За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Пон Ное 15, 2010 7:46 pm

От известно време се канех да си кажа мнението по въпроса, но все се чудех - абе само на мен ли не ми харесва случващото се? И докато се чудя чашата започна да прелива и балончето на добрите намерения започна да писва на все повече хора.

Както всички знаят, през последните месец-два се пръкнаха какви ли не „организирани“ и не толкова организирани карания като общото между всички тях беше високото тръбене на думата „популяризиране“. Всеки сульо и пульо тръгнал да „популяризира“ планинското колоездене. На пръв поглед изглежда да няма нищо лошо. Обаче аз питам хората, които четат – извинявайте, такова „популяризиране“ ли искате? И за да бъда по-конкретен искам да попитам „организаторите“ и в частност kvelikov – в това ли се състои „популяризирането“ на планинското колоездене – да съберете колкото се може по-голямо стадо "събитияни" ( :puke: ), да се разходи в някакъв тотално лумпенски формат, разбира се, изключващ всякаква отговорност от страна на „организаторите“ и след края на разходката, събиране обратно на цялото стадо на поляната, поливане на кебапчетата и кюфтетата и раздаване на наградите. Искам да попитам и радетелите за популяризирането на планинското колоездене – наистина ли искате такова популяризиране? В което масовостта е всичко, предметните награди и „спонсорите“ са окачени като основа за мотивацията, а пиенете и яденето на кифтета и кебапчета е своеобразния апотеоз на мероприятиятието? Ако с това ще се характеризира популяризирането – съжалявам, аз искам планинското колоездене да си остане непопулярен спорт. Чалгата в града ми стига, за да се пренесе и в планината.
@Организаторите:
Искате конкретни предложения – ето ви едно такова: поканете на следващото си мероприятие някоя чалга звезда. Със сигурност ще постигнете по-голям успех.
@kvelikov:
Очевидно няма как да се харесате на всички. Но това постоянно натрапване на „идеи“, „спонсори“ и евтин популизъм вече почна да излиза дори и от рамките на обикновената чалга и да отива към границите на долнопробната помия.
Аман от „месии“!
@Admin:
Знам, че всички мероприятия стават и с твоята благословия, но имам едно предложение: По-активните клубове и сега си имат собствени форуми. Аз предлагам да се направят видими за всички и който каквото мероприятие организира, да си го обявява там! Не мисля, че е редно да се занимава цялата аудитория с мероприятия, които далеч не вълнуват всички, а на всичкото отгоре и да стоят залепени с месеци! Същото се отнася и за темите с десетки (а вече гонещи и стотица) страници на "Нашата група" и "С.К.А.". Нека отидат в техните си форуми, където им е мястото.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Ное 15, 2010 8:08 pm

Вие, Harka, бяхте ли на МЪРДАГАСКАР?

Harka написа:
Pr3d4t0R написа:Вие, Harka, бяхте ли на МЪРДАГАСКАР?

Разбира се, че не!


Ще задам въпросът ми в това мнение:

Как тогава можеш да добиеш представа за това, което представлява събитието?
Последна промяна Pr3d4t0R на Пон Ное 15, 2010 8:19 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот dEcLiNe » Пон Ное 15, 2010 8:13 pm

От чист интерес и след толкова много критика искам да те попитам: Как ти би организирал събитие, което да е с цел популяризиране на спорта? :dontknow:
Последна промяна dEcLiNe на Пон Ное 15, 2010 8:16 pm, променена общо 1 път
Аватар
dEcLiNe
 
Мнения: 2131
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 5:28 pm
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Пон Ное 15, 2010 8:14 pm

Pr3d4t0R написа:Вие, Harka, бяхте ли на МЪРДАГАСКАР?

Разбира се, че не!
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Пон Ное 15, 2010 8:19 pm

dEcLiNe написа:От чист интерес и след толкова много критика искам да те попитам: Как ти би организирал събитие, което да е с цел популяризиране на спорта? :dontknow:

Веднага ти отговарям. Аз не искам спорта да се популяризира (или поне не на някакво твърде масово ниво) и съответно никога не бих направил събитие с такава цел. Това съвсем не означава обаче, че не уважавам хората, които го популяризират по принцип. Само че има доста голяма разлика в подходите и посоката.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот PtD » Пон Ное 15, 2010 8:53 pm

+1 за първото мнение в тази тема. Не стига, че са много темите за/на С.К.А., ами са и залепени!
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот subritual » Пон Ное 15, 2010 9:00 pm

В планинското колоездене не съм толкова отдавна,затова и по принцип напълно се въздържам от коментар за конкретните събития и обявявам,че съм против разни крайни спорове.
Наблюденията ми върху аналогични проблеми в други свери ме накараха да променя мирогледа си.
А именно:Светът се променя,независимо дали ни харесва или не.

Не можем да се предпазим от налазването!

Аз лично направих избора да се адапитам.
Все пак разнообразието остава и винаги може да се направи избор между това дали ядем кебапчета по поляните или достигаме върховете,например.
Днес се говири много за проблеми и "условия на криза".Успешните инициативи,които съумяват да избавят хората от това, са добре дошли :bigeyes:
Уви, като,че ли борците с вятърни мелници,които наистина ме вдъхновяват малко са се поотказали от борбата.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Пон Ное 15, 2010 9:25 pm

@subritual:

Виж сега, и на мен не ми харесва какво се случва в момента, но не съм тръгнал да мра, я. Така че явно има адаптиране. Но не съм съгласен, че трябва да се оставяме да се носим по течението на евтината масовост. Далеч съм от мисълта, че "можем да се предпазим от налазването", но поне можем да се опитаме то да е в някаква относително "положителна" посока, така че след няколко години "байкър" да не стане мръсна дума.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Пон Ное 15, 2010 9:33 pm

Pr3d4t0R написа:Как тогава можеш да добиеш представа за това, което представлява събитието?

Бяха ли изпълнени принципите и идеите, заложени в обявената наредба на мероприятието? Доколкото успях да разбера - да. Е, значи не ми е необходимо да обикалям Земята, за да разбера, че е кръгла.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот subritual » Пон Ное 15, 2010 9:55 pm

@Harka

Напълно те подкрепям,
но байкър-мръсна дума? Та за мен "офроудър" е мръсна дума, а по-голямата част от хората им се кефят.
Днес всеки има интернет.Висенето пред компютъра и истинското каране са несъвместими неща.
Не мисля например,че един форум може да отразява реалното състояние,дори и на "популяризирането"
Замисли се например в този форум, колко хора с рейтинг 2000 пишат рядко, а правят много.
Абе,човешки матрял....
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Пон Ное 15, 2010 10:17 pm

subritual написа:@Harka

Напълно те подкрепям,
но байкър-мръсна дума?

O да, попитай някой пешеходен турист, който редовно се качва от Драгалевци до Бай Кръстьо, примерно. Или пък се повози някоя събота или неделя с някой рейс до Витоша. Гарантирам ти, че ще те досрамее, че си с колело.
Та за мен "офроудър" е мръсна дума, а по-голямата част от хората им се кефят.

Да, нещата са сходни.
Днес всеки има интернет.Висенето пред компютъра и истинското каране са несъвместими неща.
Не мисля например,че един форум може да отразява реалното състояние,дори и на "популяризирането"

Там е работата - "събитията", които коментирам, не са просто едни форумни теми, а са реални мероприятия.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот kvelikov » Пон Ное 15, 2010 10:21 pm

Harka,

не те познавам (или поне не се сещам кой си и как изглеждаш), но с горните си думи, а именно:
"...някакъв тотално лумпенски формат, разбира се, изключващ всякаква отговорност от страна на „организаторите“ и след края на разходката, събиране обратно на цялото стадо на поляната..."
обиждаш както този страхотен и полезен сайт (в който, представи си, си модератор), така и поне двайсетина доказани и уважавани байк-личности в България, имали "неблагоразумието" да присъстват на М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - есен 2010.

Може би си дозрял (или презрял) :dontknow: , за да можеш да се контролираш и да осмисляш какво говориш, но очевидно в тази тема не ти се е получило.
Жалко е, че хора като теб толкова дълго време са държали "ключовете за палатката" и това обяснява доскоро затлаченото положение на МТБ-спорта/хоби в страната ни.

Искрено се радвам, че хора като Админ, Бокича, Уоутър, Исполините, Старозагорци, Пловдивчани и всички останали (ако пропускам някой, не е умишлено), които не са се спирали през годините, са оцелели и все още имат желание да правят всичко по силите си. И го правят! :bowdown:

Искрено се натъжавам, че типично по български скочихте и се изс*ахте върху идеята - ей така, по принцип! Нищо, че няма вода и няма кой да почисти...

Обаче забравяте нещо много важно - малцинство сте...
subritual ти го каза - "Не можем да се предпазим от налазването".
Като те гледам, пернат си - отлети нависоко и се очисти от налазилите те презрени байкърчета.
Ако по пътя срещнеш психиатър, го попитай:
- Докторе, къде ми остана трезвата преценка, чувството за хумор, самоиронията... Защо станах такъв злобен и саможив?

Успехи с терапията! :agree:

* * *

И за да не съм :offtopic: , ще отговоря на НЕзададените въпроси (защото се оказа, че питащият ме е станал жертва на развален телефон):
- "сульо и пульо" се казват Райко Стефанов, Красимир Великов и Любомир Ботушаров. Има и още...
- "стадото" съБитияни бяха 115 щастливи момчета и момичета, които си прекараха един страхотен ден
- "масовостта" беше спонтанна (колко странно, а), а "окачените за мотивация" спонсори бяха уважавани и утвърдени личности и магазини
- "тотално лумпенски формат" покри всички съБитияни, разпределени в шест групи и така всеки се позиционира според възможностите си
- кюфтетата и бирата (простете, вие не употребявате...) бяха метафора, иронизираща енергийните напитки и бълвочи, който масово се пробутват напоследък
- "чалгата" беше яко hard'n'heavy, на което се изкефиха всички

Ако и тази информация не може да те задоволи, подкрепям поканата на sos за бира в 1516. Вземи и другите "доброжелатели".
И не се притеснявайте за сметката - толкова се напечелихме от този М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р., че не си знаем парите!
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот subritual » Пон Ное 15, 2010 10:38 pm

kvelikov написа:"стадото" съБитияни бяха 115 щастливи момчета и момичета, които си прекараха един страхотен ден

За което-евала!Но спорта не винаги е изпълнен със "щастливи момчета и момичета, които си прекараха един страхотен ден"
В спортовете има традиции,които вие може би потъпквате или пишете нова история?
Или просто организирате събития?
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот sailman » Пон Ное 15, 2010 10:54 pm

Или просто организирате събития?
Правят реклама...на "планинското колоездене".
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот bikerider » Пон Ное 15, 2010 11:00 pm

kvelikov написа:Жалко е, че хора като теб толкова дълго време са държали "ключовете за палатката" и това обяснява доскоро затлаченото положение на МТБ-спорта/хоби в страната ни.


Нямам честта да те познавам, нито съм бил на тези мероприятия, но отстрани наистина правите лошо впечатление. Да, разбира се, не сте длъжни да се съобразявате с никого, но точно тук точно с този си пост директно ме накара да взема страната на Harka. Ти, пич, това което по-горе си го написал, осмисли ли го преди да го напишеш? Сигурен съм, че не, защото на едно лично мнение целящо някакъв диалог отговаряш с обиди. Това ли показваш на хора като мен, които не са наясно? Така ли защитаваш мероприятието - с обиди? Браво.

kvelikov написа:Искрено се натъжавам, че типично по български скочихте и се изс*ахте върху идеята - ей така, по принцип! Нищо, че няма вода и няма кой да почисти...

Пич, ако обичаш, натикай си тия клишета дето слънце не огрява. Типичното по български е не се търпят различни мнения и да се говори обобщително за сране, когато някой обърне внимание на нещо недомислено. Ти, приятелю, опита ли се да вникнеш в това, което е написал Harka? Пука ли ти за нещо друго освен за мероприятието? Нищо лично, но издишаш силно... не зная, Бойко Борисов ли копираш, но отговора ти е ужасна излагация. Хайде сега ме наругай и мен като Враг на Идеята :crazy:

@Harka: според мен е малко късно. "Байкър" вече е обидна дума...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Rancid » Пон Ное 15, 2010 11:18 pm

@Harka
Не съм вярвал,че ще се стигне дотук,но имаш :beer: от мен!
На мен лично(както предполагам и на всеки нормален мъж) би трябвало да му стане лекооо неудобно само при мисълта да участва в мероприятия,в които ще е "събитянин",ще има награди за всички и накрая всичко ще приключи с обилно плюскане.Но както съм забелязал,посредствените много обичат да се събират масово и да се възхваляват до припадане,явно това ги държи хората...
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Пон Ное 15, 2010 11:21 pm

kvelikov написа:Harka,

не те познавам (или поне не се сещам кой си и как изглеждаш), но с горните си думи, а именно:
"...някакъв тотално лумпенски формат, разбира се, изключващ всякаква отговорност от страна на „организаторите“ и след края на разходката, събиране обратно на цялото стадо на поляната..."
обиждаш както този страхотен и полезен сайт (в който, представи си, си модератор), така и поне двайсетина доказани и уважавани байк-личности в България, имали "неблагоразумието" да присъстват на М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - есен 2010.

Мда, сигурно обиждам и Бог. Според мен не може "съБитието" да не е било богопомазано...
Може би си дозрял (или презрял) :dontknow: , за да можеш да се контролираш и да осмисляш какво говориш, но очевидно в тази тема не ти се е получило.

Поне се радвам, че ти успя да се овладееш и спря с червените букви. Евала. :agree:
Жалко е, че хора като теб толкова дълго време са държали "ключовете за палатката" и това обяснява доскоро затлаченото положение на МТБ-спорта/хоби в страната ни.

Признавам - заради мен планинското колоездене беше в застой. Но ето, че дойде новият месия и то пак ще изригне със страшна сила. Хвала тебе, kvelikov. :bowdown:
Искрено се радвам, че хора като Админ, Бокича, Уоутър, Исполините, Старозагорци, Пловдивчани и всички останали (ако пропускам някой, не е умишлено), които не са се спирали през годините, са оцелели и все още имат желание да правят всичко по силите си. И го правят! :bowdown:

Брейй, човек би казал, че от години имаш наблюдения какво правят "хора като Админ, Бокича, Уоутър, Исполините, Старозагорци, Пловдивчани и всички останали"...
Искрено се натъжавам, че типично по български скочихте и се изс*ахте върху идеята - ей така, по принцип! Нищо, че няма вода и няма кой да почисти...

Можеше и ти да почистиш, но вече е късно според мен. Дори не вярвам, че реално нещо ти влиза в главата, или пък осъзнаваш нещо от това, което ти се говори.
Обаче забравяте нещо много важно - малцинство сте...

Виж, тук си прав. Простите маси са мнозинство във всяка държава. На това се крепи целият съвременен свят все пак.
subritual ти го каза - "Не можем да се предпазим от налазването".

Вероятно и за това си прав. Също световна тенденция.
Като те гледам, пернат си - отлети нависоко и се очисти от налазилите те презрени байкърчета.

Не пия Redbull, иначе защо не?
Ако по пътя срещнеш психиатър, го попитай:
- Докторе, къде ми остана трезвата преценка, чувството за хумор, самоиронията... Защо станах такъв злобен и саможив?

Успехи с терапията! :agree:

Това някакъв опит за хитроумност ли беше?
И за да не съм :offtopic: , ще отговоря на НЕзададените въпроси (защото се оказа, че питащият ме е станал жертва на развален телефон):

Брех!
- "сульо и пульо" се казват Райко Стефанов, Красимир Великов и Любомир Ботушаров. Има и още...

Е карай докрай поне, де.
- "стадото" съБитияни бяха 115 щастливи момчета и момичета, които си прекараха един страхотен ден

Аз също си прекарах един страхотен ден. Е и?
- "масовостта" беше спонтанна (колко странно, а)...

В смисъл, че вие всъщност не сте искали, ама то така се получи?
...а "окачените за мотивация" спонсори бяха уважавани и утвърдени личности и магазини

Много трогателно. Но какво общо има това с досадното тръбене колко награди щяло да има?
- "тотално лумпенски формат" покри всички съБитияни, разпределени в шест групи и така всеки се позиционира според възможностите си

Чел съм наредбата, не е нужно да ми я повтаряш.
- кюфтетата и бирата (простете, вие не употребявате...) бяха метафора, иронизираща енергийните напитки и бълвочи, който масово се пробутват напоследък

Аа, метафора значи... ясно.
- "чалгата" беше яко hard'n'heavy, на което се изкефиха всички

Сигурен съм, че и на концерта "Планета мура мега" са се изкефили всички, които са отишли... :agree:
Ако и тази информация не може да те задоволи, подкрепям поканата на sos за бира в 1516. Вземи и другите "доброжелатели".

И какво, ще ни отваряш очите на живо ли?
И не се притеснявайте за сметката - толкова се напечелихме от този М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р., че не си знаем парите!

Надявам се. Че напоследък от толкова много нови попълнения, нещо все не достигат парите в сряда...
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Пон Ное 15, 2010 11:31 pm

@bikerider, Rancid:

:agree:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот bikerider » Пон Ное 15, 2010 11:34 pm

kvelikov написа:Жалко е, че хора като теб толкова дълго време са държали "ключовете за палатката" и това обяснява доскоро затлаченото положение на МТБ-спорта/хоби в страната ни.


kvelikov написа:"масовостта" беше спонтанна (колко странно, а), а "окачените за мотивация" спонсори бяха уважавани и утвърдени личности и магазини


Извинявам се, не съм събрал две и две. Аман от месии и "освободители". kvelikov... улево приятелю. Да ти пикам на музиката...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот borislav » Вто Ное 16, 2010 12:11 am

Брей, някой се опитва да прави нещо,...ама нещо не ме кефи много,... Защо пък да не му разкажем играта?


Като оси сте!!!
Защо не го давате малко "Со кротце со благо" или обратното е по-лесно?

:peace:
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот PtD » Вто Ное 16, 2010 1:05 am

borislav написа:
Брей, някой се опитва да прави нещо,...ама нещо не ме кефи много


Като оси сте!!!
Защо не го давате малко "Со кротце со благо" или обратното е по-лесно?



Освен мероприятията (срещу които нямам нищо против), има и друга страна - непрекъснатото навиране в суратя. И понеже в ежедневието сме достатъчно облъчени с навиране на разни неща в суратя, вече имаме неприязън към това, да ни навират разни неща в суратя. Както виждаш, не са само един или двама подразнените - има жени, мъже, млади и стари. Може би (само може би) следва да се извлече някаква поука и да се смени мантрата? Алтернативно, може да се продължи с "никой не ме обича, пък аз съм ебаси пича". :peace:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Rancid » Вто Ное 16, 2010 2:08 am

Лошото е,че навирането им в суратя се подпомага и подкрепя.Сайта е окичен от мърдагаскарщини...,а за премиерата на Life Cycles нищо.Тя не подпомага ли за популирязинето на планинското колоездене.За първи път подобно нещо се организира официално в България и според мен трябва да се подкрепи.Не може да има такава избирателност...
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот sailman » Вто Ное 16, 2010 7:17 am

borislav написа:Като оси сте!!!
Защо не го давате малко "Со кротце со благо" или обратното е по-лесно?


Боби, факта, че до този момент търпяхме форумната инвазия изписана с малки и големи букви, трябва да ти говори достатъчно...за "кротцето" и "благото" на доста от потребителите тук.
И, не, не е по-лесно, но очевидно нормалният тон при общуване с някои люде се е изчерпал като възможности...
Иначе, повярвай ми, аз съм последния човек, дето ще слага прът в колелата на каруцата, ама т`ва не се издържа вече! Да гледам тъпанарски маркетингови стратегии от страниците на нашия форум ми се струва неуместно, меко казано. Да не говорим, колко ВРЕДНА представа за карането в планината, ама НАИСТИНА каране, се създава у хората по тоя начин.
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот ivan_radev1 » Вто Ное 16, 2010 8:47 am

Тъжно е, че има толкова негативизъм и че е трудно да се води нормален разговор, без да се премине в лични нападки и обиди.

Аз, а предполагам, че и мнозинството от колегите, с които на шега създадохме СКА, по никакъв начин не съм искал да засегна чувствата на когото и да било от другите каращи в планината. Мисля, че може да се постигне някакъв консенсус по начина на обявяване и популяризиране на инициативите в този форум, но за целта е нужно да се спазва добрият тон. Отделен е въпросът, ако някой се дразни, че съществуват и други хора, които не мислят като него, а на всичкото отгоре не си траят, а се опитват да направят нещо.

Harka написа:Ако с това ще се характеризира популяризирането – съжалявам, аз искам планинското колоездене да си остане непопулярен спорт. Чалгата в града ми стига, за да се пренесе и в планината.


Въпросът според мен е да се популяризира на първо място отговорното отношение към общуването с природата. Предпочитам в планиите да срещам туристи и байкъри, отколкото мотористи и ловци. Така че приветствам всички инициативи, които ще запалят повече хора да си купят колело, а не ловна пушка или АТВ, да речем.
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Ное 16, 2010 8:53 am

Harka написа:
Pr3d4t0R написа:Как тогава можеш да добиеш представа за това, което представлява събитието?

Бяха ли изпълнени принципите и идеите, заложени в обявената наредба на мероприятието? Доколкото успях да разбера - да. Е, значи не ми е необходимо да обикалям Земята, за да разбера, че е кръгла.


Колко типично - коментира се събитие, на което не сте взели участие и не сте били на място.

sailman
Rancid
PtD
bikerider
subritual


Някой от вас да е бил на събитието?
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Sky_Knight » Вто Ное 16, 2010 9:27 am

@Harka - Не вярвах, че някой ще се изкаже по темата по този начин. Но се радвам, че го направи. Явно не съм сбъркан нещо. :agree:

@kvelikov Не искам да плюя на труда ви, на желанието и всичко останало. И няма да го правя. Само ще споделя, че още по време на "организацията" на цялото събитие нещата се преекспонираха твърде много. Най-забавно ми стана, когато се ентусиазирахте Мърда-та да гостувало като формат в други градове... като цирк?! И то още преди тоя цирк да е направил първото си представление?! :crazy:

Но идеята ви не е малоумна. Напротив - добра е. Само че поемете отговорност. Не се правете/бъдете оригинални. Организирайте нещата следващия път. Стегнато, сериозно, а пък макар и за забавление. Уж дезорганизация, уж приятно събитие, а изгъзихте ПРО-тата да въртят, докато се пекат кюфтета? Не ми се връзва.

@Pr3d4t0R Аз бях там. Ахмедчо и Ванката, от кого мислиш разбраха да дойдат. Не през цялото време, но смятам, че видях достатъчно. Видях ФР "трасе"... Две думи, които за мен лично се изключват автоматично... Но да не задълбаваме.

Споделям мнението на останалите, че нещата с "популяризирането" не вървят в най-правилната възможна посока. Но пък масовостта, е необходима за да се чувства стадото добре. Няма как. Поне се надявам за в бъдеще да се осъзнаят. Защото тази година беше изпълнена със събития. Много от тях добре организирани и качествени, но имаше и други...

Предлагам във ЗОВ, да маркирате отново някое страхотно ФР трасе с широчина 3 метра. Че друо си е да си фрийрайдваш между две ленти бе! :agree:

Edit:

@Rancid Правата за прожектиране на премиерата на Life Cycles са 500 USD. Нищо чак толкова сериозно. Даже мислех да го предложа на kvelikov, но след изказванията по тема "хелоуин зомби парти в хамбар" се отказах. Честно - хелоуин - у нас? Но всъщност, тайно ме е яд, че не се маскирах като гей-вампир от Здрач, лелии.... а толкова исках....
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Salgari » Вто Ное 16, 2010 9:36 am

Извинявайте, но думи като МЪРДА, СЪБИТЯНИН и другите недосмислици, по какъв начин популяризират планинското колоездене ?
Защо трябва да се търси количеството, а не качеството или пък по малко и от двете ?
I will always listen to my coaches. But first I listen to my body. If what they tell me suits my body, great. If my body doesn't feel good with what they say, then always my body comes first.
Haile Gebrselassie
Аватар
Salgari
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 8:36 pm
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот DonDanito » Вто Ное 16, 2010 10:14 am

От къде тръгна, а къде стигна... Планинското колоездене като спорт набира все повече популярност в България. Няма как, хубав спорт е! :bowdown: Колкото и да ви се иска той да остане некомерсиален, това няма как да стане. Евала на хората, които имат смелост и кураж да организират все повече масови събития! А това малко го умеят!
За всички, които сипят "хранежи", ви пожелавам да дойдете някой път на такова събиране, пък после ще си говорим. :beer:
Дани, тел. 0878 808 991 :)
Аватар
DonDanito
 
Мнения: 470
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 6:09 pm
Местоположение: София, ж.к. Левски Г

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот bikerider » Вто Ное 16, 2010 10:46 am

DonDanito написа:Планинското колоездене


:rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот azsa-bachinito » Вто Ное 16, 2010 11:10 am

Не мога да разбера какво имате против кебапчетата, а в случая кюфтетата. Те дори бяха малко на човек. Кой от вас не яде след каране?
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 142 госта