Автомобилен багажник за велосипеди!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Вто Фев 21, 2017 12:21 pm

Lucky Loser написа:
Katana написа:http://www.decathlon.bg/p/8357912_zaden-bagaznik-320-za-3-velosipeda.html#/17-254-_

При този не се ли допират малко един с друг велосипедите, което при друсане може да направи лоша шега?


При всеки подобен багажник има допир. Слагаш нещо между байковете и спиш. Редовно ползвам изолация за тръби.
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот maionezata » Пон Фев 27, 2017 3:13 pm

Колеги, за купе автомобил какъв багажник трябва да търся?
Автомобилът е малко специфичен, Toyota Paseo - не много популярен. Някакви идеи?
maionezata
 
Мнения: 55
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Пон Апр 15, 2013 8:31 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Ozzie » Съб Мар 04, 2017 12:47 pm

@maionezata
Би трябвало да може да се монтира някой от декатлонските, показани на предната страница (или други от подобен тип, като за опорни точки ползваш само ламарината на вратата на багажника. Ако имаш познат с такъв тип багажник, може първо да пробваш и след това да купуваш.
Вероятно и в магазин биха се съгласили, първо да пробват, дали е възможно да се монтира и после да го платиш.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот ferrarko » Вто Мар 28, 2017 11:33 pm

Здравейте, тъй като активния сезон пристигна, твърдо съм решил да си закупя напречни греди и вело стойка за колата.
След четене и предишни запитания в форума съм избрал вело стойка Thule Free Ride 532, но имам нужда от малко консултация за гредите, с хора който имат опит като потребители, а не само с хора който искат да ми продадат продукт.
Карам Mitsubishi Lancer Х(2008г.->) седан, на който отгоре има заводски отвори/точки за захващане на гредите и отделно на арките на вратите имам вдлъбнатини(без отвор за болт) за планки.

Избирам между вариантите на марките:
Thule с Fix захващане-330лв
Cruz с планка- стоманени квадратни 210лв, обикновенни(трапецовидни) алуминиеви - 270лв. и Аеро алуминиеви - 330лв.

Въпросите ми са:
1. Ако монтирам гредите само когато пътувам с колелото, има ли голяма разлика в трудността на монтаж-демонтаж между варианта с планка и Fix монтажа?
2. При монтаж-демонтаж на варианта с планка има ли опасност планката да надере боята, особено когато се монтира от един човек?
3. Знам, че според автомобила е различно, но разбирам че при монтажа на греди се появява допълнителен шум. Има ли голяма разлика в шумът между квадратни(стоманени), трапецовидни(алуминиеви) и Аеро(алуминиеви)? При каква скорост се усеща, как е при 90км/ч и 130км/ч ?
4. Ако не държа гредите постоянно, има ли смисъл да купя АЕРО греди при положение, че като ги монтирам заедно с велосипеда от него пак се появява шум?
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот ferrarko » Пет Мар 31, 2017 9:09 am

Извинявсм се, че вдигам темата изкуствено нагоре, но можеби е останала незабелязана. Надявам се на съвет от потррбителският опит, та да купувам гредите и да ми се маха този проблем от главата!
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот kawasuna » Пет Мар 31, 2017 9:36 am

Здравей.Моите греди са с fixpoint захват за покрива и от както са монтирани не съм ги махал.Малко може би грозят колата,и при скорост над 120км се чува едно бучене слабо,но това мен не ме бърка.Иначе монтажа,съответно демонтажа е елементарен-развиват се на греда по 2бр шестограми и готово.При положение,че ползвам багажника около 2 пъти седмично,не ми се занимава с подобни работи.Гредите са THULE,за другите кадето се монтират с планки незнам как стоят нещата.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Admin » Пет Мар 31, 2017 9:44 am

Аз съм с аеро греди, бучене няма, но понякога се чува леко свистене/свирене - като цяло е над 90-100 км/ч, а по-осезаемо става чак около 130-140 км/ч, като пак не е нещо смущаващо или дразнещо.
С правоъгълни греди не съм карал, но съм чувал, че при тях има бучене при такива скорости, т.е. в сравнение с аеро гредите шумът е по-нисък, по-плътен и по-силен - но пак е и до късмет май, защото не всички се оплакват.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот ferrarko » Пет Мар 31, 2017 10:51 am

Ами да, това е малко субективно, зависи от колата, от това на кой какво впечатление му прави и кой колко е претенциозен. Ето едно видео с тест на греди:
https://m.youtube.com/watch?v=wYOGTv3GPUo

Обаче ми прави впечатление че гредите са монтирани без тапите в краищата, което мисля подсилва виенето !

Ако някой има от стандартните алуминиеви греди, ще се радвам и на неговото мнение!
KAWASUNA твоите греди Thule от кой тип са?
ADMIN твоите греди как се захващат към колата, постоянно ли ги държиш и имаш ли наблюдения над различните монтажи планка и фикс?
И последен въпрос: Когато се монтира колелото се появява допълнителен по-голям шум, така ли е? Т.е. Ако монтирам гредите само когато пътувам с колелото, няма голямо значение каква форма са, шум има винаги !?
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот valentin.georgiev » Пет Мар 31, 2017 12:50 pm

Моите са стандартни с правоъгълен профил, разликата е че имам релси на покрива и се захващат за тях. По принцип се старая да не са ми на покрива, когато не возя нещо отгоре. Когато возя колело, лодка не ми прави впечатление шума, защото май карам и по-умерено и очаквам да шуми. Когато се е случвало да са празни отгоре при скорост над около 100 км/ч определено се усеща шума от гредите. Но както казаха и по-горе всичко е субективно. Ако пък слушаш по-силно музика може и да не го чуваш.
Аватар
valentin.georgiev
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1627
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:24 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Admin » Вто Апр 04, 2017 1:08 pm

Моите греди също се захващат към надлъжни релси на покрива, при повечето комбита има такива.
Не ги свалям, стоят си постоянно, барабар с багажниците на тях.
Както казах, някакъв сериозен дразнещ шум не се чува, поне не до 140 км/ч. Над 100 км/ч обикновено се появява леко свистене/свирене, но е съвсем търпимо - ако свири музика, дори не се усеща.
Освен, че е хубаво да са сложени тапите/капачетата, трябва да се уплътнят и самите канали на гредите от долната страна, а някои уплътняват дори и от горната. По този начин се намалява максимално свиренето.
Аз лично от самите велосипеди рядко съм долавял осезаем шум - може би в някои случаи, когато има монтирани калници, но като цяло нямам шум от байковете.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот kawasuna » Вто Апр 04, 2017 3:22 pm

Thule WingBar 753
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот ferrarko » Съб Апр 08, 2017 5:59 pm

Очаквам гредите, ама когато ги получа и монтирам ще се похваля официално!
Остана велобагажника и да питам последно преди да поръчам, ако имате да дадете някакъв съвет! С него ще се превозва Cross GRX9.
Вариантите са Thule Freeride 532, Thule Proride 591 и Atera Giro AF+. Аз съм се насочил към Thule Freeride 532, от това което чета тук отзивите са добри. Има ли смисъл давам повече пари за Thule Proride 591, на който май единствения плюс е автомата за захващане, който е разположен ниско. Минуса е че колелото изчезвало за 8 секунди :) :
https://www.youtube.com/watch?v=WB4ThUOTT0s
За модела на Atera в чуждите форуми пишат добри неща!

Така че ако имате някакъв важен съвет сега е момента !
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот bhayduko » Съб Апр 08, 2017 8:10 pm

Здравей,

Може да погледнеш и по-новото поколение Thule ProRide 598. Цената е подобна на 591, но новото захващане на рамката изглежда като този "проблем" с изчезването за 8 сек. да е оправен.
bhayduko
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 21, 2015 9:38 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот ferrarko » Съб Апр 08, 2017 8:17 pm

Да така е за 598, решено е. Но не желая да минавам 200лв.
Може би пропуснах да кажа, че ако взимам 591 то ще е втора ръка, вървят около 180лв.
Atera чисто нова е 180лв. http://www.atera.de/en/atera-giro-bicyc ... rrier.html
https://www.youtube.com/watch?v=QNKwqtHGlQk
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Admin » Нед Апр 09, 2017 11:36 pm

Това със кражбата на велосипеда ме изуми! :bigeyes: Трябва да пробвам дали наистина може да се направи такова нещо...
От трите багажника, които имам, плюс няколко други, които съм пробвал или разглеждал, Thule Proride 591 е най-удобният. Затова мисля скоро да инвестирам и в един ProRide 598 - при моята честота на употреба се изплаща стократно.
Atera-та също изглежда доста добре. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот ferrarko » Нед Апр 09, 2017 11:59 pm

Admin да кажеш резултата от проверката.
Ако трябва да говорим само за Thule, Freeride 532 има ли някакви големи минуси спрямо Proride 591?
Аз както казах по-горе като най-голям плюс на 591 виждам заключващият автоматат, който е по-тарикатски и е разположен ниско, което е удобство при ванове и джипове. Аз съм висок 1.85, а колата е седан висок 1,5м . Предполагам, че няма да имам проблеми.
Четох че след известно време при 591 ви се появило някакво пукане, оправихте ли го ?
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот halfdone » Пон Апр 10, 2017 8:31 am

Определно не мисля, че тази ключалка е направена за да пази велосипеда от кражба.
И все пак някой от вас оставя ли си закачено колелото отгоре без надзор? Това си е равносилно на ела и го вземи :)
Иначе и аз ползвам от 2 години Thule 591 и негативни отзиви не мога да дам. Много удобен, бързо качване, сваляне и стои стабилно.
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Admin » Вто Апр 11, 2017 6:18 pm

ferrarko написа:Admin да кажеш резултата от проверката.
...
Четох че след известно време при 591 ви се появило някакво пукане, оправихте ли го ?

Ще кажа, че за момента не успях да проверя, защото явно трябва да съм висок над 180 см, за да мога изобщо да хвана велосипеда достатъчно здраво и да имам силата да го усуча по този начин. Аз съм 170 см и когато е качен на багажника, едва достигам вилката, за да го сваля - със сигурност не мога да приложа нужната сила, за да го изкарам насила. Някой път ще паркирам до висок бордюр и ще пробвам, ако не ме изпревари някой висок юначага. :D

Що се отнася до пукането, по моята кола толкова неща пукат, тропат и скърцат, че изобщо не съм убеден дали е от багажника с колелото. Но помня, че друг човек беше казал, че при него има пукане от скобите, които влизат в каналите на гредите, т.е. от някакво минимално движение между скобата и канала. Да ти кажа, възможно е, защото при предишната кола не бях с аеро греди и си монтирах багажника чрез другите скоби, с които нямаше никакво пукане. Те някои хора монтират с тях и на алуминиеви греди, ама е малко вандалско спрямо гредите, а и не винаги е възможно - зависи от профила им (височина, широчина и т.н.).
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот kawasuna » Вто Апр 11, 2017 7:13 pm

Пукането беше при мен.Проблема беше,че пластмасата търкаше при по сериозно разклащане на колелото.Оправих проблема като залепих една гумена лайсна на пластмасата контактуваща с алуминиевата греда.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Katana » Вто Апр 11, 2017 9:49 pm

Искам да споделя мнението си за новозакупения ми багажник http://www.bagajnik.bg/%D0%91%D0%B0%D0% ... ENEZIA-388 .До сега не съм ползвал багажници и смея да твърдя, че този покрива всичките ми изисквания.Идеално пасва на колата ми Опел Корса Б.Побира 3 велосипеда с максимална тежест 45кг, но според мен ще издържи и по тежък товар.Миналата седмица го натоварих с 3 байка с общо тегло 48 кг., с избушени задни амортисиори на колата :D и се справи безупречно.За момента има натрупани около 80 км. Багажникът стои доста стабилно, стига ремъците да бъдат здраво затегнати, но не прекалено много.За тези които за пръв път мислят да ползват такъв багажник е желателно да се посъветват с некой механик, който често продава такива. Казвам го защото има дребни детайли при сглабянето му, които са доста важни за сигурността на велосипедите.Най-малкото от коя страна трявба да минават ремъците при захващане...и т.н. Минусът който му намерих е ремъкът, който би трябвало да държи велосипедите един за друг...прекалено къс е! Най-важните за сигурността на багажника са двата ремъка , захванати отгоре на колата...ако те поддадат става страшно.Аз лично мисля да сложа трети, който да влиза и да се закрепи в купето на колата.Като цяло за тия пари мисля че е идеален! :beer:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот ferrarko » Сря Апр 19, 2017 3:36 pm

Вече мога официално да се похваля, че се сдобих с напречни греди Thule Aero bars и велобагажник Thule Freeride 532. След като сглобих багажника мога да кажа, че се сглобява лесно, въпреки мнения предимно от чужди форуми за това, че се сглобявал трудно или ръководството било неясно! Не се наложи да използвам никакъв инстумент. Но имам три забележки към багажника, за дребни неща:

1. в комплекта има лепенки който се поставят в/у носещите тръби, в точките под държача на подвижното рамо с цел когато рамото е свалено, да не драскат и търкат елементите. Та тези лепенки в ръководството изглеждат доста по-големи отколкото са реално. На Тhule им се е досвидяло да сложат по-големи. Това е не е голям проблем, за тази цел има тиксо, изолирбанд и др. решения ;)

2. Дават една гумена тапичка която запушва двата отвора, от едната страна на подвижното рамо, под държача.
Изображение
Е пак им се е досвидяло да сложат още една единична тапа, за запушване, на свободния единичен отвор който остава от другата страна на рамото, под ключалката! Нищо пак има тиксо, изолирбанд и др. ;)

3.Това е най-голямата забележка! Отнася се за задната планка-държач която захваща долните тръби към гредите и стои над тях.
ИзображениеИзображение
Не мога да разбера защо и с каква цел е оставена свободно стояща! Т.е. само се нахлузва в/у тръбите и при монтаж/демонтаж има голяма вероятност да се измъкне и да падне в/у тавана на колата и да го нарани! Защо не са поставили още една планка под тръбите, която да не позволява да се изхлузи от тях.
Интересното е, че там където планката влиза в/у двете тръби има пробити два отвора без да е предвидено или дадено нещо което да минава през тях! Вероятно и тук са оставили малко поле за труд и техника на потребителя :smash:
Това са дребни неща, но правят впечатление, особено за марка която е на челно място на този пазар. Едва ли ще се набутат с много ако ги добавят или пък ще се увеличи цената на продукта, но предпочитам да ги има. Изненадващо и похвално е, че в комплекта имаше 3бр. Т-болтове, който в официалният сайт са описани като допълнителна екстра.

Искам да ви попитам имате ли някакви впечатления или предпочитания от коя страна на колата е по-добре да е поставена стойката, някакви съображения за сигурност или практичност? От страната на шофьора или пасажера ?
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот zoltek » Чет Апр 20, 2017 10:38 am

От около година и аз използвам този модел на Thule ( 532 ).Изключително лесен и бърз монтаж още повече и като веднъж са ти нагласени напречните греди и планките на багажника за захващане към тях.За първите 2 от минусите които си изброил дори и не ми е правило впечатление.Вероятно и ти с времето няма да им отдаваш такова внимание още повече,че не пречат по никакъв начин на употребата му.За 3тия недостатък и аз съм съгласен,макар,че предполагам умишлено е оставен свободно стоящ за да можеш по-лесно и бързо да коригираш мястото му на поставяне(разбира се ако винаги го сваляш и махаш след употреба).Аз лично винаги първо закопчавам 2те "щракалки" от другата страна за да мога по-лесно да го поставя точно със захващането на самата скобичка отдолу по равно да контактува с гредата.

Относно превозването според мен няма значение.Зависи на теб от коя страна би ти било по-лесно качването/свалянето на велосипед и как предпочиташ да го превозваш (напред/назад) което също не смятам,че оказва каквото и да влияние на багажника стига да си хванал колелото достатъчно добре със стойката.От скоро използвам 2 такива багажника и още 1 на друга марка който е със същото захващане и екстри като Thule и единствено тогава се налага да поставиш 2 колела в едната посока и 1 в другата.Едната ключалка в този случай остава от обратната страна на качване на велосипеда,но все пак карам комби,а не бус,така,че няма проблем с достигането и.

Като съвет мога да ти дам да поставиш изолирбанд тип текстил/плат на мястото където стойката захваща велосипеда.Една идея по-меко ще стане захващането за тръбата на велосипеда и няма да оставя следи от гумираното покритие по рамката.
zoltek
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Нед Апр 01, 2012 9:32 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот ferrarko » Чет Апр 20, 2017 11:23 am

zoltek написа:Като съвет мога да ти дам да поставиш изолирбанд тип текстил/плат на мястото където стойката захваща велосипеда.Една идея по-меко ще стане захващането за тръбата на велосипеда и няма да оставя следи от гумираното покритие по рамката.


Да, както казах забележките са дребни, просто правят впечатление.

А текстилната лента, къде точно я поставяш? Увиваш я около долната тръба където застава щипката или около челюстите на самата щипка?
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот zoltek » Чет Апр 20, 2017 7:32 pm

ferrarko написа:
zoltek написа:Като съвет мога да ти дам да поставиш изолирбанд тип текстил/плат на мястото където стойката захваща велосипеда.Една идея по-меко ще стане захващането за тръбата на велосипеда и няма да оставя следи от гумираното покритие по рамката.


Да, както казах забележките са дребни, просто правят впечатление.

А текстилната лента, къде точно я поставяш? Увиваш я около долната тръба където застава щипката или около челюстите на самата щипка?


Челюстите на самата щипка.Една идея по-мек става контакта на стойката с рамката на велосипеда.
zoltek
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Нед Апр 01, 2012 9:32 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот ferrarko » Чет Апр 20, 2017 9:20 pm

Благодаря за съвета.
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Friz » Пет Апр 21, 2017 8:29 am

Здравейте, тъй като и аз съм решил да взимам Thule Free Ride 532 имам малко въпроси. Багажника с какво захващане към гредите идва в комплект "П" образна планка или за канала на алуминиевите греди? Тъй като напречните ми греди са от Lidl(Menabo Brio), а те са с нестандартен канал може ли багажника да се захване към тях посредством "П" планката(ако идва в комплекта)?
Аватар
Friz
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 8:36 am
Местоположение: Разлог

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот ferrarko » Пет Апр 21, 2017 8:59 am

Аз го поръчах от Emag и от там дойде пълен комплект скоби и Т- болтове. Ако го поръчаш от другаде, незнам дали ще има разлика в окомплектовката! Багажника е даден, че на алуминиевите греди на Thule с профил 55х30 мм може да се монтира директно със скобите. Ако твоите греди имат параметри близки до тези, би трябвало да стане. За предпочитане е да отидеш до магазин и да помолиш за проба или да поръчаш от сайт като горепосочения , на който можеш да върнеш покупката.
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот xargs » Съб Апр 22, 2017 4:02 pm

zoltek написа:
ferrarko написа:
zoltek написа:Като съвет мога да ти дам да поставиш изолирбанд тип текстил/плат на мястото където стойката захваща велосипеда.Една идея по-меко ще стане захващането за тръбата на велосипеда и няма да оставя следи от гумираното покритие по рамката.


Да, както казах забележките са дребни, просто правят впечатление.

А текстилната лента, къде точно я поставяш? Увиваш я около долната тръба където застава щипката или около челюстите на самата щипка?


Челюстите на самата щипка.Една идея по-мек става контакта на стойката с рамката на велосипеда.


Тиксото трябва да се постави върху рамката на велосипеда, защото проблема не е в материала на щипката, а в пясъка и камъчетата, които се задържат между щипката и рамката. Именно те драскат боята. Gorilla Clear Tape е най-лесното и евтино за целта, което съм намерил -
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Insight » Пет Апр 28, 2017 10:17 am

Friz написа:Здравейте, тъй като и аз съм решил да взимам Thule Free Ride 532 имам малко въпроси. Багажника с какво захващане към гредите идва в комплект "П" образна планка или за канала на алуминиевите греди? Тъй като напречните ми греди са от Lidl(Menabo Brio), а те са с нестандартен канал може ли багажника да се захване към тях посредством "П" планката(ако идва в комплекта)?


1. Не знам дали винаги е било така, но 2016 и до сега ПроРайд 532 се продават окомплектовани и с Т-болтове, и със скоби, които не са точно П-образни, а -http://www.escadra.bg/?go=_common&p=itemphoto&itemphotoId=7306&type=orig&.jpg. Детайл 50552

2. От снимките, които намирам в нет-а на "Menabo Brio", не би трябвало да имаш проблеми с монтажа чрез скобите.
===================================

...3. Гледам в Декатлон предлагат багажник за задна врата "THULE CLIPON 3V TH9103" на цена, доста по-ниска от другите оферти в БГ.... ако на някой му е от полза информацията.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Petar_stoychev » Чет Май 04, 2017 7:28 pm

Някой може ли да сподели впечатления как се държи багажника на Ivtec спрямо Thule freeride 532 че съм в голяма дилема кой от двата ? :) :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 39 госта