Автомобилен багажник за велосипеди!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот airborneone » Сря Юли 13, 2011 12:58 pm

Insight написа: Да де, ама репликата ти за 25-30% е на поста на фрайър, който пише за дилемата си горен/заден багажник ... както и да е.
Важното е, да се знае, че в много редки случаи резхода на гориво между горен и заден багажник е повече от 5% и то не винаги в полза на задния монтаж.

Нещо почваш наизуст да говориш.
За съжаление не мога да кажа за една и съща кола, но наблюденията ми са, че разликата винаги е в полза на задния монтаж когато колата е седан.
Освен това при монтажа отгоре има огромно влияние насрещния и страничния вятър,
нещо което не влюе толкова при монтаж отзад.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Insight » Сря Юли 13, 2011 1:15 pm

airborneone написа:
Insight написа: Да де, ама репликата ти за 25-30% е на поста на фрайър, който пише за дилемата си горен/заден багажник ... както и да е.
Важното е, да се знае, че в много редки случаи резхода на гориво между горен и заден багажник е повече от 5% и то не винаги в полза на задния монтаж.

Нещо почваш наизуст да говориш.
За съжаление не мога да кажа за една и съща кола, но наблюденията ми са, че разликата винаги е в полза на задния монтаж когато колата е седан.
Освен това при монтажа отгоре има огромно влияние насрещния и страничния вятър,
нещо което не влюе толкова при монтаж отзад.


Не е точно наизуст, щото както по-горе съм писал, имам и двата вида багажници и съм ги тествал на една и съща кола - при мен разлика практически няма.
Мой приятел с крайслер комби премина тази година от заден на горен вариант и твърди, че разхода му паднал осезаемо... с колко точно ще го разпитам на другата бира.

... след още малко тестове вероятно ще се продават задни багажници в пазара ;-) ... та се чудя дали е в мой интерес да изтъквам недостатъците им (или по-скоро да отричам предимствата, които се изтъкват)?!

ПС: държа да отбележа, че разхода изобщо не ми е бил фактор при избора на решение.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Ozzie » Сря Юли 13, 2011 7:05 pm

На дълъг път съм карал с четирима човека в колата, два велосипеда вътре и два отзад на багажник. Не установих да има фрапантно увеличение на разхода спрямо това, когато съм бил без товар отзад и долу- горе същото натоварване. Колата е Пежо 1,9 ТД, комби.
Отгоре съм вози велосипеди на дълъг път само веднъж. Повече няма да повторя, освен ако не се касае за 20-30 км. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Insight » Сря Юли 13, 2011 10:19 pm

Ozzie написа:На дълъг път съм карал с четирима човека в колата, два велосипеда вътре и два отзад на багажник. Не установих да има фрапантно увеличение на разхода спрямо това, когато съм бил без товар отзад и долу- горе същото натоварване. Колата е Пежо 1,9 ТД, комби.
Отгоре съм вози велосипеди на дълъг път само веднъж. Повече няма да повторя, освен ако не се касае за 20-30 км. :)


А защо ... разхода ли се вдигна, или велосипедите изпопадаха по средата на пътя?!
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Ozzie » Сря Юли 13, 2011 10:40 pm

Влоши се динамиката, и то чувствително. Но пък онази кола беше бензинова. :D За разход не помня. Беше преди седем години.
Мотивите ми да не слагам велосипед на покрива, произхождат от това, че се увеличава общата площ на автомобила, независимо, че велосипеда сам по себе си няма голямо напречно сечение. Тъпа аеродинамика, ама е така.
Така че не го знам онзи с Крайслера как е постигнал икономия, качвайки велосипедите отгоре, но нека бъде щастлив. :)

P.S. Все още не съм губил велосипед от багажник, ама виж, онези дето бяха отгоре, обраха малко клони. :thumb:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот PtD » Чет Юли 14, 2011 5:20 pm

Ozzie написа:P.S. Все още не съм губил велосипед от багажник, ама виж, онези дето бяха отгоре, обраха малко клони. :thumb:


Moите веднъж за малко да оберат един мост! Добре, че Любчо беше с мен, та ме спря. :magnify:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Admin » Чет Юли 14, 2011 7:18 pm

И за любчовото колело беше добре, щото кормилото му беше малко по-високо от на твоето. :D

По въпроса за разхода отзад и отгоре мога да се изкажа само като собственик на комби, но доста слабичко, което поради това трудно поддържа скорости над 130 км/ч.
Разход на автомобила в ненатоварено състояние (1-2 души с малко багаж) - 5.5 - 6 л/100 км. Случвало се е 1-2 пъти. :lol:
Разход на автомобила с 4 пътници и повечко багаж, но без велосипеди - 6,5 - 7 л/100 км.
Разход с 2-3 пътници, багаж и 2-3 велосипеда отзад - 7-7,5 л/100 км.
Разход с 2-3 пътници и 2 велосипеда отгоре - 7 - 7,5 л/ 100 км.
Разход с 4-5 пътници и велосипеди както отзад, така и отгоре - 7,5 - 8 л /100 км.

Над 130 км/ч разходът започва да скача драстично. До тази скорост реалното покачване от велосипедите е около 1 л / 100 км, другата част идва от увеличеното тегло на автомобила заради пътниците и багажа (включително и велосипедите като багаж). Както се вижда горе, при моята кола няма осезаема разлика между багажника отзад и този отгоре.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Yavkata » Чет Окт 06, 2011 9:22 am

Този уикенд попаднах във верижна катастрофа на Подбалканската. На първия от автоколоната му се счупи предното колело, и се получиха
"наденички". За щастие всички карахме бавничко и нямаше сериозни щети. Само като си помисля, че байковете можеха да бъдат не на покрива, а примерно на заден багажник върху теглич, и леко ме втриса. След тази случка аз съм с две ръце за "горен" багажник.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот passenger » Пон Апр 29, 2013 9:26 pm

Темата е старичка но да споделя моя челен опит. Почти твърдо "За" за заден багажник. Имам багажник PERUZZO VENEZIA - досата приспособим. Тестван на Пасат Комби (два модела), Рено Меган (седан), рено Латитюд (седан), Субару Легаси (седан със споилер на багажника), Дачия Логан и Дачия Сандеро, Фиат Пунто (хечбек), Пежо 307.
За мен недостатъците на багажника на покрива са:
- Риск от изпускане на велосипед и изпочупване на автомобила; При положение че съм над 1.80 за да монтирам средното колело на покрива на Пасат трябва да съм спрял до бордюр за да стъпя на него.
- Дори пред блока (в София) ако имам отгоре колела не мога да изляза поради ниско висящи кабели и трансперанти;
- По същата причина трябва да спра на 200 метра от вилата заради клоните на дърветата;
- По същата причина не мога да отида и на определени места в планината;
- Доста по-висок разход на гориво;
- Неприятно свирене при по-висока скорост;
- Невъзможност (малка възможност) за монтиране на някои модели автомобили - Рено Симбол например, защото най-евтиния напречен алуминиев багажник за Симбол-а е 225лева;
- Нужда от сериозно почистване на велосипедите, особено на полепналата мръсотия по дисковете на спирачките;
- Много повече драскотини по самите колелета от насрещите, боклуци, песъчинки, клечки и т.н.

Недостатъци на багажника за заден капак:
- Променя габаритите на колата с незнайно колко;
- Не се виждат стоповете (но се решава със сваляне на гумите);
- Риска от изпочуване на велота-та след удар от зад не е малък, но не е по-голям от това те да се откъснат ако са отгоре и да полетят напред или назад (решава се като се повдигне напречната ос на която се закрепват самите байкове). Всъщност съм свидетел на такъв удар с багажник отзад, удара поеха педалите и пробиха самия капак на багажника
passenger
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 28, 2013 1:36 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот oZZy » Пон Юни 10, 2013 10:42 am

Здравейте,

много полезна тема и благодаря на всички за споделеното мнение.
Спирам се на покривен багажник и имам няколко въпроса:
- Смятам да го ползвам 4-5 пъти годишно, но все пак искам да е максимално сигурно и се спирам на Thule, та кой от тези 3 да избера: http://www.escadra.bg/%D0%B1%D0%B0%D0%B ... 0%BB%D0%BE
Този най-евтиния ще ми свърши ли работа? Каква е разликата между тях освен килограмите?
- Трябва да си купя напречни греди (имам комби с надлъжни греди отгоре), трябва ли да гледам за някакви изисквания за тях, които са нужни за да се закрепва този багажник на Thule?
- Такива багажници като старовремските няма ли, които да са като решетка над покрива и направо да си хвърлям колелото горе и да го връзвам?


Благодаря предварително за отговорите.
oZZy
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 9:21 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот kotseto » Пон Юни 10, 2013 11:28 am

Вземи си най-евтиния от тези трите щом е само за 4-5 пъти в годината :) Третият е за превоз с махнато предно колело, което не е най-удобния вариант. Разликата между първите два освен цената е и че по-скъпия има заключващ механизъм - ако прецениш, че ти е необходим го вземи, но е малко вероятно да оставяш колата и колелото отгоре без надзор за толкова дълго време, че да има значение.

Греди най-добре си купи от същото място, откъдето взимаш и багажника и хората направо ще ти ги монтират. Повечето багажници нямат проблеми с различните видове греди, но при някои коли първия монтаж е добре да го прави някой, който разбира.
kotseto
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 2:17 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Ozzie » Нед Май 25, 2014 9:20 pm

Едно питане към хората които ползват багажници, които се закрепват за теглича.
Достатъчно надежден ли е монтажа, само за топката на теглича, без да се налага допълнително укрепване с ремъци, срещу евентуално килване на багажника назад?
Предварително благодаря на всички!
:beer:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот taurus13 » Нед Май 25, 2014 10:47 pm

Ползвал съм няколо години такъв - в началото беше много стегнат, дори правех "кофички" на него :), но с времето се изяде пръстена който хваща топката на теглича и започна да халтави. По принцип е добре да се привързва, иначе е надежден, няма да паднат велосипедите ако не се счупи заварка.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Admin » Пон Май 26, 2014 12:26 am

Моят все още се стяга добре, осем години го ползвам. За всеки случай добавям по някой ремък от багажника към надлъжните греди, когато возя на него 3 велосипеда, но в повечето случаи са само два и не виждам нужда.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Ozzie » Пон Май 26, 2014 5:57 am

И на двамата благодарско. Крайно време е да се възползвам от теглича на "мечо". :emlaugh:
:beer: :beer: :beer:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот joropc » Пон Май 26, 2014 6:40 am

Ozzie написа:И на двамата благодарско. Крайно време е да се възползвам от теглича на "мечо". :emlaugh:
:beer: :beer: :beer:

За кой багажник става въпрос, защото новите модели на Thule (дори и по-евтините, които са без светлини) имат "врътка", която регулира силата на захващане. По този начин практически няма как топката да охлаби, защото при всяко закачане, с една движение може да "натегнеш" гнездото. В смисъл, евентуалното износване се компенсира за секунда. ;)
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Admin » Пон Май 26, 2014 9:33 am

То и при старите има такава настройка, но може би не е толкова лесно достъпна - при моя има две гайки, които с навиване или отвиване променят степента на затягане. Това е необходимо и защото топките на тегличите все пак не са абсолютно еднакви.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот xargs » Пон Май 26, 2014 11:38 am

passenger написа:Темата е старичка но да споделя моя челен опит. Почти твърдо "За" за заден багажник. Имам багажник PERUZZO VENEZIA - досата приспособим. Тестван на Пасат Комби (два модела), Рено Меган (седан), рено Латитюд (седан), Субару Легаси (седан със споилер на багажника), Дачия Логан и Дачия Сандеро, Фиат Пунто (хечбек), Пежо 307.
За мен недостатъците на багажника на покрива са:
- Риск от изпускане на велосипед и изпочупване на автомобила; При положение че съм над 1.80 за да монтирам средното колело на покрива на Пасат трябва да съм спрял до бордюр за да стъпя на него.
- Дори пред блока (в София) ако имам отгоре колела не мога да изляза поради ниско висящи кабели и трансперанти;
- По същата причина трябва да спра на 200 метра от вилата заради клоните на дърветата;
- По същата причина не мога да отида и на определени места в планината;
- Доста по-висок разход на гориво;
- Неприятно свирене при по-висока скорост;
- Невъзможност (малка възможност) за монтиране на някои модели автомобили - Рено Симбол например, защото най-евтиния напречен алуминиев багажник за Симбол-а е 225лева;
- Нужда от сериозно почистване на велосипедите, особено на полепналата мръсотия по дисковете на спирачките;
- Много повече драскотини по самите колелета от насрещите, боклуци, песъчинки, клечки и т.н.


Не че, твоето мнение ще се промени, но все пак, някой да не се заблуди че това са факти:
- риск от изпускане на велосипед - не знам защо го слагаш като опасност само за горен багажник. Това важи за всеки не добре закрепен товар. Конкретно за Туле 591, може да изгледаш следните клипчета: https://www.youtube.com/watch?v=HmGE1jiO2YY https://www.youtube.com/watch?v=T6vH6ObfuCE
- обикновено карам два велосипеда, монтажа на които е елементарен (още повече, че багажника е винаги на колата). Средното колело наистина е по-трудно за монтаж, ако караш по-висока кола или джип може и столче-стълбичка да ти трябва.
- ако караш автомобил, то височината му е обикновено около 1.5 метра, джиповете са към 2метра. Колелата не са по високи от 1-1.20, тъй че общата височина е около 3метра, което е по-малко от някои камиони и бусове и ме съмнява да има оцеляли кабели на такава височина.
- виж горното
- виж горното
- Админ добре е описал ситуацията с разхода. До 120км/ч и аз не съм забелязал разлика - в границите на литър е. С повече не карам, когато нося велосипеди.
- свистенето го има главно като караш без колела, само с багажник. Като закача колелата изчезва.
- При мен пък е невъзможен монтажа на заден, тъй като нямам рамка на задната врата (е46 комби) и трябва да го закрепя на спойлера. Напречните греди си ги взех от ebay за 100лв
- ???
- това може би е вярно, макар че не съм забелязал досега такъв ефект върху велосипеда си.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Morpher » Пон Май 26, 2014 12:15 pm

Да вметна по предпоследната точка...
Монтирани отзад велоцикли също се цапат страшно много при калпаво време! По дисковете също се налепват мазги и спасението е само вътре в колата.

П.С. сега забелязах, че мнението е на повече от година :)
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот PtD » Пон Май 26, 2014 10:33 pm

Багажниците на покрива имат и друг проблем - ниски мостове. Веднъж Admin ме спаси от пълна разруха в такава ситуация, и то на половин косъм!

П.П. Действието се разви в софийски квартал.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Alpina » Вто Май 27, 2014 8:55 am

И за двата монтажа си имат плюсове и минуси.
И за двата монтажа могат да бъдат намерени частни ситуации, в които се представят по-зле или са по-опасни.

Според мен е редно само да се изброяват плюсове и минуси за дадения, без да се сравнява с другия,
защото понякога са чисто субективни преценки за това кое е "по-практично", "по-удобно" и т.н.
Т.е. всеки сам трябва да си прецени какви са му нуждите и очакванията.

Ще отбележа само, че например при един и същи багажник съм виждал сериозно вариране на разхода -
в зависимост от велосипедите или условията - и то с 6 литра. Така че за разход също е трудно да се говори с точност... :)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот buran » Вто Май 27, 2014 8:56 am

Аз съм с багажник на покрива, но карам макс. два велосипеда. Нямам трети багажник, и не се е случвало да карам трети велосипед. Рискът от ниски кабели, клони или мост не може да се избегне, но както беше казано и преди мен е минимален и има доста ППС, които са по-високи. Лично за мен относително лесното и бързо товарене дори при моя не особено впечатляващ ръст изцяло компенсира неудобството във височина. Още повече за мен е по-лесно да внимавам за ниски препятствия, отколкото да се съобразявам, че габаритите на колата са се увеличили в широчина. Това разбира се е субективно. Като добавя и потенциалните проблеми с КАТ, заради задния номер и светлини...
buran
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Юни 25, 2013 1:33 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот evin » Вто Май 27, 2014 9:00 am

Мен лично ме дразни, че повечето стойки отзад опират в купето и, макар и на меки тампони, издират лака и боята от вибрациите
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот joropc » Вто Май 27, 2014 12:29 pm

Alpina написа:И за двата монтажа си имат плюсове и минуси.
И за двата монтажа могат да бъдат намерени частни ситуации, в които се представят по-зле или са по-опасни.

:agree:
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Slade » Вто Май 27, 2014 12:57 pm

Относно багажниците, които са предназначени за теглич и имат място за изнасяне на задния номер - как трябва да се "изнесе" задният номер? Върши ли работа да си го разпечаташ на принтер, да го ламинираш и да го лепнеш на багажника? :D Не съм сигурен, че в КАТ правят дубликати на табелите по какъвто и да е повод. В тоя ред на мисли - как се приема един такъв самоделен номер при спиране за проверка, дори да съвпада с истинския? А в чужбина (напр. Гърция)?

Edit: Пропуснал съм темата http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=158821 за глобения със закрит номер. Там доста е изписано, но си мисля, че този конкретен минус на багажниците отзад се оказва доста неприятен...
Последна промяна Slade на Вто Май 27, 2014 1:07 pm, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот uBaH » Вто Май 27, 2014 1:04 pm

Приятно четене: клик
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот mariya » Вто Май 27, 2014 7:38 pm

Admin е съвсем прав по отношение на значителният скок на разхода при 140-160 км/час. При моята кола скача с 3 литра. Друг съществен проблем при по-висока скорост е страничният вятър, направо колата се премества при по-силен полъх. Но не може да не се отчете фактът, че размазаните мушички по фара и кормилото създават доста интересен вид на колелото ми :)
Аватар
mariya
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 9:19 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот capola » Сря Май 28, 2014 7:00 am

Мога да се похваля, че продадох стария си багажник Peruzzo за задна врата и минах на багажник Ivtec за отгоре. Засега съм много по-доволен. На стария багажник много ме дразнеше целия монтаж - монтаж при тръгване към планината, демонтаж при пристигане, монтаж при тръгване от планината, демонтаж при прибиране вкъщи. Освен това при дълъг път задължително връзвах един куп още неща - педали, за да не се удрят в стъклото, предното колело, защото от вятъра се обръщаше, ремъците, защото много ме дразнят, като плющят. Сега Ivtec си стои постоянно горе, само коланите махам, когато не го ползвам.

Що е до високата скорост - то така или иначе разхода се вдига с 2-3/100 при над 130. Искате да кажете, че с велосипеди отгоре се вдига общо с 5/100 или какво?
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот buran » Сря Май 28, 2014 8:26 am

Чета тук за разни скорости 140-160 км., вдигал се разхода с 2-3-5 л/100. Някой прочел ли си е указанията на производителя на багажниците и/или гредите каква е максималната безопасна скорост? Да не говорим, че всичко над 140 е нарушение, дори и по магистрала, а иначе и доста под това...
При мен ограничението е 130 км., не си спомням дали за THULE-то или за гредите, така или иначе натоварен гледам да не вдигам повече от 115-120 и то по магистрала. При 140-160 и ненатоварен разхода се вдига естествено...
buran
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Юни 25, 2013 1:33 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот mariya » Сря Май 28, 2014 9:12 am

Да разходът ми се вдига отгоре с 3 литра или без багажник и колело около 11/100, с багажник и колело 14/100, това разбира се е над 130 км/час. Прав си, че производителят е написал 130, но увеличаването на скоростта с 10-15% не вярвам да увеличава вибрациите до такава степен и смятам, че дали караш с 130 или 150 няма особена разлика по отношение на натоварване на конструкцията на багажника.
Аватар
mariya
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 9:19 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 139 госта