Похвали/Порицай веломеханика си!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Специализирани услуги

Мнениеот systemex » Пон Сеп 21, 2015 7:10 pm

Момчетата от Bikes-Center срещу Мол Сердика си разбират от работата. Много съм доволен от веломеханика, пипна ми оптигача задния, донастрои го по хубаво от когато и да е било. Веригата ми скъси, залепиха ми гумата... и не ме таксуваха за тези дребни неща. Препоръчвам!
systemex
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Сеп 20, 2015 4:14 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот jamesbond7 » Сря Ное 11, 2015 6:27 pm

Здравейте момчета.Досега постовете ми винаги са били кратки,но този път определено няма да е такъв.Казвам се Стоян на 23г. от Шумен.Април месец някъде в ФБ видях намалението на Крос ц20 и на другия ден веднага звъннах в магазин Устрем Варна за да видя дали има моя размер и съответно да го закупя.Взех го,много ми харесваше колелото и вървеше чудесно.Имах монтиран велокомп който си измерваше км и така на 140 км отидох в същия магазин да ми сервизират вилката,понеже по форуми и по книжката си пишеше че е желателно да се смени маслото.Така...закарах го,Здравко смени маслото пред мен всичко направихме както трябва,развихме леко лапата и горната гайка на чашките,завъртях кормилото и успях да го вкарам в малката ми 2врата фиеста.Прибрах се,сглобявам,качвам се...карам както си карам :D и усещам луфт във вилката между лапата и рамката.Даже си чукаше метал в метал.Звъня на Здравко,обяснява ми какво да направя... еми не успявам.Карам го в магазина,някакъв приятел на Здравко го оправя,аз радостен се прибирам и след няколко дни и 10-15км каране същия проблем.Пак разговори със Здравко...пак чудесии и разправии кога да го нося това колело(Разбираме се за 9,30 а до 11,30 никой няма в магазина) оставих му го,уж го разглобил почистил оправил...Прибирам си колелото...качвам се пак... 10-15 км и пак същия луфт.По 1 и същ начин,едно и също чукане метал в метал.Директно се обръщам към Крос...оттам изпращат куриер,оправят го за 1 час и ми съобщават новината.Аз пак радостен..вземам си колелото от куриера.. за 1 седмица около 30-35 км му врътвам и викам БРАВО НАЙ-НАКРАЯ ГО ОПРАВИХА(според тях проблема бил в контрата на звездовидната гайка).Качвам се на другия ден.. и няма и 1 изминат км... пак същия луфт,но по-малко.ААХХХХ...продължавам да карам,луфта се усилва.Пак разговори,имейли с Крос и понеже се инатих исках да ми върнат парите.Така и стана,разбрахме се да закарам колелото в Маг. Устрем откъдето съм го купил и търговеца Здравко да ми върне сумата.Когато му позвънях...се наслушах на какви ли не работи ( колелото не било карано само от мен,блъскал съм го...не съм можел да карам колело и подобни и подобни.Отивам...показвам го и се почва... ми то тука луфт няма...ми то можи от спирачката да е.. може от стеншъните да е...Аз вече припалвам и викам ела само да чуеш как се чува рамката как удря във вилката...И той ами да ама то тва е идеално за мен.така трябва да бъде...ще ти сменя чашките с най-добрите да нямаш проблеми... и така 100 обещания и разправии че колелото ми е идеално и перфектно.2 пъти го попитах "Да звъня ли на Кросс и да им обясня че не искаш да ми връщаш парите?" и при второто питане вече оправихме нещата.Братя...колеги...другари...в 4 клас ми купиха мекица на крос .. и я троших,блъсках и кривих и незнам си какво още.Сега в този момент това колело няма проблем с луфт нито във вилка нито в средно,нито по капли.И Здравко продължава да ме изкарва мен некадърник,че аз не знам как се кара колело...
И така...от април до ноември,това колело ми излезе не през ...ами през... :) Благодаря за разбирането и надявам се всеки да си направи сам изводите за случката.Фирма Кросс Видин от мен имат едно огромно Браво и Благодаря!
jamesbond7
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 16, 2013 9:53 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Absimuto » Вто Фев 23, 2016 1:48 pm

Драг Зона - Варна - тотално безхаберие и нулева грижа за клиента. Само псувни ми идват отвътре но ще се опитам да спазвам добрия тон...

Изключително незаинтересован персонал и мениджмънт. Три пъти ходя до магазина за сервиз и три пъти майстора го няма! Днес беше върхът когато единия служител ми каза че майстора бил в отпуска, а другия ми каза че преди половин час бил там. Сега не разбрах в отпуска ли е или е там :) Също ми казаха че съм нямал късмет. Късмет?! Аз да не играя тото че да имам късмет... аз отивам за трети път до магазина им губейки по един час всеки път, те ми казват че нямам късмет... Още след първия път бих им теглил една обаче ми подариха ваучер за техния магазин, та мазохистично ходих още два пъти... но ми е през шнура вече, ваучера ще го подаря на някой, а аз никога няма да стъпя там, както и моите приятели... Не може да има двама човека персонал да се подпират на тезгяха по цял ден и да няма кой да ти оправи колелото. Много лошо мениджърско решение, както повечето неща в България... за съжаление...

Между другото в тоя ред на мисли повечето магазини-сервизи във Варна се държат с клиентите си все едно са единствените на пазара... От 15 години карам, всички сервизи и магазини съм обиколил, само нико байкс и байксфорю имат добро отношение към клиента. Всички други се държат с теб все едно си им изял закуската и си им длъжен. Мога да разкажа конкретни истории ако на някой му е интересно:)
Absimuto
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Фев 15, 2015 2:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот SpartazoidBG » Вто Фев 23, 2016 2:16 pm

Огромен :agree: за Добри от http://champion-bikeshop.com. :offtopic:

Огромен минус за драг зона Сливен. Унищожен ротор и полу унищожена задна главина. Исках да ми сменят диска, а те разбиха главитв на болтовете. После махнаха 4 и на последните чукът се отплесна и удари отвора за QR оста.
Търся рамка Ns Bitch.
SpartazoidBG
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Юли 04, 2014 7:09 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот carry » Пон Фев 29, 2016 11:46 am

@SpartazoidBG

От кога има Драг зона в Сливен? Дай един адрес. :beer:
carry
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Фев 27, 2016 1:42 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот SpartazoidBG » Пон Фев 29, 2016 4:44 pm

Зад офиса на тби в центъра на розова градина.
Търся рамка Ns Bitch.
SpartazoidBG
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Юли 04, 2014 7:09 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот VSD » Пон Мар 28, 2016 4:44 pm

Днес засилих една жалба към КЗП срещу магазинът на Крос на бул. Ляпчев.
Хем продавача ми обеща да замени вътрешните гуми, ако вентилът не е автомобилен, хем съм запазил касовата бележка, хем гумите са в оригинална опаковка (неотваряни), хем не е минал месец... и пак реши, че не мога да върна стоката.
Не само това, аз исках замяна с модел, който имаха в момента и бях готов да заплатя разликата, но "тази стока за нас е консуматив и не подлежи на връщане и подмяна". И най-добрият коментар "ами ако опаковката е пробита и сега гумите са с дупки?".

Здраве да е. За 15 лева да мишкуваме, не си заслужава, но ми е интересно КЗП какво ще решат.
Аватар
VSD
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Яну 30, 2015 12:00 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот donpeev » Пон Мар 28, 2016 6:29 pm

VSD, чел ли си Закона за защита на потребителя? За какво пускаш жалба? За неспазване на дума ли? хахах :rofl: Много ми е смешно понякога някой чул-недочул и дай да пускаме и пращаме ...да занимавате хората с вашата неграмотност при положение, че можеше да се видят правата Ви на потребител за 5 минутки преди това в интернет е СРАМОТА...

"....Единственият случай, в който Законът за защита на потребителите предвижда възможност за разваляне на сделката и връщане на парите при покупка от традиционен магазин /извън онлайн покупките/, е когато се установи, че стоката е била дефектна. Развалянето на сделката и възстановяването на заплатената от потребителя сума може да стане тогава, когато търговецът е приел рекламацията и в рамките на месец не е успял нито да я ремонтира, нито да я замени с нова...."
".....Какво е полезно да знаете за възможността да бъде върната закупена стока?

Можете да върнете стока само, ако търговецът поддържа такава политика, законът не вменява подобно задължение.

Закупените през интернет стоки правят изключение, тях можете да върнете до 14 дни без да дължите обяснение и да посочвате причина.

Когато се установи дефект при стоката, имате право да поискате парите си обратно, ако търговецът не е успял в рамките на месеца да я ремонтира безплатно или замени с нова.

След три рекламации, удовлетворени чрез ремонт в рамките на законоустановения гаранционен срок, имате право да претендирате за разваляне на сделката и връщане на парите...."
Любовта на хората прави един отбор голям!
Аватар
donpeev
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 2:51 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Gvt333 » Вто Мар 29, 2016 8:06 am

Точно от този магазин на Крос съм адски доволен. От описаното, извода е , че сам си си виновен! :nono:
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот dob111 » Пон Май 09, 2016 10:51 am

Още веднъж ПЛЮС за Георги Тониев, който даде още живот на изтерзаната ми вилка Фокс и се справи перфектно.
Ако се нуждаете от механик, който ще направи вилката ви без да претупва и преиграва, ето негови координати:
0876995784
https://www.facebook.com/georgi.toniev?fref=ts
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот dob111 » Сря Май 25, 2016 9:00 pm

Искам да ви представя Александър Александров(със сигурност познат на много хора от вело общността)
https://www.facebook.com/alehhhhhandro
0878 259 772
състезател и човек, който наистина разбира от велосипеди, и не се съобразява със стандартите на вело-индустрията (измислени не толкова в полза, а във по-скоро вреда на потребителя).
Ако желаете качествен ремонт и истински къстам байк за вас - потърсете го, със сигурност ще ви бъде полезен. :agree:
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Lucky Loser » Сря Юни 01, 2016 2:44 pm

Байк център - Лозенец: Мислех, че хората там си ценят клиентите...

Отиваме с приятел да си купи велосипед - RAM Mentor. Бяха 2 момчета на работа. Първо - велосипедът го няма, добре. Единият каза на другия да провери в базата, къде има точния модел+размер. При което отиде навън да помага на друг клиент. През това време втория(на компютъра) вместо да си завърши поръчката/работата, в случая просто да каже къде го има въпрония велосипед, дали в друг магазин, дали в склад и т.н., предпочете да продаде на 3 семейства детски каски за по 2-30 лв. Отделно стана и започна да обяснява за детски велосипеди на другия хора. Момчето, което в началото уж започна да ни обслужва и беше излязло, дойде за малко, реши да консултира 4-ти(сигурни) различни хора за катинар за велосипед и пак излезе. При което ние, едни от първите отишли и задали въпрос, седим и чакаме. Парите в джоба.. седим и чакаме.. и няма кой да ти ги вземе. Седя и се чудя аджеба какво се случва тук. Чакахме около 10-15 мин и си тръгнахме.

Надявам се да е единичен случай, вижда се че хората имат работа, посещават ги клиенти. Ако не е така, много жалко, защото просто не си уважат клиентите.


Поздрави!
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Не ходете в сервиз...

Мнениеот jhas » Пет Юни 03, 2016 9:40 pm

Моля темата да бъде преместена/премахната в случай, че не е в правилния раздел или не отговаря на правилата.

Не ходете в малкото сервизче-магазинче за вело на бул. "Васил Левски", София до Община Лозенец, срещу м-н "DROP IN". Отношението към клиентите на хората работещи там е крайно непрофисионално, надменно и недопустимо. :peace:
jhas
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 31, 2016 12:13 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот jhas » Съб Юни 04, 2016 8:10 am

@Lucky Loser

Не е единичен случай. Два-три пъти съм ходил в магазина и различна ситуация от тази не съм видял.
jhas
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 31, 2016 12:13 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот kyuubi » Съб Юни 04, 2016 1:12 pm

Jester зад пазара Красно село - винаги, винаги, винаги са ме спасявали като изкривя шина, изкъртя спици и т.н. Много съм доволен, като спешно отделение са за моите колела :)
kyuubi
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пет Юли 31, 2015 9:10 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот lord_aggo » Вто Юни 07, 2016 10:18 am

jhas написа:@Lucky Loser

Не е единичен случай. Два-три пъти съм ходил в магазина и различна ситуация от тази не съм видял.


Още едно негативно мнение за Байк Центъра в Лозенец - пълна подигравка.
Т. нар. им "механик" е някакво лапе, което няма цедка на устата и няма и помен от умения за обслужване на клиенти.
Със сигурност няма да стъпя повече изобщо там.
lord_aggo
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 9:52 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Lucky Loser » Сря Юни 08, 2016 10:12 am

Честно казано мислех, че ще бъда порицан до известна степен. Главно защото видях колко хора ходят там и в първия момент си помислих, че може би са доволни.

Не очаквах да има други, които споделят мнението ми :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот kotseto » Сря Юни 08, 2016 10:25 am

kyuubi написа:Jester зад пазара Красно село - винаги, винаги, винаги са ме спасявали като изкривя шина, изкъртя спици и т.н. Много съм доволен, като спешно отделение са за моите колела :)


Супер са, много добра работа и отношение! Имаха доста работа по моето колело, отне повечко време, но стана супер и комуникираха всичко добре и навреме :agree:
kotseto
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 2:17 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот ivcho3 » Сря Юни 08, 2016 1:23 pm

Lucky Loser написа:Байк център - Лозенец: Мислех, че хората там си ценят клиентите...

Отиваме с приятел да си купи велосипед - RAM Mentor. Бяха 2 момчета на работа. Първо - велосипедът го няма, добре. Единият каза на другия да провери в базата, къде има точния модел+размер. При което отиде навън да помага на друг клиент. През това време втория(на компютъра) вместо да си завърши поръчката/работата, в случая просто да каже къде го има въпрония велосипед, дали в друг магазин, дали в склад и т.н., предпочете да продаде на 3 семейства детски каски за по 2-30 лв. Отделно стана и започна да обяснява за детски велосипеди на другия хора. Момчето, което в началото уж започна да ни обслужва и беше излязло, дойде за малко, реши да консултира 4-ти(сигурни) различни хора за катинар за велосипед и пак излезе. При което ние, едни от първите отишли и задали въпрос, седим и чакаме. Парите в джоба.. седим и чакаме.. и няма кой да ти ги вземе. Седя и се чудя аджеба какво се случва тук. Чакахме около 10-15 мин и си тръгнахме.

Надявам се да е единичен случай, вижда се че хората имат работа, посещават ги клиенти. Ако не е така, много жалко, защото просто не си уважат клиентите.Поздрави!

Байк център Лозенец има много клиенти и малко обслужващ персонал. В повечето случаи когато ми се е налагало да го посещавам е точно така- един служител, който приема и отговаря на поръчки онлайн, в същото време обслужва клиенти в магазина. Другият е консултант, който поема доколкото е възможно останалата работа, включително дребни неща като настройка на скорости, но не е механик. Обикновено са трима. Един път миналата година нямаше механик цял ден. Нормално е при тази ситуация да обслужват и консултират с предимство клиентите с дребни поръчки. Преди да отидете в магазина е желателно да направите справка по телефона за наличност. Чакате отговор, който е окончателен- или има или няма, като ви информират и за срок доставка, при наличност в някой склад. Съвсем различно е в Байк центъра срещу Мола на "Ситняково". Там има двама механици, с един съм ги виждал само в събота. Има и двама консултанти- продавачи, като единият от механиците може да върши и тази работа. Наистина много добре и бързо си вършат работата момчетата. Един + от мен за Байк център Ситняково.
ivcho3
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Сеп 12, 2013 2:48 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Чет Юни 09, 2016 9:55 am

Персонала се върти, поне за консултантите съм сигурен. Засичал съм консултанти от бул.България в Младост 1 и обратното не веднъж. Може би ги разпределят според трафика на клиенти. Лично аз от механика в Младост съм доволен. В Лозенед също останах с кофти впечатление, оставих им колелото и чифт спирачки да ми сменят като ме увериха че ще скъсят всичко по размер...еми задната си остана с дългия маркуч а буренцата и двете ги няма, да не говорим че ми ги върнаха със пад спейсъри от други спирачки с оправданието че аз тия съм им дал.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Lucky Loser » Чет Юни 09, 2016 1:42 pm

Така ще е, като не е техен бизнеса и не им идва на акъла, а може би и не им пука да да се постараят да си пазят клиентите. Понеже е мн лесно да си просто на заплата и къдет' те пратят - там. Пък вече който дойде...
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Diimmoo » Пет Юни 17, 2016 4:03 pm

Здравейте!

Някой знае ли какво се случва със сервиза на Пацо - Вело 2009?
Работи ли все още и актуален ли е телефона 0877290565 посочен на сайта?
Вчера и днес се опитвам да се свържа, но никой не ми отговаря. Званях няколко пъти.

Благодаря Ви предварително!
Where the trails ends...
Аватар
Diimmoo
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 4:18 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот sailman » Пет Юни 17, 2016 8:34 pm

@Diimmoo
Актуален е. В момента просто е луднал покрай Обиколката на Витоша, та предполагам затова не ти е върнал обаждането. Иначе може да бъде открит от към 15 часа до към 19-19:30 ч. в сервиза си.
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Sartor » Пон Юни 20, 2016 6:32 pm

Голям плюс за механика на новия магазин на Bike Center-a на бул. България и бул. Гоце Делчев. Направи страхотна работа с градското ми колело, като вложи усилия да го направи за бюджет и качествено, а не да ми взима парите за ненужно скъпи промени и компоненти.
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот moridinbg » Съб Авг 13, 2016 1:39 am

Три минуса и среден от мен за Джестър

Отидох с проблемен Fox 36 Talas 2012 - В 160мм режим, като седи натиснат сгънат, след като се отпусне, остава сгънат на 120мм и бавно (2-3 секунди) се разпъва обратно. Също счупена настройка на рибаунда - самото връхче, за което се захваща врътката.
За рибаунда се сменял целия шиш. Булшит. Сменя се целия шиш при 32. При 36 се сменя само самата врътка на края - http://activesport.co/epages/80c85f8f-7 ... 820-03-185
Таласът имал много малки толеранси, като му дойдело времето се сменял целия. Как да е, уж го оправили. Да, ама не. След сервиза продължаваше да има абсолютно същия проблем с оставането сгъната, но като го взимах никой нищо не каза по въпроса - оправена била. Следобеда, след като взех от сервиза заминавах извън България, та нямаше за кога да се разправям и си тръгнах със 120мм вилка.
Впоследствие, след около 200км каране в рамките на няколко дни, вилката се разпадна в движение! Изскочи над 160те мм, прави половината ход и удря в нещо с метален звук и спира.
Супер много се подтиснах, защото въздушният патрон се отваря с 32мм ключ, какъвто насред планината естествено никой не носи. Ново 20 - нещо като техниците не го бяха стегнали изобщо и го развих на ръка?!?!? :banghead: Става дума за нещо като това в дясно, което нормално се навива и развива с 32мм ключ - http://reviews.mtbr.com/wp-content/uplo ... spring.jpg (в слуая от Float, но горната част е аналогична) На ръка?! Вътре въздушната пружина се беше развила и разглобила на съставни части.

Помолих да погледнат лагерите на главините (Hope Pro 2) в какво състояние са, ако трябва да се сменят. ОК били, нямало проблеми да изкарат сезона. Седмица по-късно смених касетата и така и така разглобявах, отворих свободното движение. И трите лагера вътре се въртяха не на сачми, а на зарчета....

Разбрахме се, че ще се пренаправи предна капла. Оставих им я с DT Competition. Върнаха ми я сменена с някакви спици, защото нямали същия размер нипли :confused:

Изобщо...

Единственото свършено като хората беше обезвъздушени спирачки, но това стана докато бях там и го гледах в ръцете човека...
С моето колело оставихме и едно друго, там също бяха натворени едни...
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Sekulov » Вто Авг 23, 2016 12:57 pm

Здравейте

Очертава се това да бъде първата ми тема във форума.

След около двумесечно каране, на чисто нов Ram Core 2, ми се наложи да сменя накладки, с главни проблеми - луфт в средното и задната главина. Основно карането е в Рила, тъй като съм от Самоков, и всичко красиво ми е поднесено на тепсия. Та искам да кажа, имаше много спускане, преди да ми се накарате за чисто новите накладки и бързото им изчезване. Ценя всичко ново, и гледам да го поддържам според знанията си, но когато е каране си е здраво, казано по самоковски "джеластрене".

Реших да се доверя на Байк Център Младост 1, просто ми е най-близо до работата. Механика (на който не разбрах името), веднага се зае да огледа колелото и да определи щетите и нужната поправка. Няколко дни по-късно се чухме, и разбрах какви реално са пораженията и колко ще ми струва. Сума която очаквах предвид моята безотговорност. Но, това което ме изненада, и което ме спечели като клиент последва на следващия ден. Човека ( надявам се да помогнете с името) се обади отново, съобщи ми, че е успял да спаси задната капла с главината и няма да ми се наложи да я сменям с нова, а средното, за което бях виновен откровено казано, е сменено гаранционно. И така цената на ремонта падаше с 50% с включената работа.

Като един новобранец в планинското колоездене, можеше лесно да ме преметнат, но в крайна сметка, се постараха най-напред, да опитат да поправят проблемния компонент. Оставам много доволен от работата и отношението, по време и след взимането на колелото.

Поздрави
Sekulov
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 23, 2016 8:50 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Nocturne » Сря Окт 05, 2016 2:47 pm

Някой да ме посъветва за добър механик за профилактика на въздушна вилка?
В Jester това удоволствие струва 75лв.! А ще го правя на 2 колела и 150лв. ще ми дойде малко множко..
Колко е средната цена за обслужване на вилка/шок в София според вас? :bigeyes:
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Lucky Loser » Сря Окт 05, 2016 2:56 pm

За повече от 40 лв аз не съм чувал, но явно съм останал с грешно впечатление...
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Mitan » Чет Окт 06, 2016 11:07 am

Здравейте.
Търся читав майстор в Бургас или околността.
Ако някой познава, моля да даде координати.
Благодаря.
Mitan
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 21, 2016 8:41 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот sailman » Чет Окт 06, 2016 4:03 pm

Nocturne написа:Някой да ме посъветва за добър механик за профилактика на въздушна вилка?
В Jester това удоволствие струва 75лв.! А ще го правя на 2 колела и 150лв. ще ми дойде малко множко..
Колко е средната цена за обслужване на вилка/шок в София според вас? :bigeyes:

Вело 2009\ Пацо - 0877290565
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта