Велоалеи? Велосдружения?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Lucky Loser » Нед Окт 30, 2016 11:30 pm

Свинската опашка е, за да държи капачката постоянно притисната към бутона и -> винаги ще светне зелено (когато е неговия момент разбира се).

Недостатъците при ползване - чувството е невероятно, когато видиш 10 човека от едната и от другата страна на светофара и никой не се е стил да натисне бутона. При което трябва да стоиш и да чакаш да се изредят всички останали и чак тогава да дойде пак твоя ред и да минеш.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот THEZOGGO » Нед Окт 30, 2016 11:36 pm

Lucky Loser написа:Свинската опашка е, за да държи капачката постоянно притисната към бутона и -> винаги ще светне зелено (когато е неговия момент разбира се).


Това не го бях виждал преди. :bigeyes:

Lucky Loser написа:Недостатъците при ползване - чувството е невероятно, когато видиш 10 човека от едната и от другата страна на светофара и никой не се е стил да натисне бутона. При което трябва да стоиш и да чакаш да се изредят всички останали и чак тогава да дойде пак твоя ред и да минеш.


Това вече зависи от нагласата на хората, че има бутон, който трябва да се натисне. И на мен ми се случва да съм на опашка от да речем по 6-8 човека с колело, един зад друг и първия да не е докоснал бутона, но винаги се намира някой, включително и аз въпреки, че съм най-отзад, да отида и го докосна.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Sartor » Пон Окт 31, 2016 10:11 am

В Дания също имаше като цитираните от THEZOGGO устройства (със слагане на ръка) за преминаване - също така имаше и детектори, които автоматично засичаха спрял колоездач и му даваха зелена светлина.

Снимката, която сте дали не е най-доброто доказателство за лошата инфраструктура. По-скоро това може да е по-разбираема снимка:

https://4.bp.blogspot.com/-5lNBdMF5ff0/ ... 1600/1.jpg - това е бутон на новоизградената велоалея на бул. Витоша, на кръстовището с бул. Арсеналски (на входа на Южен Парк). Пародията е в това, че е навътре на тротоара и в обратна посока на движение, т.е. трябва велосипедист да мине след стоп линията и да натисне бутона, НО трябва да знае, че там всъщност има бутон. Може да са го оправили - не съм минавал наскоро там.

https://4.bp.blogspot.com/-5lNBdMF5ff0/ ... 1600/1.jpg - това е от другата страна, т.е. за обратната посока към центъра. Обърнете внимание на рампата (няма отделна за велосипедисти).

Проблемът с тези светофари е по-скоро, че за момента дава приоритет на автомобилния трафик пред пешеходния и велосипедния. Например за автомобили светва 10-15 секунди преди това за пешеходци и велосипедисти - така автомобилите като тръгнат по интерция (за десет / ляв завой) и изобщо не се оглеждат за светофара на пешеходците, защото той обикновено си свети червено те като са тръгнали... И те така стават доста конфликтни точки.

Друг недомислен светофар е този на кв. Хладилника (точно на U-образното в посока Южен Парк / мол Парадайз) - там велоалеята (ако може да се нарече боята по ул. Люба Величкоква такова нещо) не преминава през никакви конфликтни точки, но въпреки това светва с червеното за автомобили (които спират за да пропуснат ППС-тата от U-образното).
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот THEZOGGO » Съб Дек 24, 2016 10:41 pm

Тоя бус на ДХЛ го бяха оставили 3 дни на това удобно място... :(!:

https://goo.gl/maps/8W1XKz4usiJ2

Изображение

но само той да беше проблемът...

Изображение

очука ми се звънчето да звъня...
получих едно "Ъъъъ сори." :crazy:

https://www.youtube.com/watch?v=kXOH1w9 ... e=youtu.be

https://youtu.be/bbk3beTOC78
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот balkankar » Нед Дек 25, 2016 8:11 pm

И аз днес забелязах странни "велосипедисти" по чисто новата велоалея край парк "Лаута" в Пловдив - https://goo.gl/photos/5LAzrXoCW8cpDVkj8 .Иначе маркировката е от ясна по-ясна,но няма кой да я види.
balkankar
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:44 am
Местоположение: Пловдив

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот THEZOGGO » Сря Фев 08, 2017 4:59 pm

Plastic road:
https://www.plasticroad.eu/en/

Някой, някакви коментари? Как ви се вижда идеята?
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Boyan1984 » Сря Фев 08, 2017 7:48 pm

Това може и да стане некъде по много белите държави, тука че го счупат пияни тийнейджъри на връщане от планета......
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот THEZOGGO » Сря Фев 08, 2017 9:55 pm

Boyan1984 написа:Това може и да стане некъде по много белите държави, тука че го счупат пияни тийнейджъри на връщане от планета......


И аз съм на това мнение.

А ето на какво попаднах https://vesti.bg/bulgaria/spirat-kolata ... or-6065222

ще се развива и веломрежата


Какъв е планът за развиването на веломрежата в София? Къде точно ще я развият? Продължавам да недоумявам как хората в София сами "пикаят срещу вятъра" в случая с лошия въздух в града. Трябва ли да си изключително интелигентен за да разбереш, че София се намира между Витоша и Стара планина и това е основната причина да няма достатачно течения, които да разнасят смрадтта, която хората сами си правят. Знам със сигурност, че буферния паркинг под Интер Експо Център седи празен. За другите буферни паркинги нямам представа. Преди повече от месец Sartor ми показа неговите филтри за маска с които е карал 2 месеца в София. А той през тия 2 месеца не е ясно колко точно километра е навъртял в София, но надали са повече от 500. Обаче филтрите бяха станали черни от това с което са се напоили. Можеше да ми покаже как изглеждат и чисто новите, тъй като си беше купил. Масово българина сякаш предпочита сам да си се дава в собствената спрънджа вместо да си купи велосипед за 200 лв. И за по-малко пари пак ще върши работа. Срамно е с колело, така изглежда. Германеца ако има нещо издухано на не е ясно колко км пробег и коя година на производство, гледа да го шитне в източна Европа и хората се радват. А какво се случва когато в София падне мъгла? :xx(:

Интересно е каква сума пари ще бъде усвоена за тази веломрежа и какво ще бъде изпълнението й.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот noncho » Пет Фев 10, 2017 3:33 pm

Стига с това къде се намира София. Аз като карам най-много усещам, когато започна да се прибирам по тъмно и смърди на въглища.
В момента покрай всички сухи булеварди има 1 пръст пепел, която не се чисти. И за това ли е виновна котловината?
Или за всички изгнили дърти служебни бусове и баничарки, които се движат из града и са чували за стандарт за емисии последно като са излизали от завода?
Моите снимки @ http://www.NonchoILiev.com
Аватар
noncho
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:52 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот THEZOGGO » Пон Мар 06, 2017 3:26 pm

Движението в Париж е по-опасно от това в София. Улиците са значително по-тесни. Множество от улиците са еднопосочни. Има много улици, които са еднопосочни за МПС-та, но е позволено да влизат в насрещното велосипеди. Както казах улиците са доста тесни и това е много опасно, тъй като няма място за разминаване между колите и велосипедистите, които се движат един срещу друг. Предполагам, че Париж не е Франция, както Берлин не е Германия, но в Париж съм изключително неприятно изненадан от културата на движение.

Не знам как е в момента движението в София, и културата на участниците в него, но предолагам, че предвижването с колело в Париж е по-опасно и много по-натоварващо от това в София. Велосипедната инфраструктура в Париж я има, но тя не предразполага човек да се придвижда бързо и безопасно с колело. Планировката на града е отвратителна и няма две успоредни улици. Изпуснеш ли отбивка се налага да заобикаляш с много. По кръговите движения е абсолютен хаос, всякакви превозни средства влизат както и откъдето си поискат. Масово има пешеходци по велоалеите. Не им пука изобщо, че са на грешното място. Има много паркирани коли по веломаркировките и това дразни страшно много. Хората, които се придвижват с мотори са много опасни, тъй като са много бързи и маневрени и често засичат други участници в движението. Пешеходците масово пресичат на червено. На големи кръстовища с цел да се изнесат макисмално бързо, МПС-тата отнемат предимства. Там където няма знаци и принципно важи правилото за дясностоящия, може да се каже, че такова правило изобщо не важи...
В самия Париж, там където има забрана за минаване на коли по бус лентите, масово тази забрана не се спазва. При това има бус лента, която минава покрай полицейско управление и там вчера ме задминаха два мерцедеса с мръсна газ... Абсолютен хаос...

В Париж по страшно много коли си личи, че са удряни странично и това не е изненада, предвид движението в града. Ако решите да карате колело в този "град", трябва да знаете, че уменията, които сте натрупали с каране в София, ще са ви от голяма полза. Вчера изминах 9 км за 50 мин... И това не е защото аз се движа бавно, движението, уличната планировка и инфраструктрата просто не ти позволяват да се придвижваш алтернативно с колело. В берлин съм минавал по 18 км за 50 мин.

Това, което ми прави впечатление е, че страшно малко хора карат колело в Париж. А придвижването с метро в този град е чисто наказание, защото метрото страшно много заобикаля и трябва да се прекачваш на други линии за да стигнеш до място което се намира на 2 км от теб.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот THEZOGGO » Чет Мар 16, 2017 1:41 am

Една интересна новинка:

France says all children under 12 must wear cycle helmets

http://www.bikeradar.com/beginners/news ... ets-48982/

От другата седмица 22.03.2017 : ) Соред мен трябва да е задължително за всички велосипедисти особенно във Франция. От "бедния" ми двуседмичен опит като велосипедист в Париж, това тук е страшен кошмар. В София сте по-добре от към джигити на пътя. Париж = тотална анархия на пътя. И да, смея да кажа, че движението в Париж е в пъти по-опасно от това в София.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот THEZOGGO » Чет Юни 01, 2017 10:00 pm

Преди 40 мин в Париж:

Изображение :bowdown:



Изображение :crazy:

Ама то само това да беше...
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Sartor » Пет Юни 02, 2017 8:14 am

THEZOGGO написа:Преди 40 мин в Париж:
...
Ама то само това да беше...


За това ми харесва закона в Дания и Германия, че може такива да ги прегазиш и после те ще са виновни - пък и имат силно гражданско общество, което веднага ще те защити като колоездач, като си спазваш правилата. :)
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Lucky Loser » Пет Юни 02, 2017 9:26 am

Sartor написа:За това ми харесва закона в Дания и Германия, че може такива да ги прегазиш и после те ще са виновни - пък и имат силно гражданско общество, което веднага ще те защити като колоездач, като си спазваш правилата. :)

Това беше едно от първите неща, които братовчед ми ми каза как са нещата във Виена.. по същия начин.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот TonyJ » Пет Юни 02, 2017 3:36 pm

А как точно прегазваш някой с колелото, без самия ти да пострадаш или пък колелото? И струва ли си риска или нараняването на други човешки същества, само заради това, че са тъпи или необразовани? И мен ме вбесяват разхождащите се във велоалеите, ама и през ум не ми е минавало да ги газя, дори и законът да ми дава предимство. Всъщност, силно ме съмнява да има подобни закони в изброените страни, а и всеки случай се разглежда отделно според фактологията. По тази логика би следвало и всички шофьори да са невинни при прегазване на пешеходец на уличното платно, но това въобще не е така.
TonyJ
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Вто Май 28, 2013 10:04 am

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Lucky Loser » Пет Юни 02, 2017 4:14 pm

Никой не говори буквално да тръгнеш да минаваш през хората стил "хващам немски Тигър от 42-ра и започвам да газя наред". По-скоро в общият случай става въпрос за бутания, блъскания и т.н.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот THEZOGGO » Пон Юни 05, 2017 9:24 am

Изображение

Точно местопложение:
https://www.google.fr/maps/place/48%C2% ... 6089?hl=en

Изпратих имейл до полицията с този кадър от камерата. Обясних къде, как и кога се е случило. Попитах ги как и къде да им изпратя видеото от случката. Чакам отговор, ако изобщо се свържат с мен.
Според мен собствениа на колата заслужава глоба. Това е велоалея и там нямаш право да паркираш и както в този случай беше - да си миеш колата. Отношението на човека, който миеше колата беше доста нагло. Няма да влизам в детайли.

taurus13 написа:Това не е ли ферари...за тях може :evil:


Порше.
Последна промяна THEZOGGO на Пон Юни 05, 2017 10:01 am, променена общо 1 път
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот taurus13 » Пон Юни 05, 2017 9:50 am

Това не е ли ферари...за тях може :evil:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот THEZOGGO » Пет Юни 09, 2017 12:31 pm

Здравейте,

Бих искал да попитам дали в София има подобни бордюри, които отделят велоалеята от останалата част от пътното платно?

Изображение

Според мен тези бордюри са ефикастни и ако няма такива в София, може би е редно да бъдат сложени, за да бъдат отделени велосипедистите от останалото движение с цел по-голяма сигурност.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Lucky Loser » Пет Юни 09, 2017 6:12 pm

Такива бордюри, аз поне, не съм виждал в София.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот THEZOGGO » Сря Юни 14, 2017 11:24 am

13.06.2017

Изображение

Изображение
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Lucky Loser » Сря Юни 14, 2017 12:00 pm

Рядка порода наглец :evil:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот ivaylod » Съб Юли 08, 2017 8:23 pm

Колеги, да ви попитам, знаете ли дали и къде в София има охраняеми велопаркинги или места, на които не просто безнадзорно си заключваш велосипеда, а все пак някой да му хвърля по едно око.
Придвижвам се от бул. България до ЦУМ на практика изцяло по велоалея, което си е рядко щастие, а на работа имам сигурно място, където да го оставям. Проблемът ми е, че ми се налага да ходя понякога след работа до Студентски град и се чудя има ли подобно охраняемо място покрай метростанция Сердика или евентуално на нац. стадион, за да мога като сляза от метрото, да си взема велосипеда и да се прибера.
Чували ли сте за някакви инициативи за израждане на велогардероби за лични велосипеди или охраняеми паркинги из София. Чета статия от 2016 г., че това бил един от приоритетите на новия зам. кмет по транспорта, но аз много не вярвам, докато не го видя.
ivaylod
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 30, 2016 8:30 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Exorcist » Вто Окт 10, 2017 3:04 pm

Открих с учудване, даже първоначално с радост, че по ул. Раковски има начертана велоалея. Но бързо радостта помръкна. Точно "начертана", защото освен малко боя, други елементи велоалеята няма. Седях и погледах пет минути около пресечката на Раковски с Графа какво става. Ми тя си е опасна за велосипедистите повече, отколкото ако изобщо я няма. И то доста опасна. Снимките по-долу дават само бегла представа за войната и капаните на живо. Спира се масово по нея, внезапно, тръгва се, кара се по нея все едно я няма, пресича се без изобщо да се осъзнава, че може да минава колело и т.н. Не знам какво да кажа повече за тези велоалеи то всичко се изписа каза и потрети и постотни дори баба ми Гица от Свражен щеше да е схванала досега каква им е идеята и да ги изпълнява читаво, но в Столична община явно са на друга планета.

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Lucky Loser » Вто Окт 10, 2017 4:28 pm

Аз си мислех точно така за кръстовището на булервадите Тодор Александров и Христо Ботев - https://www.google.bg/maps/@42.698935,2 ... 6656?hl=en

Хората масово паркираха автомобилите си на велоалеята, но след като (главно)велосипедисти заляха "Гражданите" с постове на неправилно паркирали, доста бързо се научиха. Вече е рядкост да видиш там някой паркирал на велоалеята.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Admin » Чет Окт 12, 2017 8:00 pm

Да, такива велоалеи не биха били без смисъл, даже не биха били изобщо лоши, ако имаше полиция на място, която за 2-3 дни да отучи всички мераклии да спират на тях. Гражданите също могат да помогнат със сигнали, но дали и колко бързо ще се отзоват органите на реда... Такива "новости" според мен трябва да си вървят задължително с едноседмична полицейска кампания - тъкмо и касичката на МВР да се понапълни малко. А за какво, като могат да люпят семки?
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот GF » Пет Дек 28, 2018 11:05 am

velo.jpg
velo.jpg (43.4 KiB) Прегледано 6684 пъти
GF
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 9:37 am
Местоположение: Пловдив

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот GF » Пет Дек 28, 2018 11:05 am

velo.jpg
GF
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 9:37 am
Местоположение: Пловдив

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот koopss » Пет Дек 28, 2018 1:38 pm

Exorcist написа:Открих с учудване, даже първоначално с радост, че по ул. Раковски има начертана велоалея.


Да, и аз стигнах до подобни изводи. Около вкъщи вело алеята е направена по същия начин, където на практика е неизползваема, дори да няма тотално нарушаващи правилата за спиране коли (т.е заели цялата вело алея), ами само такива просто настъпили лентата на вело алеята - заради спрели по този начин коли, напрактика се налага да спреш да въртиш, да вдигнеш педала от страната на бордюра високо за да минеш без да подскачаш от ударил се педал в тротоара.

Поради тази причина (след максимално нервиране за няколко месеца и аграрене минавайки тип - ако стане, което често свършваше с ударено огледало на кола), реших да не ползвам вело алеята. Сега напрактика колите "уж" се оптиват да не спират по нея, заемайки огромна част от близката до бордюра лента за движение, а пък колоездачите се налага да караме по единствената останала свободна лента за коли, защото вело алеята е "неизползваема". Луда работа, ама спря да ми пука и да се дразня.

Дори преди месец, един господин със скъпа кола намали да ми направи забележка защо не използвам вело алеята, и едвам се сдържах да не си покажа селянията, но прецених, че човека не ми е виновен, нито е виновен за това че органите на реда и държавата не си вършат работата, освен да прибират пари по евро фондове и да отмятат работа само на хартия.
Аватар
koopss
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Вто Юни 14, 2016 2:08 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Exorcist » Пон Окт 28, 2019 4:40 pm

#hubavoe и е готово. Не е опасно, нито нелогично. На пазара Красно село, велоалеята също е ремонтирана и готова активно за ползване.
Прикачени файлове
74301309_10221426382197634_7840647774499504128_n.jpg
74301309_10221426382197634_7840647774499504128_n.jpg (199.62 KiB) Прегледано 4496 пъти
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Exorcist, Google [Bot] и 35 госта