За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот EmZo » Чет Ное 18, 2010 12:27 am

На мен идеята ми допада! :agree: Наистина стана много пренаселено в мероприятия. Така ще е и по-прегелдно
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Чет Ное 18, 2010 1:01 am

Само да допълня нещо. Много хора изразиха несъгласие с тона на първото мнение в тази тема. Държа да отбележа, че с нищо не съм преувеличил. Така ги видях нещата, така съм ги написал. Дали тонът ми е бил политически коректен - разбира се, че не. Не ми е било и цел да е такъв. Видя се обаче, че с "градивен" пак нещо не се получиха нещата. kvelikov ми сподели тази вечер, че въпреки всичко, за него цялата тази работа всъщност е била полезна. Сега като се замисля - за мен също, макар и в съвсем друга посока. Оттук нататък съм сигурен, че който тръгне да организира нещо, ще го премисли пет пъти преди това. Дали същият ефект щеше да се постигне при други обстоятелства - възможно е, но аз лично имам съмнения...
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот THEZOGGO » Чет Ное 18, 2010 1:06 am

Началството е взело наистина адекватни мерки за по-добра организираност на форум "Мероприятия". :agree: :^:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот mouse » Чет Ное 18, 2010 10:50 am

ivan_radev1 написа:
едва ли някой ще спечели, ако хубави иницативи, насочени към по-гляма масовост, като цитираните по-горе, бъдат скрити в клубните подфоруми.




:agree:

Каране със заглавие "Нашата група-каране за начинаещи" ще е организирано от Нашата група като клуб, което ще значи че трябва да е в клубния подфорум.Да де, ама то е насочено към "начинаещи", демек към хора които не са членове на нечий клуб за да четат форумите му.А да се качи темата в "мероприятия" при положение че клуб си организира каране, значи да не е по правилата.
И защо изобщо да има клубни подфоруми?Клубовете да си правят техни сайтове и да си имат там форуми.Този сайт нали е за всички колоездачи?Ако на всеки клуб дето се пръкне му се прави подфорум къде ще му излезе края :D
Аватар
mouse
 
Мнения: 79
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Съб Юни 02, 2007 11:12 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот did » Чет Ное 18, 2010 10:54 am

mouse написа:И защо изобщо да има клубни подфоруми?Клубовете да си правят техни сайтове и да си имат там форуми.Този сайт нали е за всички колоездачи?

:agree:

Мисля, че темата вече постигна целта си, а Admin не е необходимо да бърза с решенията, понеже нищо не е спешно. Нека идеите да поотлежат :peace:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот 4getcredo » Чет Ное 18, 2010 11:06 am

Подкрепям did и mouse. Според мен няма нужда от клубни форуми. Разделението между "състезания" и "карания" е достатъчно. Дългата дискусия изигра своята роля.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот bikerider » Чет Ное 18, 2010 11:17 am

Harka написа:Оттук нататък съм сигурен, че който тръгне да организира нещо, ще го премисли пет пъти преди това.


Аз не съм толкова убеден :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Admin » Чет Ное 18, 2010 11:30 am

Няма да бързаме. Ще обсъдим и вашата гл.т. :agree:
Като възможно решение, което да се съобрази и с нея, виждам варианта да има форум "Клубове", но без подфоруми в него. Всички форми на клубове и общности ще трябва да съжителстват заедно и всички клубни мероприятия ще бъдат обявявани там. Мисля, че за никой новодошъл или начинаещ няма да е трудно да се ориентира, че именно във форум "Клубове" ще намери различни видове организирани карания. Същевременно се запазва предимството, че хората, които не се интересуват или дори се дразнят от клубовете, просто могат да подминават този раздел. Но остава недостатъкът, че ако има някаква непоносимост между отделни клубове, те ще трябва да се търпят под един покрив. (В случая разсъждавам изцяло теоретично и с мисъл занапред, а не толкова на база отминали неща).
Вижте, МЪРДАГАСКАР е частен случай, който запали бурето, но е факт, че има хора, които се дразнят, че в Мероприятия почти всички теми на първа страница са залепени съобщения за състезания и организирани карания и постоянно активни теми на различни клубове и общности. На мен това никога не ми е пречело, но се опитваме да измислим нещо, което ще е достатъчно приемливо и приятно за всички.

П.П. Сега прегледах набързо Мероприятия и си представих коя тема къде би отишла. Ако се приеме ревизираният вариант в настоящото ми мнение, може би форумът ще трябва да се казва "Общности" или дори "Общи дела и карания", за да влязат в него и теми като "Западен парк", които са за съвместно изграждане на места за каране и т.н. "Общности" май е по-добре...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот did » Чет Ное 18, 2010 11:45 am

Admin написа:Няма да бързаме. Ще обсъдим и вашата гл.т.
:agree:

Admin написа:Всички форми на клубове и общности ще трябва да съжителстват заедно и всички клубни мероприятия ще бъдат обявявани там. Мисля, че за никой новодошъл или начинаещ няма да е трудно да се ориентира, че именно във форум "Клубове" ще намери различни видове организирани карания.

И пак опираме до определението на "организирани". Всъщност, "Акция Богдановците" не беше по-организирана от МЪРДАГАСКАР. Просто имаше по-различен подход при облъчването на аудиторията.

Admin написа: Но остава недостатъкът, че ако има някаква непоносимост между отделни клубове, те ще трябва да се търпят под един покрив. (В случая разсъждавам изцяло теоретично и с мисъл занапред, а не толкова на база отминали неща).


Няма такава опасност. Няма как да има непоносимост между клубовете, понеже имаме почти еднакви цели, с малка разлика в акцентите. Ако някой клуб реши, че не понася нещо, проблемът си е изцяло локален.

Колкото до общностите - аз все си мислех, че сме една общност, а не 25. да не се окаже накрая, че има повече "общности", отколкото карачи.

Admin написа:Вижте, МЪРДАГАСКАР е частен случай, който запали бурето, но е факт, че има хора, които се дразнят, че в Мероприятия почти всички теми на първа страница са залепени съобщения за състезания и организирани карания и постоянно активни теми на различни клубове и общности. На мен това никога не ми е пречело, но се опитваме да измислим нещо, което ще е достатъчно приемливо и приятно за всички.

Това червеното е невъзможно и ти го знаеш. Все има хора, които се дразнят.

----------------------

Нека не използваме едно преекспонирано мероприятие, при което дразненето дойде не от самата идея на мероприятието, а от преекспонирането му, за повод на принципни реформи.

Деленето на форуми не решава никакви реални проблеми (освен ,може би, някои лични), но със сигурност създава нови.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот 4getcredo » Чет Ное 18, 2010 11:54 am

Admin написа:Като възможно решение, което да се съобрази и с нея, виждам варианта да има форум "Клубове", но без подфоруми в него. Всички форми на клубове и общности ще трябва да съжителстват заедно и всички клубни мероприятия ще бъдат обявявани там. Мисля, че за никой новодошъл или начинаещ няма да е трудно да се ориентира, че именно във форум "Клубове" ще намери различни видове организирани карания...


Така по ми харесва на мен :agree: Би имало и терапевтичен ефект. :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Admin » Чет Ное 18, 2010 12:04 pm

@did
И МЪРДАГАСКАР, и Акция "Богдановците" биха попаднали в раздел "Общности". Съгласен съм с твърдението ти, че ако се появят клубове/общности, които не се понасят, това ще си е техен проблем, но все пак очаквам да чуя още мнения по въпроса.
От друга страна, колкото и да го мисля, разделяне на "чистите" състезания от несъстезателните или смесени организирани събития и от обикновените спонтанни карания би направило намирането на информация за всяко от тях по-лесно и тематиката по-прегледна като цяло. Имайте предвид, че броят на всеки от тези видове карания (с изключения на спонтанните, вероятно) тепърва ще нараства. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот RedHawk » Чет Ное 18, 2010 12:09 pm

Ако пък толкова е назрял момента за раделяне и оформяне на нов раздел, защо името му
не си остане "Мероприятия" както досега и в него новите подфоруми. :)
Това си е мое виждане де, защото съм свикнал с името Мероприятия, а и
според мен не пречи под това име да са обединени подфоруми като :
състезания, карания, клубове /общности/. :)
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот mouse » Чет Ное 18, 2010 12:25 pm

Admin написа:Вижте, МЪРДАГАСКАР е частен случай, който запали бурето, но е факт, че има хора, които се дразнят, че в Мероприятия почти всички теми на първа страница са залепени съобщения за състезания и организирани карания и постоянно активни теми на различни клубове и общности.

Ами който организира нещо той ще е на първа страница в "мероприятия"....Ако тези хора организираха нещо на което искаха да поканят и други, и те щяха да са там :D
Извън шегата....впечатлението е, че раздразнението не е обобщено,а си е точно за частния случай.Но то си е нормално за всеки форум.Във всеки един момент може да се появи някой който с нещо да издразни другите.Естествено другите реагират,правят му забележка, и той спира дразнещите си действия независимо дали си е взел поука или не.Готово....проблема е решен.
А иначе сайта си е чудесен в този си вид.И си работи много добре.Преструктурирането му няма да гарантира това, че някой някога пак няма да издразни някого....
Аватар
mouse
 
Мнения: 79
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Съб Юни 02, 2007 11:12 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот abs » Чет Ное 18, 2010 12:31 pm

:agree:
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Antares » Чет Ное 18, 2010 1:02 pm

Admin написа:Всички форми на клубове и общности ще трябва да съжителстват заедно и всички клубни мероприятия ще бъдат обявявани та.
:agree:
Разделянето на клубни подфоруми би означавало дистанциране.
RedHawk написа:Ако пък толкова е назрял момента за раделяне и оформяне на нов раздел, защо името му
не си остане "Мероприятия" както досега и в него новите подфоруми. :)
Също мисля, че това е доста добър вариант. Така хем ще може да си има random карания, както е това на Хамстера, хем и ще си има раздел за клубовете. Щото не всички карания са организирани от някой конкретен клуб.
:beer:
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Admin » Чет Ное 18, 2010 1:11 pm

mouse написа:А иначе сайта си е чудесен в този си вид.И си работи много добре.Преструктурирането му няма да гарантира това, че някой някога пак няма да издразни някого....


Но ще намали значително предпоставките за това. Може би не е станало ясно от самата тема, но за мен стана ясно и от доста разговори покрай нея, които проведох, че от мнозина общите клубни теми се възприемат като източник на спам, тъй като хората в тях (съвсем логично за мен) си бъбрят не само за предстоящите карания, но си разменят и шеги, закачки и т.н. С това обаче темата е винаги активна и винаги отгоре, дори когато реално не се обсъжда каране.
Единият вариант за ограничаване на това нещо е модераторската намеса - не мисля, че някой от нас има подобен ресурс от време, нито пък че подобна намеса ще е приятна за самите клубове. Такова решение ми се струва много по-изкуствено и насилствено, отколкото обособяването на форум за клубовете.
Какво точно ви притеснява в отделянето на клубната дейност от спонтанните карания? Защо смятате, че хората няма да намерят информацията за мероприятията ви, при положение че в описанието на самия форум ще е наблегнато на това, че в него са организираните карания?

@Antares
Добре, за името съм съгласен.
За дистанцирането не съм. Всеки клуб (формален или не) може да се разглежда като форма на дистанциране или обособяване. Т.е. него го има и сега. Вече го казах, но вие явно го гледате като нещо негативно (разделяне), а аз като позитивно (самоорганизиране).

П.П. Пешо, извинявай, грешно съм те разбрал. При втори прочит видях, че всъщност си съгласен с варианта форум "Клубове" или "Общности", но без подфоруми. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот PtD » Чет Ное 18, 2010 1:19 pm

Целта на реорганизацията не е да се разделят изкуствено клубовете, а да се постигне по-добра прегледност, с по-малко "визуален шум". Логично е да има подфорум за всеки клуб, защото така или иначе повечето карания се организират (напоследък) от клубовете. Освен това с разделянето на подфоруми по клубове ще може да се назначи модератор от съответния клуб специално за клубния подфорум, така че самите клубове да си поддържат пространството в порядък.

Обсъдихме и въвеждането на задължителни изисквания за обявяването на карания - примерно да се посочва дата и място в заглавието на темата.

Пак подчертавам, че разделянето на клубове по подфоруми не е с цел изолация, а с цел прегледност :peace:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Admin » Чет Ное 18, 2010 2:15 pm

Аз пак ще се включа, този път с аргументи за първоначалния вариант с подфорумите. Нали е дискусия, трябва да ги огледаме нещата от всички страни...

PtD засегна въпроса със самоуправлението - всяка една общност, която си има подфорум, ще може в голяма степен да си го моделира по свой вкус, чрез свои собствени модератори.
Второ, във всеки подфорум задължително ще има една тема, залепена отгоре, която ще е заключена и ще представлява представяне на клуба с няколко думи - кои са, какво правят, към кого се насочват. По този начин всеки нов потребител, който си търси компания за каране, може лесно да се ориентира дали каранията на този клуб го устройват, или не.
Препоръчително, но не задължително, ще е сегашните големи клубни теми, в подфорумите да бъдат разбити на отделни теми за всяко каране. Ще е задължително всяка тема в мероприятия да съдържа датата и мястото на каране, като мястото на каране би могло да бъде заменено от по-специално име, както е при МЪРДАГАСКАР, Перпендикулярна вселена, Акция "Богдановци" и т.н. Важното е да се постигне яснота и да може всеки потребител от пръв поглед да определи дали дадената група организира карания в неговия район, и кои от тези карания вече са отминали (дори темите все още да са активни) или предстоящи. Т.е. това също ще помогне на всеки пътник по-лесно да си намери влака.
Препоръчително, но не задължително всеки клубен подфорум ще си има и тема "Обратна връзка", за да може всеки, който желае да отправи градивна критика, предложение или каквото и да е, да го направи. Хората от клуба ще преценяват на кое да обръщат внимание и на кое не, няма да има нужда все ние да сме арбитри и няма да има условия да се включват хора, които само гледат сеир.
Не забравяйте, че с функция като "Виж новите мнения" винаги ще можете да преглеждате темите общо, като списък, независимо че са в различни подфоруми.

Осъзнавам, че това ви изглежда като непопулярна мярка, предизвикана от конкретния казус. Само че с появата на нови и нови форми на самоорганизираност, тези казуси могат да зачестят. Всеки обича да дискутира, но на нас се налага да поддържаме мира и да трошим нерви и време за чужди разправии.
За някои хора липсата на подфоруми е половинчато решение, целящо да угоди на всички, но без да премахне предпоставките за нови скандали, породени от това, че едни хора се дразнят от активността на други, в най-широк смисъл.

Защо не погледнете отвъд страховете си от изолация и не помислите дали тези подфоруми няма да ви дадат допълнителни възможности и полезни неща като прегледност, отличимост, самоорганизираност и ако щете, независимост, защото тогава почти няма да има начин каквато и да е група хора да притисне по начина, по който стана в последните два дни друга група хора за някакви промени. Не разбирайте последното ми изречение погрешно - знам, че дискусията в крайна сметка беше за добро, няма да водя спорове дали това беше най-добрият начин (дори при сегашните условия), но с една нова подредба със сигурност начинът ще е друг, не толкова остър и "насилствен". :peace:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Чет Ное 18, 2010 2:17 pm

mouse написа:Каране със заглавие "Нашата група-каране за начинаещи" ще е организирано от Нашата група като клуб, което ще значи че трябва да е в клубния подфорум.Да де, ама то е насочено към "начинаещи", демек към хора които не са членове на нечий клуб за да четат форумите му.

Какво като не е насочено към хора от клуб "Нашата група"? Не виждам защо свързваш четенето на даден клубен подфорум непременно с членство в него. В описанието на подфорума достатъчно ясно ще е описано какво би могло да очаква човек.
И защо изобщо да има клубни подфоруми?Клубовете да си правят техни сайтове и да си имат там форуми.

:confused:
Този сайт нали е за всички колоездачи?Ако на всеки клуб дето се пръкне му се прави подфорум къде ще му излезе края :D

Където - там. Колкото клубове изявят желание за подфорум, толкова подфоруми ще направим. Не виждам проблем.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Чет Ное 18, 2010 2:24 pm

Admin написа:За някои хора липсата на подфоруми е половинчато решение, целящо да угоди на всички, но без да премахне предпоставките за нови скандали, породени от това, че едни хора се дразнят от активността на други, в най-широк смисъл.

А, не бих могъл да го кажа по-добре! Абсолютно половинчато решение, от което не виждам почти никакъв смисъл и полза.
Защо не погледнете отвъд страховете си от изолация и не помислите дали тези подфоруми няма да ви дадат допълнителни възможности и полезни неща като прегледност, отличимост, самоорганизираност и ако щете, независимост, защото тогава почти няма да има начин каквато и да е група хора да притисне по начина, по който стана в последните два дни друга група хора за някакви промени. Не разбирайте последното ми изречение погрешно - знам, че дискусията в крайна сметка беше за добро, няма да водя спорове дали това беше най-добрият начин (дори при сегашните условия), но с една нова подредба със сигурност начинът ще е друг, не толкова остър и "насилствен". :peace:

:agree: :agree: :agree:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Чет Ное 18, 2010 2:39 pm

@did:

Според мен ти преекспонираш малко нещата. За какво делене и за какви нови проблеми говориш въобще? Всичко се прави с цел по-голяма прегледност и по-добра търпимост, която в момента очевидно куца. И ми е много интересно - ти лично можеш ли да гарантираш, че винаги ще има поносимост между отделните клубове? Защото аз не мога. Можеш ли да гарантираш, че утре новосформирания клуб Щ.Е.К.А. няма да изпадне в конфликт със С.К.А.? Много е лесно да се каже, че проблемът ще си е само техен, само че всъщност това е и наш проблем.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот did » Чет Ное 18, 2010 2:44 pm

Вече съжалявам, че писах в тази тема.

Вместо да се дадат препоръки за бъдещи действия на един малко по-емоционален човек, който леко пресоли манджата в един момент, накрая ще се стигне до тъпа сегрегация.

Нека всичко, написано от мен в тази тема, се приема само като лично мнение. Даже и имах тук двама опоненти от "Крива Спица", с които по принцип съм донякъде съгласен.

Ако в mtb-bg.com/forum се появи подфорум за мероприятия на "Крива спица", аз лично обещавам да не пиша в него. не виждам смисъл. "Крива спица" си има сайт и форум. Нищо, което прави С.К.А. не се прави заради С.К.А. Нищо, което прави "Нашата група" не се прави заради "Нашата група". Мамутите също не правят нищо, за да си направят тяхния кеф. Всички пишем тук, за да правим нещата заедно. Нещата, които правим поотделно, и без това си ги правим поотделно и извън mtb-bg.

Ако искам да намеря публично обявено мероприятие, предстоящо на дата 13 септемвродекември 2043 година, ще трябва ли да прегледам всички клубни форуми? А защо клубните форуми да се дублират като клубни подфоруми тук? АБСУРД! Може след 2-3 години да има нужда от подобно разделение, но то няма да се реши на база на php-bb, формално разделяне на форуми и правила, написани от Любо. Според мен, засега няма нужда от НИКАКВИ действия, за да запази този форум една от най-важните си функции - централизиран и обединяващ елемент, повече събиращ, отколкото разделящ.

Пак помислете, дали бъдещото разделение не води всъщност ДЪЛГОСРОЧНО до децентрализация на цялото интернет-пространство, ангажирано с планинското колоездене, при което клубовете ще решат, че клубните им мероприятия нямат много общо с mtb-bg.com и ще решат да си ги организират по друг начин?

Това ще е добре за едни, лошо за други и стратегически - стъпка в неправилна посока.

Странно, че точно модераторите тук дърпат чергата в тази посока. :dontknow:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот mouse » Чет Ное 18, 2010 2:50 pm

Harka написа:
mouse написа:Каране със заглавие "Нашата група-каране за начинаещи" ще е организирано от Нашата група като клуб, което ще значи че трябва да е в клубния подфорум.Да де, ама то е насочено към "начинаещи", демек към хора които не са членове на нечий клуб за да четат форумите му.

Какво като не е насочено към хора от клуб "Нашата група"? Не виждам защо свързваш четенето на даден клубен подфорум непременно с членство в него. В описанието на подфорума достатъчно ясно ще е описано какво би могло да очаква човек.
И защо изобщо да има клубни подфоруми?Клубовете да си правят техни сайтове и да си имат там форуми.

:confused:
Този сайт нали е за всички колоездачи?Ако на всеки клуб дето се пръкне му се прави подфорум къде ще му излезе края :D

Където - там. Колкото клубове изявят желание за подфорум, толкова подфоруми ще направим. Не виждам проблем.


Ами защото не виждам смисъл тема, която е за всички, да седи в клубен форум само защото клуб я пуска.Не свързвам четенето на клубен форум с членство в него...но това е факт.Някои клубове които пишат тук си имат и сайтове, но колко от нас им ги четем.Когато обаче качат тук тема за каране я четем и се присъединяваме ако ни допадне.Макар че е качена и в сайта им,но там не я четем.Или не е така? А защо я четем тук?Ами точно защото сайта е за всички и всеки дори и да не е член на клуб се чувства добре дошъл когато темата е качена тук.А като променим това, дали пак така ще се чувстваме?

За мен проблема е в това че сайта ще изгуби лицето си такова каквото е в момента.А то си е добро и доказало че работи добре.Не пиша като член на даден клуб а като колоездач който влиза и чете този сайт точно защото е за всички и в него няма клубни определености.Има клубове като присъствие,но те са в общия кюп.Ако искат да си имат собствени форуми не е ли по-добре да си направят собствени сайтове а не тук да ги самоопределяме.
Аватар
mouse
 
Мнения: 79
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Съб Юни 02, 2007 11:12 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот mouse » Чет Ное 18, 2010 2:51 pm

Писах докато Дид е писал.Ако бях прочела мнението му , нямаше да пиша.
Аватар
mouse
 
Мнения: 79
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Съб Юни 02, 2007 11:12 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот RedHawk » Чет Ное 18, 2010 2:56 pm

Сега като се замисля може би дори и без този конфликт щеше да се появи нужда от
обособяването на "Мероприятия" в раздел с подфоруми, поради увеличаването на
броя на каращите и в частност потребителите във форума, всеки търсещ нещо различно
за себе си. :dontknow:
А навремето в "Мероприятия" се пишеше най-малко и беше спокойно място. :D :look:

did написа:.....
Пак помислете, дали бъдещото разделение не води всъщност ДЪЛГОСРОЧНО до децентрализация на цялото интернет-пространство, ангажирано с планинското колоездене, при което клубовете ще решат, че клубните им мероприятия нямат много общо с mtb-bg.com и ще решат да си ги организират по друг начин? ........


mtb-bg.com е нещото което обединява и ще обединява /много ми се иска да е така и да не се стига до момента
за който казваш/ цялата общност на занимаващите се с планинско колоездене. А и тук са се оформили повечето
различни групи със сходни интереси /клубове :) /, на база познанството си чрез сайта и карането заедно.
Надявам се че дори и да има разделение на темите няма да има такова отделяне на хора и клубове породено от
това.
Последна промяна RedHawk на Чет Ное 18, 2010 3:13 pm, променена общо 1 път
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот PtD » Чет Ное 18, 2010 2:59 pm

did, в сегашната си форма "Мероприятия" е неизползваемо. На едно се мешат състезания, клубна организация и индивидуални карания. Като прибавиш коментарите след каранията и празните приказки в клубните теми, се оказва, че за да намеря някое актуално каране, трябва да филтрирам цяла страница ненужни теми.

По-рано, когато нямаше толкова много организирани карания, нещата бяха поносими. За щастие, вече надхвърляме капацитета за прегледност на този формат и трябва да мислим как да структурираме информацията, за да е по-удобна и по-лесна за ориентиране.

Не виждам принципна разлика в изолацията/сегрегацията на клубове между сегашното състояние (всеки клуб има отделна тема в мероприятия) и предлаганата промяна (всеки клуб има подфорум). :dontknow: :dontknow:

@RedHawk: +1 :agree: . Преди форматът вършеше работа, но с увеличаването на каранията и участниците, започна да се изчерпва. Аз вече тотално не го и чета, просто защото ми е трудно да се ориентирам кое каране кога и с кого е.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Чет Ное 18, 2010 3:33 pm

Ако в mtb-bg.com/forum се появи подфорум за мероприятия на "Крива спица", аз лично обещавам да не пиша в него. не виждам смисъл.

Това си е твое право. Право е и на "Крива спица" въобще да се откаже от собствен подфорум.
"Крива спица" си има сайт и форум.

А това не е ли по-голяма сегрегация всъщност? :)
Ако искам да намеря публично обявено мероприятие, предстоящо на дата 13 септемвродекември 2043 година, ще трябва ли да прегледам всички клубни форуми?

А аз ако искам да намеря тема за каране утре в 10 часа ще трябва да издирвам такава измежду всички клубни теми, състезания и прочие "публично обявени мероприятия" ли?
А защо клубните форуми да се дублират като клубни подфоруми тук? АБСУРД!

Не съм сигурен, че те разбирам правилно, но ако имаш предвид форумите на клубовете на техните си страници - ха, извинявай, но защо mtb-bg/forum би следвало да се съобразява с това, че някой клуб си е направил собствен форум? АБСУРД!
Може след 2-3 години да има нужда от подобно разделение, но то няма да се реши на база на php-bb, формално разделяне на форуми и правила, написани от Любо. Според мен, засега няма нужда от НИКАКВИ действия, за да запази този форум една от най-важните си функции - централизиран и обединяващ елемент, повече събиращ, отколкото разделящ.

След 2-3 години ако нуждата е задължителна, то в момента е наложителна.
Пак помислете, дали бъдещото разделение не води всъщност ДЪЛГОСРОЧНО до децентрализация на цялото интернет-пространство, ангажирано с планинското колоездене, при което клубовете ще решат, че клубните им мероприятия нямат много общо с mtb-bg.com и ще решат да си ги организират по друг начин?

Аз отново ще те попитам за какво "разделение" точно говориш? Защото наистина не го разбирам. За мен ситуацията не е с нищо по-различна от тази с "Продукт-консулт" преди време. В един момент просто се появи нужда от обособяването му на повече части и това стана. Същото се получава и сега с "Мероприятия". Не виждам никаква драма.
А колкото до това, че в един момент клубовете могат да решат, че не искат да имат нещо общо с mtb-bg.com - ами прав им път тогава. Явно ще са достигнали до такова ниво, че mtb-bg.com вече няма да им е необходим като най-голямата медия и средище на планински колоездачи.
Това ще е добре за едни, лошо за други и стратегически - стъпка в неправилна посока.

Това ще си е решение на дадения клуб и не виждам ние какво отношение можем да имаме по въпроса.
Странно, че точно модераторите тук дърпат чергата в тази посока. :dontknow:

:confused: :dontknow:


@PtD:

:agree: :agree: :agree:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот did » Чет Ное 18, 2010 3:37 pm

PtD написа:did, в сегашната си форма "Мероприятия" е неизползваемо. На едно се мешат състезания, клубна организация и индивидуални карания.


Просто разкарайте клубната организация, която не е свързана с конкретни мероприятия. Другото си е на мястото.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот bikerider » Чет Ное 18, 2010 3:38 pm

did написа:Вече съжалявам, че писах в тази тема.

Вместо да се дадат препоръки за бъдещи действия на един малко по-емоционален човек


Надявам се разбираш, че kvelikov не е от хората, които приемат препоръки. Вижда се ясно от последните му постове в темите им.

did написа:накрая ще се стигне до тъпа сегрегация.


Що се отнася до форума, като че ли е по-добре от селски мегдан.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот PtD » Чет Ное 18, 2010 3:52 pm

did написа:
PtD написа:did, в сегашната си форма "Мероприятия" е неизползваемо. На едно се мешат състезания, клубна организация и индивидуални карания.


Просто разкарайте клубната организация, която не е свързана с конкретни мероприятия. Другото си е на мястото.


Не е толкова лесно, колкото може би изглежда. Да вземем например темата на С.К.А. Там има конкретни мероприятия, а между мероприятията има общи приказки и закачки. (Както и в другите подобни теми). Какво да правим с нея (тях)?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 78 госта