Велоалеи? Велосдружения?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот assgiver » Пон Окт 13, 2008 7:37 pm

@andr ти си мн странен човек! Немога да проумея, как така искаш улиците да се стеснят специално за колела, на сметката на колите и то в БЪЛГАРИЯ ?!? Витошка нали е пешеходна зона и има от 2те й страни "велоалеи". И кфо ?!? Стотиците, дори хиляди, хора си ходят по "велоалеите" и пак няма място за велосипедистите.
bikerider написа:andr, мислиш ли, че на гърба на шофьорите може да се направят велоалеи и едновременно с това да се иска от тях да пазят велосипедистите? Аз пазя велосипедистите независимо колко съм изнервен от задръствания, но мога да преброя на пръстите на едната си ръка случаите, когато съм карал колело и някой такъв комплексар като мен реши да ме пази докато ме изпреварва..


Ти ги пазиш, защото си свързан по някакъв начин с колоезденето, и знаеш как е да не те пазят. А на перничанчето с гоуфа пука ли му ?! Или пък на киселия чичак с С-овицата?! Тфа да се очаква от шофиорите да ни пазят са някакви детински наивни мечти.

andr написа::А в Холандия са ...


Ти холандия недей я гледа! Там марихуаната е легална, пък велоалеи за хората да не направят!

Забавно ми е само едно - че има наивни хора, които искат невъзможните неща. В София (специално за София мога да кажа), в центъра, никога няма да има "велоалеи". И дори да има такива, те ще са като тези на НДК. А и далеч по важен за сегашното време е автомобилният транспорт. Никой не го сърби за "хората, излъгали се да отидат на работа/училище с колела". Дори за мен ще е по добре, ако оправят проблема с паркирането (който проблем, също няма ефективно и реално решение), от колкото "слабоумните" и "недомислени" "велоалеи".
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот fall_out » Пон Окт 13, 2008 8:06 pm

Ние сме малцинство,когато нещата се обърнат така,че поне 30-40% от живеещите в столицата подкарат влосипеди(след 100-200 години) тогава може да има промяна. Засега нещата се въртят около големите черни коли и прането на пари(и не само). Но и петрола не е неизчерпаем ресурс. Времето загубено в тази тема,за четене,писане,опити за мислене от всички нас щеше да е в пъти по-добре "загубено" за едно шествие например,макар и безмислено. Поне щяхме да пием по бира. Ае наздраве :beer:
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Мнениеот bikerider » Вто Окт 14, 2008 7:41 am

assgiver написа:ще е по добре, ако оправят проблема с паркирането (който проблем, също няма ефективно и реално решение), от колкото "слабоумните" и "недомислени" "велоалеи".


:agree::agree::agree:

@Mulltex: пътища се стесняват лесно, ако ги имаш в излишък и строиш нови. Точно затова е нелогично да се гледат "на парче" другите държави. Като гледаш Холандия, Германия, Белгия и прочие, гледай и пътищата им. Гледай и какви инвестиции правят в тая сфера.

@fall_out: а времето изгубено за един протест и пиене на бира, може да се използва и по други начини, например учене или работа за личното благо. Който гони Михаля после се оплаква, ама е късно...

Изобщо не си и помислям да казвам какво е добре и какво не да се прави. Казвам само, че доста хора явно имат излишно време да протестират. Аз хабя по една минута да си напиша мнението, а те си хабят по цели вечери. В крайна сметка did отново ме закова - то си е за тях.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот flatko » Вто Окт 14, 2008 8:53 am

Извинявайте за намесата, ама според вас с шествието свършва всичко, така ли? Това е по-скоро демонстрация на присъствие, евентуално се цели и реклама на някаква инициатива (раздават се брошури, ала-бала), агитират се велосипедистите за нещо и т.н. На някой от вас известно ли му е, че в момента се строи велоалея по Евлоги Георгиев? САМО за колоездачи, не просто рисунка на колело върху лентата на платното. Понеже някой се изказа, че никога не би имало такова нещо по центъра...
А тези сдружения и организации, които се борят за велоалеи и права на велосипедистите - те не се борят за вас, дето се суркате от баира, а в града се возите в някакво МПС, не се борят за тия, които карат като алтави и хич не им трябва алея, в която да са задължени да се движат, те се борят за тия, които ги е страх от колите, искат да са подвижни, но не желаят да бъдат опипвани или задушавани в градския транспорт, не искат да стоят часове в задръстванията, искат да стигат на време за работа/училище, и/или да имат сигурен и спокоен път до парка, където да се повозят за разтуха. Кое е нередното в тази борба? Ама виж, по-лесно е да ги плюеш, понеже не ги разбираш, смешни са ти, и всичко, което виждаш е някакво рехаво вело-шествие/критикал-мас, където 20-30 ентусиаста се опитват да пречат на движението и дрънкат със звънци. В интерес на истината в Студентски град се подготвя, или май вече го завършиха, план за регулация и застрояване, в който доста са застъпили идеята за придвижване с колелета. Ето ви и малко инфо по въпроса:
http://sofia-agk.com/esoft/planove/displayImage.php?folder=Stud_Grad/
Лилавите линийки са велоалеи ;) Тааа... това нещо не е просто мерак на кмета, това е направено с тясното съдействие и обсъждайки го с тези хора, които вие плюете, и чийто труд май хич не оценявате. Не ви и трябва, не го правят за вас. Ама поне не ги хулете за това, че имат стремежи, "и си губят времето за глупости"!

По-здрави и мир! :popcorn:
flatko
 
Мнения: 77
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 8:19 pm

Мнениеот Sky_Knight » Вто Окт 14, 2008 9:15 am

@flatko Това е форум. Тук всеки има мнение и всеки го изразява. Всеки е компетентен и всеки си има неговата гледна точка. Това не е реалният живот. Просто нека хората да продължават да правят това, което са започнали. Независимо от мнението на разни невидими форумни никове. Аз лично смятам, че ако някой може да направи нещо, той го прави. Всички останали седят около него гледат и дават акъл или "изразяват собственото си мнение".

Затова работете, градете и четете по-малко форумите. Прекалено много време са отделя на това "виртуално езико-чесане".
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот flatko » Вто Окт 14, 2008 9:17 am

Нях нях нях :) Ако знаех как се дават + щях да ти дам :) Изказването ти май изчерпва темата.
Растек Пъ!
flatko
 
Мнения: 77
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 8:19 pm

Мнениеот bikerider » Вто Окт 14, 2008 10:22 am

@flatko:
Реалистите отдавна са осъзнали, че реално място за велоалеи има само в ж.к.-тата.


Моля ти се, чети преди да коментираш първосигнално. Искам да видя така наречената "алея" по Евлоги Георгиев как ще изглежда. Айде да коментираме накрая кой какво и как, нямам време да споря с хора, които не си дават труда дори да осмислят какво им се говори.

@Sky_Knight: усещаш ли невидим форумен ник отзад? нищо лично :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот kotka12 » Вто Окт 14, 2008 10:27 am

алеята по Евлоги Георгиев си е
чистата пешеходна алея покрай канала там
няма как да се направи велосипедна алея по друг начин
ползват зелените площи
при настоящата инфраструктура на градовете от среден и по-голям мащаб в България
не може да се направят нови велоалеи
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот andr » Вто Окт 14, 2008 10:29 am

Алеята по Евлоги Георгиев в момента е един rock garden, който е перфектно място да си пробваш вилката. Когато идваш откъм подлеза под Черни връх трябва да пресечеш 1 ред коли, 1 ред бетонни кашпи и доволно количество кал докато стигнеш до алеята. :)
Последна промяна andr на Вто Окт 14, 2008 10:32 am, променена общо 1 път
andr
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1395
Регистриран на: Сря Авг 06, 2008 4:41 am

Мнениеот flatko » Вто Окт 14, 2008 10:31 am

Четох, но от прочетеното така и не ми изплува някакво конкретно заключение, с което бих се съгласил. Проблема си е мой де, просто реших, че трябва да се обадя да хвърля малко светлинка и от друга една гледна точка. Очевадно е, че алеята по Витошка и НДК си е чисто отбиване на номера. Силно вярвам обаче, че по Евлоги положението ще е различно, най-малкото защото Велизар Стоилов не прави една или две срещи с Велоеволюция, за да чуе и тяхното мнение по въпроса. Е, не стана всичко както те го искаха, но беше факт, че се допитваха до тях, след като решението за изграждането на тази алея беше малко или много плод на техния натиск (не само на шествия, а лично, с официални писма, срещи, дискусии и т.н.).
Иначе си напълно прав, ще поживеем, ще видим какво ще измайсторят, и тогава можем пак да си говорим. Дай Боже да е нещо в полза на хората, а не просто симулиране на дейност и прах в очите на някои, които се надяват на по-добра инфраструктура.

@ котка, пешеходната алея ще си остане такава, ще се изгради друга, за колоездачите. Това е, което знам аз :) С други думи няма да се преизползва във вреда на пешеходците, ако това си имал предвид.
flatko
 
Мнения: 77
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 8:19 pm

Мнениеот kotka12 » Вто Окт 14, 2008 11:04 am

идеята ми не е, че се прецакват пешеходците
просто алеята по Евлоги Георгиев
си е чисто оказателство на посоченото по-горе
а именно, че без инфраструктурна предпоставка
не може да се изгради велоалея
просто по Евлоги Георгиев има възможност /трена площ/
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот flatko » Вто Окт 14, 2008 11:18 am

Верно думаш, спор нема :/ Отдавна е минал моментът, в който е трябвало да се решат тия неща. Сега каквото и да се прави, ще става с голяма мъка и много зор... и малка вероятност за успех и постигане на първоначалните цели.
Ма здраве да е :dunno:
flatko
 
Мнения: 77
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 8:19 pm

Мнениеот Alpina » Вто Окт 14, 2008 12:10 pm

Мхм, а това от последния ти пост, че не ли споменато в предишната страница, в по-предишната, в предишни теми и т.н. Т.е. рано или късно всеки стига до това заключение, но преди това се опитва да вдигне доста шум защитавайки противоположнато.

Също така, не знам защо си мислите, че хората пишещи по-активно тука не карат колела в града. При мен примерно съотношението градско/извънградско (XC) е около 65/35 т.е. на мен ми пука особено много за това да се движа комфортно в градската среда, но съм на мнение че в момента ми е достатъчно добре и нямам почти никакви неприятни сблъсъци с останалите в движението. Даже проблемите ми с други колоездачи и пешеходци са много по-чести от тези с щоферите на МПС-та. Под пешеходци разбирай не някой по тротоара, ами пак на улицата.

Т.е. за мен тези, които не могат да се разберат с останалите на пътя, в повечето случаи имат проблем, който няма да се разреши с велоалеи, независимо колко добре са изпълнени.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот flatko » Вто Окт 14, 2008 1:00 pm

Аз също като тебе не се нуждая от вело-алеи, но познавам и много хора, на които единствената им пречка да карат колело всеки ден е именно това, че е твърде опасно, или ПОНЕ ТАКА ИМ Е НАСАДЕНО в съзнанието. И да... евентуално ще възникне въпроса дали няма да е по-лесно да се промени това страхливо (или просто твърде предпазливо) мнение на някои люде, вместо да се изгражда инфраструктура там, където вече и без това не може повече.
Спирам, че вече дъвчем едно и също с всеки пост... поне аз :crap:
flatko
 
Мнения: 77
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 8:19 pm

Мнениеот bikerider » Вто Окт 14, 2008 1:18 pm

flatko написа:много хора, на които единствената им пречка да карат колело всеки ден е именно това, че е твърде опасно, или ПОНЕ ТАКА ИМ Е НАСАДЕНО в съзнанието.


Познавам този тип колоездачи, те си мислят, че ЗДП не се отнася до тях и си вярват, че спасението от "опасността" е не да научат правилата, а да има специални "защитени" велоалеи по улиците. Тях все някой трябва да ги пази, вместо те самите да карат околните да ги пазят като карат по правилата със самочувствието на пълноправни участници. Не че нещо, но човек, който твърди, че е опасно да се кара по улиците, значи просто не може да кара по правилата или кара неосветен (90% от колоездачите, които виждам по тъмно нямат ГРАМ светлина). Сегашната законова уредба прекрасно позволява да се кара колело в града, но реалната пречка са задушаващите емисии от колите. А велоалеите няма да оправят положението със смога, освен ако не минават през зелени площи. А тенденцията със зелените площи я знаем. Докато тоя град е в ръчичките на предприемачите нищо реално няма да се промени.

Но да не избързвам - Велизар Стоилов е известен с гениалните си "идеи", нека да видим какво ще се пръкне на бял свят след няколко години с експертната помощ на Сдружението :bowdown:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот andr » Вто Окт 14, 2008 1:50 pm

bikerider написа:
flatko написа:много хора, на които единствената им пречка да карат колело всеки ден е именно това, че е твърде опасно, или ПОНЕ ТАКА ИМ Е НАСАДЕНО в съзнанието.


Познавам този тип колоездачи, те си мислят, че ЗДП не се отнася до тях и си вярват, че спасението от "опасността" е не да научат правилата, а да има специални "защитени" велоалеи по улиците. ....:


Това звучи логично, но въобще не е вярно. Карам колелото си точно както карам колата си, и спазвам правилника. Въпреки това има хора които имат 0 толерантност към това, че карам колело по улицата и ми свиркат и п.р. (зависи от квартала, разбира се).

Единствената причина, поради която софийския шофьор не минава през колите пред него е, че ще си счупи собствената. Когато пред него има велосипед този риск отпада.

EDIT: Alpina, няма значение кой откъде е, не я подхващам тази тема - става дума за шофьори, които карат в София. А за кварталите определно има разлика, защото в някои квартали се карат много повече велосипеди и шофьорите са свикнали. Но както и да е, разводни се тази тема.
Последна промяна andr на Вто Окт 14, 2008 2:07 pm, променена общо 3 пъти
andr
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1395
Регистриран на: Сря Авг 06, 2008 4:41 am

Мнениеот Alpina » Вто Окт 14, 2008 1:56 pm

Най-(да не го определям какво) мнение до сега.

1-во колите и хората в София не са ограничени по квартали, така че не приказвай подобни глупости.

2-ро колите в София не са само коли от София и да ти споделя ли нещо, точно освиркванията ги получавам от коли с друга регистрация, несвикнали с това да се мотат колела толкова близо до тях и без това изнервени от "огромния трафик"

До толкова с коментарите ти кое е вярно и кое не, защото bikerider си е напълно прав!
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот PtD » Вто Окт 14, 2008 2:35 pm

bikerider написа:... късогледо...


А децата?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот did » Вто Окт 14, 2008 5:39 pm

PtD написа:
bikerider написа:... късогледо...


А децата?


лесно се правят.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот parapiteka » Вто Окт 14, 2008 6:36 pm

Интересен и поучителен спор.
Ако се занимаваш със занаяти; правиш глинени делви едва ли първата ще е най добрата.Трябва ТРАДИЦИЯ в умението да се прави каквото и да е.... за да е Добро.Трябва и ДЪЛгосроност на инвестицията в същото това умение.
Няма дългосрочна инфраструктурна политика в градоустройството на София.Всичко е на парче.А докато това съществува забравете за всякакви екологични и разумни идеи; велоалеи;пътеки паркове и т.н
Когато създадеш традиция на Българина да кара колело вместо кола; тогава ще имаме велоалели :agree:
ТУК,ТАМ и НАВСЯКЪДЕ......
parapiteka
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1367
Регистриран на: Вто Май 13, 2008 8:36 am
Местоположение: Велинград/София

Мнениеот flatko » Вто Окт 14, 2008 10:23 pm

Това за постоянството върви ръка за ръка с постепенното и последователното :) Принципа на трите П-та. Подобен е проблема и с образователната, и със здравната, и със съдебната ни системи... че и с всичко май. Нека са на парче нещата, по-добре от нищото, пък ей на - има някви ентусиасти, които се опитват да прокарат нещо като традиция, която макар и за десетки граждани на София, тя ще се разраства сред поколенията и определени групи хора, докато стане това, за което си говорим всички ние в перспектива.
Странно е как всички имаме една обща идея (грубо казано, но затваряйки очи за подробностите, се целим в 1 идея), и въпреки това спорим разпалено... тъй като че ли се заражда истината :dunno:
flatko
 
Мнения: 77
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 8:19 pm

Мнениеот bikerider » Сря Окт 15, 2008 6:15 am

PtD написа:А децата?


Какво децата? Децата не ползват велосипеда за транспорт, а за игра. Ако го ползват за транспорт, значи вече не са деца в тоя смисъл на думата. Ако го ползват за игра, значи мястото им не е на улицата или на велоалеите.

Защо бъркаме велоалеите с парковете?

@flatko: Скромния ми житейски опит показва, че когато нещата се правят на парче обикновено си остават на парче завинаги. Причината е очевидна поне за мен. Въпрос на предпочитания. Някои предпочитат мижав и съмнителен ефект сега веднага без оглед на бъдещето. Типична за постмодерните ни времена стратегия, но в никакъв случай не допринася за вкарването на хаоса в някакви (дори хлабави) рамки. От друга страна не може да се иска изначално да се измисли някакъв гениален ред, който няма да се промени никога. Истината е по средата, но това, което наблюдавам поне аз към момента е стремеж към някакви велоалеи колкото да се каже, че ги има плюс обещание, че видите ли новата инфраструктура ще бъде планирана с велоалеи. Както parapiteka прецизно отбеляза вече дългосрочната политика на планиране не е популярна (защо е друга тема). Да видим... неслучайно цитирах точно това мнение на Петър Диков, понеже главния Архитект на София е фокалната точка, в която се сблъскват планиране/ред и натъманяване/хаос. Които два феномена за жалост все още се сблъскват антагонистично вместо да синергират. Не виждам какво правят вело-задругите за генерирането на една стратегия, която без да води до извращения ще наложи реда необходим за осигуряването на така желаната вело-безопасност основана върху правила. Визирам не само шофьорите, а и пешеходците.

Всъщност всички, които защитават напъните за велоалеи сега-веднага следват една типична за нашето време стратегия - неверието в и отказа от КАКВОТО и да е стратегическо планиране и държането на играта в състояние само на къси тактически пасове. И биха били напълно прави ако в случая ставаше дума за турбулентен бизнес или ежедневно оцеляване, а не градко планиране (градската среда е една от тези, които най-трудно се променят). Резултатите от подобно мислене ("късогледство" :nuts:) могат да се открият навсякъде в големите ни градове. В София си личат най-ясно при прословутите билбордове на "велоалеята" по Витошка.

PtD написа:... късогледо...


You won't nail this snail :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Сря Окт 15, 2008 6:57 am

Сори за дабъл поста, не ми стигна времето да се намъдрувам :)

flatko написа: тъй като че ли се заражда истината


Aaa не гледай сега, Истината е една и Велоеволюция е нейния Месия. Просто е - кой не скача е червен :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот flatko » Сря Окт 15, 2008 3:21 pm

Хъ, ей ви нещу от последните минути:

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=565205

Голем, зловещ план кроят от общината. Ще строят нова стара велоалея... :bowdown:
flatko
 
Мнения: 77
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 8:19 pm

Мнениеот PtD » Сря Окт 15, 2008 6:33 pm

bikerider написа:
PtD написа:А децата?


Децата не ползват велосипеда за транспорт, а за игра. Ако го ползват за транспорт, значи вече не са деца в тоя смисъл на думата. Ако го ползват за игра, значи мястото им не е на улицата или на велоалеите.


Чернобял, викаш, е животът, а? :eyebrow:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот fifffka » Сря Окт 15, 2008 9:05 pm

flatko написа:Хъ, ей ви нещу от последните минути:

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=565205

Голем, зловещ план кроят от общината. Ще строят нова стара велоалея... :bowdown:

Пак някой ще пере пари в безумни проекти :bowdown: Съвсем в реда на нещата - идат избори все пак. След това остава да преасвалтират основно всички читави, без дупки булеварди и улици, пак да сменят колчетата по спирките и т.н.
Незаконното ще свършим веднага. Неконституционното изисква малко повече време.
Аватар
fifffka
 
Мнения: 233
Рейтинг: 1611
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 9:11 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Окт 15, 2008 10:41 pm

PtD написа:Чернобял, викаш, е животът, а? :eyebrow:


Ми някои неща са в черно и бяло. Родителите или си гледат децата или не ги гледат :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот flatko » Сря Окт 15, 2008 11:07 pm

Пак някой ще пере пари в безумни проекти icon_bowdown.gif Съвсем в реда на нещата - идат избори все пак. След това остава да преасвалтират основно всички читави, без дупки булеварди и улици, пак да сменят колчетата по спирките и т.н.
Съвсем квото и аз казвам :agree:
Все едно не им свикнахме... а точно това е тъпото - свикнахме им :dunno:
flatko
 
Мнения: 77
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 8:19 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот C_Mo » Сря Окт 15, 2008 11:32 pm

bikerider написа:http://frognews.bg/Frog/index.php?option=com_content&task=view&id=8947&Itemid=4

"- Говорихте преди малко за „нормалните европейски градове”. В тях обаче има, например, и велоалеи, за разлика от нашия.
- Не във всички. Велоалеи има в градовете от Бенелюкс и в югозападната част на Германия, където велосипедният транспорт е развит от 150 г. насам. Техните градове са строени с тези велоалеи, още когато са се създавали като структури. Структурата на велосипедното движение е създадена в самата структура на града. Ако някой твърди, че може в изградена структура с магическа пръчка да създаде велоалеи, значи лъже и себе си, и останалите. Срещал съм се със сдружения на велосипедисти, на които са им казвали, че ще им направят велоалеи. Има даже една отчетена една велоалея при НДК, която е абсолютна порнография, защото това са две черти, теглени с боя, които минават под билбордове, които могат да отнесат главата на всеки нормален велосипедист, качен върху нормален велосипед, но това е отбиване на номер. Аз съм заявил и работя върху това, веломрежи да има в „Люлин” и в „Младост”. Тези веломрежи ще отиват до метростанциите, за да може велосипедът да стане част от градското придвижване. Иначе, ако смятаме, че с велосипедни алеи в парковете правим нещо за велосипедното движение в града, много се лъжем. Целта ми е не е да развия велосипедното движение като фитнес, а като част от градското движение."


Прав е човека. Пълна порнография!!! А някой събира ли, събира членски внос и организира мероприятия след мероприятие...


С цел да си погаля себелюбието бих искал да се цитирам по темата... ;)

http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?p=330496#330496

15 Nov 2007 - c_mo написа:... обещания за вело алеи или покана за поредното шествие на напушени младежи с тарамбуки - Ха! - Две кофи жълта боя около НДК, а второто винаги завършва с препиване в някоя градинка и кочина от 5литрови ариани. "- Не карам колело щото няма велоалеи..." Не караш колело щото си мързелив гъз!
Не знам кой ще е тоя луд, който да инвестира в подобна инфраструктура. Може и по една хидравлична бариера на входа на алеята (разбира се с персонално дистанционно за всеки байкър), а от двете й страни поне 50см бордюр за да не паркира инвалида с Q7-цата напреко.
А по петте лъча от крайните квартали към центъра сутрин ще се движат общо 6 души... ако е слънчево и топло... иначе двама.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот bikerider » Чет Окт 16, 2008 8:18 am

:agree::agree::agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 141 госта