Велоалеи? Велосдружения?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Петър Велков » Чет Май 05, 2016 9:52 am

Не знам защо, но май не съм чувал за колоездач, блъснат докато го изпреварват :) Последните няколко такива случки, на които станах свидетел, бяха все при завиване наляво без оглеждане от страна на колоездача.

От друга страна - не щем пешеходци по велоалеите, ама ние може да караме по тротоарите? Не звучи логично ;)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот noncho » Чет Май 05, 2016 11:23 am

Зависи от много неща...
Аз например се движа покрай бул. България и една отсечка от маршрута е с велоалея, по останалата част няма. Това не значи, че в 8:30 сутринта ще се набия в лудницата на булеварда.
Освен това и през Борисовата минавам и там май като няма велоалеи трябва да карат само до 12 годишни. Иначе за Витошка бих се опитвал да я избягвам, но и да предложат алтернативи от общината.

Карам по този начин, защото е най-безопасно за мен. Като карах както е по закон по улиците в крайно дясно един отвори врата на кола точно пред мен и си спрях с прасеца в ръба ѝ, имах кръвоизливи 2 месеца и още имам белези.
Моите снимки @ http://www.NonchoILiev.com
Аватар
noncho
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:52 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот bobivg » Пет Май 06, 2016 8:25 am

Петър Велков написа:Не знам защо, но май не съм чувал за колоездач, блъснат докато го изпреварват :)


http://bnr.bg/plovdiv/post/100676696/ve ... i-parvomai да не изпадаме в подробности, но има доста случаи на велосипедист блъснат отзад и надали всички са били по вина на велосипедиста. Аз лично имам подобен инцидент въпреки, че теоретично не стана в монета на изпреварването а 1 секунда след това, когато ме затвори към тротоара. Всеки сам си преценява дали да спазва правилата като кон с капаци или да се съобразява и с пътната обстановка та дори и да е в нарушение.
Изображение
Аватар
bobivg
 
Мнения: 509
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 12:37 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот araX » Пет Май 06, 2016 11:48 am

Ако всички велосипедисти спазват правилата за движение - жертвите и инцидентите ще са в пъти повече.
araX
 
Мнения: 211
Рейтинг: 1415
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 1:20 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот puleto » Нед Май 08, 2016 2:04 am

Витошка е по принцип най- селската улица в София. Там минават всички от село за да си правят селфита. Обаче аз като карам по Асен за да не минавам по Витошка преча на колите и се напъвам да карам с 30 км./ час и не ми е по вкуса. На връщане по Борис на никой не му пука че има велоалея и че пречи. Аз съм твърдо за отмяна на забраната по Витошка. Ако скоро не срещна съмишленици за велостачка ще ви подкупвам с кебапчета като за избори, от ония постните!
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот araX » Нед Май 08, 2016 1:45 pm

В момента никой не кара по Асен - улицата е в ремонт. Можеш да минеш с колело само с вилка поне 100 ход и подходящи гуми ;) "Велоалея" или боя по хасфалта са "строили" по Цар Борис само между Алабин и Солунска - т.е. само 3 преки. Днес даже имаше паркирали коли по "велоалеята". На милата ни община трябва да и се забрани "строежа" на велоалеи :)
araX
 
Мнения: 211
Рейтинг: 1415
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 1:20 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Exorcist » Пет Сеп 09, 2016 9:34 am

Въвежда се подробно и изчерпателно задължение за планиране на велосипедното движение в урбанизираните територии. В пдф файла на броя има подробни графики. Държавен вестник, брой: 70, от дата 9.9.2016 г.
http://dv.parliament.bg/DVWeb/index.faces
http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMater ... Mat=107138
Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 2 от 2004 г. за планиране и проектиране на комуникационно-транспортните системи на урбанизираните територии
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Петър Велков » Пет Сеп 09, 2016 9:44 am

Време беше!!! :clap:
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Lucky Loser » Пет Сеп 09, 2016 4:30 pm

Най-много ми допада частта за:
6. В ПУГМ се предвиждат действия за оборудване на превозни средства на обществения пътнически транспорт за превоз на велосипеди.


Но в крайна сметка колко неща трябва да са едни по закон, а реално са други. Аз поне съм скептично настроен.

Поздрави :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот victortrt » Пет Сеп 09, 2016 5:04 pm

Lucky Loser написа: Но в крайна сметка колко неща трябва да са едни по закон, а реално са други. Аз поне съм скептично настроен.

Още един цитат "Иронизирайки това, че “всевластният атински демос” по пътя на гласуването и изборите е превърнал “незнаещи хора в авторитетни стратези”, Сократ прави предложение Народното събрание да вземе решение да счита всички магарета за коне, и така да реши въпроса за недостига на коне в държавата."
Още Сократ е забелязал, че проблемите не се решават просто с приемане на закон за тяхната липса или ограничаване. Необходими са и други неща, които няма да се случат скоро в областта масовия градски транспорт.
Но то и велоалеите да оправят така че да се свързват помежду си и да водят донякъде, стига.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Lucky Loser » Пет Сеп 09, 2016 5:59 pm

Доколкото знам, градоустройственият план на София, като е мислен навремето, не е бил проектиран да има велоалеи. Да, има места, където е удобно и се правят, главно булеварди и широки тротоари. Но примерно по тесните улички(успоредна на Витoшка) просто заградено и боядисано място от шосето наречено велоалея, аз не мога да приема. Да, за някои все пак е нещо, но лично на мен не. Предпочитам без, защото на еднопосочна улица, в която е нормално 2 коли да не могат да се разминат, място за велосипеди да се прави и после да се хвалят в стил "Открихме X км нови велоалеи" - не мерси. Кой ще гледа и кой ще пази велосипедиста там, а и колко велосипедисти карат в такъв тип улици в правилната посока.

Лично мнение!

Поздрави :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Петър Велков » Пет Сеп 09, 2016 6:27 pm

За песимистите, давам линк:

https://www.google.bg/maps/@52.365051,4 ... 312!8i6656

Това е тясна еднопосочна улица в Амстердам - една от многото. Обяснявам, тъй като не става веднага ясно от маркировката - улицата не е по-широка от преките на бул. "Витоша", просто не е оставено място за паркиране на коли. Срещу посоката на движение има маркирана лента за движение на велосипеди срещу колите. Тези в посоката на колите се движат заедно с тях. Или иначе казано, еднопосочните улици са превърнати в двупосочни велоалеи, по които могат да се движат и автомобили - обикновено с ограничение от 30 км./ч.

Edit: Амстердам е един от най-тесните градове в Европа, строен най-отдавна, с най-много велоалеи и най-развит велотранспорт.

И ние ще станем нормална държава, но не с песимизъм. Много обичам да напомням едни класически примери когато някой удари с юмрук в масата, надигне ракията и седне да ми обяснява как нямало еди-кво-си - преди 20 години никой не си помисляше, че някой в България ще кара кола с предпазен колан. Преди 15 години никой не си представяше как някой ден ще му спрат на зебра. Преди 10 години Столична община дори не се стараеше да демонстрира поне някакъв елементарен интерес по въпроса с колоездачите - те самите бяха в много, много пъти по-малко от днес. Преди 5 години аз си издадох трета регистрационна табела за колата в Холандия, щото тук никой не беше и чувал за такива екстри - а багажниците за теглич бяха някаква екзотика. (Годините във всичките примери са ориентировъчно-примерни.)

Всичките тия неща не се случват от днес за утре - те изискват време и са продукт на продължителни и сложни процеси, наподобяващи верижни реакции. Някой повдигнал темата за велоалеите, някой кандидат-кмет направил някаква мизерна някъде, нахранили го, че се е "изсрал". Следващият се постарал повече. Хората видели, че има алея до тях, купили си колелета. Колоездачите стават повече, след тях и велоалеите. След тях - пак колоездачите.

Дайте малко време на хората да се качат на колелета и на общинарите лека-полека да се сменят с такива, раждани след социализЪма. Нещата ще цъфнат и ще вържат. Търпение трябва! :beer:
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот THEZOGGO » Пет Сеп 09, 2016 10:39 pm

Сравнението между Амстердам и София не е релевантно, знаеш ли защо? Културата на хората е различна в тези градове, мисленето е различно. Така, че просто си сгрешил сравнението. Хайде сега някой да не се обиди, но как може селянина от Пловдив или Бургас да не си качи колата на тротоара например в София. Моля за извинение, познавам хора от Пловдив и Бургас изключително свестни и интелигентни, така, че не слагам всички под един знаменател и не съм хейтар. Но да каже, че доста често съм виждал коли с такива регистрации паркирани по тротоарите в София, където всъщност нямат право. Дали е правилно да си паркираш колата на тротоара? Как мислите? Скатаваш се? Мислиш се за много хитър, като паркираш там където не трябва, така ли? Хора, до мислене е, начин на мислене. Що бургазлията не паркира в градската градина на Бургас а? Ааа, щото там е некво готино, цветенца ала-бала, едно-друго. Що пък да не се изс^^^ в София, нали така всички правят. Така, че българина, масата от българи няма никога да се промени.

Пак да се извиня за "селянин", няма смисъл да се делят хората по-това от кой град са, но тъй като регистрационните номера на колите са от тези градове, какво да мисля, че е някой кореняк софиянец ли? Въпреки, че в днешно време не знаеш, кой, какъв е.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Петър Велков » Пет Сеп 09, 2016 10:54 pm

Мога и с Румъния да ти давам примери, ако искаш?

Изображение

...но не бива, защото има една малка разлика - в Амстердам съм живял по-дълго (5 години), отколкото в София (2 години). В Букурещ не съм. И не зачеквай темата за културата, защото ако изпълнителната власт в Холандия не беше на изключително високо ниво, там идиотите на пътя щяха да вършат много по-фрапиращи глупости от тези тук. "Been there, seen this shit".
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот THEZOGGO » Пет Сеп 09, 2016 10:57 pm

"Been there, seen this shit".

Да не говорим, кой какво е видял защото от три години живея в Германия. Ако трябва да ти обяснявам, кой как се държи на пътя в Германия и каква е администрацията тук, просто ще влезем в един анализи, които според мен на по-голямата аудитория няма да са интересни. А моя опит в Германия не идва от това защото всеки ден се движа с U-Bahn-a или S-Bahn-a, a защото се придвиждам с колело и минавам по 40 км на ден. само за да стигна и се прибера от работа. Освен това минавам през различни места, обитавани от различни хора и не, просто да не влизаме в детайли.

"Beim Radfahren lernt man ein Land am besten kennen"

Oh, Entschuldigung, ich habe vergessen, und auch die Leute ins Land kann Mann sehr gut kennenlernen.

Петър Велков написа:Окей, ти знаеш най-добре. Извинявам се, че имах наглостта въобще да се обадя. :bowdown:


Много е хубаво когато човек споделя опит, това е най-важно. Ако споделиш още опит от Холандия, може да бъде интересно на някой. Обясни нещата как са там. Може някой да отрази нещата и да въведе добри практики в България.
Последна промяна THEZOGGO на Пет Сеп 09, 2016 11:51 pm, променена общо 1 път
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Петър Велков » Пет Сеп 09, 2016 11:48 pm

Окей, ти знаеш най-добре. Извинявам се, че имах наглостта въобще да се обадя. :bowdown:
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Lucky Loser » Съб Сеп 10, 2016 9:44 am

Първо говорим как България и дори София в частност може/защо да не може да стигне Холандия и Амстердам по развитие и след това се дават доводи от типа на:
Петър Велков написа:ако изпълнителната власт в Холандия не беше на изключително високо ниво


Много хубаво ама изпълнителната власт в България не мисля, че е на това ниво.. :)


Поздрави!
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот THEZOGGO » Пон Сеп 26, 2016 4:04 pm

Полезно да се практикува от шофьорите:

How the Dutch Reach Could Save Lives
https://www.youtube.com/watch?v=GzIf80eSfCg
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот THEZOGGO » Пон Окт 03, 2016 12:04 am

Видео от днес 02.10.2016.

Малка част от велоалеите и веломаркировките които има в Берлин

Да, видеото е дълго (35 мин.), но може да се попрехвърли за 2-3 минути за да се добие обща представа за това къде се намират велоалеите, колко са широки тротоарите и пътните платна. Днес беше почивен ден, така, че не съм имал кой знае какви проблеми с движението. Ще пробвам в разгара на другата работна седмица да щракна още едно видео.
За максимално качество - цъкнете на 1080p HD.

https://www.youtube.com/watch?v=jKJvFvijZcU
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Insight » Пон Окт 03, 2016 4:36 pm

THEZOGGO написа:Видео от днес 02.10.2016.´´´´


Това си букмаркнах с цел, другия път като попадна на мрънкалници, дето велоалея от павенца му друса, да те "цитирам" с определени части от видеото!
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот victortrt » Пон Окт 03, 2016 5:02 pm

В повечето си части немските павенца бяха подредени в толкова добра конфигурация, че сигурно по тях е по-приятно за каране от асфалтова алея у нас /напр. тези по Борис ІІІ и надлез Надежда/.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Петър Велков » Вто Окт 04, 2016 5:50 am

На тия с друсащите павенца можете да им показвате и тротоарите в готовата част от ремонтирания Черни връх. Със сигурност друсат по-малко от много асфалтирани велоалеи в София :)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Insight » Вто Окт 04, 2016 11:13 am

victortrt написа:В повечето си части немските павенца бяха подредени в толкова добра конфигурация, че сигурно по тях е по-приятно за каране от асфалтова алея у нас /напр. тези по Борис ІІІ и надлез Надежда/.


Не зная ДЪЗОГО с какъв велосипед/окачване е правил видеото, обаче вибрациите на камерата не ми говорят за "толкова добра комбинация" на подреждане на повечето павирани велоалеи.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот THEZOGGO » Съб Окт 15, 2016 4:38 pm

Видеото е интересно. В София може да бъде приложен същия модел за велоалеи.

https://www.youtube.com/watch?v=7RLqOgAW9wY
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Yash » Съб Окт 15, 2016 8:11 pm

THEZOGGO написа:Видеото е интересно. В София може да бъде приложен същия модел за велоалеи.

https://www.youtube.com/watch?v=7RLqOgAW9wY


И на английски: https://youtu.be/XpQMgbDJPok

То много работи могат и би трабвало да се направят, но нашите управляващи нямат желание.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот araX » Съб Окт 29, 2016 9:57 pm

Някой цъка ли бутоните на светофарите по борис за да мине на зелено по велоалеята ?! Изобщо забелязали ли сте бутоните къде и как са разположени. Има ли такова малоумие по другите държави или само в България е така? От доста време са вече и още няма коментари - явно ви харесват ;) За автомобилите ще направят ли бутони - слизаш цъкаш бутони качваш се и чакаш да светне зелено ;)
araX
 
Мнения: 211
Рейтинг: 1415
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 1:20 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Lucky Loser » Съб Окт 29, 2016 11:35 pm

Не, на никой не му харесва, но точно защото са абсурдни никой дори не си е правил труда да пише за тях.. не го заслужават ;)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот THEZOGGO » Нед Окт 30, 2016 12:11 pm

Не разбирам за какво точно става въпрос, дайте снимка/снимки, моля.

Toва:
http://www.fahrschule-online.de/fm/5074/Ampel_FSO.jpg

е в Берлин, Фрайбург и Щутгарт, за другите градове в Германия не знам.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот araX » Нед Окт 30, 2016 10:38 pm

araX
 
Мнения: 211
Рейтинг: 1415
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 1:20 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот THEZOGGO » Нед Окт 30, 2016 11:25 pm



Защо има свинска опашка на бутона? :dontknow:

Освен свинската опашка, какви са другите проблеми? Този бутон и конструкцията ми се виждат прилични. Какви са недостатъците при ползване? Да не би проблема да е времето което трябва да чакате за да светне зелено? Ако е така, проблема идва от решението на тези, които се грижат за движението, колко време да бъде отделено на потокът от автомобили, пешеходци и колоездачи по даден булевард, улица, кръстовище. Поне така е според мен.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта