Автомобилен багажник за велосипеди!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот GF » Пет Май 05, 2017 12:29 pm

При Ivtec велосипедът е по-стабилен и по-защитен при преминаване на ниски клони. :agree:
GF
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 9:37 am
Местоположение: Пловдив

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот ferrarko » Пет Май 05, 2017 1:07 pm

Аз наскоро се сдобих с двата. Ivtec го взех в основната комплектовка за алум. греди, но още не съм го тествал.

Както съм писал по-горе от Freeride 532 съм доволен. Като съвет за него бих ти казал да прецениш колко си висок и каква е височината на колата в/у която ще монтираш. Защото ако си по нисък или имаш "джип" ще ти е малко зор. Моята кола е H=1,5м , аз съм с H=1,85м и ми е добре.
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Petar_stoychev » Пет Май 05, 2017 1:37 pm

Мен главно ме интересува при кой от двата велосипеда седи по-стабилен и сигурен :)
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Admin » Пет Май 05, 2017 3:48 pm

На теория при Ivtec, защото е хванат в три точки, като две от тях (краищата на кормилото) са широко разположени. При Thule-то пак е в три точки, но те са общо взето в една линия и велосипедът стърчи с широката си част (кормилото) нагоре.
На практика тази стабилност не знам да какво ти е, в смисъл, че и двата багажника са достатъчно добри и стабилни. Единствено при офроуд Ivtec-ът би могъл да има съществено предимство, защото там клатушкането е голямо и при Thule-тата редовна офроуд употреба може да доведе до разлуфтване, но това пак не е пряко свързано със стабилността, за която ти питаш.
На твое място бих си преценил по-скоро други неща - цена, удобство, честота на ползвате и т.н.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот ferrarko » Пет Май 05, 2017 4:19 pm

Да, това което казва Admin е правилно за офроуда. В инструкцията на Thule Freeride 532 пише, че не е предвиден за превоз по такива терени!
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот hrissim » Пон Май 08, 2017 7:41 am

2 на цената на 1 в Бг - http://www.ebay.co.uk/itm/Thule-591-Pro ... Sw2GlXGKiM
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот demeus » Съб Май 20, 2017 12:52 pm

Търсих си багажник и случайно попаднах на това : https://www.olx.bg/ad/gredi-bagazhnik-z ... 6LIKT.html .
Някой да се е сблъсквал с подобен тип приспособление
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот jjeko » Чет Май 25, 2017 11:33 pm

Виж предишния коментар както и това Напиши гугъл "Авто багажници за велосипеди" и разгледай по-подробно.

В ebay има евини неща, но доста от тях нямат доставка за БГ. От друга страна ако им се сложи доставка, мито и ддс, вече няма да са така евтини.
Ако стоката идва от Германия (Европа, Китай) ще излезе по-евтино от колкото от САЩ. Аз така се убих да търся едно нещо, дойде от Германия с 9$ доставка за 10 дена, а в БГ нямаше този продукт.
Аватар
jjeko
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Чет Май 25, 2017 12:16 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот geromessi » Пон Юни 05, 2017 9:12 am

Колеги привет на всички :beer: Отскоро се запалихме да караме със семейството колела, та се оборудвахме с почти всичко освен стойка за тях. Варианта на който съм се спрял е стойка за багажника, като трябва да хваща 3 колела - едното е XL рамка 27.5" ~ 14кг, другите са железни и понатежават, едно старо Корсс с двойно окачване и 26" и третото е малко с двойно окачване 20" .
Основно по саитовете където съм търсел предлагат някакви италиански Peruzzo , другите в olx гледам са по 50тина лв и 3те са в Декатлон. Един познат наскоро си купи пак такава стойка уж за 3 колела(самите държачи са с фиксирани разстояния помежду си), но повече от 2 не могат да се съберат, а дори да се хванат 3 то те ще се надерат здраво, което не е ок :nono:
Та някой притежател на някой от горните модели стойки да сподели дали реално могат да се хванат 3 колела без да се разглобяват или пък да се изпонадерат. Основно ще я ползвам на къси разстояния из града.

Поздрави !
geromessi
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 02, 2017 2:25 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот ferrarko » Пон Юни 05, 2017 9:22 am

@geromessi

Помисли какъв тип ти е автомобила и като сложиш такъв багажник дали ще се скрият рег. номер и светлините! Най-доброто решение е багажник в/у автомобила.
Ето тук може да почетеш за типът багажници, които си харесал:
viewtopic.php?f=3&t=158821
Приятно четене :) !
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот thechosen » Пон Юни 05, 2017 2:01 pm

Аз ползвах преди доста време един Peruzzo.
Возил съм по 3 велосипеда без проблем - е имах си спецялно отделени няколко парчета изолация за тръби, които използвах за подложки в местата на контакт между велосипедите. Малко тетрис при първото слагане, после вече си знаеш кой на къде :D

Но може да имаш проблем с 20" велосипед. Рамката е малка и може да не успееш да я закрепиш стабилно на багажника. Най-добре е ако си решил да е такъв тип да вземеш велосипеда и да пробваш преди да купиш ... или ако го вземаш от вело магазин да помолиш да премерите еднин 20" от техните.

Както каза и колегата помисли за проблема с номера и светлините.
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот geromessi » Пон Юни 05, 2017 2:47 pm

Мислил съм варианти, но за момента съм се спрял на този. Колата е комби, но нямам релси и трябва да търся напречни греди с някакъв Т конектор и цените не са никак приятни, отделно и още 3 стойки ще трябват. Та за 1во време ще взема нещо от тези за задния багажник колкото да превозваме колелата до близките паркове. Просто исках да знам дали има такава стойка, която да побира нормално 3 колела без да се нараняват при превоза.
@thechosen благодаря за коментара. За съжаление в нашия град - Хасково няма магазин, където да ги пробвам с колелата. Доста се чудя за Декатлонската стойка, понеже мога да я тествам и ако не ми хареса ще я върна. Иначе както споменах пробвах такава стойка с фиксирани държачи, еми 3 колела няма как да влезнат :spin: Ще търся такава на която всеки държач за колело може да се мести свободно по гредата.

Поздрави !
geromessi
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 02, 2017 2:25 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот SStoeV » Пон Юни 05, 2017 3:03 pm

Peruzzo Venezia събира преспокойно 3 велосипеда, само трябва да се внимава при товаренето и веднъж като го прогониш и наредиш, следващите пъти няма проблем. Недостатъка е, че скрива номера и светлините, Декатлонския е хубаво че може да го върнеш до 1 месец след покупката.
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

QR стойка за захващане на вилката? От къде?

Мнениеот packo packov » Вто Юни 13, 2017 2:54 pm

Здравейте колеги.. Дали някъде в България мога да си намеря такова или подобно нещо:
http://www.ebay.com/itm/2-Pak-Sunlite-B ... Sw8d9UxWrr
за да си реализирам нещо такова?
http://www.thenewx.org/forum/9-general- ... -pics.html
Става дума за QR стойка, която е закрепена за нещо (примерно летва, дъска) и за нея хващаме вилката. така колелото може да стои право в автомобила. предполагам няма да е трудно да се направи такава стойка, но предпочитам ако има готов вариант в България да си го поръчам.
Взех си мини-ван и като бутна седалките (или поне средната) и колелото се събира вътре (за съжаление се налага демонтаж на предната гума, нисък е тавана). Прибирането става супер лесно, има достатъчно място за друг багаж, и ако се постели нещо не цапа много Smile.. Гледах из нета, че ползват подобни и за монтаж на покрива на автомобила, но при положение, че мога да го събера вътре и не ми пречи не виждам смисъл. а и няма да го мисля дали ще е още там ако оставя колата за малко на паркинг някъде Smile.
Варианти за направи-си-сам има, то в крайна сметка не е ядрена физика Smile.. Някой в нета направо беше хванал със скоби една "главина" (ако така се казва) без спици за една дъска и пак му върши работа. Но ми се искаше да мина по лесния вариант Smile
Благодаря..
packo packov
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Апр 23, 2013 3:06 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот carmo » Сря Юни 14, 2017 10:58 am

Идейката е стара, но вАжи. Добре изглеждат, макар да ми се виждат множко 40лв за комплект. Дебелостенна стоманена тръба с подходящ вътрешен диаметър, заварена за солидно парче Г-образен профил ще свърши работа и ще е по-евтино. Греда с прорез и крилчати гайки с болтове има, но по-интересното е да огледаш как и къде ще я хванеш за твоя под, ако няма нещо специално, което да ползваш. При мен в комбито няма и ги возя обърнати надолу и напред с кормилото, и вързани с ластици.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот achodemo » Чет Юни 15, 2017 9:41 pm

Здравейте. Изчетох цялата тема с интерес, защото въпроса с тези багажници ми е на дневен ред. До сега не съм ползвал никакъв. Насочих се към варианта със заден монтаж, най вече заради факта че ще го ползвам относително рядко поне за сега и сериозна инвестиция в таванен тип плюс греди не е оправдана в момента. Та накратко след голямо лутане като че ли се спрях на този модел http://m.decathlon.bg/p/8357912_zaden-bagaznik-320-za-3-velosipeda.html който беше споменат по горе в темата. И реших да попитам дали някой го ползва и евентуално някакви мнения? Иначе четох отзивите на закупилите го в чужбина и са доста смесени. Спрях се на този модел и защото конструкция по описание поне заявява, че при мен (Голф 4) велосипеда е на високо и няма са скрива задните светлини, номера и без това си е ниско на бронята. Поздрави
achodemo
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 15, 2017 8:15 am
Местоположение: Габрово

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Katana » Чет Юни 15, 2017 10:23 pm

geromessi написа:Колеги привет на всички :beer: Отскоро се запалихме да караме със семейството колела, та се оборудвахме с почти всичко освен стойка за тях. Варианта на който съм се спрял е стойка за багажника, като трябва да хваща 3 колела - едното е XL рамка 27.5" ~ 14кг, другите са железни и понатежават, едно старо Корсс с двойно окачване и 26" и третото е малко с двойно окачване 20" .
Основно по саитовете където съм търсел предлагат някакви италиански Peruzzo , другите в olx гледам са по 50тина лв и 3те са в Декатлон. Един познат наскоро си купи пак такава стойка уж за 3 колела(самите държачи са с фиксирани разстояния помежду си), но повече от 2 не могат да се съберат, а дори да се хванат 3 то те ще се надерат здраво, което не е ок :nono:
Та някой притежател на някой от горните модели стойки да сподели дали реално могат да се хванат 3 колела без да се разглобяват или пък да се изпонадерат. Основно ще я ползвам на къси разстояния из града.

Поздрави !


Peruzo Venecia :) 3 велосипеда над 45 кг. и Корса със заминали задни амортисъори! Това мога да ти кажа със закъснение! :)

Изображение
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот icak » Сря Авг 30, 2017 11:11 am

Здравейте, колеги. Препоръчайте ми заден багажник (нямам теглич) за един велосипед. Колата ми е седан.
icak
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 28, 2017 12:26 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Lucky Loser » Сря Авг 30, 2017 11:55 am

Здравей! Разгледа ли 10-те страници до момента?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот ohoboho » Съб Мар 17, 2018 11:37 pm

Някой можели да сподели дали багажници от типа на Thule freeride 532 или proride 598 оставят следи или драскат боята тама където контактуват с рамката ?
ohoboho
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1242
Регистриран на: Нед Юли 17, 2016 8:48 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Da Nail » Нед Мар 18, 2018 8:34 am

Не би трябвало. Обикновено на такива места има гумички на самите "лапи", които стискат рамката.
Аватар
Da Nail
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1409
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 6:40 pm
Местоположение: Шумен

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот ferrarko » Нед Мар 18, 2018 9:24 am

Не съм забелязъл да има подобен проблем!
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот КоlЮ » Нед Мар 18, 2018 2:50 pm

Внимавайте колеги , че повечето багажници за колела закриват задният номер на колата (като горе поснатата снимка от колегата) , което ще ви донесе някое друго фишче или актче в зависимост от настроените на г-н полицая.


Източник --> ЗДвП чл.127 ал.4 Превозваните товари трябва: да не закриват светлините, сигналните устройства, опознавателните знаци, табелите с регистрационни номера, огледалата за виждане назад и сигналите, подавани с ръка.

Поздрваи.
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Yash » Нед Мар 18, 2018 3:03 pm

КоlЮ написа:Внимавайте колеги , че повечето багажници за колела закриват задният номер на колата (като горе поснатата снимка от колегата) , което ще ви донесе някое друго фишче или актче в зависимост от настроените на г-н полицая.


Източник --> ЗДвП чл.127 ал.4 Превозваните товари трябва: да не закриват светлините, сигналните устройства, опознавателните знаци, табелите с регистрационни номера, огледалата за виждане назад и сигналите, подавани с ръка.

Поздрваи.

Това вече е обсъждано.
Даже си има тема.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Admin » Нед Мар 18, 2018 4:43 pm

ohoboho написа:Някой можели да сподели дали багажници от типа на Thule freeride 532 или proride 598 оставят следи или драскат боята тама където контактуват с рамката ?

По принцип не, но е възможно да се случи, ако качиш велосипеда кален (или още по-лошо със засъхнала кал) - тогава песъчинки и камъчета могат да подействат като абразив. Аз лично, когато качвам изкаляно колело, забърсвам рамката в зоната за захват. А когато качвам карбонов велосипед, забърсвам внимателно и самите „челюсти“ на стягащия механизъм.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот honoris_causa » Нед Апр 29, 2018 11:29 am

Здравейте,
Трябва ми багажник за 2 велосипеда.Колата е пежо 406 седан,с теглич.Нямам греди на тавана.Можете ли да препоръчате нещо в рамките на 150лв,което да е стабилно и да няма ограничение в скоростта.(не бих искал да карам от Варна до Сандански, да речем ,с 90км/ч.)
honoris_causa
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 25, 2018 9:13 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Admin » Нед Апр 29, 2018 11:04 pm

http://www.escadra.bg/%D0%B1%D0%B0%D0%B ... 0/i480.htm
По отношение ограничението на скоростта обаче, на книга всички багажници, които съм ползвал, са били ограничени до 130 км/ч.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Любо » Пон Апр 30, 2018 6:13 am

https://www.decathlon.bg/p/8176983_avto ... #/17-254-_ . Тука е по-евтино. Имал съм такъв, редовно съм пътувал с него София-Пампорово по магистрала Тракия и не съм имал проблеми. Мисля, че е евтин и сигурен вариант за транспорт. Само че аз никога не съм превозвал два велосипеда.
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот honoris_causa » Сря Май 02, 2018 5:17 pm

Благодаря,
Та взех си го аз този туле,но какво се оказва...ауспухами е на нивото на гумата на колелото и ще я нагрява.В указанията е написано че трябва да се слага накрайник на ауспуха,но къде да го намеря,утре заминаваме за софия.Освен да увия около гумата малко парцал с някаква изолация,не знам.Другот,което ме притеснява е че вътрешното колело опира в колата и реално при неравности може би ще се удря или ще се одере колата.Там мисля да сложа някакви изрязки от вътрешна гума или нещо.Давайте идеи,плс.
И още нещо,реално колелото не е заключено,много лесно се сваля.Трябва да ги заключвам по някакъв начин,то така реално и на сфетофар някой "брачед" може да ми свали колелото и да побегне,а аз искам и да спирам на крайпътни места и да не мисля за колелата постоянно.

Още нещо,понеже заминаваме на трип и ще ходим до Гърция (още не се знае дали колелата ще са с нас) , за бг няма да се занимвам ,но все пак в указанията пише че трябва да си взема допълнителни светлоотразители и т.н.В момента тествах с едно колело,светлините се виждат,номера на колата също долу горе.Каква е ситуацията с Гърчолята ,че там ще ми излезе скъпо май...какъв опит имате
Мерс
honoris_causa
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 25, 2018 9:13 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот jiv79 » Пет Май 11, 2018 2:51 pm

Привет на всички.Моля за съвет относно превозването на велосипед на таван на който обаче ще има и автобокс.Имам автобокс и като е монтиран на тавана си мисля че до края на гредите има точно място за една велостойка за таван.Въпросът е има ли някакви пречки за това било то законови или чисто практични за да знам преди да съм купил такава стойка.Иначе съм се спрял или на thule 510 или proride 591като избора ми ще зависи от това коя от двете е по-тясна в най-широката си част там където е този лост за захващане на рамката , за да не си пречи евентуално с автобокса.Благодаря предварително.
jiv79
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 10, 2018 5:55 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта