Копривщица като MTB дестинация

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот IVO Jordanov » Чет Мар 18, 2010 1:22 pm

Искам да науча малко повече за Копривщица като MTB дестинация. Районът е подходящ за XC и АМ, а аз не съм много на ти с тези стлове и местата, където се практикуват, особено XC-то. Искам да попитам колегите, които се занимават с тези стилове, тези които живеят в района на Копривщица и тези от вас, които са с повече опит ( разбирай годинки :D )какво знаят за условията в Копривщица за MTB, какви състезания са се организирали до сега там и въобще всичко, което ви идва на ум по темата.
Целта на проучването ми, на този етап, е чисто опознавателна. В бъдеще може да се мисли за популяризиране на дестинацията, но до тогава има мноооого време.
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот IVO Jordanov » Пет Мар 19, 2010 9:39 am

Не мога да повярвам, че поне did не каза нещо :nuts:

Наистина ли не знаете нищо за Копривщица? Никой ли не е карал там... Любо?
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот jd » Пет Мар 19, 2010 9:43 am

Иво, ако решиш да проучваш в района и търсиш още хора за каране, имай ме предвид ;)
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот IVO Jordanov » Пет Мар 19, 2010 9:46 am

jd написа:Иво, ако решиш да проучваш в района и търсиш още хора за каране, имай ме предвид ;)


Ок. Ти си първия в списъка! Със сигурност района ще бъде проучван детайлно ;)
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот bdz43r » Пет Мар 19, 2010 11:53 am

Аз съм се мотал там... ама малко - веднъж в месеца по 6 часа.
Времето обаче стигаше най-много за разходки около вр. Климаш и вр. Рошава могила, които са между Душанци и Копривщица.
Точно започнах да се ориентирам в района и да ми става интересно и ходенето натам приключи.
Стигнах само до пробване на 2-3 варианта за качване до двата върха от с. Душанци и от гара Копривщица и веднъж хванах някаква маркировка от Копривщица към Клисура.
Все дърварски черни пътища, то за друго нито имах време, нито можех да рискувам да се забия трайно в храстите (забивах се, ама не трайно).
Бих се върнал да продължа с проучването.

По едно време се чу нещо за маркиране на веломаршрути около Копривщица и за някакво състезание, ама точно какво и кога не помня.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот IVO Jordanov » Пет Мар 19, 2010 12:15 pm

bdz43r написа:...

Много благодаря за информацията. Ще ни бъдеш полезен, като решим да ходим натам, така че и на теб ще свирна. Говоря за напред във времето - лятото например, така че имаш време да си помислиш ;)
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот papi007 » Пет Мар 19, 2010 12:42 pm

В момента живея в гадна София, но попринцип съм от Пирдоп, и от доста време насам съм хвърлил око на околностите. Посочената от теб дестинация мисля че също ще е доста приятна. Има си черен път, който като малък съм минавал с джип от Душанци до Копривщица, но съм бил 4-5-и клас, така че само знам че го е имало и нищо повече. Абе маршрути ще има, а аз ще мина през горското ни да се поинтересувам има ли някакви карти на околностите, черните пътища и пътеките... Ама това когато малко забогатея, че в момента :V: Пък и мисля че още ще е много гадно кално и неприятно. За това април месец смятам да се ориентирам на там, пък ще се чуваме допълнително ако някой измисли нещо :beer:

Best wishes, papi007 :beer:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот IVO Jordanov » Пет Мар 19, 2010 12:50 pm

papi007 написа:Best wishes, papi007 :beer:


+ още 1 в тефтера ;)

:beer:

Със сигурност мероприятието/ята се планират за лятото. Юни/юли/август, преди това нямам как. Там са едни гори тилилейски и мисля, че и в жегите пак ще става.
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот konopr » Пет Мар 19, 2010 1:21 pm

ето тук най-долу в дискусията има карта, там се вижда маршрута Копривщица - Клисура:)

http://217.18.245.107/showthread.php?p=486721
Аватар
konopr
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 12:06 pm

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пет Мар 19, 2010 1:57 pm

И аз имам мерак да покарам в района! :)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот Admin » Пет Мар 19, 2010 2:50 pm

IVO Jordanov написа:Наистина ли не знаете нищо за Копривщица? Никой ли не е карал там... Любо?


Още не съм, но и тази грешка ще бъде поправена. :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот IVO Jordanov » Пет Мар 19, 2010 3:02 pm

Супер! Заформя се приятна компания. Като му дойде времето обещавам да организирам едно ходене до там!!!
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот veskoz » Пет Мар 19, 2010 3:27 pm

HepBeH_XaMcTep написа:И аз имам мерак да покарам в района! :)

+1 :agree: Обичам Копривщица :praying:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот Ozzie » Пет Мар 19, 2010 4:48 pm

бих се домъкнал и аз
:beer:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот TheAnimal » Пет Мар 19, 2010 4:50 pm

Толкова мъже на едно място, е как да не се врътна и аз там :evil:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот papi007 » Пет Мар 19, 2010 4:52 pm

А сега се сещам че има и един карловкси контингент (tisho и компания), които биха могли да ни бъдат гидове. Пък ако не , ако се губим, поне да сме много :lol: До тогава може и аз да съм се раздвижил там и да проуча туй онуй щом ще е чак тогава.. Но да видим, каквото дойде :beer:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот IVO Jordanov » Пет Мар 19, 2010 5:53 pm

Охо....Миренце, Ози!

Нещата загрубяват :evil: Суперско!!!
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот tisho » Сря Мар 24, 2010 11:32 am

Не съм карал и аз там, но с най-голямо удоволствие бих се загубил с приятна компания :D
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот nikitoMTB » Сря Мар 24, 2010 1:58 pm

През лятото там е чусесно.Предполагам,че ще намерите доста подходящи маршрути в околността,а ще можете и да разгледате красивата архитектура.Пожелавам късмет в начинанието :beer:
Аватар
nikitoMTB
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 1804
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 11:08 am
Местоположение: Шумен/София

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот IVO Jordanov » Сря Мар 24, 2010 3:15 pm

tisho написа:Не съм карал и аз там, но с най-голямо удоволствие бих се загубил с приятна компания :D


Радвам се, че интересът за каране там е голям. От посещенията ми в града (без велосипед под крака) съдя, че мегдан за каране има много. Бях попаднал и на едно информационно табло с пешеходни маршрути в района, където имаше и маркирани вело-маршрути. Сигурен съм, че си заслужава ходене до там!
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот Motte » Пет Мар 26, 2010 11:02 am

Здравей,
правил съм - Златица - Душанци - Копривщица - Старосел, много красиви места, когато има дата за каране включете ме и мен.
Аватар
Motte
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 10:28 pm
Местоположение: България, Златица

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот deadahmed » Пет Мар 26, 2010 11:39 am

Колко дни ще бъде това каране? Да знаем колко дни отпуска да си вземем :)
Аватар
deadahmed
 
Мнения: 238
Рейтинг: 963
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 10:14 am

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот IVO Jordanov » Пет Мар 26, 2010 12:16 pm

Така, искам да поясня, че темата я пуснах в "Общ форум" защото целта и не е да организираме каране, на този етап. Моля не бързайте с отпуските ;)

В близкото бъдеще ще ми се отвори работа в Копривщица и ще бъда в този район сравнително често. Такова масово каране ще организирам веднага, когато обстоятелствата го позволяват. На мен ми се върти в главата план за един хубав уикенд в Копривщица с много каране, много пиене и едно хубаво чеверме. Но както казах - когато му дойде времето. Такова мероприятие ще мога да организирам най-рано края на юни, дори по-скоро юли. Тогава ще изровим темата и ще я преместим в раздел "Мероприятия" ;)

Поздрави на всички познати и непознати колеги! Не спирайте да си мислите за Копривщица :eyebrow:

ПП: Можем да ползваме темата, за да "заявяваме" желание и ще се радвам ако имам някаква, макар и обща представа за хората, които биха дошли на подобна сбирка.
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот pe60t0 » Нед Мар 28, 2010 7:59 pm

Карал съм доста пъти в района. Има невероятни пътеки. Ако те интересува нещо специално пиши на пм. :agree:
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот taurus13 » Чет Апр 01, 2010 7:58 am

Аз също бих покарал из района. Досега съм ходил в Копривщица само на разходка с жената.
:offtopic: Между другото там се намира едно популярно място за канъонинг. Дерето е едно от тези, които подбалканското шосе пресича на мостове. Изживяването е страхотно - затворен скален речен каньон, от който се излиза само надолу с рапели през серия от водопадчета с височина от 5 до 30м. Реката не е твърде голяма и бързо се стопля, та през юли е голям кеф да се цамбуркаш от вир на вир и без неопрен.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот IVO Jordanov » Чет Апр 01, 2010 11:54 am

taurus13 написа:Аз също бих покарал из района

Супер! Много се радвам!

Колкото до:
затворен скален речен каньон, от който се излиза само надолу с рапели през серия от водопадчета с височина от 5 до 30м

Звучи супер яко. Много, много ми се нрави идеята. Инвентара го имаме, желанието също, а вече и водач ;) , така че няма какво да ни спре.
За кои мостове говориш? Аз само за мостовете при Клисура се сещам, поправи ме ако греша.
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот taurus13 » Чет Апр 01, 2010 10:15 pm

IVO Jordanov написа:
taurus13 написа:Аз също бих покарал из района

Супер! Много се радвам!

Колкото до:
затворен скален речен каньон, от който се излиза само надолу с рапели през серия от водопадчета с височина от 5 до 30м

Звучи супер яко. Много, много ми се нрави идеята. Инвентара го имаме, желанието също, а вече и водач ;) , така че няма какво да ни спре.
За кои мостове говориш? Аз само за мостовете при Клисура се сещам, поправи ме ако греша.


Мостовете на Клисура са далече - тама скачат с бънджи. Тези за които говоря са по-малки и се намират около отклонението за Копривщица от подбалканското шосе. На практика дерето е първото след разклона. Едно време се минаваше под моста, но сега там са се разпростряли едни земевладелци и са затворили генерално достъпа, та трябва да видя, как се хваща нагоре по баира. Има няколко часа изкачване по един изсъхнал гущерлив хълм, като реката остава вляво. Като се изкачи хълма се излиза на черен път(което ме навежда на мисълта, че някак може и по него да се стигне до там), който пресича реката точно преди първото водопадче. Оттам се потапяме в реката и влезнем ли излизането е само надолу, щото рапелите са на двойно въже, а отстрани са скали и стръмнотии. Трябват около 80м статик(за предпочитане), тъй като най-високия пад е около 30 метра. За опорни закрепвания се ползват дървета и различни видове клинове. Инвентар и аз имам, че нали бях 5 години в бизнеса с изолации :D , но нещо не мога да спретна компания от мераклии за едно яко къпане и снимане. Предния път като ходих нямах фотоапарат и много ме е яд :banghead: Та може да се съберем да покараме байкове, пък да видим дали ще се съберем мераклии и за един воден екшън.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Копривщица като MTB дестинация

Мнениеот IVO Jordanov » Нед Апр 04, 2010 11:19 am

taurus13 написа:Та може да се съберем да покараме байкове, пък да видим дали ще се съберем мераклии и за един воден екшън.


Звучи просто прекрасно! :agree:
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 138 госта