Тема за кратки въпроси

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот mbg » Вто Май 30, 2017 11:49 pm

MIKEY MOUSE написа:Неразвиваеми /корозия и дълга употреба / педали от алуминиеви курбели-досега не съм успял да се справя с тази задача. Моля за съветите Ви : Тънкости, хватки , технологии, чалъми , инструкции ... ми с една дума -как да ги развия ?!Благодаря :wavey:


https://www.youtube.com/watch?v=f5mSLolyWX8

те така :D

Иначе много често за развиване на каквото и да е помага въпросния спрей за винтове с добавка нагряване със сешоар до около стотина градуса... от там нагоре обикновено не е добре за пластмаси, гуми и уплътнения.
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Петър Велков » Сря Май 31, 2017 9:41 am

Katana написа:Какво имаш пресвид под внимателно подбрани настройки? :beer: Клиповете не ги преработвам...трябва ли ? :D Каква програма трябва да ползвам? Гледам клиповте на други хора със супер високо качество и се чудя как се случва това...не ми забива, а мойте направо са на кадри...


Упътване от самата "туба": https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=en

Аз ползвам Adobe Premiere Pro за монтаж и обработка, заигравал съм се доста с форматите и настройките и продължавам да не мога да извлека максимума от YouTube. Можеш да видиш едно мое видео за сравнение - Локорско и Кътина, качено във Vimeo, pinkbike и YouTube. Винаги най-зле изглеждат сцените, в които има бързо каране по трева - тях можеш да ползваш за сравнение.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Katana » Сря Май 31, 2017 11:42 am

Определено има разлика в качеството на клиповете ти.Те обаче гледам че са ти на 720p.Това умишлено ли е? А иначе тази програма за обработка на видея само платена ли е? Също така не мога да си обесня защо като кача в Тубата 2 клипа заснети с една и съща резолюция, след това ги дава с различни опции за качество.
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Петър Велков » Сря Май 31, 2017 3:20 pm

Katana написа:Определено има разлика в качеството на клиповете ти.Те обаче гледам че са ти на 720p.Това умишлено ли е? А иначе тази програма за обработка на видея само платена ли е? Също така не мога да си обесня защо като кача в Тубата 2 клипа заснети с една и съща резолюция, след това ги дава с различни опции за качество.


Тази, която ползвам аз, е доста скъпо платена. Има и безплатни такива, но не съм ползвал и не мога да дам мнение.

Иначе моите ги снимам в 720p за да разполагам с по-голям FPS и да мога да правя slow motion-и.
Справка - Кътинското видео: https://www.youtube.com/watch?v=sYPJHANbCyk

Тоя въпрос, в интерес на истината, не е за тая тема - той е всичко друго, но не и "кратък" :)

ПП: Разликата в "качеството" идва от разлика в компресията - колкото по-малко се налага Youtube да компресира видеото ти, толкова по-добре ще изглежда то. Затова са пуснали информация за препоръчани формати и параметри, така че да направиш предварително видеото си максимално съвместимо с техните стрийминг сървъри, за да не се налага те да го мачкат допълнително.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Katana » Сря Май 31, 2017 5:41 pm

Благодаря ти за отговорите! Това видео доста добре ти се е получило.Въпреки че си го снимал на 720p ми се вижда доста добре.Явно си обработил. :beer:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Djani_Varna » Пет Юни 02, 2017 9:10 am

Здравейте! От chainreactioncycles.com ако се поръча стока на стойност 40 евро ще се начисли ли с мито,ддс и изобщо с нещо освен доставка до Б-я? :beer:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Lucky Loser » Пет Юни 02, 2017 9:21 am

На 90% съм сигурен, че когато си поръчвах http://www.chainreactioncycles.com/ca/e ... -prod79591 от там, нямах мито, а доставката ми беше 10 лв.
Нека някой ме поправи, ако греша, тъй като беше преди има-няма 2 години и половина.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот morning » Пет Юни 02, 2017 9:36 am

Admin написа:
morning написа:Някой знае ли откъде се хващат тези две пътеки?
Дали втората пътека е това, което се вижда на тази карта?

Да, това е пътеката. И двете тръгват от асфалта след първия много стръмен участък, на около 20 метра над мястото, където отдясно (при изкачване) излиза един черен път, по който минава и маршрутът (краткия) на Купа Мургаш.

Значи ще се пробва. Благодаря!
morning
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:34 am
Местоположение: тук

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот HHristov » Пет Юни 02, 2017 10:09 am

Djani_Varna написа:Здравейте! От chainreactioncycles.com ако се поръча стока на стойност 40 евро ще се начисли ли с мито,ддс и изобщо с нещо освен доставка до Б-я? :beer:

Когато доставката е от страна в Европейският съюз, не се начисляват мита и ДДС, независимо от стойността. В случаят ще платиш само за доставка.
HHristov
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 7:18 am
Местоположение: Шумен

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Lucky Loser » Пет Юни 02, 2017 10:27 am

Djani_Varna написа:...доставка до Б-я ? :beer:

:offtopic: Сега се загледах.. да съкратиш точно това.. за бан си плачеш.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Djani_Varna » Пет Юни 02, 2017 4:41 pm

Lucky Loser написа:
Djani_Varna написа:...доставка до Б-я ? :beer:

:offtopic: Сега се загледах.. да съкратиш точно това.. за бан си плачеш.


Благодаря на всички за отговорите, явно сайтът е добър, щом е толкова евтина доставката, а относно Off-Topic-a не мисля, че е е нещо кой знае какво съкратил съм го, защото бързах и писах по телефона, а няма да коментирам, че има хора, които даже не знаят къде се слага запетайка.. Няма да коментирам факта, че 80% от хората в интернет пишат на т.н ''Маймуница'', а ти тука за едно съкращение. Дали съм го съкратил или не няма да промени нищо, но за съжаление е жалко, че много тинейджъри на моята възраст пишат точно на маймуница... Със здраве! :beer:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот bio » Пет Юни 02, 2017 4:56 pm

много пъти съм го казвал, но специално от ChainReaction излиза по-евтино да пазариш до адрес в Англия. Има фирми, които предлагат тази услуга (използвай търсачката).
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Yash » Пет Юни 02, 2017 7:52 pm

Djani_Varna написа:Здравейте! От chainreactioncycles.com ако се поръча стока на стойност 40 евро ще се начисли ли с мито,ддс и изобщо с нещо освен доставка до Б-я? :beer:

Над 99 евро доставката е безплатна.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот half » Съб Юни 03, 2017 9:00 am

Този комплект за обезвъздушаване според вас заслужава ли си, има ли всичко необходимо? (освен течсност де)
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот moridinbg » Съб Юни 03, 2017 10:51 am

В България някъде има ли накладки за Magura MT5/MT7 (4 бутални)? Намирам най-вее за MT2/4/6/8 (двубутални) и разни стари, като Julie.
Намерих едни на Cube в байк центъра, но даже не знаех, че cube правят накладки. В тази връзка - стават ли?
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот moridinbg » Съб Юни 03, 2017 10:51 am

В България някъде има ли накладки за Magura MT5/MT7 (4 бутални)? Намирам най-вее за MT2/4/6/8 (двубутални) и разни стари, като Julie.
Намерих едни на Cube в байк центъра, но даже не знаех, че cube правят накладки. В тази връзка - стават ли?
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Friz » Съб Юни 03, 2017 11:22 am

Аз си взимах преди време накладки на кюб за магура мт4(двубутална) и още ми стоят в шкафа. Точно 2 карания им дадох шанс и мога да кажа че свирят адски силно, но за сметка на това не спират въобще.
Аватар
Friz
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 8:36 am
Местоположение: Разлог

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Yash » Съб Юни 03, 2017 1:43 pm

moridinbg написа:В България някъде има ли накладки за Magura MT5/MT7 (4 бутални)? Намирам най-вее за MT2/4/6/8 (двубутални) и разни стари, като Julie.
Намерих едни на Cube в байк центъра, но даже не знаех, че cube правят накладки. В тази връзка - стават ли?

https://dragzone.bg/komponenti/mtb-trek ... dbp-0818-r
https://dragzone.bg/komponenti/mtb-trek ... dbp-0819-r
Един приятел внася азиатско производство. Още не съм ги пробвал, но смятам да взема.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот demeus » Съб Юни 03, 2017 2:14 pm

Аз взех синтеровани на "Bracko" от тук : https://www.olx.bg/ad/nakladki-za-disko ... 5NjB4.html .
Доволен съм от тях -спират по- добре от оригиналните,с които са фабрично,свирят леко,но не е нещо фрапиращо .Единственният проблем е,че се хабят малко бързо. Комплектът беше от 4 накладки ( като МТ7) за 20 лв.
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот kaliopo » Съб Юни 03, 2017 6:16 pm

half написа:Този комплект за обезвъздушаване според вас заслужава ли си, има ли всичко необходимо? (освен течсност де)

Пари на вятъра, ако питаш мен, но много зависи, за каква спирачка ти трябва?
Аватар
kaliopo
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1664
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 4:26 pm
Местоположение: Варна

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Lucky Loser » Съб Юни 03, 2017 7:59 pm

Знаете ли да има нещо отворено утре(неделя) в София.. трябва да си взема една резервна вътрешна гума - 27.5 с френски винтил.. :dontknow:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Sartor » Съб Юни 03, 2017 8:04 pm

Lucky Loser написа:Знаете ли да има нещо отворено утре(неделя) в София.. трябва да си взема една резервна вътрешна гума - 27.5 с френски винтил.. :dontknow:


По-големите вериги работят - Байк Центъра, Драгзоната. Механик по-трудно може да намериш, но консумативи може да се намерят след 10:00. :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот taurus13 » Съб Юни 03, 2017 10:02 pm

И декатлона бачка...и там има.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот half » Съб Юни 03, 2017 10:37 pm

kaliopo написа:Пари на вятъра, ако питаш мен, но много зависи, за каква спирачка ти трябва?


Шимано деоре екс ти m785 предна. Гледах цените по българските сайтове, като цяло не е кой знае колко по-евтино, но все пак не е компонент и за това се чудя да спестя ли някой лев.
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Pr3d4t0R » Съб Юни 03, 2017 11:43 pm

Най-често (само доливане) трябва само буренцото, а то се продава и тук на нормална цена. Ако искаш да смениш цялата течност, тогава ти трябва всичко от комплекта.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот 5L » Нед Юни 04, 2017 7:12 pm

Може ли да получа съвет за балон и дори за конкретна гума, която да улесни 100кг човек да завърши обиколката на Витоша. В момента съм със Швалбе 2.1×26, Black Jack, но са прекалено рошави. 1.75 все още биха издържали моите килограми, с малко късмет и боза може и да мине безаварийно.
Аватар
5L
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1420
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 1:58 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Петър Велков » Пон Юни 05, 2017 8:48 am

5L написа:Може ли да получа съвет за балон и дори за конкретна гума, която да улесни 100кг човек да завърши обиколката на Витоша. В момента съм със Швалбе 2.1×26, Black Jack, но са прекалено рошави. 1.75 все още биха издържали моите килограми, с малко късмет и боза може и да мине безаварийно.


Не разбрах дали под улесняване разбираш непукане, но... Аз съм по-тежък от теб и карам с Maxxis Ikon с боза. Не ми се е налагало да правя гуми на пътя, освен припомпвания след разлепване поради твърде ниско налягане в гумите.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот 5L » Пон Юни 05, 2017 9:53 am

Всъщност да, искам да разбера какъв е минималният балон с цел да облекча въртенето :)
Аватар
5L
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1420
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 1:58 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Юни 05, 2017 10:05 am

Преди доста години вече немското списание байка бяха направили изследване кое е по-бързо - по-голям или по-малък балон, повече или по-малко налягане. По-голям балон и по-малко налягане имат по-малко съпротивление на всеки черен терен - единствено на асфалт другата комбинация печели. Линк сега не ми се търси.

Та конкретно за въпросът ти - безкамерна гума 2.25 балон с налягане около 1.6-1.8 отпред и 1.9-2.2 отзад, като теглото й зависи от това колко внимателно караш.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Alexi » Пон Юни 05, 2017 1:07 pm

да добавя към тия все верни неща написани от колегата ,че и грайфера има значение - по плитък и с плътна централна част примерно означава по добро търкаляне ( за сметка на грип ) като обикновено се търси баланс спрямо терените по които се движиш .. и възможно по леки ( това за съжаление е синоним на скъпи )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6313
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 169 госта