Тема за кратки въпроси

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот scratch » Пет Сеп 07, 2018 10:55 am

Muc off сухата се износва сууупер бързо - в момента съм с такава и не бих взел пак.
Преди това съм ползвал Squirt и бях много доволен. Скоро ще свърши Muc off-a и ще взема пак Squirt.
Аватар
scratch
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1424
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:12 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Yash » Пет Сеп 07, 2018 11:54 am

borisfx написа:Тези смазки Muc-off добри ли са за верига. Говоря за обикновените им смазки за сухо и мокро време. Досега ползвах смазка за верига на Shimano, но свърши и никъде няма откъде да купя в София пак Shimano и се чудя дали да не пробвам Muc-off как са.


https://1001-bike-parts.com/search.php? ... imano+lube
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот borisfx » Пет Сеп 07, 2018 1:15 pm

Yash написа:
borisfx написа:Тези смазки Muc-off добри ли са за верига. Говоря за обикновените им смазки за сухо и мокро време. Досега ползвах смазка за верига на Shimano, но свърши и никъде няма откъде да купя в София пак Shimano и се чудя дали да не пробвам Muc-off как са.

https://1001-bike-parts.com/search.php? ... imano+lube

Благодаря за линка. Ще отида да проверя магазина как е.
borisfx
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Юли 20, 2013 10:46 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот stoyancha » Сря Сеп 12, 2018 8:04 pm

Някой от вас ползва ли smart watch, за да ме насочи към марка или точен модел? Като функционионалност ме интересува най-вече heart rate сензора, възможност за слагане на сим карта и GPS.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот noncho » Сря Сеп 12, 2018 8:41 pm

Търсех нещо подобно с цел за кратки карания да не взимам телефон, но не намерих. Повечето, които са със SIM опция картата се слага и маха с отвиване на винтове, което според мен е неудобно и бързо може да развали водоустойчивостта.

Сега съм с Huami Amazfit, който има прилични възможности. Пулсомерът не е супер точен според мен, например понякога ако карам на място с повече вибрации за ръцете ми показва ненормален пулс. Със страп за гърди такова нещо не ми се е случвало.
Моите снимки @ http://www.NonchoILiev.com
Аватар
noncho
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:52 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот stoyancha » Сря Сеп 12, 2018 8:50 pm

noncho написа:Търсех нещо подобно с цел за кратки карания да не взимам телефон, но не намерих. Повечето, които са със SIM опция картата се слага и маха с отвиване на винтове, което според мен е неудобно и бързо може да развали водоустойчивостта.

Сега съм с Huami Amazfit, който има прилични възможности. Пулсомерът не е супер точен според мен, например понякога ако карам на място с повече вибрации за ръцете ми показва ненормален пулс. Със страп за гърди такова нещо не ми се е случвало.


На мен това с картата не ми е проблем, защото имам отделен телефон, с който ходя да карам и имам копие на картата, плащам за копието по 1лв. на месец. Името заради функцията на телефон искам да взема такъв часовник.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот stoyancha » Нед Сеп 23, 2018 9:10 am

По темата е говорено, но може би няколко месеца по-късно вече може и да има решения.
Искам да питам хората, които са с шокове, които при сервизация изискват вакуумно блийдване. Виждал съм home-made вариантите на машината, и да не е трудно да се направи, но защо, човек, който дава 1к+ за шок трябва да си блъска главата с това нещо, а в Румъния доста магазини предлагат тази услуга, защото имат нужното оборудване, набор от игли и т.н. . Тук знам само, че Velobooster-a предлага такава сервизация, но как я извършва не знам. И въпросът, къде ги сервизирате тия шокове, защото успях да събера парите за X2, но да дам толкова пари и след това да си блъскам главата... Смешно е, защото машина на Andreani струва 4500лв, а в сервизите влизат в пъти по-скъпи колела. За големите магазини не е проблем закупуването й, а дори и за по-малки с добра клиентела ще се избие за година.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Alexi » Нед Сеп 23, 2018 4:53 pm

аз сам си правих това сервизиране ,имам тема някъде ако стои още .. гето игла и уплътнения ,малко експерименти имаше в началото докато уцеля някои неща като дебелината на гумата и иглата .. а маслото беше черно и с навлязъл въздух и това на шок на около 2г купуван нов
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот nkc20 » Пет Сеп 28, 2018 7:35 am

stoyancha написа:
borisfx написа:Тези смазки Muc-off добри ли са за верига. Говоря за обикновените им смазки за сухо и мокро време. Досега ползвах смазка за верига на Shimano, но свърши и никъде няма откъде да купя в София пак Shimano и се чудя дали да не пробвам Muc-off как са.



Сухата на Muc-Off смазва добре, не прилепва мръсотии и мирише много яко, но се износва бързо. През 2-3 карания трябва да се смазва с нея.


Ако е по-прашен теренът, на който карам, аз я смазвам дори на всяко каране.
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот didonch » Пет Сеп 28, 2018 8:32 am

Аз ползвам Motorex Dry Power Chain Lubricant карам само по черни, прашни пътища. С едно смазване на веригата спокойно си издържа 100км. без каквито и да било наченки за дрънчене скърцане ... усещане за мръсна верига. След всяко каране обикновено само избърсвам със сух парцал излишното количество смазка.
На Muc-off съм ползвал почистващите препарати и не останах очарован :dontknow: .
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот moridinbg » Пет Сеп 28, 2018 12:40 pm

stoyancha написа:По темата е говорено, но може би няколко месеца по-късно вече може и да има решения.
Искам да питам хората, които са с шокове, които при сервизация изискват вакуумно блийдване. Виждал съм home-made вариантите на машината, и да не е трудно да се направи, но защо, човек, който дава 1к+ за шок трябва да си блъска главата с това нещо, а в Румъния доста магазини предлагат тази услуга, защото имат нужното оборудване, набор от игли и т.н. . Тук знам само, че Velobooster-a предлага такава сервизация, но как я извършва не знам. И въпросът, къде ги сервизирате тия шокове, защото успях да събера парите за X2, но да дам толкова пари и след това да си блъскам главата... Смешно е, защото машина на Andreani струва 4500лв, а в сервизите влизат в пъти по-скъпи колела. За големите магазини не е проблем закупуването й, а дори и за по-малки с добра клиентела ще се избие за година.


Аз имам поредица неудачни сблъсаци с Jester и CCDB. Все го връщат зле блийднат - усеща се при натискане на място, какво да говорим за каране.
Миналата седмица го направиха във VeloBoost-a - за сега всичко е перфектно, чухме се няколко дни след това да обсъдим как работи шокът след ремонта, има ли нужда да се пипа нещо друго - препоръчвам.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот stoyancha » Пон Окт 01, 2018 10:46 am

Обмислям скоро да си закупя OTG маска, която ще е с огледална плака и ме инетересува, ако някой има опит, след като стъклата на очилата ми са хелиоматик, потъмняват, дали ефектът от цветната плака ще се изгуби и просто образът ще стане стане още по-объркан, а не по-светъл, към което се целя.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот kibrorgat » Пон Окт 01, 2018 3:58 pm

не мисля, че има начин след като добавяш още един филтър между очите си и светлината да стане по-светло. или ще е по-тъмно или ще е както само с очилата(ако маската няма филтър)
kibrorgat
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Юни 27, 2018 3:54 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот scratch » Вто Окт 09, 2018 12:10 pm

Някой да има представа къде в България може да се намери Maxxis Minion DHF 27.5x2.3 Exo 3C?
Изглежда никъде я няма, тук таме само дву-компонентната версия.
Аватар
scratch
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1424
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:12 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот stoyancha » Вто Окт 09, 2018 12:14 pm

В BikeCenter я имат налична, не им гледай сайтът какво пише, защото е зле. В магазина им в Стара Загора я има гумата на 100%.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот scratch » Вто Окт 09, 2018 2:24 pm

stoyancha написа:В BikeCenter я имат налична, не им гледай сайтът какво пише, защото е зле. В магазина им в Стара Загора я има гумата на 100%.


Звъннах им, но казаха че нямат. Само 2.5 wt и 2.3 дву-компонентната.
Аватар
scratch
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1424
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:12 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Vuc » Сря Окт 10, 2018 9:57 am

scratch написа:Някой да има представа къде в България може да се намери Maxxis Minion DHF 27.5x2.3 Exo 3C?
Изглежда никъде я няма, тук таме само дву-компонентната версия.


Виж тук:
https://1001-bike-parts.com/mobile/product/details?Id=872&langId=0

Тази не е 3С, която търсиш, но пробвай да им звъннеш. Минах през магазина миналата седмица и имаше доста варианти.
Аватар
Vuc
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Чет Май 11, 2006 3:53 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот scratch » Сря Окт 10, 2018 8:34 pm

Vuc написа:
scratch написа:Някой да има представа къде в България може да се намери Maxxis Minion DHF 27.5x2.3 Exo 3C?
Изглежда никъде я няма, тук таме само дву-компонентната версия.


Виж тук:
https://1001-bike-parts.com/mobile/product/details?Id=872&langId=0

Тази не е 3С, която търсиш, но пробвай да им звъннеш. Минах през магазина миналата седмица и имаше доста варианти.


Нямаха и там... Но мерси иначе - тоя магазин не го знаех :beer:
Аватар
scratch
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1424
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:12 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот borisfx » Пет Окт 12, 2018 10:14 pm

Това минерално масло за спирачки, (което китайците продават като заместител на оргиналното масло за спирачки на Шимано), мислите ли, че е добро? То че е фалшиво, фалшиво е, ама може ли да ми повреди нещо спирачките. Иначе е евтино и се чудя дали да си купя, че оргиналното на Шимано, много скъпо.
https://www.aliexpress.com/item/Bicycle ... autifyAB=0
borisfx
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Юли 20, 2013 10:46 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот bio » Съб Окт 13, 2018 1:17 am

borisfx написа:Това минерално масло за спирачки, (което китайците продават като заместител на оргиналното масло за спирачки на Шимано), мислите ли, че е добро? То че е фалшиво, фалшиво е, ама може ли да ми повреди нещо спирачките. Иначе е евтино и се чудя дали да си купя, че оргиналното на Шимано, много скъпо.
https://www.aliexpress.com/item/Bicycle ... autifyAB=0

ползвам с години подобни масла http://www.yacco-bulgaria.com/productio ... 5/403.html като заместител на shimano минерално масло без проблем. ползвал съм и shimano ... същата бира. препоръчвам ти си купиш подобно LHM (Mineral Hydraulic Liquid) има го от много производители и върши перфектна работа. от Китай по-добре недей ...
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Boyan1984 » Съб Окт 13, 2018 5:44 am

Шиманското е 30 лева литъра бе, не си заслужава експеримента.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2421
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот martaka » Пон Окт 15, 2018 9:23 am

Някой да знае от къде може да се намери/ заеми/ купи секретен ключ за оста на главина [img]
DADADAAD.jpg
[/img]
Прикачени файлове
DADADAAD.jpg
(308.22 KiB) 176 пъти
Аватар
martaka
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Мар 24, 2014 9:06 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Alexi » Нед Окт 21, 2018 1:41 pm

възможно ли е рамка с колче 30.9 да има скоба 31.8 ,или е задължително 34.9 скобата ( не е пред мен рамката но е Giant Revel )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот bdog » Нед Окт 21, 2018 4:01 pm

Alexi написа:възможно ли е рамка с колче 30.9 да има скоба 31.8 ,или е задължително 34.9 скобата ( не е пред мен рамката но е Giant Revel )


30.9 (или 31.8 ) е вътрешен диаметър, а 34.9 е външен на тръбата. С други думи ти трябва скоба 34.9
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Gworan » Пон Окт 22, 2018 7:20 am

E, има и рамки с външен диаметър 31.8 на седалковата тръба, като и скобите си имат такъв стандарт. Но вътрешняи да е 30.9, аз не съм виждал толков тънкостенни тръби.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Ksandar » Пон Окт 22, 2018 9:53 am

Някой да знае в БГ къде може да се намерят шини ZTR CREST mk2 в 29" вариант, или от външни сайтовете?
Ksandar
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 9:17 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот bio » Пон Окт 22, 2018 10:09 am

Alexi написа:възможно ли е рамка с колче 30.9 да има скоба 31.8 ,или е задължително 34.9 скобата ( не е пред мен рамката но е Giant Revel )

всичко е възможно, не мога да намеря информация по въпроса, но моя COVE e 30.0мм колче и 34.9мм скоба. 0.45мм дебелина на седалкова тръба не ми се вярва някой да направи.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Gworan » Пон Окт 22, 2018 4:26 pm

Имам нужда от нов ротор за задната спирачка, която е Avid X0 Trail. Роторите ми са Avid HS1 180мм, и първоначално реших да потърся същия ротор, но изглежда вече няма такива. Навсякъде са изчерпани, единствено намирам такъв модел ротори в olx, ebay, aliexpress, което поражда съмнения за автентичността...
Някой намирал ли е скоро такива ротори? Чудя се дали да не поръчам едни от olx-а, и да сваля един от моите за да ги сравня в еконта...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот stoyancha » Пон Окт 22, 2018 4:43 pm

Gworan написа:Имам нужда от нов ротор за задната спирачка, която е Avid X0 Trail. Роторите ми са Avid HS1 180мм, и първоначално реших да потърся същия ротор, но изглежда вече няма такива. Навсякъде са изчерпани, единствено намирам такъв модел ротори в olx, ebay, aliexpress, което поражда съмнения за автентичността...
Някой намирал ли е скоро такива ротори? Чудя се дали да не поръчам едни от olx-а, и да сваля един от моите за да ги сравня в еконта...


Всички такива ротори, които се продават тук са тези, които са от AliExpress. Карал съм с такъв и уж нямаше разлика със стоковия, но бих ти препоръчал да си вземеш Sram CenterLine.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот LiveByTheCode » Пон Окт 22, 2018 6:50 pm

Ksandar написа:Някой да знае в БГ къде може да се намерят шини ZTR CREST mk2 в 29" вариант, или от външни сайтовете?

В БГ провери в BAZE, Jordan bike shop или PaVe
LiveByTheCode
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1508
Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 2:47 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта