За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот woutermtb » Вто Ное 16, 2010 9:13 pm

Hey guys,

Anybody look outside??
Nice weather for riding!!!
And that's whats it about: "enjoying mtb your way"
This "way" could and will be different for different personalities, but i guess that bulgaria is big enough for all of us, no???
Stop writing, start riding and be happy!!!

(no, i didn't read the whole topic, but i think i can feel the beautiful atmosphere after 5min...)
Wouter
woutermtb
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1452
Регистриран на: Пет Окт 30, 2009 11:14 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Admin » Вто Ное 16, 2010 9:18 pm

@did
Съжалявам, очилата ми са само с тъмни, оранжеви и безцветни плаки. Розови нямам. :)
Не го приемай като заяждане, а и най-малко ти заслужаваш подобна реплика, тъй като наистина от теб в този случай виждам само градивна критика. :agree:
Но мнението ми за ситуацията наистина е такова, каквото съм го написал и не е плод на повърхностни наблюдения. :) Разбира се, не твърдя, че това е единственото възможно, просто това си е моето. No hard feelings. :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Вто Ное 16, 2010 9:18 pm

Admin написа:Достатъчно ясни сте. Може би проблемът е, че аз като чета темата, виждам неща, които не ми се иска да са такива, каквито изглеждат, но това си е мой проблем.

Какво имаш предвид?
Значи просто ще им кажа аз как бих постъпил на тяхно място - това повече ли те устройва?

Дали ме "устройва" или не, едва ли има значение. Но аз си мисля, че каквото и да им кажеш, едва ли някой ще се трогне кой знае колко. Или поне досега не съм забелязал kvelikov да се отличава с особена възприемчивост. Дори и към съвсем добронамерените критики. "Евтини провокации", нали...
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Ное 16, 2010 9:24 pm

Salgari написа:... Не може, да не приберете маркировката, която ви е предоставена от друг клуб...


Маркировката бе прибрана през следващите почивни дни след събитието.

Дискусията премина от остър тон към градивна критика - има стойностни мнения и над какво да се помисли.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот did » Вто Ное 16, 2010 9:28 pm

Pr3d4t0R написа:има стойностни мнения и над какво да се помисли.


Помислете не за миналото, а за бъдещето и не правете глупости, като "дезорганизирана зимна обиколка на Витоша, на която всички са поканени", понеже нямате ресурс за организация на подобно нещо :praying: :peace: :beer:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот 4getcredo » Вто Ное 16, 2010 9:41 pm

Admin написа:Голяма част от "старите кучета" се дразнят от това, че едни "млади палета" възприемат планинското колоездене и говорят за него и действат много активно по начин, който е съвсем различен от този на "старите кучета" и никак не им харесва.
...


Това според мен не е вярно, Любче! :) Също така не виждам защо си сипеш пепел на главата?! :dontknow:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот PtD » Вто Ное 16, 2010 9:59 pm

Вероятно може да има все пак нещо такова... но никога нямаше да ескалира в такива форми, ако не бяха налице подходящите фактори за това.

Мога да говоря само от свое име: перспективата планинското колоездене да стане масов спорт не ме вълнува. За мен по-добрата форма на развитие е тази на органичния растеж - както се е развивало досега - аз зарибявам някой приятел, той на свой ред зарибява свой и т.н. Тази моя гледна точка никога не би ме настроила негативно спрямо темите (и мероприятията) на kvelikov, ако не беше непрекъснатото облъчване с лозунги, мантри и агитпроповски похвати. Или, както did много сполучливо се изрази, "пресоляването на манджата".

За сравнение пак ще дам "Нашата група". Те също правят масови мероприятия. Те също правят "училище". Там също карат начинаещи. Обаче са намерили точната формула, непредизвикваща "алергична реакция" у останалите потребители. Струва си да се замисли човек върху разликите при тези два клуба със сходни цели.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот EmZo » Сря Ное 17, 2010 12:44 am

PtD написа:
ivan_radev1 написа:Тъжно е, че има толкова негативизъм и че е трудно да се води нормален разговор, без да се премине в лични нападки и обиди.

Както би трябвало да знаеш, лични обиди са забранени в този форум. В тази връзка следва да отбележа, че kvelikov многократно наруши това правило - "като сополи", "ти си пернат", и т.н (за което му обърнах внимание), докато другите потребители все пак се въздържат.

:eek3:

Ай стига бе. Особено автора на темата!

Harka написа:...Всеки сульо и пульо... ...да съберете колкото се може по-голямо стадо "събитияни" ( :puke: )... ...отално лумпенски формат... ...цялото стадо на поляната... ...долнопробната помия...


Първо това дори не са просто лични обиди, ами обиди към хората които са се включили и тези, които са били част от мероприятието. Това не са малко хора. Не искам да заставам на ничия страна, защото от моята гледна точка и в двете позиции има добри и лоши черти. Та извинявай, не оправдавам Вликов, ама подобно отношение е нормално да провокира по-остри реакции. Надменния злобарски тон на Harka ме дразни не по-малко излишното шумене от С.К.A. Ама не го наричам лумпен, помияр и т.н.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Сря Ное 17, 2010 1:04 am

Че къде видя аз да го наричам така?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот PtD » Сря Ное 17, 2010 1:24 am

@ЕmZo, надявам се знаеш какво значи думата "лични"... а чий тон може да се счита за злобарски е един друг въпрос, който засега не мисля да обсъждам, тъй като темата тъкмо започна да се оформя като полезна дискусия.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот kapitanblood » Сря Ное 17, 2010 9:41 am

Искам да напиша няколко думи,защото и аз нося такова джърси С.К.А...
Прочетох много внимателно мненията на всички и в 2-те теми,присъствах и на М.Ъ.Р...... есен.
В тази тема,не прочетох едно негативно мнение,всички бяха доволни,щастливи и очаровани.Опитахме се да направим,едно различно мероприятие,да разчупим малко дет се вика.Тук,чета негативи,може и така да е.Никой не е безгрешен,това беше първото таково събитие,ще си вземем забележки,ще обсъдим нещата.....благодарен съм на хората с конструктивните критики,така ни помагат,да бъдем по-добри следващия път... :agree:
Обиди имаше и от двете страни,което за мен ,като интелигентен и възрастен човек,каквито сте и ВИЕ,е неприемливо,затова не съм писал досега.
Идеята на Kvelikov,за МТБ-Училище,е само негова,не е споделяна с никой от нас,само някаква идея се е зародила,и е пуснал темата.Вярно е,че станаха много темите с абревиетура С.К.А.,дразнещо е,съгласен съм с ВАС.Самото пускане на тази темат,излъчва негативизъм и предубеденост,към всички носещи джърсита на С.К.А.,което също неправилно и неприемливо за мен.
Аз лично,не се наемам да участвам в това "училище",нито имам опита,нито времето.С това са се заели ,уважавани от мен хора....Любо Ботушаров и "Нашата Група",не мисля да се конкурираме с някой,или да използваме неговата идея.Аз също присъствам на тези уроци и даже водя синът ми(12 годишен),който е впечатлен от тези уроци.
@4getcredo,@did,@Admin,@т outfaced и от части @PTD,това са хората,чийто мнения са стойностни(ако съм изпуснал,някой моля да ме извини),съдържат,тъй наречената"конструктивна критика",няма обиди и заяждания.
За напред,ще се стремим към решаване на тези проблеми.Някой,беше написал,че повече пишем,отколкото караме..... :nono:
Аз лично,ходя на работа с колелото(5 дни са това),събота и неделя,карам колкото мога повече,но имам жена и 2 деца,на които трябва да обръщам внимание.... ;)
В заключение,прочетете какво е написал @wouter...... :agree: ....това е истината.


Поздрави....:pirate:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Antares » Сря Ное 17, 2010 12:24 pm

Знам, че с образа, който съм си създал във форума, има опасност да възпримат думите ми погрешно (особено С.К.А.), за това почвам с обясненията - не съм чел подробно темата, не съм толкова запознат с мероприятието, знам, че хора, които уважавам са били там, за разлика от мен и не коментирам самото мероприятие. Тази конкретно тема не съм я чел от трета страница насам.

Та да си питам. За чий х*й е да се популяризира спорта? Какво и кой ще спечели от това?

Обявете ме в масонщина, ама на мен сегашното статукво ми харесва. Спорта не е масов, има си спонтанен естествен подбор, който работи прекрасно! Не твърдя, че познавам всички байкъри, но познавам доста и до един са прекрасни хора и със всеки един от тях ми е кеф да карам. При придобиването на масовост, с увеличаването на бройката ще се намали качеството. Ще стане като със ските - популярен спорт, модерно е да караш ски, курортите са скъпи, екипировката е скъпа и така хората доказват престиж. Ще почнат мутри и мутреси да се врат по трасетата и ще стане като доста от ски пистите - аз реша да направя пускане на ръчка, харесам си линия, летя си и някакъв шомпол, дето и той не знае к'во прави на червена писта ми се пуска на рало и не знаеш в кой момент няма да кривне от неравномерната си синусуида или буквално да ти падне в краката и да се убиете и двамата. А сега си представете на сингъл трак една мутра с мутресата си, със лъскави Джайънти, карат на спирачка и слизат от колелото на всеки завой, а ти се опитваш да караш...

Аз не ща такава масовост!
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот 4getcredo » Сря Ное 17, 2010 12:36 pm

Antares написа:... със лъскави Джайънти ...

:offtopic:
Нещо против Джайънтите ли имаш предвид, а, а?!! :eyebrow:
Е, моят вече не е лъскав :V:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Сря Ное 17, 2010 12:51 pm

@kapitanblood:

Не е така по отношение на хората, носещи джърсита на С.К.А. Ако пак внимателно прочетеш всичко ще забележиш, че недоволството е насочено почти изцяло и конкретно към kvelikov. Включително и от моя страна. Ако някъде се използва общото име, това е защото малко или много С.К.А. се характеризира именно с него. Това съвсем не значи обаче, че негативизмът е насочен по принцип към всички хора от С.К.А. Напротив. Аз лично познавам поне двама човека с джърсита С.К.А. към които нямам ама съвсем нищо против.
Навсякъде се говори за конструктивна критика, но ти да видя някакъв отговор на нея от страна на kvelikov? Кажи ми честно. Дори и към възможно най-добронамерения тон (а съгласи се, в началото критиките бяха съвсем добронамерени) призивът беше да не се обръща внимание на "евтини провокации". Така ли беше? Някакви си кучета лаят там, ама вие не им обръщайте внимание. За какъв диалог въобще може да става дума? Аз диалог между двете основни страни не видях. Сега ме обвиняват, че тонът на темата не бил конструктивен. Аз мисля, че той беше съвсем закономерен с оглед на тоталното игнориране на хората, които по някакъв начин искаха да изкажат своята критика към провеждането и обявяването на мероприятията.
Колкото до МТБ-училището - толкова по-зле, че kvelikov не е споделил с вас. На мен поне не ми се струва за нормално някой да обявява събитие от името на "MTB Club С.К.А." без дори да уведоми членовете на този клуб за това. Може би е време и вие да преосмислите малко отношението си към kvelikov, не знам.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Сря Ное 17, 2010 1:04 pm

@Antares:

А сега се събуди и си бий два шамара за разсънване.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот ivan_radev1 » Сря Ное 17, 2010 1:18 pm

Antares написа:Аз не ща такава масовост!


Прав си, че в планината повечето от нас търсят уединение, а не масовост. Както казах и в предишен пост обаче, предпочитам хората да се запалят по относително щадящия природата начин да й се насладиш - планинското колоездене, отколкото по лова и кросовите мотори или АТВ.

Мисля, че ще се съгласите, че е далеч по-приятно в планината да срещнеш друг байкър, а не мотористи или ловци. Затова смятам, че планинското колездене трябва да бъде популяризирано, едновременно с повишаването на отговорността към околната среда.

В тази връзка, ужасно неприятно впечатление ми прави фактът, че трасетата на всички състезания, на които съм участвал, са осеяни от опаковки от храни и напитки, изхвърлени от участници. На Мър... не видях нито една такава опаковка, може би заради изричното предупеждение от страна на Великов, че всеки, които бъде забелязан да замърсява, ще бъде дисквалифициран. Или пък просто се бяха събрали отговорни хора :dontknow:, въпреки че според някои сме чалгаджии, привлечени от кюфтетата.

Както и да е. Тази дискусия напомни нещо много важно - колкото и добри намерения да има някой, трябва да внимава да не изпадне в крайност. Първият Мър... показа, че съществува нужда от такива събития, така че мисля, че не трябва да спираме, разбира се, като си направим необходимите изводи от допуснатите грешки.
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Plamen_EM » Сря Ное 17, 2010 1:35 pm

Здравейте, аз като колегата Антарес ще започна също с обясненията. Не познавам лично никого от пишещите във форума. Проследил съм темата от създаването и. Не съм присъствал на събитието.
Четиримата Авторитети (респект), скочиха на човек, който още с организацията на събитието показа, че далеч не заслужава подобно внимание. Или не бяхте сигурни в това? Не бяхте сигурни, че половин екран банери под всяко второ мнение е проява на суперлош вкус? На всеки разумен човек, четящ форума, е ясно от първото мнение на Харка, че темата не е към квеликов, а към Админ. :)
Моето предложение. Така и така сте набрали скорост от "пресоляването на манджата" бих ви помолил да насочите енергията към следното:
" Като говорилня, коментираща някои популярни аспекти на планинското колоездене, където децата ще се хвалят с новите си колела и кой къф нов трик бил направил, а батковците ще се дразнят на наивните им постове, ще се помъчат, помъчат да въведат ред ... и ще им писне."
За да няма след време пак "той Дид ни го каза, ама ..."
Защото с изключение на вас четиримата, почти всички други заради чиито мнения съм изчел целия форум и се регистрирах в него и писах, вече ги няма. По-лошо, те влизат, ама не пишат.
Разберете ме правилно, единствената причина да напиша горното е, че ми се иска нивото на форума да се върне поне там, където беше по времето на Тояга.
И още едно обяснение. Изчел съм от кора до кора 6 форума, този е единственият, в който пиша. Да, ама съм прочел написаното в продължение на 7 години, а в наши дни се пише друго.
Не е важно какъв велосипед караш, а с кого.
Аватар
Plamen_EM
 
Мнения: 353
Рейтинг: 1762
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 9:19 pm
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот abs » Сря Ное 17, 2010 1:36 pm

:agree: outfaced
:agree: :agree: :agree: wouter

За всеки влак си има пътници. Ако не те кефи влака, просто не се качвай. Празните влакове не стигат далеч. ;)
А сега си помислете за нещо хубаво!
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот kapitanblood » Сря Ное 17, 2010 1:38 pm

@Harka
И двете страни на "дискусията",използваха "силни думи"в началото.Прекрасно разбрах,какво точно ВИ е подразнило.Съгласих се с ВАС,както и други от С.К.А....Виж.
Краси е много готин тип,който безкористно прави нещата.... :agree: Никой от нас не иска да печели,от МТБ.
Правим го,само от голямо желание и любов към МТБ.С повечето писали в тази тема,съм имал много хубави и незабравими моменти(те знаят кои са),уважавам ги,ценя тяхното мнение.Както казах,ще седнем да осъдим нещата,следващото издание на М.Ъ.Р.... зима,ще има промени.Никой от нас не иска да има инциденти,или др.такива.
Идеята е да се запалят,повече хора по този спорт,деца млади хора,всички.... :agree:
За напред ще внимаваме с "манджата",да не се пресолява..... :D
Пешо...добро ЮтрО.......никой не иска мутреси и мутри в планината,но ще дойде ден в ,който ще се нароят....щото така ще е модерно.Вината за това,няма да е наша..... :nono: :eyebrow:
П.С.-Довечера,ще мина ако има още неясни работи,ще се радвам да ги обсъдим..... :beer:

Поздрави....:pirate:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Сря Ное 17, 2010 1:38 pm

И аз като PtD ще дам пример с Нашата група. Никога не съм крил, че и техните мероприятия не са ми били особено по вкуса (изключвам мтб-училището, което беше страхотна инициатива). Нито като концепция, нито като начин на провеждане. Но. Това никога не съм го смятал за нещо различно от лично мой проблем. Просто защото никой не ми е навирал в носа техните мероприятия. Но я да се замислим дали ако някой беше отправил добронамерена и градивна критика, Reactor щеше да го прати в трета глуха да си гледа работата? Доколкото го познавам - надали.

Ще използвам това мнение за да отговоря и на THEZOGGO:
Няма нищо за защитаване. Това, че не смятам "Мероприятия" като подходящо място за общата ви тема съвсем не значи, че имам нещо против нея.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Antares » Сря Ное 17, 2010 1:48 pm

kapitanblood написа:Правим го,само от голямо желание и любов към МТБ.
Това едва ли някой го оспорва. Ама има една приказка - "пътят към ада е постлан с добри намерения".
kapitanblood написа:Пешо...добро ЮтрО.......никой не иска мутреси и мутри в планината,но ще дойде ден в ,който ще се нароят....щото така ще е модерно.Вината за това,няма да е наша..... :nono: :eyebrow:
А чия? Ако не е модерно и не е хит - той няма да иде там.
ivan_radev1 написа:Прав си, че в планината повечето от нас търсят уединение, а не масовост. Както казах и в предишен пост обаче, предпочитам хората да се запалят по относително щадящия природата начин да й се насладиш - планинското колоездене, отколкото по лова и кросовите мотори или АТВ.
Въобще не говоря за моторите, атеветата и ловците. Както и темата не е за тях. Повече планински колоездачи въобще не значи по-малко мотористи и атевисти. Може и да има хора, слезли от мотора и качили се на колело, но те са по-скоро инцидентни изключения. В поста си споменах за естествения спонтанен подбор. Определени типове хора се запалват по подводните спортове, други - по скално катерене, трети - по планинско колоездене и т.н. Това визирах като "спонтанен естествен подбор".
Масовост от типа "колкото повече, толкова повече" рискува да заведе в планината повече хора, от които планината ще 'страда'. И с нея и хората, които я обичаме. Щото може субект хикс, вчера, сред запалените планинари може и да го е било срам да си изхвърли опаковката, но утре, като е сам едва ли и ще се замисли.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот THEZOGGO » Сря Ное 17, 2010 5:06 pm

И сега к'во, след едни изключително "интересни" 4 страници в една много "интересна" тема, какво решава началството? Ще има ли реорганизация на форум "Мероприятия" или не? Или ако и когато стане, ще разберем?
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Ное 17, 2010 6:09 pm

Antares написа:Обявете ме в масонщина, ама на мен сегашното статукво ми харесва. Спорта не е масов, има си спонтанен естествен подбор, който работи прекрасно!


Адаш..... "лежер" изпитанието от последното им мероприятие беше нещо доста хардкор... там естествения подбор беше доста суров!
Сериозни карачи успяха да се изгъечат достатъчно, че да откаже всяка "мутра и мутреса"
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот did » Сря Ное 17, 2010 6:57 pm

Plamen_EM написа:... скочиха на човек, който още с организацията на събитието показа, че далеч не заслужава подобно внимание. Или не бяхте сигурни в това? Не бяхте сигурни, че половин екран банери под всяко второ мнение е проява на суперлош вкус? На всеки разумен човек, четящ форума, е ясно от първото мнение на Харка, че темата не е към квеликов, а към Админ. :) ...


Още от първите мнения, пък и още преди тях, беше ясно, че прекаленият ентусиазъм на kvelikov прилича на буре с барут - съдържа много енергия, но не е гарантирано, че ако се запали, ще гори контролируемо.

Това не означаваше непременно, че наличието на много енергия е нещо лошо. Всъщност, основен проблем в "популяризирането на планинското колоездене напоследък" е липсата на хора с енергия, свободно време и неопетнени идеали. Точно пък аз винаги съм бил фен на организациите и хората, движени от лични емоции и неподправена собствена мотивация, вместо на добрия и контролиран мениджмънт.

После видях, че фитилът на буренцето набързо е подпален, без да са взети мерки за безопасност. Намекнах тихичко някои опасения и съображения и спрях, понеже бях далече от евентуалния взрив, пък и обичам да гледам фойерверки. Хич нямах намерение да се бъркам на хора, които правят нещо, което не ме засяга пряко, даже бях готов да помогна някак - нека kvelikov потвърди за разменените лични съобщения тогава. От коментарите в тази тема установявам, че и други хора обичат да гледат отстрани фойерверки ;)

Обаче след това се появиха оферти и намерения, да бъдат разнесени буренца със същия барут и фитил и из други градове, което леко ме притесни. Обявиха се оферти за снежни взривове, обучение на начинаещи за оцеляване на военен полигон в реална обстановка... Междувременно ми се обясняваше, че барутът е доброволно осигурен от едни спонсори, чиито банери трябва да гледам непрекъснато и навсякъде...

... и тогава чучо тучо гръмна една пиратка, събуди публиката и чувството ми за самосъхранение надделя над дипломатичността :D

Поздрав на всички пиромани!
Изображение
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот vpravov » Сря Ное 17, 2010 8:54 pm

@did - хубава метафора!
Само че, според мен(ако мога да ползвам метафората ти), по скоро в чистия си ентусиазъм, всъщност kvelikov просто устрои пищен фойерверк, а грешката му беше, че го направи толкова мащабен, че засегна "буретата с барут", след което(за съжаление) не се опита да потуши огъня. Опари се и според мен ще си извади поука. Честно казано, направо съм учуден от четирите страници похабена нахалост енергия. "Проблемът" можеше да се реши и далеч по-спокойно.

Организираните мероприятия са си чудесно средство за намиране на съмишленици, че и приятели, независимо от формата, в който се провеждат и независимо кой ги организира. Според мен са и чудесна цедка за начинаещи в хобито. Дали е модно или не, все трябва да се въртят педали в по-тежка от асфалтовите алеи в парка среда и определено, ако не ти идва от вътре, не ти харесва или се притесняваш за педикюра си, пак ще се върнеш в парка, независимо от това колко струва велосипеда ти. Между другото, на велорали "Черни връх", на спускането застигнах едно "баце" с прилично колело, което на висок глас ругаеше "този който е измислил трасето". Не знам това "баце" дали ще повтори в планината. А "бацетата" поне въртенето не е като да ги плаши. А ако от друга страна наистина се изкефиш, то така или иначе си бил предразположен и рано или късно си щял да се озовеш в планината, независимо организирано или не.
На мен лично М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. ми хареса много, включително закачката с кюфтетата, а проблемите и въпросите с "дезорганизираността" съм сигурен че ще се изчистят бързо, пак благодарение на ентусиазма и енергията вложени в него.
Много лошо впечатление ми направиха хората, които се нахвърлиха директно с обиди към С.К.А. На практика обиждахте себе си. Момчетата, че и момичетата не са с нищо по-различни от който и да е друг запален по общото ни хоби. Особено много се радвам, че някой от екипа изтри поста на един индивид, гордо демонстриращ клубната си принадлежност на аватара си. Е тоя "баш байкър" направо се беше насрал в "памперса" си.
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Newone » Сря Ное 17, 2010 9:30 pm

Plamen_EM написа:... На всеки разумен човек, четящ форума, е ясно от първото мнение на Харка, че темата не е към квеликов, а към Админ...


Извиянвай, колега, но вие с Antares, едно и също ли взимате? :crazy:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот ico 1 » Сря Ное 17, 2010 10:31 pm

kvelikov това, kvelikov онова... Радвам се, че го познавам! Прекрасно момче е, ако все още се смятаме за момчета. :D
Организирал, организирал... Определено му се отдава (щом ни изкара няколко пъти на паша през август и ни обърка плажа). :D Всеки допуска грешки, а Краси е от хората, които се учат от грешките си. Всичко друго е ала-бала.

На мен ми е все едно дали ще се популяризира планинското колоездене. Така или иначе вече няма да мога да го практикувам пълноценно поради здравословни проблеми. Бих се радвал децата ни да се зарибяват по спорта във всичките му форми и стилове и да растат здрави и пълноценни.

П.П. Много дядовски прозвучах, ама карай. :D
Аватар
ico 1
 
Мнения: 1774
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 8:19 pm
Местоположение: Варна

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Admin » Сря Ное 17, 2010 10:53 pm

Ето какви реорганизации във форума решихме да направим заради проблемите, изникнали покрай тази тема:

Отдавна мина времето, когато форум "Мероприятия" беше малко тихо пространство с по 2-3 спорадични теми седмично. През изминалата година имаше може би над 20 състезания, още толкова организирани карания, възникнаха нови клубове, съществуващите станаха още по-активни... за да не прелитат взривоопасни фоерверки е добре полигоните да бъдат добре обезопасени, пък това едва ли ще пречи заедно да гледаме зарята на небето. :D Дотук с метафорите.

На мястото на сегашния форум "Мероприятия" ще бъде създадена нова категория, наречена "Събития, общности, карания". Тя ще бъде разположена след категорията "МТБ форуми" и преди категорията "Други". По този начин темите от тази категория при преглед с "Виж новите мнения" ще излизат след веломеханик, общ форум и продуктовите форуми, но преди "другите" форуми.

В новата категория ще има три основни форума:
- Състезания - само за спортни прояви, които имат стриктен състезателен формат и това е единствената им ясно различима цел. Това се определя от самия организатор, но ако е допуснал грешка, може и ние да се намесим.
- Карания - това ще е форум за планиране само на спонтанни, неорганизирани карания, от типа "от днес за утре", по инициатива на отделни хора, а не на клубове, групи и т.н.
- Клубове - в този форум ще са всички теми на всякакви групи от хора, които са обединени по някакъв общ признак. Не става дума само за юридически клубове, дори няма да е необходимо хората да се възприемат като клуб - достатъчно е да са група приятели, каращи редовно заедно. Тук ще попаднат всички теми за организиране на карания на местно ниво (шуменци, габровци, благоевградчани, варненци и т.н.). Към този форум ще има и подфоруми за някои от клубовете/общностите (официални или не) - например за СКА, Нашата група, и който друг има необходимост от такъв подфорум. Всеки клуб, който е по-активен, може да заяви пред мен желанието си да има форум, както и това дали да е скрит или открит. Не може и двете обаче, така че тези, които са отворени за участие в каранията към всеки, ще бъдат с открити, а които не са, ще са скрити. Също така, ще е необходимо не просто желание да си имате подфорум, а и необходимост от такъв - няма смисъл от една тема, ширеща се нашироко в отделен подфорум.

Състезанията, независимо от кого са организирани, ще бъдат публикувани в първия форум.
Неорганизираните карания са ясни. Ако член на някой клуб иска да си направи такова, разбира се, може да пусне тема, щом не става дума за клубна инициатива.
Клубовете, които си имат собствен подфорум, публикуват темите за каранията си (организирани или не толкова) в своя форум. Изключение са само състезанията. Например "Крива спица", ако искат да си имат подфорум, ще трябва да публикуват темата за 24ч маратон в "Състезания", но за акция "Богдановци" и за Перпендикулярната вселена в своя подфорум.
Клубовете и общностите, които си нямат все още свой подфорум, ще публикуват в общия форум "Клубове".

Подфорумите в "Клубове" ще са подредени по азбучен ред, за да няма сърдити.

Ще има 1-2 допълнителни правила във връзка с темите в новата категория, за чието спазване ще следят и хора от самите клубове. Някои от тях ще имат модераторски права в своите подфоруми.

Може би изпускам някой детайл, но в общи линии картинката е ясна, а аз ще се захващам скоро с реализацията й. Когато съм готов, ще се появи и официално съобщение в "За форума и сайта". Дотогава "Мероприятия" остава отворен и действащ. След това темите в него ще бъдат разпределени "по места".

Вероятно това ще се стори на някои хора като изкуствено разделяне. Разбирам ви, но мисля, че не е така. Разделението си го има на практика, нека не си затваряме очите, и за щастие в повечето случаи не става дума за отрицателно разделение тип "непоносимост", а за положително от типа "организираност". Реорганизацията ще помогне хората, които не се интересуват от състезания, да не ги следят като залепени най-отгоре, хората, които не се интересуват от организирани карания или от прояви на определен клуб, също. А за всички, които се интересуват, няма да е необходима повече от минимална интелигентност, за да намерят бързо и лесно необходимата тема. :)

Ако на някой не му харесват имената на категорията или форумите в нея, сега е моментът да предложи други. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот ivan_radev1 » Сря Ное 17, 2010 11:49 pm

Admin написа:Ето какви реорганизации във форума решихме да направим заради проблемите, изникнали покрай тази тема: :agree:


Хубаво е, че се е стигнало до някакво решение. :agree:

Струва ми се, че би било добре каранията да бъдат разделени на два вида - организирани и спонтанни. В първите да влизат такива като "Богдановци" и "Перпендикулярна вселена", а във вторите - "Търся си компания за разходка до"

едва ли някой ще спечели, ако хубави иницативи, насочени към по-гляма масовост, като цитираните по-горе, бъдат скрити в клубните подфоруми.

От описанието излиза, че, ако аз, като часно лице, реша да организирам някакво събитие тип Мър..., ще мога да го обявя в "Карания", а ако го правя като член на СКА, ще трябва да използвам клубния подфорум. В първия случай вероятно ще го видят повече хора, отколкото във втория, тъй като едва ли кубните подфоуми ще са интересни за много хора.

Знам, че предложението ми създава предпоставка за повтаряне на ситуацията, която предизвика настоящата дискусия - една група или един клуб да са свръхактивни, организирайки голям брой карания, което да подразни други съфорумци. Мисля обаче че след всичко изписано тук, всички ще бъдат много по-внимателни и няма да го допуснат.
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Admin » Чет Ное 18, 2010 12:13 am

Иване, реално погледнато, няма как да организираш каране тип МЪРДАГАСКАР сам, така че този пример е по-скоро хипотетичен.
Каране тип "Нашата група" е по-мислимо за организиране сам, но ако започне да се повтаря, ще помолим организатора му да го премести в "Клубове".

Разбирам ти опасенията, че в клубните подфоруми няма да се виждат толкова организираните карания, но не мисля, че тези опасения са основателни, поради ред причини:
- тема най-отгоре не е единственият начин човек да разбере за дадено събитие. Особено ако се интересува от хората, които го организират. В същото време незаинтересуваните не се дразнят.
- за всяко организирано каране/събитие не е проблем да пусна банер, има го и в календара, така че и тези канали е добре да се ползват по-активно

Като всяко ново решение, и това крие някои неизвестни и възможни недостатъци, но не ми се вярва да се проявят толкова силно. Нека пробваме първо, пък ако се наложи, нищо не е заковано во веки веков. :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта