Велоалеи? Велосдружения?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот bikerider » Пон Окт 20, 2008 12:15 pm

:offtopic:
Не бях потърпевш, нито пряко засегнат, че да "помагам" на който и да е, камо ли на тия дето ги хрантутя с данъците си. Имаше пешеходци на тоя тротоар, да звънят те. Моля не изпадайте в обратната крайност, гражданската позиция не е Христовата на кръста...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот andr » Пон Окт 20, 2008 12:16 pm

Ако подадеш сигнал срещу някоя кола, полицията ще го спре. Мен са ме спирали, защото някакъв пешеходец ме изпортил, че съм минал по забранена улица. Полицят знаеше, че съм в правото си, но въпреки това каза, че е бил длъжен да ме спре.
andr
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1395
Регистриран на: Сря Авг 06, 2008 4:41 am

Мнениеот bikerider » Пон Окт 20, 2008 12:27 pm

Разбрах, трябваше да спра, да предизвикам задръстване (щото това става като се спре след България), да звънна по телефона докато ме чакат отзад и да се надявам те да се обадят по радиостанцията на фуражката, която седи на 20 метра преди това място, та той да се сети да погледне натам и да го глоби. Хитро. Обещавам, отсега нататък така ще правя :emlaugh:

@PtD: можеше ли да не пикаеш на метеното?... :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Alpina » Пон Окт 20, 2008 1:22 pm

bikerider написа::offtopic:
Не бях потърпевш, нито пряко засегнат


Ами чакаме да стане нещо на нашата глава и тогава ще разнасяме такива теми по форумите... http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

За справка - подписа ми ;)
Последна промяна Alpina на Пон Окт 20, 2008 1:26 pm, променена общо 1 път
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Окт 20, 2008 1:23 pm

:popcorn:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Quiz » Пон Окт 20, 2008 1:28 pm

:offtopic: ноемврийски, да не ти стане лошо от толкова много пуканки? :D
Аватар
Quiz
 
Мнения: 1063
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 8:27 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот bikerider » Пон Окт 20, 2008 5:38 pm

@Alpina: не разбирам какво се юрнахте да ми четете конско с PtD, заради това, че дадох илюстрация на тезата си. Не аз паркирам по тротоарите, нито бих паркирал на велоалея. Моля, не прехвърляйте проблема върху здравата глава, коментирайте по темата, какво ще стане с велоалеите, когато ги нагазят шофьорите. Нека да позная - ще хокаме другите шофьори, че не са се обадили в КАТ да съобщят... :popcorn:

Изобщо винаги ще си намерим виновен, ако ще и жертвен козел да е, когато викаме за утопийки и се събудим от съня. Току що го направихте предварително с мен. Ако мислите, че това ще спаси велоалеите от PК-та, PB-та, ЕВ-та, ЕН-та и прочие, давайте изкарайте ме по-черен от дявола - навит съм. Само дето няма да помогне...
Последна промяна bikerider на Пон Окт 20, 2008 5:43 pm, променена общо 2 пъти
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Alpina » Пон Окт 20, 2008 5:40 pm

Ако здравата глава не направи нещо, какво очакваш от кухите лейки?

Това е проблем - останалите тежат на нейните рамене, но и за това е здрава.

P.S. Не го приемай така. Просто даде пример, аз също.

P.S.2 Забрави "Е"-тата
Последна промяна Alpina на Пон Окт 20, 2008 5:43 pm, променена общо 1 път
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот bikerider » Пон Окт 20, 2008 5:42 pm

Там е работата, че болната глава и не мисли да оздравява, щото така й изнася. Нещо ти е много сбъркана логиката в случая.

Edit: няма какво да ги забравям, защото точно те ще превземат велоалеите в ж.к.-тата.

Мисля да спирам дотук, вече нищо конструктивно не си казваме, освен да си разменяме глупости. QED.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Alpina » Пон Окт 20, 2008 5:46 pm

Напротив, логиката ми е, че все от някъде се почва и нали не очакваш, че промяната ще дойде от някой безмозъчен дришльо, който кара в аварийната лента, докато в линейката отзад умира някой, или от "твоя случай" веселяка на тротоара.

Добре използва "болните"

Не всеки е лекар нали?
Но именно на лекарите разчитаме, да ни "оправят", но и винаги има по някой "самоук" да навлече само повече болежки към и без това тежкото състояние.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Окт 20, 2008 6:35 pm

Quiz написа::offtopic: ноемврийски, да не ти стане лошо от толкова много пуканки? :D
:beer: :popcorn:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Окт 20, 2008 6:37 pm

Alpina написа:Напротив, логиката ми е, че все от някъде се почва и нали не очакваш, че промяната ще дойде от някой безмозъчен дришльо, който кара в аварийната лента


Точно от безмозъчния дришльо очаквам промяната, защото в другите глави тя е вече факт. А промяната я чакам с нормална инфраструктура, която да не изнервя дришльото, да позволява безопасно да се кара колело и да бъде строго охранявана. На такава инфраструктура и 1000 евро глоба са му малко на дришльото за каране в бус-лентата. Ако има кой да я наложи тая глоба и кой да я събере.

Та и там ли ние, обикновените редови комплексари, които се редим по светофарите, да помагаме? Ние да глобяваме, ние да събираме парите? Може да се уреди, ама тогава за какво ни е правилник? За какво ни е ЗДП? За какво ни е държава??? За какво са ни правила? Да се гмуркаме в хаоса и тва е. И без това натам сме се запътили.

И на цялата тая картинка се пънем да имаме сега-веднага каквито и да е велоалеи, важното е да се кара по тях.... все едно велоалеята ще ни спаси от дришльото.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Alpina » Пон Окт 20, 2008 7:26 pm

Ахм, понеже виждаш кой и за какво се пъне, очакваш промяна от някъде ли, просто щрак?

Аз отдавна не очаквам нищо хубаво, да стане току така, ако аз или друг не е бутал то да се случи. И нека това не ви звучи самохвално, защото аз почти нищо не съм постигнал, но има места, където някак не можеш да си представиш, че е така банално звучащото "в България", всякаш там закони и самосъзнане действат... и то не защото "управниците" са се повредили, ами "умните глави" са взели нещата в свои ръце и "тикви" не виреят.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот silvertm » Вто Окт 21, 2008 6:58 am

bikerider написа:
silvertm написа:Ако някой кара често велосипед в града, като оправдание за нищоправенето по въпроса за велосипедни алеи може да изтъква единствено твърдението, че те ще му... пречат да си кара велосипеда в града. Което е логическа безсмислица.


Естествено, че е логическа безмислица, защото така е формулирано. За да не бъде може да махнете "единствено" и да смените "пречат" с "няма да помагат в този им вид". Но това може би е прекалено сложно като разсъждение. Стигам до този извод...

А аз стигам до извода, че у теб витае някаква непоклатима убеденост, че световната справедливост ще възтържествува един ден (разбира се, в никакъв случай "сега-веднага") и за тая цел не е необходимо никой да си мръдне пръста.

Аз пък съм убеден в друго - ако никой не говори и не настоява за велоалеи (дори и "сега-веднага"), такива просто никога няма да има.

Пък няма нужда да цитираш Диков - ако можеше, тоя щеше да махне и тротоарите в София. А при обсъждането на разширението на "Ломско шосе" (някъде там живея) Диков беше попитан дали се предвижда същевременно и изграждане на пешеходна (абе пешеходна, за пешеходци, тротоар, сега няма) връзка с центъра на града, тоя каза, че това не е на дневен ред...
silvertm
 
Мнения: 306
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 12:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Окт 21, 2008 8:26 am

silvertm написа:и за тая цел не е необходимо никой да си мръдне пръста.

Глупости. No pain, no gain. Въпроса е колко pain и колко gain.

silvertm написа:ако никой не говори и не настоява за велоалеи (дори и "сега-веднага"), такива просто никога няма да има.

Съгласен съм. Същото важи и за правата на велосипедистите на пътя. Да напомня, че далеч не цяла България е град.

silvertm написа:Пък няма нужда да цитираш Диков - ако можеше, тоя щеше да махне и тротоарите в София.

А нима няма нужда от по-голяма пропускливост на трафика? Надявам се това помага да осъзнаем проблема в дълбочина?

silvertm написа:А при обсъждането на разширението на "Ломско шосе" (някъде там живея) Диков беше попитан дали се предвижда същевременно и изграждане на пешеходна (абе пешеходна, за пешеходци, тротоар, сега няма) връзка с центъра на града, тоя каза, че това не е на дневен ред...


Ами точно за това си говорим вече 5 страници. Естествено, че не е на дневен ред - има сто пъти по-важни неща за оправяне.

@Alpina: значи проблема е решен - правим Първа Частна Велоалея, събираме такса и я пазим. Дето се вика така няма нужда да се съобразяваме с никой, можем да я прокараме и през Правителствена болница. Съжалявам, но макар и да си прав за много неща, за това нещо няма как да се подходи децентрализирано. Само дето има един куп лайна за риене преди да има условия за ПОЛЗВАНЕ на велоалеите, били те частни, общински или марсиански. Вече го повторих незнам колко пъти. Как ще се кара по тия велоалеи? Ако не се пропагандират правата на велосипедистите на пътя колко от тях ще избегнат сблъсъци като този на MartinBG, когато излязат от велоалеята?

Въртите, сучете, стигате до изводи, но никой не иска да отговори на тоя въпрос. Защо?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот kotka12 » Вто Окт 21, 2008 9:20 am

инфраструктурните промени са само малка част от нещата
основната идея е да се схване, че всички са равностойни учатсници в движението
това не е навик на Бг шофьора, Бг пешеходеца и Бг който се сетите
ЗДП е указано доста точно къде и как трябва да се движи един велосипедист
както и по какъв начин трябва да бъде обозначен
алеята е удобство /в повечето случаи/
но ако хората нямат необходимия тип мислене - успех не можеш да очакваш
няма смисъл от тъпи кампании от сорта на "Не карам пил", "Децата нянат спирачки", "К*р за Глория" и прочее /освен усвояването на парички - особено от последната кампания :D /
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот bluskanie » Вто Окт 21, 2008 2:22 pm

kotka12 написа:...няма смисъл от тъпи кампании от сорта на ... "К*р за Глория" и прочее...

Аа ще ме извиняваш. Тая кампания въобще не е тъпа, пък и за разлика от останалите, си е направо лесно изпълнима. Т'ва си е нещо като вечна кампания, само дето имената в заглавието й се сменят... :D
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Ако някой иска да направи нещо!

Мнениеот nebe_to » Сря Ное 05, 2008 12:01 am

Здравейте,
аз няма да се впускам в пространни излияния. За мен местораждането или местожителството не са от значение. Важното е, че всички в този форум се придвижваме предимно на две колела. И това в крайна сметка ни обединява, защото имаме общи проблеми, стремежи и търсения (до известна степен разбира се). Останалото, колкото и компетентно да звучи са празни приказки. Не виждам смисъл и от изливането на целия този негативизъм, особено от страна на това момче (bikerider). Ако някой още не знае или не е разбрал първата официално построена (пак не точно, както трябва и им беше препоръчано, но все пак строяща се...) велоалея в София ще бъде благодарение на усилията на не повече от 20 човека. Аз им благодаря! Сега ако все пак някой иска да направи нещо, освен споделянето във форума да разгледа тази анкета и картата над нея. http://www.velobg.org/lanes.html
Ето това правят някой хора, които: "събират членски внос (справка-членски внос за 2007 е 5 лева, за 2008 за сега е 15 лева) и организират събития". Разгледайте и самият сайт и се заровете във Велобиблиотеката. http://www.velobg.org/library.htmlТам има интересни неща за промяната в мисленето и законите, за да сме уважавани на пътя, колкото трябва. И съм сигурен, че дори и тези, които постоянно критикуват ще бъдат видяни по канала, някой слънчев ден. Бъдете истински и позитивни! И не спирайте да карате. В София ще има велоалеи, законите ще се променят, водачите на МПС ще ни уважават. Уверявам ви това е възможно и зависи от всеки един от нас!
Теодор Василев
"ВелоЕволюция"
0887 558476
[email protected]
nebe_to
 
Мнения: 55
Рейтинг: 1540
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 2:33 pm
Местоположение: Казанлък - София - Смолян - Гудевица

Мнениеот Antares » Сря Ное 05, 2008 10:42 am

Грешиш, ако мислиш, че повечето в този форум се придвижваме на две колела. За доста от посетителите на този форум велосипедът не е транспортно средство, а нещо много повече. Все едно да кажеш, че за скиорите ските са транспортно средство.

Не членувам и не подкрепям движението ви, понеже не смятам, че можете да промените нещо. Не вярвам в програмата ви, не вярвам, че вие, или който и да е политик може по настоящем да промени нещо съществено. Купувате красиви идеали, по 15 лева на месец. И периодични бури в чаша вода. Да ходя да си развявам колелото пред сградата на театъра. Да, абсолютен театър.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Ако някой иска да направи нещо!

Мнениеот bikerider » Сря Ное 05, 2008 11:08 am

Мислех си, че тая тема е в архива, явно не е.

И аз не виждам смисъл от плямпането без мислене, особено от страна на това момче (nebe_to).

Няма нищо чудно де - нормално явление е този, който не гледа по-далеч от носа си да обвинява другите в негативизъм.

водачите на МПС ще ни уважават


Важното е да верваме! :rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Сря Ное 05, 2008 1:56 pm

Te едни други не се уважават, та нас ли... Изобщо у нашенско никой никого не уважава, освен на 6-7 ракии.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот did » Сря Ное 05, 2008 2:00 pm

PtD написа:никой никого не уважава, освен на 6-7 ракии.


пише се и се произнася "увжаа".

аз небето го уважаам, и небе_то го уважаам. ама като изтрезнея, нищо не им гарантирам.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Уточнение...

Мнениеот nebe_to » Сря Ное 05, 2008 11:08 pm

Код: Избери целия код
Не членувам и не подкрепям движението ви, понеже не смятам, че можете да промените нещо. Не вярвам в програмата ви, не вярвам, че вие, или който и да е политик може по настоящем да промени нещо съществено. Купувате красиви идеали, по 15 лева на месец. И периодични бури в чаша вода. Да ходя да си развявам колелото пред сградата на театъра. Да, абсолютен театър.


Съжалявам, че отново говорим на различни езици. За мен колоезденето е свобода във всичко! Избора си го прави всеки сам, дали да подкрепя нещо или не. За промяната мисля, че вече писахме и е дискутирана. Крайно време е на всеки, без значение дали говорим за велосипедната инфраструктура или нещо друго, да разбере, че всичко което се лучва около нас зависи от самите нас. Промяната е вече факт. Строи се велоалея! След това още една и още една, докато започнат да ги правят така както искаме и ни вършат работа. За парите. Моля всички, които го правят в този форум да престанат. спекулирането по този въпрос обижда най-много хората, които работят напълно доброволно за каузата. 5 лева е членският внос на година, а 15 лева са парите събрани от него през тази година. Достатъчно показателно...Лошото е, че докато някой се блъска за общото благо се намира винаги някой, който да критикува или не му харесва, а не прави нищо. И в този ред на мисли вдигането на колелото за вас може да е театър, но за много други е дълбок символизъм. Демонстрация на промяна и нагласа за борба. Аз вече го правя постоянно, всеки ден по кръстовищата. Ако можех и Велофайтона щях да вдигна!
Ако все пак ви пука попълнете анкетата или се размърдайте и направете нещо. Сигурно и градинката пред блока е зарината от боклук...
През оставащото време до края на годината Велоеволюция ще инициира поне две срещи, едната от които ще бъде в общината за интегрирането на велосипедният транспорт в общата транспортна политика на града и среща с всички желаещи за обобщаване на резултатите от анкетата.
Бъдете усмихнати и щастливи, свободни и позитивни!
Теодор Василев
"ВелоЕволюция"
0887 558476
[email protected]
nebe_to
 
Мнения: 55
Рейтинг: 1540
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 2:33 pm
Местоположение: Казанлък - София - Смолян - Гудевица

Re: Уточнение...

Мнениеот bikerider » Чет Ное 06, 2008 8:24 am

Ясно, разбрах. С радио и Велоеволюционери не може да се спори. Те са тук да спускат лозунги, не да се вслушват. А ужким точно това правели - вслушвали се в хората. Дрън-дрън, приказки за наивници.
След този пост и последната ми капка добронамереност към Велоеволюция изчезна. nebe_to успя да ми избие и последните илюзии, че в това сдружение има хора, които мислят и виждат малко по-надалеч от носа си.

Онзи ден минах покрай НДК и се загледах по "петостенния шестохуйник" както е известен паметника и изведнъж се сетих за Велоеволюция. След време алеите "им" ще бъдат същия паметник на глупостта.

Да са ни честити новите алеи!

И да - кой не скача е червен! :rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Antares » Чет Ное 06, 2008 11:43 am

Ама как да не говорим на различни езици, като вие, г-н Еволюция си говорите едни и същи заучени лозунги и не чувате нищо друго, освен хвалебствия. Какви велоалеи искате, като движението е невъзможно за автомобилите. Който иска да ме плюе, псува, но автомобилното движение е много по-важно от икономически план за един град. Нашата мила столица е толкова зле в това отношение, че няма на къде. Докато не се оправят улиците, докато не се направи някакъв грандиозен градоустройствен план, който би позволил нормалното движение в града - до тогава ще се правят подобни маневри, правене на някакви алейки, колкото да хвърлят трошички на врабците. Велалеи, подобни на тези в западните градове са мит, утопия, бялата лястовица...
И до онзи, митичния грандиозен градоустройствен план, при който столицата ни ще се обърне с краката нагоре и най-накрая ще стане годна за нормално движение, единственото, което остава на вярващите са нощните полюции... исках да кажа Велоеволюции...
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот hitar_potter » Чет Ное 06, 2008 12:36 pm

Antares написа:Ама как да не говорим на различни езици, като вие, г-н Еволюция си говорите едни и същи заучени лозунги и не чувате нищо друго, освен хвалебствия. Какви велоалеи искате, като движението е невъзможно за автомобилите. Който иска да ме плюе, псува, но автомобилното движение е много по-важно от икономически план за един град. Нашата мила столица е толкова зле в това отношение, че няма на къде. Докато не се оправят улиците, докато не се направи някакъв грандиозен градоустройствен план, който би позволил нормалното движение в града - до тогава ще се правят подобни маневри, правене на някакви алейки, колкото да хвърлят трошички на врабците. Велалеи, подобни на тези в западните градове са мит, утопия, бялата лястовица...
И до онзи, митичния грандиозен градоустройствен план, при който столицата ни ще се обърне с краката нагоре и най-накрая ще стане годна за нормално движение, единственото, което остава на вярващите са нощните полюции... исках да кажа Велоеволюции...
Много и е интересно как виждаш движението в София нормално. Би било нормално само ако затворят бензиностанциите. Защото всеки си купува някаква огромна машина, в която в 90% от случаите се вози сам и само седи с нея в задръствания. Как смяташ, според теб няма ли хора, които биха били съгласни да се движат с велосипед/мотопед, ако са сигурни, че рискът за тях е в разумни граници? Че дори и сега са немалко хората, които ползват велосипеда И като транспорт.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Чет Ное 06, 2008 12:38 pm

@Антарес Значи да седим и да чакаме бай Петър Д.-то да ни оправи? :dunno:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Alpina » Чет Ное 06, 2008 1:14 pm

hitar_potter, на приказки е лесно, когато се сблъскаш с действителноста обаче, много бързо ще ти се променят възгледите.

С мойта, бих казал доста голяма кола, аз стигам до работата в пиковите часове за 10-15 мин, докато с градски транспорт за около 60-80. А до офиса в Благовград с рейс+градски транспорт за 3 часа спрямо час и 20 мин с кола.

Не знам дали за теб е така, но всяка една минута от времето ми е ценна и то много. В същото време се стремя да съм колкото се може по-малък причинител за замърсявания, задръствания и т.н.

Ако ме видиш, в повечето случаи съм сам, не се вижда обаче, че имам нещо в багажника, нали? Не се вижда в началото и че отивам да взема още един или двама човека, докато излезна от града.

Ако имах средства, определено щях да разполагам и с малък икономичен градски автомобил, но както е и при колелото ми - мога да имам едно, така че съм се спрял на компромисен вариант.

Основното което предпокагам е, че не знаеш какви пречки са за да се сдобиеш с http://cityel.com/ и още повече да го регистрираш. Аз нямам такова, но един познат ентусиаст вече сумати време си блъска главата с документи, лицензи, технотестове и т.н.

Общо взето причините са комплексни. И повярвай ми - градския транспорт в моомента ми е ама наистина последния избор, ако трябва да пътувам в София. На първо място ми е да съм с колело, ако по дадени причини не мога да съм с него - ходя пеша, като взимам градски транспорт само за една спирка, за да пресека надлез Надежда, понеже 20км на ден пеша не ми се виждат страшни, а даже е много приятно, след това е да се комбинирам с колега от квартала с колата му, след това идва на ред мойта кола, ако трябва да карам нещо и се разминава като време с колегата или ако трябва да пътувам извън София и т.н. едва тогава, дори да е в най-ненатоварения момент и всичко останало не е възможно прибягвам до градски транспорт - защо ли?

Та на приказки е много лесно, обаче за да се оправи един елемент, трябва да се променят почти всички останали и да се даде малко време на хората да се напаснат към промяната.

Наистина трябва да има някакво действие, но нека излезнем от измисления свят в главите ни и видим реалноста, още повече погледнем ситуацията от няколко страни :beer:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот skiman » Чет Ное 06, 2008 1:25 pm

hitar_potter написа: Как смяташ, според теб няма ли хора, които биха били съгласни да се движат с велосипед/мотопед, ако са сигурни, че рискът за тях е в разумни граници?

И как според теб ще се сведе риска "в разумни граници", при сегашните проекти? Та ние БУС лентите не можем да изчистим, та велосипедните алеи ли? Тези алеи ще станат перфектното място за паркиране, плюс участък от пътя, който "джигитие" ще имат за своя територия и от там предпоставки за инциденти с велосипедисти.
hitar_potter написа:Че дори и сега са немалко хората, които ползват велосипеда И като транспорт.

Ами аз ползвам колело поне 200 дена в годината за придвижване из града и не съм усетил липса на велоалеи.
Навремето един познат бодибилдър казваше-Мускули се правят с глава и то не празна. Ще го перифразирам за велосипедите-Колело в града се кара с глава и то не празна! :agree:
Иначе велоалеите са хубаво нещо, но на настоящият етап има много по-належащи неща за оправяне и никой не си мърда пръста за тях.
И една е да се освободят БУС лентите, за да не се налага да се изминават 5 км с автобус за 1 час.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот IVO Jordanov » Чет Ное 06, 2008 5:26 pm

skiman написа:...


:agree:
+1
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 155 госта