Автомобилен багажник за велосипеди!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот presledvach » Вто Юли 29, 2014 9:28 pm

Ozzie написа:
presledvach написа:В крайна сметка на всички ни е ясно че застрахователите ще гледат или да платят колкото се може по малко или въобще да не платят.

Това изпитал ли си го на собствен гръб или просто го казваш на база общи приказки?
Защото нямам такива наблюдения. А съм си имал вземане- даване няколко пъти по изплащане на обезщетения на мен или на щети причинени от мен.
Друг е въпроса, ако се попадне на някоя компания, в която все още съществува мутренското мислене от 90-те и първите години от новото столетие.


Напълно лично проверено! Затова и вече не застраховам там, имайки предвид че дори издирвах управителя няколко дни за лична среща, получих съответните уверения и обещания и след месец ново писмо с отказ. Затова и съм го написал, не споменавам нито име на фирма нито управител, за да не се изпада в излишни неща.
presledvach
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юни 22, 2014 9:16 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Insight » Сря Юли 30, 2014 9:39 am

presledvach написа:Напълно лично проверено! Затова и вече не застраховам там, имайки предвид че дори издирвах управителя няколко дни за лична среща, получих съответните уверения и обещания и след месец ново писмо с отказ. Затова и съм го написал, не споменавам нито име на фирма нито управител, за да не се изпада в излишни неща.


Малко повече подробности за ситуацията и обосновката за отказа може ли?

Знам от първа ръка за няколко измъквания от плащане от страна на застрахователи, но за каско, а с ГО нямам никакъв директен опит.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот presledvach » Сря Юли 30, 2014 11:27 am

Insight написа:
presledvach написа:Напълно лично проверено! Затова и вече не застраховам там, имайки предвид че дори издирвах управителя няколко дни за лична среща, получих съответните уверения и обещания и след месец ново писмо с отказ. Затова и съм го написал, не споменавам нито име на фирма нито управител, за да не се изпада в излишни неща.


Малко повече подробности за ситуацията и обосновката за отказа може ли?

Знам от първа ръка за няколко измъквания от плащане от страна на застрахователи, но за каско, а с ГО нямам никакъв директен опит.


Случката беше преди 9г. и става дума за един от големите застрахователи (умишлено няма да споменавам имена и подробности). Първо на първия оглед ми бе заявено че всичко ще ми бъде изплатено, след месец получих писмо с отказ, последва възражение от моя страна (такъв е редът) отново чакане и след месец нов отказ. Потърсих управителя за среща и след известен период на откази и уж отсъствия се видях с него разговаряхме и се разбрахме че все пак аз съм си в правото и те ще ми покрият вече отстранените щети, но след месец ново писмо с отказ. На мен тогава ми дойде в повече и отново се заех отново да търся въпросният управител (сещате се че той удобно отсъстваше и все бе излезнал по работа, докато не седнах отпред пред коридора на кабината му да го чакам да се върне и "О ЧУДО!" той се появи той се оказа в кабинета си (прелетял най-вероятно през прозореца, защото не бе минал покрай мен, не че и охраната бе най-учтивата, но аз бях предвидил и това, водех си със мен свидетели всеки път) та тогава отново се видяхме и той ми обясни че случаят ми е обсъден в централния офис и от там му е наредено така. Аз му обясних че за мен те не са коректни и повече, няма да им бъда нито аз нито някой от моите близки техен клиент. След толкова дълго чакане вече му теглих една на ум и така свърши всичко, просто нервите и усилията и загубеното ми време не си струваха да се занимавам повече. Смених застрахователя и досега нямам оплаквания, дано и занапред да е така. :beer:
presledvach
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юни 22, 2014 9:16 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот ivannik » Сря Юли 30, 2014 8:41 pm

presledvach написа:
Insight написа:
presledvach написа:Напълно лично проверено! Затова и вече не застраховам там, имайки предвид че дори издирвах управителя няколко дни за лична среща, получих съответните уверения и обещания и след месец ново писмо с отказ. Затова и съм го написал, не споменавам нито име на фирма нито управител, за да не се изпада в излишни неща.


Малко повече подробности за ситуацията и обосновката за отказа може ли?

Знам от първа ръка за няколко измъквания от плащане от страна на застрахователи, но за каско, а с ГО нямам никакъв директен опит.


Случката беше преди 9г. и става дума за един от големите застрахователи (умишлено няма да споменавам имена и подробности). Първо на първия оглед ми бе заявено че всичко ще ми бъде изплатено, след месец получих писмо с отказ, последва възражение от моя страна (такъв е редът) отново чакане и след месец нов отказ. Потърсих управителя за среща и след известен период на откази и уж отсъствия се видях с него разговаряхме и се разбрахме че все пак аз съм си в правото и те ще ми покрият вече отстранените щети, но след месец ново писмо с отказ. На мен тогава ми дойде в повече и отново се заех отново да търся въпросният управител (сещате се че той удобно отсъстваше и все бе излезнал по работа, докато не седнах отпред пред коридора на кабината му да го чакам да се върне и "О ЧУДО!" той се появи той се оказа в кабинета си (прелетял най-вероятно през прозореца, защото не бе минал покрай мен, не че и охраната бе най-учтивата, но аз бях предвидил и това, водех си със мен свидетели всеки път) та тогава отново се видяхме и той ми обясни че случаят ми е обсъден в централния офис и от там му е наредено така. Аз му обясних че за мен те не са коректни и повече, няма да им бъда нито аз нито някой от моите близки техен клиент. След толкова дълго чакане вече му теглих една на ум и така свърши всичко, просто нервите и усилията и загубеното ми време не си струваха да се занимавам повече. Смених застрахователя и досега нямам оплаквания, дано и занапред да е така. :beer:

Явно те е страх да му кажеш името.
Аватар
ivannik
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1080
Регистриран на: Съб Сеп 07, 2013 6:05 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот presledvach » Сря Юли 30, 2014 10:51 pm

Не, не ме е страх, няма и от какво! Вече го написах, има си причини който не смятам да обяснявам. Просто отговорих на колегата който ме попита дали го знам от личен опит. Днес се сдобих с Thule Wingbar, утре ще взема и багажник за колелата за тавана и ще пиша отзиви как е. Лека и спокойна на всички. :beer: :offtopic:
presledvach
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юни 22, 2014 9:16 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот presledvach » Съб Авг 16, 2014 12:34 am

Сега да кажа и впечатленията от багажника:
1.Wingbar-a е тих и почти не се чува ( необходимо е да се заслушаш внимателно за да го чуеш и то при 130+) , заслужава си парите, монтажа му е лесен и бърз, изглежда чудесно и е удобен за работа.
2. FREE RIDE 532 багажника също си заслужава. Монтаж- демонтаж става за секунди, бързо и лесно боравене с него, стабилно закрепване, не са необходими никакви инструменти при боравене и сглобяване.
presledvach
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юни 22, 2014 9:16 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот subritual » Сря Авг 20, 2014 9:04 am

presledvach написа: 1.Wingbar-a е тих и почти не се чува ....

Моля споменавайте модел автомобил. Не е трудно да се досетим,че аеродинамиката и цялото поведение зависи от това. :beer:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот mopper » Чет Авг 21, 2014 11:23 am

Ще използвам темата за да не пускам нова...
Искам да питам някой има ли представа дали Peruzzo Venezia ще стане на ето такава Мазда?
Изображение
Питам понеже вратата на багажника на колата и самото стъкло ми изглеждат доста нестандартни.
Ако Peruzzo Venezia не е удачен вариант, може да предложите някакъв друг. Предпочитам да е заден,
защото отгоре колата няма греди. :)
PRobably написа:..Яко се мрънка,че твърдак с 203 ход било боза,ама имам чувството,че народа не схваща,че т'ва се прави от немане на пари,а не щото е много яко...
Аватар
mopper
 
Мнения: 304
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пон Сеп 19, 2011 8:18 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот subritual » Чет Авг 21, 2014 4:17 pm

Напрежението от каишките пада директно върху стъклото,рамката не играе роля май,поне от снимката. Мой приятел кара така Ксантия и не е имал проблем, но често при 130км/ч съм си представял как се пръсва стъклото.При Венецията тежеста отива въхру бронята.Та последната трябва да е много здрава и да не се огъва.Иначе цялата сглобка е се разхлвабва и поради тая причина съм имал проблеми при превоз на повече от 2 велосипеда.
Това на Опел Астра хеджбек, което е много подобно на твоя случай.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот presledvach » Чет Авг 21, 2014 5:16 pm

subritual написа:
presledvach написа: 1.Wingbar-a е тих и почти не се чува ....

Моля споменавайте модел автомобил. Не е трудно да се досетим,че аеродинамиката и цялото поведение зависи от това. :beer:

Opel Insignia sedan
presledvach
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юни 22, 2014 9:16 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Insight » Пет Авг 22, 2014 9:48 am

mopper написа:Ще използвам темата за да не пускам нова...


С багажника идват едни цилиндрични пластмасови добавки (Glass hatch adaptor), на които се нанизва ремъците, след което не закачаш ремъка за стъклото, а го затваряш вътре и след това издърпваш. Шурата ползва на Фиат Брава стария ми багажник по този метод и засега (с две колела и две ходения до Банско) няма проблем със стъклата. Като цяло за Бравата се получи доста добро решение с най-простия вариант заден багажник (от тези дето са само от две части/рамена), но след доста мислене и комбинации.

Ако правилно се ориентирам, че на тази Мазда задния капак се отваря от над задните светлини, някак не виждам къде ще се закачат долните ремъци.... освен някъде под бронята?!

Може да се пробва, обаче няма да е лесно да се измисли и не е сигурно, че ще стане. Вероятно някаква комбинация с висок монтаж, като долните "крачета" стъпят някъде над "спойлера".... и ще трябва да демонтираш задната чистачка, ако не искаш по грешка да си изгориш моторчето ;-).
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот po_taka » Пет Авг 22, 2014 10:24 am

Помисли си дали по-малко мъки ще ти коства теглич + багажник на него!
Аз долните връзки не ги вързвам - нямам къде, имам хиляди колометри и няма пробеми, само внимателно на спещите полицай :)
пример: https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... 9087_n.jpg
Аватар
po_taka
 
Мнения: 561
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 2:21 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот bobivg » Пет Авг 22, 2014 2:48 pm

Аз мисля че е доста рисковано да се кара без да са възрази долните ремъци. От двата долни единия е вързан странично възможно най-ниско (при мен обаче няма как да се вдигне нагоре). Другия ремък го връзвам за винта предвиден за теглене на друг автомобил.
Изображение
Аватар
bobivg
 
Мнения: 509
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 12:37 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот kulkata » Пон Апр 04, 2016 12:07 pm

Здравейте колеги,
Някой да сподели впечатления от напречни греди на Thule Wingbar и Wingbar Edge?
Или плюсове и минуси,тип на захвата за надлъжните греди и т.н.?

Благодаря
Аватар
kulkata
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1354
Регистриран на: Пет Апр 30, 2010 2:58 pm
Местоположение: Провинцията

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот xargs » Пон Апр 04, 2016 12:46 pm

Като минуси на Wingbar Edge мога да посоча:
1) Намаленото пространстро, поради формата на захватите. На коли с по тесни тавани и такива греди, повече от два байка не мисля, че ще може да се захванат
2) Ширината на самата греда не позволява монтажа на багажници с U образни захвати и ако случайно ти попадне такъв багажник/аксесоар не можеш да го ползваш.
3) Цената :eyebrow:
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот tekabg » Съб Апр 09, 2016 11:04 pm

Аз ползвам подобен тип греди но са оригиналните на БМВ мисля ,че пак са разработка на Thule и съм много доволен тихи са и с ниско съпротивление единственият им недостатък е ,че са по-широки и трябва багажника да се закрепя с т-болтове в заработените за това канали на гредите.
Иначе съм пробвал и багажник за монтаж на задната врата на комбито но е доста "лембезе" според мен а и като се прибирам към Бг. на всяка митница свалям багажника за да отворя капака.И за мен покривните багажниците са по-добри.Резултатът е този:
tekabg
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 08, 2016 6:30 pm
Местоположение: Сл.Бряг,Stuttgart

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот antonpc » Съб Апр 16, 2016 11:47 am

Досега съм тествал Peruzzo Venezia 388, IVTEC W-GRIP и Thule Freeride 532.
Най-доволен останах от Thule-то което става за всякакви греди и колела. ;)
Изображение
Thank You, Bicycle :) “It is not the mountain we conquer but ourselves.” ~ Edmund Hillary / FunKyBikers
Аватар
antonpc
 
Мнения: 269
Рейтинг: 1551
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 8:23 am
Местоположение: Абсурдистан, София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот ferrarko » Сря Май 04, 2016 3:30 pm

Здравейте, искам да ви попитам за стойките в/у тавана на колата , особено тези който имате опит м/у стойката на IVTEC и останалите от типа http://bagajnik.com/produkt-CYCLO-PRO-371 , при кой вариант на стойка колелото се поставя най-лесно от един човек(самостоятелно) ?

Гледах на едно, две клипчета , как на стойки от втория тип(с гумите на долу) , колелото се качва от двама човека. Мислено като си представя гимнастиката при двата вида, ми се струва, че при IVTEC мога да се справя по-лесно сам, без да изтърва колелото в/у тавана и да го издраскам!

Какво показва вашият опит?
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Admin » Сря Май 04, 2016 5:20 pm

Моят опит е, че най-лесно си слагам колелото на този багажник:
http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... 2-test0018
По-малко от минута отнема.

ПП: Цената е солена, но за човек като мен, който товари колела средно по 2-3 пъти в седмицата, удобството се изплаща на първия месец.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот ferrarko » Сря Май 04, 2016 7:11 pm

Admin написа:Моят опит е, че най-лесно си слагам колелото на този багажник:
http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... 2-test0018
По-малко от минута отнема.


Предполагам го предпочиташ защото поставяш колелото директно, без да сваляш или махаш седалката, преди качване ?

Сега се потърсих по-подробно за клипчета, с този тип багажник и поставянето му в/у автомобила. Да възможно е да се постави от един човек и така като гледам без да съм пробвал сложността от 1 до 10, ми се вижда 6,7 . Вдигаш, налагаш/уцелваш на канала, с едната ръка придържаш колелото да не падне, с другата вдигаш рамото и стягаш.
При поставянето с гумите нагоре тип IVTEC, като вдигнеш и поставиш колелото в/у кормилото и гумата , все едно го обръщаш за ремонт и се крепи от кормилото, не е ли по лесно? Предполагам че при IVTEC дори с добавката за повдигане на задната гума, пак ще трябва предварително да сваля височината на седалката!

Намерих и един аналог на IVTEC https://www.youtube.com/watch?v=BFg7Y3USgbE
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот antonpc » Сря Май 04, 2016 9:45 pm

Препоръчвам ти Thule FreeRide 532, най-доброто в момента на пазара като цена, качество.
Колелото се захваща бързо и лесно от сам човек.
Ето и тест на подобен по-стар продукт: Thule FreeRide 530 City Crash Test - WebRacks
Thule Test Program - Bike. ;)
Thank You, Bicycle :) “It is not the mountain we conquer but ourselves.” ~ Edmund Hillary / FunKyBikers
Аватар
antonpc
 
Мнения: 269
Рейтинг: 1551
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 8:23 am
Местоположение: Абсурдистан, София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот tekabg » Сря Май 04, 2016 11:17 pm

antonpc написа:Препоръчвам ти Thule FreeRide 532, най-доброто в момента на пазара като цена, качество.
Колелото се захваща бързо и лесно от сам човек.
Ето и тест на подобен по-стар продукт: Thule FreeRide 530 City Crash Test - WebRacks
Thule Test Program - Bike. ;)

Аз ползвам такива багажници и са изключително лесни и удобни за работа.Препоръчвам ти ги!
tekabg
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 08, 2016 6:30 pm
Местоположение: Сл.Бряг,Stuttgart

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот morning » Чет Май 05, 2016 9:39 am

ferrarko написа:Здравейте, искам да ви попитам за стойките в/у тавана на колата , особено тези който имате опит м/у стойката на IVTEC и останалите от типа http://bagajnik.com/produkt-CYCLO-PRO-371 , при кой вариант на стойка колелото се поставя най-лесно от един човек(самостоятелно) ?

Ползвам багажниците на IVTEK от месец и нещо. 14kg колело поставям сам без проблем, 18kg ми идва малко тежко, но аз съм си хилав. Все едно се обръща за ремонт, но вместо на земята се поставя на колата. Застава стабилно и ремъците се стягат спокойно.
morning
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:34 am
Местоположение: тук

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Admin » Чет Май 05, 2016 9:54 pm

@ferrarko
При багажника, който аз показах, триенето/съпротивлението на рамото може да се настройва чрез два болта, което означава, че можеш предварително да си го вдигнеш на определена височина и то си стои, без да пада. По този начин уцелването на стягащата скоба е още по-лесно и реално съвсем леко трябва да подпираш велосипеда с една ръка, докато с другата затегнеш скобата.
По моите критерии лекотата на ползване при този багажник е 10/10, сравнено с абсолютно всички други, които съм ползвал (а това са почти всички видове да покрив, за теглич и за задна врата).
При Ivtec поставянето на велосипеда върху багажника е също толкова лесно, просто отнема малко повече време да стегнеш каишките, а и при 3-4 велосипеда може да е по-трудно да ги разминеш, но пък цената е 4 пъти по-ниска, така че си е чудесен вариант.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот zoltek » Нед Май 08, 2016 10:16 am

Здравейте.
От известно време и аз обмислям идеята за закупуване на велосипеден багажник за да оптимизирам използването на вътрешното пространство в автомобила.Колата ми е комби с монтирани заводски надлъжни греди и до сега превозвах колелото(а понякога и 2) вътре в самата кола като сваля задните седалки.Насочил съм се най-вече към закупуване на напречни греди и в последствие багажник за закрепяне към тях понеже тези които се захващат към багажника ограничават достъпа ти до него(макар,че изглеждат по-лесно за употреба и закрепяне за колата),а съм от типа хора които обичат да използват максимално всичко което може да се използва.
По-нагоре колегите са споменали 2 вида такива багажници Thule Free Ride 532 и HAKR CYCLO PRO които обаче имат не малка разлика в цената.Наясно съм,че Thule е доказана марка,но заслужава ли си наистина тази разлика?

Ако имате и други подобни предложения ще се радвам да ги споделите.

Благодаря!
zoltek
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Нед Апр 01, 2012 9:32 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Admin » Пон Май 09, 2016 10:19 am

Казвал съм го много пъти и на много хора - ако ще ползваш багажника често (поне 2-3 пъти месечно), по-високата цена на Thule се изплаща многократно от спестени нерви и неудобства. Не казвам, че това са единствените хубави багажници, но за тях мога да гарантирам лично, тъй като три такива багажника използвам вече повече от 8 години, а отделно покрай приятели имам поглед върху още няколко от моделите им и всички са добре измислени, удобни за употреба, здрави и надеждни.
Ако ще се ползва инцидентно от дъжд на вятър, тогава вече може и да не си струва инвестицията.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот danypetkov » Чет Май 12, 2016 9:38 am

Здравейте,
Моля за съвет относно багажник Thule FreeRide 532 - на какъв тип и размери напречни греди може да бъда захващан.
Благодаря!
danypetkov
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 11, 2016 4:08 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот papinu » Чет Май 12, 2016 10:35 am

danypetkov написа:Здравейте,
Моля за съвет относно багажник Thule FreeRide 532 - на какъв тип и размери напречни греди може да бъда захващан.
Благодаря!

Според Thule може да се монтира на греди тип 'square bar' (или така наречените 'квадратни') и такива с Т-болт. Велосипеда трябва да е с максимална дебелина на рамката 80 мм.
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот kulkata » Чет Май 12, 2016 11:15 am

danypetkov написа:Здравейте,
Моля за съвет относно багажник Thule FreeRide 532 - на какъв тип и размери напречни греди може да бъда захващан.
Благодаря!

Здравей,
Виж в сайта на Thule конфигуратора за модел на автомобила,начин на закрепване и т.н.
Ако не намериш точната информация се обади на представителите в България Ескадра и СЛС,те имат каталог и ще ти кажат за типовете захващане и напречни греди.
Аватар
kulkata
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1354
Регистриран на: Пет Апр 30, 2010 2:58 pm
Местоположение: Провинцията

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот raptor1987 » Вто Юни 14, 2016 8:36 am

Здравейте, смених автомобила с такъв, който има надлъжни греди.
Видях, че Лидл са пуснали напречни греди цък, и мисля да ги купя, но се замислих дали ще може да се монтира на този багажник.
Някой ако има опит моля да сподели.
Аватар
raptor1987
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 8:05 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта