Похвали/Порицай веломеханика си!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот vvvaaal » Пон Юни 27, 2011 2:13 am

Димитър Антонов - Байк Център Редута(ул. Живко Николов 41)
Страхотен човек, няколко пъти ми е спасявал колелото вече и прави страхотни отстъпки. :agree: :clap:
Аватар
vvvaaal
 
Мнения: 1731
Рейтинг: 1239
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 9:53 am
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот vankos_77 » Вто Юни 28, 2011 11:14 pm

най искрено препоръчвам Дани в "сухата река "богът на велосипедите,перфектен майстор,професионално отношение,отлични цени.свалям му шапка :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: http://www.mtb-bg.com/old/reklama/Dani/ ... eshop.html
Аватар
vankos_77
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 3:32 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот dob111 » Пет Юли 08, 2011 6:03 pm

Още едно ГОЛЯМО ПЛЮС за Пацо от Вело09, който сервизира перфектно вилката ми Фокс и колелото ми като цяло! :agree: :agree: :agree:
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот joker_brand » Съб Юли 09, 2011 1:32 am

Джопето - :agree: :agree: :agree: ! Ама няма какво да говоря, по-старите карачи знаят за какви златни ръце говорим ! Много съм доволен от работата му ! Изключително прецизно, точно и сигурно работи ! Има си и машина, втулки за шокове и за всичко прави . И да отидете с някоя "тотал щета" част, винаги ще се опита да поправи, замести и пригоди, за да стане добре и за по-малко пари :agree: . Магазинчето е малко с кафява дървена дограма и черна ролетна решетка (черна на цвят) точно до един вход на блок ! Понякога го няма в магазинчето, но в такъв случай му звъннете смело на телефона (живее на 300 метра от магазина) и ще дойде веднага :agree:

Намира се в жк. "Иван Вазов", ул. "Димитър Манов", Бл.25А . GSM: 0889399587
Аватар
joker_brand
 
Мнения: 536
Рейтинг: 1996
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 12:00 am
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Evgeni » Пон Юли 11, 2011 8:55 pm

Велостраст близо до метростанция К.Величков.Исках да купя водач и не ми достигнаха 5лв за монтажа му(който е 10лв) и Стоян ми каза да върна парите когато мога.На мен ми стана съвестно и му оставих декланшора си за гаранция.Не стига това, ами го монтира СЛЕД работно време.Браво! :agree: :agree:
Последна промяна Evgeni на Пон Юли 11, 2011 9:43 pm, променена общо 1 път
royalracing злоупотребява с акаунтите на хора от форума!
Evgeni
 
Мнения: 593
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот kvelikov » Пон Юли 11, 2011 9:17 pm

+1!
Стоян е пич!
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот royalracing » Пет Юли 29, 2011 1:12 pm

Пацо от Вело 2009-Страхотен веломеханик,правил ми е много услуги,взимал съм от него продукти на лизинг-един път се случи да закъснея с доплащането-каза ми,че няма проблем да му доплатя когато мога.Знае какво прави и е помагал в трудни ситуации!Разбира си ги нещата човека,от доста време съм му клиент и винаги си изпипва всичко да е на 6.ЕВАЛА. :bowdown:
I am SPECIALIZED
Аватар
royalracing
 
Мнения: 1161
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Фев 12, 2011 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Niksancho96 » Пет Юли 29, 2011 4:16 pm

Забравих да благодаря на EmZo за това че ми отряза стержена и че ми наби нова пеперудка. :) Много точен и свестен човек!
Ozzie написа:Няма да ти слагам иконка с бири, 'щото предполагам нямаш 18 години, за да имаш право да консумираш алкохол, но пък нямаме иконка с бутилка лимонада или боза, така че... :thumb:
Аватар
Niksancho96
 
Мнения: 369
Рейтинг: 1193
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 9:29 pm
Местоположение: Враца

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот taurus13 » Пет Юли 29, 2011 4:29 pm

royalracing написа:Пацо от Вело 2009-Страхотен веломеханик,правил ми е много услуги,взимал съм от него продукти на лизинг-един път се случи да закъснея с доплащането-каза ми,че няма проблем да му доплатя когато мога.Знае какво прави и е помагал в трудни ситуации!Разбира си ги нещата човека,от доста време съм му клиент и винаги си изпипва всичко да е на 6.ЕВАЛА. :bowdown:

Ти така го рекламира сега, че всички ще вземат да искат продукти на лизинг и да закъсняват с вноските после...щото нали можело. Бъзикам се...
Иначе, което си е истина истина си е - най-добрия веломеханик е.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот royalracing » Пет Юли 29, 2011 6:03 pm

В такъв случай забравих да спомена,че първо трябва да му спечелите доверието т.е 2-3к оборот :thumb:
I am SPECIALIZED
Аватар
royalracing
 
Мнения: 1161
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Фев 12, 2011 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот kriisoo » Пет Юли 29, 2011 8:16 pm

- за механиците във веломаниа на бул. Черни връх. Може и да не е Веломания, но продават драг и си имат "сервиз". Имах проблеми със средното движение и им казах да ми го свалят (понеже рамката е гаранционна). Добре взеха ми колелото мотаха ме 4 дни и накрая ми го смениха с ново, защото бяха разбили тотално гнездото дето влиза ключа за развиване на средното. Помолих ги да ми сложат водач, който не е закупен от тях, за да не ходя в друг сервиз. Взеха ми 15 лева :crap: и на всичкото отгоре водача беше настроен по най-глупавият начин... Веригата си минаваше през него, нито долната ролка натягаше веригата, а горната планка опираше във веригата при 3-4та скорост отзад. Това го оправих нали за 5 минути с един шестогран.
Да не говорим, че 4те дни, в който колелото ми беше по разни (забележете) заводи, за да развият едно средно :crazy: ми надраха рамката на 4-5 места :(!: .
Следващият проблем, на който се натъкнах след престоя ми там е, че са разбили резбата на десния курбел.... Сега резбата е в окаяно състояние и ще издържи още едно развиване и ще сдаде багажа :crap:

И така нека обобщя за механиците в този магазин. Абсолютно нехание... Не може някакъв дето не му давам повече от 18 години да се мъчи 25 минути да ми свали курбела и накрая да ми каже да му оставя колелото :crazy:

+ За пичовете в БАС :agree: Каквото и да са ми правили до сега винаги е било на 6 !
+ За магазина на Боби в Люлин :agree:
Аватар
kriisoo
 
Мнения: 845
Рейтинг: 1254
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 5:26 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот the7one » Съб Юли 30, 2011 7:51 pm

Механиците в байксцентър на бул. Черни връх са пълни некадърници. Купих си предна капла от тях- бяха ми настроили балонът да ми е крив, главината беше нещо прецакана. Купих си и спирачки от там - бяха ги настроили така, че ми де кривяха дисковете :(!: :crazy:

+ за боби от люлин
the7one
 
Мнения: 169
Рейтинг: 965
Регистриран на: Сря Апр 14, 2010 7:06 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Antares » Нед Юли 31, 2011 2:44 pm

От доста време тая негативи, но нещата преляха чашата.
Говорим за Богдан на бул. Македония в Пловдив. Като търговец е много коректен, доста неща съм си вземал от него, но като механик, по-мъдрото решение е да се отбягва.
Пример 1 - давам нова спирачка (закупена от него) за обезвъздушаване. След седмица отново се е нагълтала с въздух. Не взе пари за повторния ремонт, но самоинициативно реши да изпили преходника, защото накладките не пасвали на диска. Резултат - апарата стои криво спрямо диска.
Пример 2 - оставям да ми наплете каплата. Забелязах, че е взел помощник, но не очаквах да му възложи на него центровката. Резултат - спиците са далеч от натегнати и след седмица каране каплата има видимо биене.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот тучо чучо » Пон Авг 01, 2011 3:35 pm

Не мога да не похваля за пореден път Пламен (Пацо от Вело 2009) - не защото ми е като брат, ама наистина свърши чудна работа с шока ми FOX DHX Air 5.
След смяната на маслото и обезвъздушаването шокът работи неузнаваемо. Дори се чудя дали като нов работеше толкова добре. :)
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот dob111 » Пон Авг 01, 2011 4:59 pm

тучо чучо написа:Не мога да не похваля за пореден път Пламен (Пацо от Вело 2009) - не защото ми е като брат, ама наистина свърши чудна работа с шока ми FOX DHX Air 5.
След смяната на маслото и обезвъздушаването шокът работи неузнаваемо. Дори се чудя дали като нов работеше толкова добре. :)


И аз мога да кажа същото - след сервиза на Пацо върху вилката ми FOX тя заработи по хубаво отколкото когато беше нова!
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Evgeni » Пон Авг 01, 2011 9:01 pm

royalracing написа:Пацо от Вело 2009

:agree: :agree:
royalracing злоупотребява с акаунтите на хора от форума!
Evgeni
 
Мнения: 593
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Bolverk » Пон Авг 01, 2011 10:02 pm

the7one написа:Механиците в байксцентър на бул. Черни връх са пълни некадърници. Купих си предна капла от тях- бяха ми настроили балонът да ми е крив, главината беше нещо прецакана. Купих си и спирачки от там - бяха ги настроили така, че ми де кривяха дисковете :(!: :crazy:

+ за боби от люлин


Бе каде видя Байкцентър на Черни връх ?
Времето убива !
Надеждата умира последна - заедно с теб !
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Alex Madman » Пон Авг 01, 2011 10:21 pm

Наско от улица "Братя Миладинови" в София :agree: Абсолютен пич, съобрази се с бюджета ми, наплете ми задната капла перфектно и не взе почти нищо за процедурата. Много съм доволен. :peace:
Fanatico написа:Егати тъпото колело, тема и автор.

Другия проект
Аватар
Alex Madman
 
Мнения: 439
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 11:20 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот the7one » Вто Авг 02, 2011 12:01 pm

Bolverk написа:
the7one написа:Механиците в байксцентър на бул. Черни връх са пълни некадърници. Купих си предна капла от тях- бяха ми настроили балонът да ми е крив, главината беше нещо прецакана. Купих си и спирачки от там - бяха ги настроили така, че ми де кривяха дисковете :(!: :crazy:

+ за боби от люлин


Бе каде видя Байкцентър на Черни връх ?

ми не знам дали е на черни връх, но като се слезе от последната спирка на трамвай 6 и после се върви малко по булеварда, и после завиваш надясно и вървиш по една стръмна улица и там има байксцентър. :agree:
the7one
 
Мнения: 169
Рейтинг: 965
Регистриран на: Сря Апр 14, 2010 7:06 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот xcrider » Вто Авг 02, 2011 11:20 pm

Любо от драг - :beer:
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Antares » Пон Авг 08, 2011 12:06 pm

Като сме тръгнали с Пацо (вело 2009), да продължа и аз. Мислех си, че вилката (Fox vanila r 32) ми работи добре и я занесох за профилактика, просто защото си мислех, че е добре да го направя. След ремонта вилката така гази, че просто не мога да я позная! Да се върнат щурите от планинското шартавосване - ще закарам и шока :beer:
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Sartor » Пон Авг 08, 2011 7:07 pm

Искам да изразя изключително недоволство към механиците в Пловдив от Тандем Байкс. Уж ми ги похвалиха като едни от най-добрите в града. Не успяха да установят, че диска ми е крив и има нужда от изправяне и ми предложиха да ми фрезоват ушите на рамката. :nono: :crazy:

Разбира се не давам да правят такива извращения!

Може наистина да са добри момчетата, но пред мен показаха тотална некомпетентност!
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Ozzie » Пон Авг 08, 2011 8:48 pm

Sartor написа:...и ми предложиха да ми фрезоват ушите на рамката.
Разбира се не давам да правят такива извращения!

И защо определяш тази операция като "извращение"?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот wingmanz » Вто Авг 09, 2011 1:16 pm

Alex Madman написа:Наско от улица "Братя Миладинови" в София :agree: Абсолютен пич, съобрази се с бюджета ми, наплете ми задната капла перфектно и не взе почти нищо за процедурата. Много съм доволен. :peace:

Съгласен съм :agree:
Немога да не го похваля - майстор е на каплите :magnify:
Изображение
Аватар
wingmanz
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 12:32 pm
Местоположение: България, София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Sartor » Вто Авг 09, 2011 8:52 pm

Ozzie написа:
Sartor написа:...и ми предложиха да ми фрезоват ушите на рамката.
Разбира се не давам да правят такива извращения!

И защо определяш тази операция като "извращение"?


При положение, че диска се виждаше дори и от самолет, че е крив и колелото губеше инерция, какво да се предположи? Ако рамката беше някакъв Climber, a не Specialized Enduro, тогава можеше да е проблем в нея, но при тези обстоятелства - не говори добре за арменските братя.

Искам да похваля Райко, който както винаги свърши чудесна работа и диска ми е като нов. :bowdown:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Ozzie » Вто Авг 09, 2011 9:11 pm

Sartor написа:Ако рамката беше някакъв Climber, a не Specialized Enduro, тогава можеше да е проблем в нея...

Марката не винаги е определящ знак за качество. Знаеш (поне предполагам де) каква е рамката ми. Фрезовани са муфата на средното и ушите за спирачката. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот jijo2005 » Съб Авг 20, 2011 2:17 pm

Antares написа:От доста време тая негативи, но нещата преляха чашата.
Говорим за Богдан на бул. Македония в Пловдив. Като търговец е много коректен, доста неща съм си вземал от него, но като механик, по-мъдрото решение е да се отбягва.
Пример 1 - давам нова спирачка (закупена от него) за обезвъздушаване. След седмица отново се е нагълтала с въздух. Не взе пари за повторния ремонт, но самоинициативно реши да изпили преходника, защото накладките не пасвали на диска. Резултат - апарата стои криво спрямо диска.
Пример 2 - оставям да ми наплете каплата. Забелязах, че е взел помощник, но не очаквах да му възложи на него центровката. Резултат - спиците са далеч от натегнати и след седмица каране каплата има видимо биене.


какъв търговец? коректен? грипове ми продава по 20 лв а в акуфланд на 200 м от него са седем- а жена му нямам думи -само как гледа- не ти ли е от него колелото не си пи41
jijo2005
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Сеп 29, 2010 5:51 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот APD » Нед Авг 21, 2011 7:55 pm

/off

А жена му готина ли е? :nuts:

/on

Ще похваля момчетата от Velomania на Екзарх Йосиф. В Събота доста бързо ми смениха вилката и средното, в рамките на един час, макар че имаха клиенти. При положение, че в други сервизни центрове за същото са ми казвали ела след 3-4-5 часа, или утре ...
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот KiselotoMliako » Чет Авг 25, 2011 10:04 pm

Един поздрав от мен, за най-добрите търговци от Байк център Младост, които ми предложиха да си сменя чудесната шина - Mavic EN 321 - на 3 месеца каране, защото главината ми с 32 дупки била заминала и било оферта нов уиилсет с шина с 36, понеже, разбираш ли, такива главини имали.
В бизнеса, момчета, е важно да си пич, а не как да треснеш някой, който може и да върже. Днес ако ме пратите при някой друг да си намеря главина, утре нали пак при вас щях да дойда? Два пъти вече се заричам, че няма да стъпя при вас - точно заради "страшните" оферти дето ми вкарвате, но вече окончателно ви задрасквам като сервиз от тефтера.
Аватар
KiselotoMliako
 
Мнения: 630
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 1:25 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот taurus13 » Чет Авг 25, 2011 10:11 pm

Те такива са си в БАйк-центъра - той си стана магазин за някакви сноби, дето не разбират нищо от колоездене, ама имат едни много пари и искат да ги изхарчат за нещо лъскаво и скъпо. Та съответно под тоя знаменател минават явно вече всички посетители - ама какво ти пука - ако има нещо, което ти върши работа, отиваш, взимаш и чао. :) - нека си ти вкарват супер офертите.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 160 госта