Автомобилен багажник за велосипеди!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот ferrarko » Пет Май 11, 2018 4:10 pm

За някакви законови забрани не съм чувал! По важно е да съобразиш товароносимостта на тавана и гредите ти, за да не повредиш автомобила! Преди да купиш прорайд 591, виж по назад в темата има линкове как свалят велосипеда от тази стойка за секунди! Пак можеш да си я купиш но не оставяй велосипеда без надзор. Следващата верия 598 е по-сигурна! Стойката Atera Giro AF+ също е много добра, сигурнста и е като на 591.
Аз съм с Тюле фрийрад 532 и съм много доволен.
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот kawasuna » Пет Май 11, 2018 4:56 pm

Аз има 2бр.от598 и нямам забележки.Много са добри дори и при скорост 120,130,което не се препоръчва от производителя.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот jiv79 » Пет Май 11, 2018 5:14 pm

Благодаря за отговорите.Относно товароносимостта би трябвало да не е проблем,със захвати съм с fix point тоест се завиват с болтове към тавана на автомобила,в сайта на thule дават че гредите търпят до 100кг което е ОК.Автобокса натоварен е най-много 60кг, колелото е drag zx1 мисля е около 17-18кг и самата стойка за колелото сигурно е не повече от 5кг така , че съм в норма.Изгледах назад в темата клипчето за 8-те секунди,това не ме притеснява,винаги ще е пред очите ми колелото.Това че се сваля за 8 сек. предполагам не означава че стойката е несигурна и колелото е нестабилно на тавана защото ще пътува над 1000км до крайната цел.А какво ще кажете за tour 510 по-стара е и има добри оферти,добро ли е колкото 591/598,говоря за здравина и стабилност,със сигурност не искам да рискувам заради по-евтина стойка и т.н.,досега не съм возил колело на таван и искам да съм спокоен.Благодаря на всички
jiv79
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 10, 2018 5:55 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот torque » Вто Юни 26, 2018 9:45 am

Здравейте,
Някой случайно да може да ме насочи към подходящ вело багажник за задния капак на форд фокус мк2,хечбек ,5 вр. 2005г. Според сайта им Перузо не предлагат багажници за този модел автомобил. За сега бих предпочел да не давам пари като за Thule. А сякаш предимно тези две марки се предлагат по българските магазини.
Благодаря!
torque
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 25, 2018 10:29 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот papinu » Чет Авг 16, 2018 10:04 am

Thule предоставя нов велобагажник за монатаж на покрива, който няма контакт с рамката на велосипеда и по този начин се избягват евентуалните проблеми с надрасквания по нея - Thule 599 UpRide.
Тук можете да видите едно много добро ревю за всички възможности на този нов велобагажник. Например интересно е решението за заключването на рамката. Лично моят фаворит си остава модела Thule 598 ProRide.
Интересно ми е дали някой колега ще сподели лични впечатления тук :popcorn:
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот mentalhead » Чет Авг 16, 2018 4:07 pm

papinu написа:Thule предоставя нов велобагажник за монатаж на покрива, който няма контакт с рамката на велосипеда и по този начин се избягват евентуалните проблеми с надрасквания по нея - Thule 599 UpRide.
Тук можете да видите едно много добро ревю за всички възможности на този нов велобагажник. Например интересно е решението за заключването на рамката. Лично моят фаворит си остава модела Thule 598 ProRide.
Интересно ми е дали някой колега ще сподели лични впечатления тук :popcorn:


Малее 7,7 кг. Мен и 4,2 кг Thule 598 ProRide ми се струва тежък, като трябва да го мъкна със се напречните греди или недай боже когато са два. А това е доста по-тежко. А и ми изглежда, че ще се страхувам да превозвам тежък DH байк със 120 км/ч примерно като цялата задница е свободна и хваната от един каиш. За рамката ми изглежда по-сигурно някак си, а и колко да се драска като има гума на хватката, не знам.
Иначе поне е по-универсален. Моя байк стъпва на Thule 598 ProRide, абсолютно в най-предната възможна точка на релсата с предната гума. Още малко по-шантава да беше рамката и горя. Другото ми оплакване е че ексцентриците са супер отвратителни за манипулация или просто аз съм някакъв индианец, не знам. Иначе багажника е страхотен и качването/свалянето на колело от нормален автомобил е песен.
Новия багажник изглежда също толкова удобен и със също толкова смотани ексцентрици.
Иначе заключването ми се струва още по-афиф работа. Това шнурче изглежда така, сякаш се реже от раз. Подчертавам изглежда. Може в действителност да е от някакви супер сплави изтъкано вътре. Ключалката на 598 ми допада повече като идея, стига да не беше като ключалка на детска играчка. Бе шведите явно не крадат много, щот не мислят баш баш за тия неща. Иначе и аз искам да разбера личен опит за новия багажник.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот vitanv » Сря Сеп 19, 2018 12:26 pm

Здравейте,

Искам да попитам за мнението Ви, за този багажник https://dragzone.bg/aksesoari/avtobagaz ... versal-320.
Това захващане за курбела дали е удачно?

Поздрави
vitanv
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Авг 06, 2013 1:18 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот moz » Сря Сеп 19, 2018 2:48 pm

Много ще ми е интересно да видя видео как сам човек без стълба закопчава това чудо за курбела, ще бъде забавно, но за съжаление не мога да намеря в нета. Предлагам да накараш продавача да пробва да закачи велосипед и го снимай, след това сам ще си отговориш удачно ли е такова захващане.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот vitanv » Чет Сеп 20, 2018 7:08 am

По скоро ме интересува дали е достатъчно здраво захващането на велосипеда за курбела, защото гледам, че масовото захващане е за рамката на велосипеда.
vitanv
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Авг 06, 2013 1:18 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот didonch » Чет Сеп 20, 2018 7:47 am

Защо да не е здраво захващането? По скоро би било неудобно за сам човек да придържа велосипеда, върти курбела до достигане на правилната позиция и затягане. Това решение според мен е удачно по-вече за карбонови рамки при които има голяма вероятност от пристягане на въпросната лапа да се наруши цялостта на рамката/тръбата. Ама от друга страна ако карам лек/скъп велосипед не бих пестил точно от багажник. Аз съм си харесал Thule EasyFold XT 933 ... не е лекичък ама знам как се качва на тавана на автомобила 11кг велосипед след едно яко каране ... по скоро ми се иска да го натикам в багажника :evil: .
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Сеп 20, 2018 7:51 am

По-скоро си избери между тези двата:
http://www.escadra.bg/%D0%B1%D0%B0%D0%B ... /i1071.htm
или
https://ivtec.bike/produkt/%D0%B0%D0%B2 ... %B8-ivtec/
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот vitanv » Чет Сеп 20, 2018 11:21 am

ОК. Бладогаря за бързите отговори и съвети. Ще го мисля какво да взема

Приятен ден на всички
vitanv
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Авг 06, 2013 1:18 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Gworan » Сря Фев 13, 2019 12:08 pm

Тия дни се чудя как да си товаря колела на тавана на колата. А тя няма надлъжни греди, нито пък има отвори на тавана за монтаж на напречни.
Виждам, че се продават разни универсални но не знам колко доверие мога да им имам.
Също бях виждал и някакви които се закрепят за тавана или стъклото чрез вакуум, дали някой има впечатления?
Какви варианти имам в случая?
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Petar_stoychev » Сря Фев 13, 2019 12:23 pm

Gworan написа:Тия дни се чудя как да си товаря колела на тавана на колата. А тя няма надлъжни греди, нито пък има отвори на тавана за монтаж на напречни.
Виждам, че се продават разни универсални но не знам колко доверие мога да им имам.
Също бях виждал и някакви които се закрепят за тавана или стъклото чрез вакуум, дали някой има впечатления?
Какви варианти имам в случая?


Отиваш на сайта на Thule,Cruz или някой от другите популярни марки в тая област и търсиш FIT YOUR VEHICLE или нещо подобно и си нацъкваш данните там за да ти изкара съвместимите с твоята кола греди.От там нататък си ти,кеф ти правоъгълни стоманени кеф ти алуминиеви тип aerobar :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Gworan » Сря Фев 13, 2019 12:52 pm

Оха, 550лв за напречни греди, аз по-добре да си сменя колата... :D
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Gworan » Сря Фев 13, 2019 2:10 pm

Почвам даже да се чудя, греди Thule Wingabr 450лв комплекта, багажник за велосипед Thule ThruRide 350лв за брой, и на мен като ми трябват минимум два, дали просто да не си купя едно пежо партнер...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Petar_stoychev » Сря Фев 13, 2019 2:23 pm

Не знам защо се хвърляш на най-скъпите неща... аз вече 2 години се движа без проблеми с най-нормални правоъгълни греди на Cruz за 180 лева и Thule ProRide 598
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Gworan » Сря Фев 13, 2019 2:33 pm

Ами аз не знам кое със кое може да се съчетае... кой багажник е най-стабилен, да става и за висока скорост?
Греди на Thule намерих, търсейки по модел за моята кола. В сайта на Cruz няма за моята.
Най-евтиния вариант на Thule, такива правоъгълни са 350лв от Escadra, а wingbar-ове намерих втора ръка за под 300лв. Но не знам всеки багажник за колело на всеки тип греди ли може да се закачи?
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Petar_stoychev » Сря Фев 13, 2019 2:47 pm

Gworan написа:Ами аз не знам кое със кое може да се съчетае... кой багажник е най-стабилен, да става и за висока скорост?


Давам пример,

https://www.thule.com/en-gb/gb/bike-rac ... e-_-598001

Върви в комплект с T болтове за греди с отвор 20х20мм.
Според вида на гредите може да се закупят и адаптери за тях
https://www.thule.com/en-gb/gb/bike-rac ... 1-_-889100
https://www.thule.com/en-gb/gb/accessor ... r-_-889500

Ако ще взимаш нещо втора ръка гледай да го вземеш с правилните основи за твоята кола :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Admin » Чет Фев 14, 2019 10:29 am

Gworan написа:Ами аз не знам кое със кое може да се съчетае... кой багажник е най-стабилен, да става и за висока скорост?
Греди на Thule намерих, търсейки по модел за моята кола. В сайта на Cruz няма за моята.
Най-евтиния вариант на Thule, такива правоъгълни са 350лв от Escadra, а wingbar-ове намерих втора ръка за под 300лв. Но не знам всеки багажник за колело на всеки тип греди ли може да се закачи?


Хубаво е гредите ти да са алуминиеви, с т.нар. аеро профил. Така ще намалиш шума при по-висока скорост, а и в общия случай изглеждат по-красиво.
Не е задължително гредите и багажниците да са една и съща марка. На мен гредите на Thule ми идват малко скъпички, така че ползвам греди HAKR (чешки), които не смятам, че са с нещо съществено по-лоши, а пък бяха около 200 лв. двете, когато ги купувах (пълен комплект със скоби, ключалки и т.н.).
Важно е обаче да вземеш греди и багажници, които да са съвместими. Специално при алуминиевите греди, които имат Т-образен канал, за мен е по-добре да се купят такива с канал 20 мм, защото крепежните елементи на багажниците Thule са с квадратни глави 20х20 мм. По супермаркетите се появяват от време на време едни греди на Menabo, които обаче са с по-тесен канал (мисля, че беше 10 мм) и на тях вече няма как да монтираш Thule багажник, освен чрез подмяна на крепежните елементи или по грубиянския начин с извитите скоби за стоманени греди, които обаче лесно ще надерат алуминиевите.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Gworan » Чет Фев 14, 2019 11:29 am

Успях да намеря wingbar втора ръка точната дължина греди с точните основи като за моята кола (проверих в този pdf от Thule), и човека дори каза че ще ми намери два багажника Pro Ride 591, и чакам днес да се обади. Така ако се получи ще взема всичко необходимо наведнъж, на доста по-ниска цена от колкото чисто нови, и аз ще си взема само кит-а с куките и гумите за основите, за моята кола от Ескадра. Благодаря за отговорите.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Gworan » Пет Фев 15, 2019 2:33 pm

Стана работата. Сега остава и времето да се оправи.

Изображение
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот dusaka » Пет Фев 15, 2019 11:30 pm

Здравейте!
Нещо не мога да се ориентирам какви греди трябва да търся за моята Тойота Авенсис Т25 / 2003-2008 година с нормален покрив.
Трябва ли да са точно определена дължина и профил , защото гледам в нета има доста избор , та дори и в OLX и Базар.
Слагам един скрийн шот от пдф-а който пусна колегата Gworan за моята кола.
Но някой ако може да ми разясни по подробно какво означават параметрите от горе на таблицата....
Благодаря ви предварително!
Прикачени файлове
2019-02-15.png
(182.69 KiB) 313 пъти
dusaka
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Яну 23, 2012 10:59 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Gworan » Съб Фев 16, 2019 8:05 am

За Thule, по таблицата, гледаш за всеки модел греди номера, който отговаря на дължината, за твоя таван. Avensis Т25, до колкото видях, е седана.
Значи може да си вземеш:
Wingbar 961
Slidebar 891
Probar 390
Squarebar 761

Дали греди с друга дължина ще станат, аз не знам.

Комбинираш ги с основи модел 754 (като на снимакта на моята кола)

И ти трябва монтажен кит 1405

Монтажния кит са гумените крачета за основите + черните пластини / куки, като на снимакта на моята кола.

Изображение
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Alexi » Пон Фев 18, 2019 11:30 pm

да запитам нещо че прерових нета и не намерих инфо ..на thule wingbar и подобни 8см аеро гредички може ли да се монтира багажник thule като се ползват полукръглите скоби които по принцип са за по стария аеробар и квадратни греди ? нещо монтажа с т-болтове не ми се види толкова надежден а и е по усложнен
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Petar_stoychev » Вто Фев 19, 2019 1:23 am

Alexi написа:да запитам нещо че прерових нета и не намерих инфо ..на thule wingbar и подобни 8см аеро гредички може ли да се монтира багажник thule като се ползват полукръглите скоби които по принцип са за по стария аеробар и квадратни греди ? нещо монтажа с т-болтове не ми се види толкова надежден а и е по усложнен


Според мен трудна работа...реално самият адаптер е около 8см дължина ,а като имаш предвид че болта трябва да хлътне навътре в самият адаптер става още по тясно. :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Alexi » Вто Фев 19, 2019 8:57 am

Admin написа:багажниците Thule са с квадратни глави 20х20 мм. По супермаркетите се появяват от време на време едни греди на Menabo, които обаче са с по-тесен канал (мисля, че беше 10 мм) и на тях вече няма как да монтираш Thule багажник, освен чрез подмяна на крепежните елементи или по грубиянския начин с извитите скоби за стоманени греди, които обаче лесно ще надерат алуминиевите.

всъщност този тип монтаж е стандартен и според мен по здрав .. едно е да обхваща цялата греда ,друго е една глава 20х20 мм в тънкостенен алуминиев профил .. също така не се налага да вадиш страничните тапи и гуменото уплътнение .. това си е мое мнение де ,но понеже сега се каня да събера нещо за покрива и аз ,клоня към тоя тип монтаж
https://www.youtube.com/watch?v=msOaP-KmGX0
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Admin » Вто Фев 19, 2019 10:15 am

Алекси, с тези най-елипсовидните аеро греди няма да стане - профилът им е твърде издължен, външната скоба бе може да го обхване.
Но с някои алуминиеви греди, които не са толкова елипсовидни, а по-правоъгълни като профил, става, стига да не ти пука за външния вид на гредите. Примерно на споменатите Menabo (дето чат-пат Lidl ги пускат с тяхната си марка), тъй като не може да се монтира Thule с крепежните елементи за улея, съм виждал монтирани Thule-та с външните скоби. Моите греди (HAKR) също са с достатъчно компактен профил, за да мога да ползвам и външните скоби, ако реша.

П.П. Във видеото, което си показал, се вижда, че и някои от гредите на Thule могат да се обхванат от външните им скоби, но не всички, така че просто трябва да подбереш по-внимателно профила, да не е много сплеснат и издължен като елипса.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Alexi » Вто Фев 19, 2019 10:18 am

Това са важни уточнения ,мерси :beer:
Една промоцийка да добавя ,най ниската цена на която ги намирам ,105 лв :
https://www.emag.bg/stojka-za-velosipedi-thule-freeride-532-zahvashtane-za-naprechni-gredi-th532002/pd/DR6VZBBBM/
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Alexi » Сря Фев 20, 2019 2:04 pm

Нещата дойдоха доста по бързо от очакваното .. релсите са оригиналдъ от СФА но реално са Thule Aerobar имат си и канал за квадратни болтове 2х2 . Дори идват сглобени просто ги слагаш за 2 минути .. Багажниците са 532 от линка по горе - евтиния и ще ми вършат работа ,да стигам лоста на скобата горе не е проблем .В комплекта имаше както скобите с Т-болтовете ,така и квадратни болтове 2х2 .. по удобния за мен монтаж е със скобите макар че не е толкова красиво . Всичко веднъж настроено се слага и маха много лесно . Остана да се кара насам натам :beer: .По принцип Пежака събира 2 велосипеда и в багажника нищо че е седан ,но доста нагъчкани а и задните седалки стават неизползваеми като съборя облегалките .
Прикачени файлове
3.jpg
(370.13 KiB) 423 пъти
1.jpg
(329.57 KiB) 399 пъти
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта