Забраняват карането в горите и планините !???

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Runaway » Пет Фев 11, 2011 11:03 pm

Да маркирам няколко неща, пък кой каквото си хареса да "вземе"...

Не сме единни. Това не ме очудва.

Нито ме очудват предсказуемите, елементарни и типични реакции, които са по принцип присъщи за всеки форум /форум най-вече в смисъла на много хора на едно място/. Естествено, че винаги ще се намират такива, които ще реагират по този начин... ...няма да навлизам в темата - дълбока е. Както казах - маркирам.

Разбира се, не всеки е обърнал внимание на поста ми, с който обяснявам кой, как и за какво се е появил в предаването "Денят е прекрасен". Никой не е и длъжен.
Трябва обаче изрично отново да обърна внимание, че поводът за нашето участие изобщо не беше закона, който се коментира и лично аз /която именно дадох разяснения за предаването/ не съм поемала ангажимент за нищо и пред никого. Така че, какво да ви кажа - просто не смятам, че някой е в позиция да има претенции.

Аз и Райко бяхме поканени заради един преход, можехме 6, 15 или 20 минути да си говорим за него - каквото си искаме - или и там има "ама"...?

Вместо това предоставихме това скромно време, в това скромно предаване в тази "нескромна" телевизия на нещо, което считаме за по-важно! За броените часове по организацията се подготвихме /между другото - заети хора сме/, а за броените минути в предаването максимално концентрирано отворихме темата в телевизионните медии!
Толкоз за сега.
Между другото, вероятно някои от страстно заинтересованите не се сещат, че включително и анкета за закона нямаше да има, ако не бяхме пренасочили интереса от Ком - Емине към закона в разговорите с предаването. Поне не сега. Ами може би след като някой друг направи нещо друго, с което да привлече вниманието.

В този ред на мисли, това е може би добра идея. Хайде! Нека тези, които критикуват да направят нещо по-добро.
Ще се радвам, ако успеят. Наистина. Защото - колкото и за такива като тях да е странно, аз съм от хората, които се радват на постигнатото "добро", независимо кой го е постигнал и на кого се дължи... и кой после щял да се похвали...

За тези, за които написаното по-горе остава неразбираемо, да обобщя - бяхме поканени и изразихме позициите си.
Мисля, че те не се различават с нещо съществено от вашите.
Ако все пак греша, вероятно и инакомислещите ще намерят своя начин да представят своите - предполагам, че не биха се затруднили да си организират 20-30 минути в Панорама.

Толкова по темата кой какво казал, ама къде го казал, ама защо точно така....бля-бля.
Предпочитам да се занимавам с малко по-смислени неща, като например какво оттук нататък може да се направи.
Аватар
Runaway
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1870
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 11:56 am

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Grash » Пет Фев 11, 2011 11:09 pm

Ако искате комбинация между съд и медиино раздухване, мога да ви уредя участие в Съдебен спор по Станция новa, не че това би помогнало с нещо... :D
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот 4getcredo » Пет Фев 11, 2011 11:12 pm

Какво се втренчихте в това предаване, не знам :dontknow: Аз видях двама притеснени от камерата мъже, леко опнати (Райко към облегалката, а пък Любчо уж небрежно напред :D ) и една долу-горе отракана мадама. За хора, които не се появяват всеки ден пред камера, си бяха добре. Аз все пак схванах посланието - колоездачите не са по-различни от пешеходните туристи.

П.С. Пише се "учудвам" ;) :peace:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Фев 11, 2011 11:13 pm

Браво на Лора и Райко за изместването на темата към бъдещия закон, браво и на Любо, че ги подкрепи в национален ефир - важното е да се прави най-доброто, на което е способен човек. Факт е, че благодарение на тях и не на последно място Иван Радев в много кратък срок медии съобщиха за този закон.

Напълно подкрепям и мнението на outfaced - нека да се дават предложения какво да се предприеме.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3980
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Admin » Пет Фев 11, 2011 11:16 pm

deadahmed написа:Че защо аз да организирам - нали искате само съвети за момента?


Така ли било? Аз не съм по-различен от теб - любител на това занимание, планинското колоездене. И аз мога да давам само съвети, ако в това е въпросът. Ето, давам ти един съвет - ти, който също си само любител, направи това, което смяташ, че ще е от полза. Заведи дело, бори се за правата си. Организирай общността, заведи дело от нейно име. Щом смяташ, че е нарушено твое конституционно право, сезирай и конституционния съд. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот STAFF » Пет Фев 11, 2011 11:21 pm

Уважаеми Найденов,

убеден съм, че се радвате на изправна памет, но с оглед на обръщението към моята скромна особа ще си позволя да Ви припомня, че споменаването на патентованото от небезизвестния Марчинко "Правило на седемте "п"-та", а именно - "Правилната предварителна подготовка предотвратява пикливото пръдливо посиране" в настоящия форум с оглед на превантивната подготовка за предстоящия сблъсък с държавните институции датира от поне пет години. В тази връзка бих Ви препоръчал да обърнете специално внимание на постовете на bikerider и на моя милост от онези далечни времена.

Що се отнася до желанието Ви да получавате навременни указания и конкретни насоки за разрешаване на наболели проблеми, бих Ви препоръчал да насочите своите тежнения към лицето Ботушаров и неговите форумни пудели. Пожелавам Ви успех в тази неблагодарна задача!

С дружески поздрав,
Николов
Последна промяна STAFF на Пет Фев 11, 2011 11:26 pm, променена общо 1 път
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
STAFF
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:09 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот deadahmed » Пет Фев 11, 2011 11:24 pm

Grash написа:Ако искате комбинация между съд и медиино раздухване, мога да ви уредя участие в Съдебен спор по Станция новa, не че това би помогнало с нещо... :D


Oпитах се да намекна, че голяма телевизия без политическа независимост в републиката няма. A това предаване и продуцентите му (не съм гледал дори един епизод, само малки части) имат ли разрешително да бъдат частен съд, тоест да имат същите права като градския, да речем?

Admin написа:
deadahmed написа:Че защо аз да организирам - нали искате само съвети за момента?


Така ли било? Аз не съм по-различен от теб - любител на това занимание, планинското колоездене. И аз мога да давам само съвети, ако в това е въпросът. Ето, давам ти един съвет - ти, който също си само любител, направи това, което смяташ, че ще е от полза. Заведи дело, бори се за правата си. Организирай общността, заведи дело от нейно име. Щом смяташ, че е нарушено твое конституционно право, сезирай и конституционния съд. :agree:



Така не става. Сами пишете да предложим какво може да се направи, а после осмивате съветите. Окей, окей...
Щом ме съветваш вече, първо издигни кандидатурата ми (по проблемите запазвам за неопределено време неутралната си позиция) на представител с необходимото мнозинство от настоящата маса регистрирани членове на ... организацията, после ще изберем чрез открит конкурс коя адвокатска кантора да ни представлява, накрая и ще теглим и чертата.
Последна промяна deadahmed на Пет Фев 11, 2011 11:31 pm, променена общо 1 път
Аватар
deadahmed
 
Мнения: 238
Рейтинг: 963
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 10:14 am

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Grash » Пет Фев 11, 2011 11:28 pm

Ами нямат никакви такива разрешения. Всичко е шоу, но се прилага закона все едно е истинско. С други думи накрая има решение на съдията, както и морален вод на публиката в студиото. Ако не друго се дава някаква гласност на проблема и се обсъждат нещата по-задълбочено, с правни термини и тн, както си му е реда. За тази цел обаче, някой трябва да си формулира исканията към държавата документално, все едно ще се явява в истински съд и след това да отиде в предаването.
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот deadahmed » Пет Фев 11, 2011 11:42 pm

Е, ако истински съд приема решенията на това шоу за законни - окей.

23:42 е и вече ми дотегна да чета локумите относно нещо, което ме касае и мен. Не бягам от темата, утре като се върна от карането, ще прочета новите идеи :wavey:
Аватар
deadahmed
 
Мнения: 238
Рейтинг: 963
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 10:14 am

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот STAFF » Пет Фев 11, 2011 11:43 pm

@ Runaway

Винаги съм се възхищавал искрено на способността на такива като Вас да не ме очудят с нищо. Браво! Вие сте наистина чудесен, расов представител на Вашата порода.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
STAFF
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:09 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот ivan_radev1 » Пет Фев 11, 2011 11:54 pm

Стаф и пригласящите му,

Осъзнавам колко Ви е тежко. Трудно е да си съвършен, всичко ти изглежда пошло и недостойно.

Молим Ви да простите нашите грешки! Знаем, че никога нищо не правим както трябва, но нямаме избор, не сме съвършени. Само се чудя(нали съм си невежа) защо продължавате да ни удостоявате с Божественото Си внимание.

Дали има шанс да Ви помолим да вземете нещата в Свои ръце и с един жест да оправите всичко?

Знаем, че в България медиите страдат от различни обвързаности и често са далеч от професионализма. Затова Ви молим да създадете поне една медия по Ваш образ и пободие, към която да се обръщаме в бъдеще. Освен това Ви молим да ни надарите поне с малко разум, за да не се излагаме така. Да се свети Вашето име.Амин.
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Rayko » Пет Фев 11, 2011 11:58 pm

@STAFF, врагът е общ - законът, който ни ограничава свободата! За сега мисля, да не си хабя барута, за да водя война с теб.
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот bikerider » Съб Фев 12, 2011 12:37 am

Мъка... някои хора просто не живеят на тоя свят. Нищо, байкпарковете ще пресеят редиците. Не мисля да се ядосвам, че съм бил прав навремето, то беше ясно. А кой е врагът е 100% ясно и това е "мат'риала". Като гледам масовата реакция "кой ми сра в гащите"... ситуацията е FUBAR. Без да споменавам имена, че ще е лична обида, тук пишат откровени идиоти. Които само ще бъдат използвани за да се затегне положението още повече. Говорите за врагове, а имиджовата война е вече изгубена, оттам и пропагандната. Успех!

Edit: ivan_radev1: Моля, не се изказвайте неподготвен. Знам, че Ви е навик, но става досадно.
Последна промяна bikerider на Съб Фев 12, 2011 12:43 am, променена общо 2 пъти
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот PtD » Съб Фев 12, 2011 12:39 am

ivan_radev1 написа:Затова Ви молим да създадете поне една медия по Ваш образ и пободие, към която да се обръщаме в бъдеще. Освен това Ви молим да ни надарите поне с малко разум, за да не се излагаме така. Да се свети Вашето име.Амин.


Медиата на STAFF вече е създадена, но тя по-скоро би имала интерес да лобира за премахване на забраните за ATV-та и мотори...
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот mulltex » Съб Фев 12, 2011 2:00 am

outfaced написа:
Rayko написа:Ако законите "на запад" не ни харесват?

Всъщност те не ни харесват и това един друг проблем, за който трябва да сме готови. Ако нашите решат да следват западното законодателство няма да сме много облагодетелствани. Не защото законите на запад са лоши, а защото ще бъдат следвани сляпо, без да се вземат предвид ключови разлики между състоянието там и тук.

Време е да се систематизират тези разлики и да се подготви аргументиран отговор при следващия подобен въпрос отколкото да се пишат глупости :)
Аватар
mulltex
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1629
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:44 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот deadahmed » Съб Фев 12, 2011 12:16 pm

ivan_radev1 написа:Стаф и пригласящите му,

Осъзнавам колко Ви е тежко. Трудно е да си съвършен, всичко ти изглежда пошло и недостойно.

Молим Ви да простите нашите грешки! Знаем, че никога нищо не правим както трябва, но нямаме избор, не сме съвършени


Не нищо не правите както трябва, а просто всеки прави каквото си иска, без да приема други гледни точки. Смятам, че така отговарям и на ЛС-то от Admin.

bikerider, не мога да кажа, че е fubar. Поправимо е - виж Rayko как уточнява, че законът ограничава свободата. Пак ли ще се ходи в някое предаване, за да се отмени/промени, или може вторият опит да е по-различен?
Аватар
deadahmed
 
Мнения: 238
Рейтинг: 963
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 10:14 am

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот did » Съб Фев 12, 2011 12:19 pm

PtD написа:
ivan_radev1 написа:Затова Ви молим да създадете поне една медия по Ваш образ и пободие, към която да се обръщаме в бъдеще. Освен това Ви молим да ни надарите поне с малко разум, за да не се излагаме така. Да се свети Вашето име.Амин.


Медиата на STAFF вече е създадена, но тя по-скоро би имала интерес да лобира за премахване на забраните за ATV-та и мотори...


'Мчи като нищо точно хората с АТВ-тата, джиповете и моторите ще вземат да направят нещо реално за промяната на спорните текстове в закона, преди ние още да сме се наумували :confused:

http://www.offroad-bulgaria.com/showthr ... 892&page=1
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Admin » Съб Фев 12, 2011 12:36 pm

Ако си чел темата, те вече са направили. Точно когато е трябвало. И по най-сигурния начин - чрез хора от техния форум, които са на добри позиции във властта. Ако ти знаеш за такива хора в нашия форум и можеш да върнеш времето с два месеца назад...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот deadahmed » Съб Фев 12, 2011 1:37 pm

Нищо не са направили, същите локуми ги имат и в техните теми. Ходели на излет или до хижите с офроуд машини, законът щял да забрани това. Добре бе, а нормално ли е голяма част от тези техни машини да са модифицирани до почти състезателни?
Аватар
deadahmed
 
Мнения: 238
Рейтинг: 963
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 10:14 am

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Alpina » Съб Фев 12, 2011 2:03 pm

Хайде да си гледаме в нашата купичка :eek3:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот fall_out » Съб Фев 12, 2011 2:16 pm

Въпроса е Ние какво да правим, предполагам, че всички искаме да се разграничим от АТВ-стите. Ясно ще се опитаме да се докопаме да всяка медия и да дадем гласност на нещата. По-важното е как ще се развият нещата след това. Според мен само с медийте няма да стане, даже и да ги чуят, ще се направят, че не са. Лошото е, че тук всичко само с връзки става.

Не забравяите, че ние не сме роби или подвластни. Ние сме хората от които зависят нещата тук! По този начин трябва да мислим, а не да се умоляваме. Ако се държим като губещи, ще бъдем губещи. Да разсъждаваме от страната на силата моля!

Аз ще направя каквото мога и колкото зависи от мен, колкото и малко и незначително да е.


П.П. Аз много се радвам за това предаване и участието на админ и другите. Гледате го от грешната страна, предаването е перфектно защото обхваща аудитория която не се интересува от такива неща по принцип, имам предвид те няма от къде другаде да разберат за таквиз неща поради различни причини. Като за първа стъпка е супер. Разбрах, че в 24 часа щяло да има статия, но не съм го чел.


П.П.П. За всички отрочета на комунизма - моля не си изсипвайте душевната нищета тук, а се обърнете към специалисти като междувременно не си губете времето да пишете.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот deadahmed » Съб Фев 12, 2011 2:58 pm

Alpina написа:Хайде да си гледаме в нашата купичка :eek3:


Whatever ... виж едно от мненията за велотуристите в темата, чийто линк did цитира.
Аватар
deadahmed
 
Мнения: 238
Рейтинг: 963
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 10:14 am

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот sergeh » Съб Фев 12, 2011 3:10 pm

Чета и си мисля ... макар и "отроче на комунизма" ...

Дали фокусът на този закон е планинското колоездене и съответните забрани за него или с прекалена патардия няма насилствено да изместим фокуса в тази посока? Защото много по-належащо е регламентирането и регулиране на достъпа до планината за наистина рушащите и замърсяващи природата моторни превозни средства ...

Дали пък не е наистина добре да привлечем вниманието към въпроса с нещо наистина "велотуристическо" - например едно достатъчно масово покоряване на вр. Ботев - хем е на централно място в България (еднакво отдалечено от всички), хем няма да нарушим закона (нещо задължително за публично и официално мероприятие), защото така или иначе до там се ходи и по планински път (например от Паниците до Калофер). При достатъчно добро разгласяване и подготовка има потенциал да стане любопитно събитие, което да е отразено от медиите и покрай това да се заговори за нашите искания за промени или те да се илюстрират и подкрепят по подходящ начин, а и време за организация има, защото това е подходящо за по-топли дни ...

Или пък това може да е наливане на вода в мелницата на "враговете" - да си карат по пътищата, да не се бутат където не им е мястото ...

Чета и си мисля ... и не мога да реша ... а какво остава за хилядите съфорумци с техните различни мнения, идеи и гледни точки. От "Осанна!" ... до "Разпни го!". Тежко на "грешниците", заели се да свършат нещо конкретно с най-добри намерения - ще ги пребием с камъни-постове, има ненадминати майстори в това изкуство тук ...

Прибързаните действия не дават най-добрия резултат, прекаленото умуване и протакане - също. Трябва да намерим баланса.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот deadahmed » Съб Фев 12, 2011 3:28 pm

Малко офф по темата, хрумна ми да направя кавърче от думите на един "ей, пич":

"Obviously we have a politicians in BG Parks," cyclist said. "They're climbing in your windows, they're snatching your people up, so y'all need to hide your kids, hide your wife, hide your husband, hide your bikes 'cause they're raping everyone out here."

:peace:
Аватар
deadahmed
 
Мнения: 238
Рейтинг: 963
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 10:14 am

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот dob111 » Съб Фев 12, 2011 3:53 pm

За !!!КУЧЕТАТА!!!, колелетата, закона и пешеходните туристи...
Здравейте!
Сигурно много хора са се изказали умно по темата, но искам да ви подсетя и за проблема КУЧЕТА!!! Най-вече за огромните, озверели овчарски кучета, които, може би, никакъв закон не регулира в планината. Щом като законодателят е станал толкова безподобно стриктен, нека има и ЗАКОН РЕГУЛИРАЩ КУЧЕТАТА В ПЛАНИНАТА. Не може да си извън частната собственост на някой си и неговото лично овчарско куче да те агресира и да се чувстваш като жертва. Тези кучета са нахални, а и много ОПАСНИ за сам човек. Има сериозно пострадали(и колоездачи също)! И никак не сме длъжни да търпим кучето на някой си да вилнее както си поиска.
Относно карането на колело по туристическите пътеки. СТРЯСКАЩО е когато колоездач профучи с несъобразена скорост, особено шлемът прави колоездачът да изглежда по анонимен и агресивен. Едва ли този закон ще бъде закон в истинския смисъл на думата(с последствия и глоби), а по скоро трябва да ни бъде като обеца на ухото, че има хора, които бихме могли да стреснем и нараним. В някакъв смисъл този закон е добър и за всички нас, които обичаме планинското колоездене, и ни казва, че трябва да бъдем много внимателни, защото ако нараним някой, самите ние ще се чувстваме ужасно след това.
Поздрави! :)
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот did » Съб Фев 12, 2011 5:38 pm

Почвам да се чувствам все по тъпо.

Даже хората от ПСС още НЕ СА разбрали, че закона за горите не отнася за националните паркове, т.е. Витоша, Високата Рила, Пирин, защитените местности, а за ГОРИТЕ извън ДРУГА регулация: http://www.pss.bg/forum/viewtopic.php?t ... sc&start=0

Щом те не са наясно, какво остава за масовата аудитория, горските, ловците...

Моля, насочете всички медийни изяви в тази посока, че вече 90% от коментарите из разните медии и форуми почнаха да стават идиотско некомпетентни.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот joropc » Съб Фев 12, 2011 6:09 pm

did написа:...Даже хората от ПСС още НЕ СА разбрали...

Митко, нито един от изказалите се в посочената от теб тема, не е член на ПСС.Това са хора като нас, които обичат планината и са там винаги когато могат.Къде с колело, къде пеша.Всъщност и ти познаваш двама-трима от тях.
Факт е обаче, че незапознат с проблема човек, остава с впечатление, че става въпрос само за Витоша или другите паркове.Липсата на ясно дефинирани понятия като:планинска пътека, горски път, маркирано трасе и т.н., ще ни изиграе лоша шега.Нито тези, които са писали закона са наясно, нито ние.В Европа законите са същите(поне в Австрия), но думите "пътека" или "трасе" се разбират по един и същ начин от законописци и колоездачи.Именно заради тази наша некомпетентност, правенето на закони по западен тертип, е почти неприложим в България и винаги ще има някой ощетен.
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот did » Съб Фев 12, 2011 6:13 pm

joropc написа:В Европа законите са същите(поне в Австрия), но думите "пътека" или "трасе" се разбират по един и същ начин от законописци и колоездачи.Именно заради тази наша некомпетентност, правенето на закони по западен тертип, е почти неприложим в България и винаги ще има някой ощетен.

Ето една добра новина!

Жоро, ще ми се точно хората от ПСС да ни подкрепят. Такава намеса би наляла много вода в нашата мелница.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот azoic » Съб Фев 12, 2011 6:18 pm

joropc написа:...Факт е обаче, че незапознат с проблема човек, остава с впечатление, че става въпрос само за Витоша или другите паркове...


Това се опитах и аз да обясня в няколко от анкетите и коментари към тях. Обаче, не знам дали успях да убедя някой изобщо :crazy: Глас в пустиня "От Витоша по големо нема" и това си е :dontknow:

did написа:Ето една добра новина!... ще ми се точно хората от ПСС да ни подкрепят...

:agree:
Изображение Изображение
Аватар
azoic
 
Мнения: 375
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот bikerider » Съб Фев 12, 2011 10:25 pm

@deadahmed: нищо не си разбрал... има един куп мощни лобита, на които конюктурата в момента им изнася и закона в този си вид ги устройва идеално. На теб оставям за домашно да измислиш как и с чии ресурси ще бъдат преборени тези лобита. Ще се радвам, ако ПСС изразят подкрепа за промяна на закона, но не мисля, че ще е достатъчно. И това е по-малкия проблем. Не виждам в скоро време вело-общността да има солиден идентитет, още по-малко ясна и обмислена позиция, представяща балансирано интересите на максимален брой хора. Няма и как да стане докато доминират търговските интереси, а митингите, шествията и прочее "единения" са фасада за маркетингови кампании.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tbk515, the_rookie и 14 госта