Автомобилен багажник за велосипеди!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот presledvach » Пет Юли 11, 2014 7:33 am

.[/quote]


Здрасти,

Аз ползвам Wingbar + 532 и съм много доволен. Гредите ги возя целогодишно и мога да потвърдя, че не свирят по магистралата :-).[/quote]

Супер и аз така го мисля да не ги свалям почти. Пише че за 532 им трябвал някъкъв допълнителен адаптор за Wingbar, така ли е? Монтаж демонтаж на 532 бързо ли става?
presledvach
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юни 22, 2014 9:16 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот joropc » Пет Юли 11, 2014 1:51 pm

Абе греди, които никак не свирят просто си няма. Имам и WingBar на едната си кола(даже са с по-аеродинамичните лапи-заоблените : http://www.escadra.bg/Thule-WingBar-Edg ... /i1971.htm ), имам и от по-старите на другата. И на двете не ги свалям. Новите са значително по-тихи, но с по-голяма скорост пак си има свистене. Естествено, че това не е проблем, защото шумът е минимален. Тук май е важно колко ти е оптикаема и безшумна колата по принцип за да ги усетиш тези разлики - със, или без гредите. ;)
Другото важно нещо е, че ако искаш да имаш сравнително тихи греди при голяма скорост, когато няма багажник отгоре, гумените уплътнения задължително да са на баровете.
Иначе да, няма по-тихи греди от WingBar.Но по-тихи, съвсем не значи безшумни.
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот maldini » Пет Юли 11, 2014 2:46 pm

Мойте ги изрязах и уплътненията са постоянно на гредите ! Въздух в каналите не влиза !
maldini
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 11:24 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот presledvach » Пет Юли 11, 2014 2:52 pm

joropc написа:Абе греди, които никак не свирят просто си няма. Имам и WingBar на едната си кола(даже са с по-аеродинамичните лапи-заоблените : http://www.escadra.bg/Thule-WingBar-Edg ... /i1971.htm ), имам и от по-старите на другата. И на двете не ги свалям. Новите са значително по-тихи, но с по-голяма скорост пак си има свистене. Естествено, че това не е проблем, защото шумът е минимален. Тук май е важно колко ти е оптикаема и безшумна колата по принцип за да ги усетиш тези разлики - със, или без гредите. ;)
Другото важно нещо е, че ако искаш да имаш сравнително тихи греди при голяма скорост, когато няма багажник отгоре, гумените уплътнения задължително да са на баровете.
Иначе да, няма по-тихи греди от WingBar.Но по-тихи, съвсем не значи безшумни.


По принцип то е ясно че съвсем да не се чуват няма как да стане, Insignia е с много добър показател на въздушно съпротивление и вътре е доста тихо дори и при сериозни скорости. Днес посетих и двата магазина и със сигурност ще е Thule wingbar а не Cruz airo, изработката е по качествена и по ми допадна. Другият фактор е че някакси останах по доволен от обслужването в Ескадра, Thule е пълен комплект с ключалките докато Cruz е без тях и се заплащат още 40лв. за комплект, и цените стават 399 за Thule към 370 за Cruz. За тази разлика въобще няма да се двоумя, мисля да взема и багажника от там, само остава да преценя кой да е от техните. А отделно ми направи впечатление че при Cruz airo гредите са дадени 118см. докато при Thule wingbar дават 135см. което си е от голямо значение при товарене. Разбрах се с момчето от магазина да се обадя другата или по другата седмица че тогава ще получават стока защото в момента се изчерпани от моя размер. Благодаря за съдействието и отзивите, щом ги взема и монтирам ще дам отзиви.
presledvach
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юни 22, 2014 9:16 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот jor » Пет Юли 11, 2014 2:54 pm

presledvach написа:.



Здрасти,

Аз ползвам Wingbar + 532 и съм много доволен. Гредите ги возя целогодишно и мога да потвърдя, че не свирят по магистралата :-).[/quote]

Супер и аз така го мисля да не ги свалям почти. Пише че за 532 им трябвал някъкъв допълнителен адаптор за Wingbar, така ли е? Монтаж демонтаж на 532 бързо ли става?[/quote]

В комплекта на 532 си влиза комплект за монтаж за уингбар и такъв със скоби (за други греди), първия монтаж докато се ориентираш ще ти отнеме 30 мин, след това няма да ти отнема повече от 5 мин. Монтажа на колелата после също е супер експресен. Не, че не си се сещал, но при возене на колела на покрива винаги трябва на си нащрек, мой приятел свали колело от покрива, със съответните щети върху колата и колелото.
Аз имам две уплътнения, зимно и лятно. Половината от оригиналното отидва зимата около щипката за ските, а остатъка от уплътнението лятото го монтирам между двата багажника за колела. Пълна оптимизация. :eyebrow:
jor
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 5:12 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот jor » Пет Юли 11, 2014 2:57 pm

jor написа:
presledvach написа:.



Здрасти,

Аз ползвам Wingbar + 532 и съм много доволен. Гредите ги возя целогодишно и мога да потвърдя, че не свирят по магистралата :-).


Супер и аз така го мисля да не ги свалям почти. Пише че за 532 им трябвал някъкъв допълнителен адаптор за Wingbar, така ли е? Монтаж демонтаж на 532 бързо ли става?[/quote]

В комплекта на 532 си влиза комплект за монтаж за уингбар и такъв със скоби (за други греди), първия монтаж докато се ориентираш ще ти отнеме 30 мин, след това няма да ти отнема повече от 5 мин. Монтажа на колелата после също е супер експресен. Не, че не си се сещал, но при возене на колела на покрива винаги трябва на си нащрек, мой приятел свали колело от покрива, със съответните щети върху колата и колелото.
Аз имам две уплътнения, зимно и лятно. Половината от оригиналното отидва зимата около щипката за ските, а остатъка от уплътнението лятото го монтирам между двата багажника за колела. Пълна оптимизация. :eyebrow:[/quote]

Непременно провери цените и на други места, аз си купих уингбара от слс и разликата в цената беше значителна, провери и багажник.бг те също правят паралелен внос и 532ката при тях беше 10-12 лв на бр. По-евтина когато си ги взимах.
jor
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 5:12 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот presledvach » Пет Юли 11, 2014 3:58 pm

jor написа:
jor написа:
presledvach написа:.



Здрасти,

Аз ползвам Wingbar + 532 и съм много доволен. Гредите ги возя целогодишно и мога да потвърдя, че не свирят по магистралата :-).


Супер и аз така го мисля да не ги свалям почти. Пише че за 532 им трябвал някъкъв допълнителен адаптор за Wingbar, така ли е? Монтаж демонтаж на 532 бързо ли става?


В комплекта на 532 си влиза комплект за монтаж за уингбар и такъв със скоби (за други греди), първия монтаж докато се ориентираш ще ти отнеме 30 мин, след това няма да ти отнема повече от 5 мин. Монтажа на колелата после също е супер експресен. Не, че не си се сещал, но при возене на колела на покрива винаги трябва на си нащрек, мой приятел свали колело от покрива, със съответните щети върху колата и колелото.
Аз имам две уплътнения, зимно и лятно. Половината от оригиналното отидва зимата около щипката за ските, а остатъка от уплътнението лятото го монтирам между двата багажника за колела. Пълна оптимизация. :eyebrow:[/quote]

Непременно провери цените и на други места, аз си купих уингбара от слс и разликата в цената беше значителна, провери и багажник.бг те също правят паралелен внос и 532ката при тях беше 10-12 лв на бр. По-евтина когато си ги взимах.[/quote]

Благодаря за инфото, проверих и в Ескадра комплекта е най-изгоден. :beer:
presledvach
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юни 22, 2014 9:16 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот presledvach » Пет Юли 11, 2014 8:19 pm

Само да добавя че Thule в момента са в промоция и доста от нещата са им намалени, така че ако някой е търсил нещо преди може да си види сега. :beer:
presledvach
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юни 22, 2014 9:16 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот presledvach » Пет Юли 11, 2014 8:26 pm

jor написа:
presledvach написа:.



Здрасти,

Аз ползвам Wingbar + 532 и съм много доволен. Гредите ги возя целогодишно и мога да потвърдя, че не свирят по магистралата :-).


Супер и аз така го мисля да не ги свалям почти. Пише че за 532 им трябвал някъкъв допълнителен адаптор за Wingbar, така ли е? Монтаж демонтаж на 532 бързо ли става?[/quote]

Аз имам две уплътнения, зимно и лятно. Половината от оригиналното отидва зимата около щипката за ските, а остатъка от уплътнението лятото го монтирам между двата багажника за колела. Пълна оптимизация. :eyebrow:[/quote]

А от къде си се сдобил с 2 оргинални уплътнения ако не е тайна и ако си ги взел от някъде от къде и колко са стрували. Благодаря!
presledvach
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юни 22, 2014 9:16 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот jor » Пет Юли 11, 2014 10:44 pm

presledvach написа:
А от къде си се сдобил с 2 оргинални уплътнения ако не е тайна и ако си ги взел от някъде от къде и колко са стрували. Благодаря!


Не съм се изразил много ясно. Оригиналното уплатнение е отразано на две части, в пропорция 35-65. Късите парчета ги използвам зимата (багажника за ски ми е най-големия), а по-големите ги слагам за лятото, когато монтирам багажниците за колела.
jor
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 5:12 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот presledvach » Съб Юли 12, 2014 12:31 am

jor написа:
presledvach написа:
А от къде си се сдобил с 2 оргинални уплътнения ако не е тайна и ако си ги взел от някъде от къде и колко са стрували. Благодаря!


Не съм се изразил много ясно. Оригиналното уплатнение е отразано на две части, в пропорция 35-65. Късите парчета ги използвам зимата (багажника за ски ми е най-големия), а по-големите ги слагам за лятото, когато монтирам багажниците за колела.

Което не пречи обаче като взимам wingbar да попитам дали не предлагат резервни
presledvach
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юни 22, 2014 9:16 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот cyclopz » Съб Юли 19, 2014 9:20 pm

Днес си загледах един страхотен багажник, не говоря за велосипедната част- тя е ясна, но самите релси много ме кефят, как завършват заоблено към колата. Някой ако знае каква марка е това и откъде е, много се зарибих!

Иначе на туле много ме дразнят и визуално, и функционално тия релси, стърчащи извън носещата "лапа", прилича ми на стар селски москвич така, и съм сигурен, че ще прави много шум при движение.
Прикачени файлове
Photo0242.jpg
Photo0242.jpg (187.97 KiB) Прегледано 5710 пъти
Photo0243.jpg
Photo0243.jpg (163.15 KiB) Прегледано 5608 пъти
Аватар
cyclopz
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Пон Авг 05, 2013 10:29 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот maldini » Съб Юли 19, 2014 9:33 pm

На Рено оригиналните греди са такъв тип !
maldini
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 11:24 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Ozzie » Съб Юли 19, 2014 9:58 pm

И на "Пежо" също.
Вероятно и на други марки оригиналните напречни греди са със същия дизайн.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот cyclopz » Съб Юли 19, 2014 10:06 pm

Май баш пежо беше...

Добре де, а защо не може и афтърмаркет багажник да изглежда така, а трябва да е с такъв аграрен дизайн... Спокойно може да се режат релсите спрямо точната ширина на покрива, колко му е :dontknow:
Аватар
cyclopz
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Пон Авг 05, 2013 10:29 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот maldini » Нед Юли 20, 2014 12:10 am

Предполагам защото повечето са универсални и само захватите за покрива на различните модели са различни. Оригиналните излизат и по-евтини от тези на Thule в повечето случай.
maldini
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 11:24 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот jor » Нед Юли 20, 2014 12:40 am

Това са напречни греди, които се монтират на коли, които нямат фабрично надлъжни греди.
jor
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 5:12 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Любо » Нед Юли 20, 2014 7:51 am

Аз си купих в петък един такъв : http://www.decathlon.bg/avto-bagaznik-e ... 76983.html и мисля , че си реших проблема с превозването на колелото доста успешно :D
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот puleto » Нед Юли 20, 2014 8:03 am

maldini написа:Предполагам защото повечето са универсални и само захватите за покрива на различните модели са различни. Оригиналните излизат и по-евтини от тези на Thule в повечето случай.

Това е точно така. За да са универсални за определения вид захващане се правят по- големи. Аз си взех за Фабия, но става за всички коли от Фолксваген груп. Беше по- голям и го изрязах и стана много красиво защото на Шкодата тавана е доста по- тесен отзад отколкото отпред. Говоря за напречните греди. Хубавото е че на тях можех да монтирам всичко: ски, колела, куфар или там както се нарича. Мога да пренасям и матраци, канапета и дъски. Не съм го ползвал за всичко изброено, но си става. Задния багажник е строго ограничен в употребата си и отделно както четох колегите имат проблеми я със светлини, я с рег. номера и др. болежки. Задниия багажник също пречи и на паркирането. Улиците ни са по- високи отколкото широки.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот cyclopz » Нед Юли 20, 2014 2:37 pm

puleto написа:....


Дай някаква снимка... точно такова нещо искам и аз да направя, да изрежа излишното на напречните греди.
Аватар
cyclopz
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Пон Авг 05, 2013 10:29 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот puleto » Нед Юли 20, 2014 9:20 pm

cyclopz написа:
puleto написа:....


Дай някаква снимка... точно такова нещо искам и аз да направя, да изрежа излишното на напречните греди.

Колата я продадох миналата година, но така или иначе няма снимка от типа на "before & after". Не мисля че рязането е якаква философия и ако ти ми пуснеш снимка мисля че ще мога да ти помогна. Предварително ти казвам че ще струва една бира. Поздрав.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот unsigner » Пон Юли 28, 2014 2:15 pm

Направих първо дълго пътуване със скъпи багажници (Thule 591) вързани за евтинджос напречни греди от Лидл, доволен съм. Дали си "струва парите" зависи от това колко ще ги ползвате, разбира се, но е далеч по-добре от евтините багажници за покрив, които съм пробвал (колелата се качват и свалят за секунди, без донагласяне, директно са хванати здраво и вертикални).
unsigner
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1667
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 7:09 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот puleto » Пон Юли 28, 2014 8:39 pm

Здравейте, ако ударят автомобила ти отзад, то виновен е задния за неспазване на дистанция и несъобразена скорост, поне така съм чувал, не че ми се е случвало. Значи в този случай можеш да се възползваш от неговата ГО. Обаче ако си закачил велосипеди отзад дали водача не може да оспорва решението под предлог за лоша видимост и разсейване на стоп светлините. Или застрахователя му да не ви изплати щетите? Интересно ми е ако някой е компетентен да сподели мнение.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот outfaced » Пон Юли 28, 2014 10:31 pm

Чакай ти ГО да ти плати смачкан велосипед ...
ГО е само за автомобила.
А и как точно ще убедиш застраховател в БГ че има колела за по 4-5-6 хил. лева закачени на коли за евентуално по малко не знам.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Ozzie » Пон Юли 28, 2014 10:46 pm

outfaced написа:ГО е само за автомобила.

ГО е за причинени щети на трети лица. Материални и не материални.
Тъй че, ако някой те шибне отзад и имаш документ за стойността на велосипеда, напълно е възможно да изплатят щета и за него.
Ако нямаш документ, колко точно си платил, има вещи лица, които да определят стойността на щетите.
Разбира се, не трябва да се очаква да бъде изплатено обезщетение колкото са стрували частите като нови.
Винаги калкулират и стареенето.

P.S. Да не дава Господ, но ако се случи такова нещо, велосипед-а/ите трябва да бъдат описани в протокола на КАТ в който се описват щетите.
След това с въпросния протокол се отива в съответната ЗК и се завежда щета.
Толкова от мен със скромния ми опит (надявам се да остане такъв дълго време) с КАТ и ЗК.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот presledvach » Пон Юли 28, 2014 11:33 pm

На пръв поглед е така, но нека не забравяме че ако колелата закриват светлините на автомобила, то вината може да се окаже и в предния автомобил (ако няма монтирани допълнителни светлини). Това наистина е спорен въпрос и е малко въпрос на тълкуване а може би и съдебен спор, тъй като фактите са малко субективни и двузначни. В крайна сметка на всички ни е ясно че застрахователите ще гледат или да платят колкото се може по малко или въобще да не платят. Дано няма изпаднали в подобна ситуация.
presledvach
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юни 22, 2014 9:16 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот outfaced » Пон Юли 28, 2014 11:46 pm

Мдам ....
За разлика от други автомобилни застраховки, при които застрахователят изброява при кои ситуации ще обезщети пострадалото лице, гражданската отговорност се сключва с покритие на база всички рискове. Това означава, че застрахователят е отговорен за всяка причинена с превозното средство вреда, която не е посочена като изрично изключение.

:agree:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот gulliver » Вто Юли 29, 2014 11:07 am

Някой може ли да сподели впечатления от Peruzzo Milano. Принципно идеята е да се ползва и на седан. До момента срещнах само един коментар, че е леко шумен заради по високо изнесените велосипеди. Другият въпрос е как се посреща от полицаиите, има ли проблем с видимоста на задния номер (което би било единствената причина да не си взема Peruzzo Venezia при който се закрива номера)?
gulliver
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 8:17 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот presledvach » Вто Юли 29, 2014 11:26 am

Както колегите са писали по в началото на темата, за сега проблеми с полицията няма, тъй като това е един омагьосан кръг в който хем нямаш право на 3-ти рег. номер, хем нямаш право да го сваляш и местиш за да се вижда и се получава че хем си нарушител хем не си. Но както вече стана ясно вече има промени в закона който предстои да влязат в сила от догодина и тогава всички с такива багажници (закриващи номера и светлините) ще бъдат длъжни да си поставят допълнителни табели с рег. номер и светлини (при условие че те са закрити), тогава и ще имат пълното право да глобяват. Аз лично за себе си точно поради тези аргументи реших да дам малко повече пари и да си взема багажник за тавана и напречни греди, за момента не са пристигнали още в магазина-все още очакват доставка, но щом се появят ще пиша отзиви (става въпрос за Thule wingbar). Успех с избора.
presledvach
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юни 22, 2014 9:16 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Ozzie » Вто Юли 29, 2014 12:00 pm

presledvach написа:В крайна сметка на всички ни е ясно че застрахователите ще гледат или да платят колкото се може по малко или въобще да не платят.

Това изпитал ли си го на собствен гръб или просто го казваш на база общи приказки?
Защото нямам такива наблюдения. А съм си имал вземане- даване няколко пъти по изплащане на обезщетения на мен или на щети причинени от мен.
Друг е въпроса, ако се попадне на някоя компания, в която все още съществува мутренското мислене от 90-те и първите години от новото столетие.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта