Бригадирско движение за строежа на помпена станция "ЗАПАД"

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Бригадирско движение за строежа на помпена станция "ЗАПАД"

Мнениеот caspar » Вто Мар 29, 2011 12:14 pm

Как може да съм изпуснал тази тема с една година. Супер пъмп сте избрали, щях да започна да правя същият при нас, но нямам много време. С удоволствие ще го пробвам този!
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Бригадирско движение за строежа на помпена станция "ЗАПАД"

Мнениеот 4getcredo » Сря Апр 27, 2011 12:09 pm

В петък някой си е упражнявал плиткоумието на един от виражите :(!: :smash:
Как не ти хрумна, че в това сухо време не е моментът за каквито и да е манипулации, а?!?!?
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Бригадирско движение за строежа на помпена станция "ЗАПАД"

Мнениеот TheUndertaker » Сря Апр 27, 2011 4:46 pm

Щуров ... тепърва ще се "обучаваме" явно .....
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Бригадирско движение за строежа на помпена станция "ЗАПАД"

Мнениеот 4getcredo » Пон Окт 17, 2011 9:59 am

:D Започва активния копачески сезон. До събота правех планове само за укрепителни и довършителни мероприятия, но последните дни на миналата седмица събитията промениха радикално приоритетите.

"Зелени системи" са се захванали да почистват целия парк от изоставени сгради и прочие "опасни съоръжения". Тази съдба е сполетяла и заслона в съседство на пъмпа. Дотук всичко е прекрасно! Въпреки предупрежденията обаче да се внимава с пъмпа, при събарянето покривът на изоставения заслон е паднал върху голямия вираж на пъмпа. За да почистят отломките, багерът се е наложило да навлезе върху части от пъмпа и резултатът е:

Напълно прегазен голям вираж и изравняване на бабуните по една от правите.

Първоначалната ми реакция беше яд, но като се замислих, това е добър повод да се дооправят нещата... Нещо повече, директорът на парка е гузен и днес като се срещнахме обеща по-активно да се включат в облагородяването на мястото. (Не съм кой знае какъв оптимист, но... ще видим.)

По същество: Идващия уикенд мисля да поработя и много се надявам на помощ. Който иска да се включи, е хубаво да го направи със свои инструменти, защото аз имам само кирка, лопата, мотика. Най-подходящи за целта са крива лопата и/или мотика.

Като наближи съботата, ще има по-конкретна идея за графика и ще пиша пак.

:agree: :beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Бригадирско движение за строежа на помпена станция "ЗАПАД"

Мнениеот vvvaaal » Пон Окт 17, 2011 3:16 pm

На 4-ти октомври ходих към парка и случайно попаднах на пъмпа. Доста ми хареса и макар и да живея ужасно далече ще се опитам да дойда да помогна малко ако ми позволи времето. :beer:
Аватар
vvvaaal
 
Мнения: 1731
Рейтинг: 1239
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 9:53 am
Местоположение: София

Re: Бригадирско движение за строежа на помпена станция "ЗАПАД"

Мнениеот Yavkata » Пон Окт 17, 2011 5:06 pm

Нещо дето може и да е лек :offtopic: Новият увеселителен център на София ще да е разположен в Западния парк. Не съм запознат с архитектурните идеи, и дали съоръженията няма да попаднат в някоя "атракция". Мисълта ми е трудещите се на тази помпена станция, да се поинтересуват и евентуално да пробутат идеите си за узаконяване. Не знам какъв е сегашния им статут, не съм им ползвател, но ако ги има и като формално и документална съществуване ще е добре за всички.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Бригадирско движение за строежа на помпена станция "ЗАПАД"

Мнениеот dobber » Пон Окт 17, 2011 5:13 pm

Вайй... 3 години тичам в този парк през ден и досега не съм минавал през тази алея - а си мислех че познавам всяка част от него :)
Още утре отивам с колелото!
Аватар
dobber
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Пет Юни 02, 2006 11:25 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Бригадирско движение за строежа на помпена станция "ЗАПАД"

Мнениеот 4getcredo » Вто Окт 18, 2011 9:57 am

Моля без офтопик и глупости! Не говоря за казаното от Yavkata, което си е съвсем на място.

Ще назова нещата, както са си. Добра илюстрация е как работят администрациите у нас ;)

За въпросното "съоръжение" знаят Зелени системи (които управляват парковете), Общинската комисия за децата, младежта, спорта и туризма, така и настоящия управител на Западен парк (Веселин Маринов); Молбата, която съм депозирал още преди година и половина за мястото е одобрена от всички тях. За да влезе всичко това в устройствения план обаче процедурата е доста дълга и тегава. По това се работи, установени са контакти, но дали архитектите са склонни да обръщат внимание на "нещо такова", предвид неговия скромен мащаб*, не съм сигурен. Напротив, сегашното отношение е: "Абе, на никой не пречите, правете си го! За плана ще видим! Много е сложно."

Личната ми позиция е, че нещата трябва да стават постепенно. Когато се убедя, че това място има потенциал да се развие, направят се повече работи, повече хора имат смислени идеи, желание да помагат и най-вече знаят как да го направят, тогава бих вложил и достатъчно усилия да влезе в устройствения план на парка. За това има добра воля, защото всички казват, че този парк е мислен да се разивива в тази посока - атракциони и спортни площадки. На този етап има един скромен пъмп трак, който има мегдан да се усложнява откъм фигури.

В чисто практически план първата ми работа, както споменах в предния пост, след като видях повредите беше да отида при управата на парка и да питам какви са идеите за това място и дали си струва да възстановяваме направеното. Отговорът беше положителен, даже поощрителен и, се надявам, с искрено съжаление за повредите. Тъй че реших да пусна темата.

Yavka, надявам се, че се аргументирах ;)

------------------------
* Пъмпът е с размерите на учебния такъв в Пловдив - приблизително 12 на 15 м.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Бригадирско движение за строежа на помпена станция "ЗАПАД"

Мнениеот 4getcredo » Чет Окт 20, 2011 9:37 am

В събота след 10:00 часа ще бъда на пъмпа. Всеки, който има желание и подходящ инструмент, е добре дошъл! :beer:

GrandeRegion, moz ти го каза. Барем отиди и виж за какво иде реч и тогава си прави изводи (доста силна дума за твоите напъни в тази тема).
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Бригадирско движение за строежа на помпена станция "ЗАПАД"

Мнениеот Admin » Съб Окт 22, 2011 9:11 am

bikezilla написа:Бааааси - модератори у тоз форум няма ли?


Е па може и да ги е нямало. ;) Аз лично два дни карах по едни чудесни пътеки с едни чудесни хора. :^:

GrandeRegion написа:много съм наясно с нещата.и не се измъквам.при положение че не срещам разбиране не виждам смисъл да коментирам повече темата . не виждам да има последствия вследствие на мое действие или бездействи


Е, сега ще видиш и други последствия, благодаря, че търпеливо ги дочака! Ако всеки път си така наясно с нещата, по-добре не търси разбиране...

@4getcredo
Значи вече и сервитут си има помпената станция, екстра! :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Бригадирско движение за строежа на помпена станция "ЗАПАД"

Мнениеот 4getcredo » Съб Окт 22, 2011 1:33 pm

Сърдечно благодаря на Admin-а за другарската помощ при днешното копане :bowdown: и не на последно място за моралната подкрепа в този тежък за световното бригадирско движение момент :rofl: :beer:

Големият вираж е почти възстановен, остава по-лесната част по двете големи бабуни.

Пространството, освободено от онова подобие на заслон, отваря много добри перспективи за допълните врътки... :liplick:

Утре следобед, може би, ще понамина пак. Ще пиша допълнително. :wavey:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Бригадирско движение за строежа на помпена станция "ЗАПАД"

Мнениеот royalracing » Съб Окт 22, 2011 2:02 pm

Здравейте,чак реших да прочета тази тема и живея на 10тина минутки път от Пъмп-а,ходя редовно,но явно никога не съм засичал някои от вас.Чух че наскоро нещо се е струполило над един от виражите,но нямах възможност да отида и да погледна,много се зарадвах като прочетох,че е оправено,и ако мога да помогна с нещо кажете.Малко по горе има пътечка при която сме скрили лопати,но не знам дали все още са там(от 1месец не съм ходил),ако може да помогнем не ми пречи да ги донеса утре и да се покопае примерно.
:beer:
I am SPECIALIZED
Аватар
royalracing
 
Мнения: 1161
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Фев 12, 2011 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Бригадирско движение за строежа на помпена станция "ЗАПАД"

Мнениеот 4getcredo » Пон Мар 19, 2012 11:16 am

След дългоочакваното снеготопене помпената станцийка е пак годна за употреба. Възвърна си предишния вид. Даже е по-лачен :D Остава да се дооправят някои хлътвания от зимата, да се доизгладят линиите и да се измисли в средата какви ще ги сучем... :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Бригадирско движение за строежа на помпена станция "ЗАПАД"

Мнениеот kvv » Вто Май 01, 2012 11:55 am

Браво момчета. Вчера реших да обиколя всички по-значими пъмп тракове в София, които знам(точно 3 на брой, ако някой знае и други нека ме допълни), а именно този в ловния парк при "София Ленд", този на колодрума и въпросния в Западен парк. Определено последния беше най-добър, затова и бравото. Този при "София Ленд" беше с лек наклон което прецакваше нещата, иначе като размер беше добре, втория при колодрума е твърде малък и някои виражи за малко къси. Помпена станция "ЗАПАД" беше много приятен и бърз, доста лесно се влизаше в ритъм и лесно можеш да помпаш обиколки докато ти стигнат силите. :agree:
I live for this s...
Аватар
kvv
 
Мнения: 75
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пет Авг 07, 2009 8:59 pm
Местоположение: София

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: marinrr и 7 госта