е един много, много алчен монополист, за който не знае, държи Витоша, Банско, Първа Инвестиционна Банка, Боровец е заложен в банката му, Ок Супертранс, магазини MaxSport, председател е на БФС Българска федерация по ски.
Това, което направи в банско( който е ходил, най-вече лятото, знае за какво говоря), пълно унищожение, пълна грозотия, цял склон изсечен от всякакви дървета за писта и то на недомислено място, където същата тази писта работи само февруари-март - Чалин Валог. Същото чака и Витоша, ако не го спрем, виждате, пуснаха му закон да си смени лифтовете - не иска, казаха му (еколозите) да се маха - не иска, значи иска да ни изнудва, докато не му позволим да си осъществи плана. Ами няма да стане!!!
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот andycu » Вто Юли 31, 2012 4:39 pm

Да се съберат всички природопривърженици и както са поляни и ливади пистите сега(по закон, тъй като не са изкарали земята от държавния горски фонд) да засадят там, където не искат писти, дръвчета. Просто, чисто и екологично решение. :D :agree: (Ако има подобна акция, аз съм там с фиданки до гуша).

А въпреки всякакви публични изявления - "Нищо не можем да направим, няма да има ски, няма да има писти!" Ще видите как, като започне сезона, и ските под наем, и ски училището, и влековете ще си работят, ще си прибират парите, а никой нищо няма да каже. Все пак трябва да се плати на медията, за да направи репортаж...или за да не направи :devil: .
Всичко случващо се е корпоративна сделка, "Инвеститорът" търси най-изгодни условия за печалба(малко вложения, много приходи, за възможно най-кратко време), собственикът(държавата) прави същото. А държавата(в лицето на управляващите) може да получи тези условия, само ако се налага "експертна" оценка на проект, колкото се може повече законови и административни действия и други юридически машинации, обобщавани с думите комисионна и пари.
Ние можем само да седим и да чакаме сделката да приключи с условия не дотолкова неизгодни за нас. И наистина последвалите "евенти" след протестите(уж причина за промените в закона) все повече ме навеждат на мисълта, че макар и мнозинството от протестиращи да са били чистосърдечни в исканията си, като цяло събитието е било удобно най-вече за не чак толкова чистосърдечни граждани.
Но това е по-скоро позиция на краен песимизъм.
Последна промяна andycu на Вто Юли 31, 2012 4:41 pm, променена общо 1 път
Ambition is for people without a plan.
Продавам: Dartmoor Hornet Боен твърдак http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=166845
Аватар
andycu
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Вто Юли 03, 2012 1:08 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот xcrider » Вто Юли 31, 2012 11:58 pm

Давай, сади дръвчета извън горския пояс.
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Admin » Сря Авг 01, 2012 9:12 am

Предлагам да прекратите този офтопик. Темата не е за всички промени в Закона за горите, а само за една конкретна. за останалите промени, протестите и т.н., ако не се лъжа, имаше друга тема, така че не цапайте тази. Още повече, че между тези и онези промени няма нищо общо, освен че са внесени по едно и също време.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот outfaced » Сря Авг 01, 2012 6:52 pm

Тя темата си е за сключване. С новия закон ние повече от добре. Даже много по-добре от доста по-демократични и цивилизовани държави.
Друг е въпроса, че най вероятно закона ще бъде преработен и от следващото правителство. Но ако сме културни и не прави прецеденти, няма никой да опре до нас.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот outfaced » Пет Авг 24, 2012 2:54 pm

За да не остане някой с впечатление, че само нас ни цакат с топла бира ... http://www.mtb-news.de/news/2012/08/23/ ... -der-dimb/
В провинция Хесен - Германия си стана наскоро доста сериозен законов конфликт, където провинцията в местните си закони ограничи силно планинското колездене само до широки черни пътища. Последваха протести по форуми и медии, подписки с над 50 000 подписа и ангажимент от страна на DIMB (немска инициатива за планинско колоездене) с адвокати и т.н. + протест с над 400 колоездачи в центъра на Касел. В крайна сметка закона ще се преработи.
Проблема обаче си остава - на много места и по "белия" свят се гледа с лошо око на планинското колоездене от страна на еколози, туристи или просто бюрократи и такива "битки" ще има и за напред.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот konopr » Чет Окт 04, 2012 4:51 pm

а колоездачите могат да са доста полезни за планината всъщност, понеже за кратко време покриват голямо разстояние през планината.
Например http://sofia.dir.bg/news.php?id=12127912 :beer:
Аватар
konopr
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 12:06 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот did » Пон Авг 12, 2013 5:34 pm

Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот MacLeod » Пон Авг 12, 2013 7:25 pm

did написа:http://www.mediapool.bg/bsp-predlaga-i-fizicheskite-litsa-da-sekat-darvesina-news209987.html

Всеки като грабне по една секира и почне да сече, ще стане страшно. Направо нямам думи.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот outfaced » Пон Авг 12, 2013 7:31 pm

Taка се печелят гласове по села и паланки ... какво ти разбира дядо и баба на село от устойчиво развитие и екология. :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот did » Пон Авг 12, 2013 7:45 pm

Вече смениха заглавието на статията, както и съдържанието. Вместо "БСП предлага и физическите лица да секат дървесина", сега заглавието е "БСП обеща двойно поевтиняване на дървата за огрев". След тази промяна, аз моментално разкарвам и mediapool от източниците си на информация.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот MacLeod » Пон Авг 12, 2013 9:30 pm

Заглавието едва ли има някакво значение. Просто дай на беден човек брадва и му развържи ръцете да спечели 10-тина лева отгоре режейки дървета и гледай какво става. Пък да си пише кой каквото иска. Въпреки това си мисля, че имайки се предвид стандарта в нашата мила родина, българинът е уникално толерантен човек. Наскоро си говорих с някакви австрийци в една бирария и като им казах, че в столицата средната заплата е има няма 200 евро. а по селата взимат около 30 евро си мислеха че се шегувам. Те ако живеят така ще стане бунт и 3-та световна, това е повече от ясно, а ние го раздаваме с мирни протести и ни залъгват с евтини дърва отрязани от гората, която трябва да се пази.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот bdz43r » Пон Авг 12, 2013 10:18 pm

Българинът не е толерантен, а просто такъв му е стандарта и му е свикнал... и има твърде много паразити, който спъват и останалите. Австриеца е свикнал на друг стандарт и за доходи, и за работа.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот APD » Вто Авг 13, 2013 9:53 pm

MacLeod написа:Заглавието едва ли има някакво значение. Просто дай на беден човек брадва и му развържи ръцете да спечели 10-тина лева отгоре режейки дървета и гледай какво става. Пък да си пише кой каквото иска. Въпреки това си мисля, че имайки се предвид стандарта в нашата мила родина, българинът е уникално толерантен човек. Наскоро си говорих с някакви австрийци в една бирария и като им казах, че в столицата средната заплата е има няма 200 евро. а по селата взимат около 30 евро си мислеха че се шегувам. Те ако живеят така ще стане бунт и 3-та световна, това е повече от ясно, а ние го раздаваме с мирни протести и ни залъгват с евтини дърва отрязани от гората, която трябва да се пази.


Ти, брато, имаш ли представа колко е един кубик дърва? Искам да те видя как ще чопнеш няколко за 50лв надница, дори да си с моторна резачка. А това за средната заплата не мога и да го коментирам, но предполагам имаш данните от "пришълците", с които комуникираш.
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот hitar_potter » Сря Авг 14, 2013 1:03 am

:censored: :censored: :censored:
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот The Matrix » Вто Авг 20, 2013 3:35 pm

Мотор,джип,атв,кон или колело :crazy: Е тая гора за какво ще я ползват? Ще я отсекат !? Ние нищо лошо не правим нито я замърсяваме нищо какво изкат
НАЙ - ХУБАВИЯ ФОРУМ
The Matrix
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1142
Регистриран на: Пон Авг 19, 2013 4:04 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kbuchvarov и 32 госта


cron