Откриха ловния сезон!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот Insight » Пон Ное 17, 2014 10:08 pm

Аз пък обичам да си хортувам с животните ;-)
Прикачени файлове
P1300158.JPG
Говорещия с лисици.
(162.04 KiB) 337 пъти
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот Анета Радева » Вто Ное 18, 2014 4:05 pm

Тези снимки са потресаващи Дано никога не ги видя на живо Просто нямам думи :(
Анета Радева
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 29, 2014 4:00 pm

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот MIKEY MOUSE » Сря Ное 19, 2014 9:42 am

Insight написа:Аз пък обичам да си хортувам с животните ;-)


Това -заслона на Злия зъб ли е?
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот mentalhead » Сря Ное 19, 2014 12:50 pm

puleto написа:Ами колеги и ловците са хора като нас.

Айде сега глупости. Кви хора са това? Да убиват животни за кеф. Това не са хора, а мизерници. Излиза си човек в планината и се чуди дали няма да бъде застрелян. Това е абсурдно.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот Insight » Сря Ное 19, 2014 4:30 pm

MIKEY MOUSE написа:
Insight написа:Аз пък обичам да си хортувам с животните ;-)


Това -заслона на Злия зъб ли е?



х. Дерменка ;-)

Лисицата се изживяваше като кварталната котка, мотаеше се около масите, дебнеше да си задигне нещо.. само като я види кучето на хижаря ставаше малко напечено ;-)
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот emo_gp » Сря Ное 19, 2014 5:12 pm

Колеги аз съм и ловец вече 10 години и искам да Ви уверя, че е много по-безопасно да се разхождате в планината отколкото да караме велосипед по улиците! :beer:
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот Telepatok » Сря Ное 19, 2014 5:57 pm

emo_gp написа:Колеги аз съм и ловец вече 10 години и искам да Ви уверя, че е много по-безопасно да се разхождате в планината отколкото да караме велосипед по улиците! :beer:


Да... няма що. Безопасно е, само когато ме спрете посредата на маршрута ми и почнете да ми обяснявате как не мога да мина, щото видиш ли трябва ви чакам да изтрепете животните и чак тогава.

Планините са за всички и никой няма право да ми казва че не мога да си ходя по пътя, само защото иска да ме гърми с пушка.

Ай сиктир...
Аватар
Telepatok
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1504
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:51 am

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот emo_gp » Сря Ное 19, 2014 6:30 pm

Колега не знам за Вас, но аз не съм спирал, не са ме спирали и няма да спра на никой! Има една подробност която е , че си плащаме на държавата да извършим излет в дадена местност, НО не можем да забраним на никой да я посети(премине през нея)! Нядявам се, че този сиктир не е за мен. :beer:
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот fiderota » Сря Ное 19, 2014 6:52 pm

Което ме подсеща как на лятното ни пътешествие в началото на Юли се бяхме запътили от яз.Широка поляна през най-краткия път до Тешел от където се минава за Кемертовия мост.
Пътя започна със спускане и ние бодри и щастливи се носим надолу докато извенъж не ни спря един чичак и без да дава подробна информация по какво стрелят, кои са , що са каза, че е забранено и не можем да минем. Всъщност каза, че прасета гонят ама тогава не ми се струваше, че е разрешено. Та.. трябваше да заобикаляме, добре, че се намери не много заобиколен път.
Иначе с други случаи се не съм имал проблем.
Мразя насрещен вятър.
Аватар
fiderota
 
Мнения: 142
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Пон Апр 30, 2012 8:07 pm

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот subritual » Чет Ное 20, 2014 2:26 pm

Ами затова, както се писа вече- тел. 112 в случай, че не докажат основателна причина..
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот Admin » Чет Ное 20, 2014 6:30 pm

emo_gp написа:Колега не знам за Вас, но аз не съм спирал, не са ме спирали и няма да спра на никой! Има една подробност която е , че си плащаме на държавата да извършим излет в дадена местност, НО не можем да забраним на никой да я посети(премине през нея)! Нядявам се, че този сиктир не е за мен. :beer:


Жалко, че повечето ловци не са като теб. :crap: :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот puleto » Пет Ное 21, 2014 7:58 pm

Аз отдавна не карам по планините, но понеже темата е интересна говорих с тримата ловци които познавам. Те са от различни дружинки и нямат нищо общо помежду си като ловни полета. Въобще не ги интересувате и не им пречите. Просто като превенция за злополуки предпочитат да няма хора в района. За пиене и пушене и всякакви миризми и дума не може да става по време на лов. След това може ама тогава те не се занимават с вас, а с пиенето. Дадоха ми и друг съвет- никога да не се отклонявам от пътека, защото има много примки и капани, както от тях, така и от бракониери...
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот subritual » Пон Яну 12, 2015 11:08 pm

Подобно на домашното насилие и тук жертвата трябва да се отърси от заучените положения и да осъзнае и използва своите преимущества над пияното говедо :D
https://www.youtube.com/watch?v=x_6V7qN7sz8
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот Анелия » Нед Ное 20, 2016 10:35 pm

Днес за пореден път усетихме, че не сме желани на "ловните полета" за тях, за нас "байк трасета". Дори днес откровено ни изгониха от една част на Североизточна България. Според мен нямат право: все пак като са си купили билет за лов, не са си купили цялата земя и не е тяхна. Един чичак с мазна коса и пушка направо ни изгони от една нива и даже вика: "Айде по-бързо, че кучетата лаят." Не исках да си развалям настроението и да влизам в противоречие. А и ги знам, че подпийват по време на лов, не се знае кой на какъв акъл е. Заобиколихме и пак намерихме хубави места да покараме, но някак остава неприятното усещане за несправедливост.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот Kobeto » Нед Ное 20, 2016 10:47 pm

Същата работа вчера. Както си карахме и тия налазиха гората, нивите, разположиха хора покрай асфалтовия път и почнаха да викат. Били за прасета и не било оферта да продължаваме в желаната от нас посока. В спорове не сме влизали. Ама при една зимна среща с друга ловна дружина нещата не минаха много гладко - едни бяха леко почерпани, а други си бяха на мармалад (тия дето ни казаха, че щели да ни застрелят като зайци).
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот goso » Пон Ное 21, 2016 7:10 am

Абе вервате ли се на това дето го пишете.Много лесно се плюе, но като гледам как се прекарвате с продажбите, просто не ме учудва.
По време на гонката ако се хакне някои вътре, едва ли някои от ловците ще стреля по нещо мърдащо без да го е видял.
Я колко велосипедисти и туристи се отстрелват.Някои ако ви е спрял, това е с цел понижаване на риска.Неможеш да оповестиш 15-20 човека че в момента преминава някои през гонката. Това с алкохола е доста преувеличено.Същата работа - няколко напушени велосипедиста.
Та така, пишете си глупости, вярваи те си и се надъхваите.
Знаите че всеки ЧИЧАК има по 2ма такива като вас в къщи.
goso
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Авг 14, 2016 1:07 pm

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот kawasuna » Пон Ное 21, 2016 7:53 am

А обозначено ли е къде се ловува?Защото аз си пердаша в Средна Гора редовно,а до колкото съм чувал ловуват там.Да слагат табели,или нещо пт сорта.А иначе,то май животни не останаха
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот Любо » Пон Ное 21, 2016 7:57 am

Има табели. Слагат. Пише на тях, че в района се извършва лов и се стреля с огнестрелно оръжие. Става въпрос за около София.
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот windv » Пон Ное 21, 2016 8:30 am

goso написа:Абе вервате ли се на това дето го пишете.Много лесно се плюе, но като гледам как се прекарвате с продажбите, просто не ме учудва.
По време на гонката ако се хакне някои вътре, едва ли някои от ловците ще стреля по нещо мърдащо без да го е видял.
Я колко велосипедисти и туристи се отстрелват.Някои ако ви е спрял, това е с цел понижаване на риска.Неможеш да оповестиш 15-20 човека че в момента преминава някои през гонката. Това с алкохола е доста преувеличено.Същата работа - няколко напушени велосипедиста.
Та така, пишете си глупости, вярваи те си и се надъхваите.
Знаите че всеки ЧИЧАК има по 2ма такива като вас в къщи.



Щом успяват да се отстрелят самите си те, не се съмнявам че биха гърмели по всичко, просто ЩОТО ИМ СЕ ГЪРМИ. Имал съм груби сблъсъци с тях, без да си отварям устата. Като цяло съм останал с впечатлението, че са диви пияндета с пушки, от тези които познавам и далеч не
всеки ЧИЧАК има по 2ма такива като вас в къщи.

Още повече че във форума пишат повече велочичаците, тъй че вмтката ти е не на място.

Имал съм и нормални срещи, в които се разбираме как да си правим и ние и те, каквото си искаме!!! Все пак в скоро време ще сме повече от тях, особено по известните кътчета.
Хубаво е да имаме жилетки поне на раницата закачени, да се видим отдалеко.

И в крайна сметка, каквото и да се случва, това са чичаци които са отишли горе да трепат нещо. В моята книжка това е признак на нещо сериозно хлопнало и разковало се... :smash: Поне да гонеха мангалите дето секат....
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот evin » Пон Ное 21, 2016 9:10 am

Веднъж въртях над Батановци до Перник по едно било и попаднах на ловна дружинка, която откровено стреляше по мен преди да ме видят и чуят. Беше доста страховито. Нито да спреш, нито да продължиш. Добре, че гърмяха с дребни сачми по пъдпъдъци. Но чувах съчмите как чаткат по чакъла на 20-30 м пред мен.

Ако знаете, че някъде има отстрел, изобщо не ходете натам. Тия юнаци пият здраво преди лов и не се знае по какво се прицелват... което е абсолютно забранено, ама кой ли го спазва. Също така е забранено да се стреля нагоре към било, без видимост какво има зад билото, ама кой ли го спазва.
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот evilzet » Пон Ное 21, 2016 9:44 am

Преди месец на КЕ, в района на х.Химик - Кръстец си бяха завардили точно на пътеката. 5-6 човека си вардят в разстояние на 2-3 км. Не е имало проблем, но си караш на тръни. Викам му на единия, че това е може би най-главната турист. пътека у нас и баш там ли са намерили да кибичат, той ми вика че било граница на район и не знам си кво. Много нагли.
По варненско също съм на тръни, защото горите не са толкова много и есен/зима често се засичаме. А тогава се ловуват едни по-едри пъдпъдъци.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот Sartor » Пон Ное 21, 2016 9:46 am

Тази година съм се срещал с 2 ловни дружинки - едната над Панчарево, другата над Кътина. И в двата случая не съм имал проблеми - културно се разбрахме кой накъде ще си ходи и си пожелахме успех.

Сега за хората които са имали проблеми - докладвате в ловното стопанство за пияни ловци и гледайте как ще им вземат ловния билет (без ловен билет ще са си чисти бракониери).
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот Boyan1984 » Пон Ное 21, 2016 10:01 am

И около мене в събота пукаха пушки, ама не видях ловджии.
Иначе тези табелки си ги има навсякъде където се извършва лов. Няма да коментирам интелекта и манталитета на практикуващите го. :crap:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот outfaced » Пон Ное 21, 2016 10:24 am

Sartor написа:Тази година съм се срещал с 2 ловни дружинки - едната над Панчарево, другата над Кътина. И в двата случая не съм имал проблеми - културно се разбрахме кой накъде ще си ходи и си пожелахме успех.
Сега за хората които са имали проблеми - докладвате в ловното стопанство за пияни ловци и гледайте как ще им вземат ловния билет (без ловен билет ще са си чисти бракониери).


Имали сте късмет да не сте в една посока ;)
Щот веднага следва едно намръщено-застрашително "ааа, там няма да ходите!"

В интерес на истината не са всички тотални идиоти отишли да се напият в гората, но това не облекчава особено конфликта. Всъщност колкото по сериозни са те, толкова по тежко ще става. В Австрия лова си е елитен спорт упражняващ се от немалко влиятелни хора ... та за пример - положението за байкърите там хитч не е розово.

Състрадателния аспект е малко тъпо да се коментира. Изключваме вегетарианците - месото за всички други е от убити животни ;)
Ловните дружинки (или поне културната част от тях) хранят животните в гората и се грижат и за това да няма пълно изтребване. Като се замислиш не е ли по нормално да идеш да си остреляш сам место, което ще ядеш и това да е било нормално живяло животно, вместо някакво индустриално брутално тъпкано с какви ли не боклуци, от което печелят най вече някакви корпорации. За здравословно да говорим.
Иначе че има идиоти, които се кефят само на убиването и едва ли не им връзват животното пред тях само за да го гръмнат ... да. Но нещата не са съвсем черно-бели.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот goso » Пон Ное 21, 2016 5:54 pm

Я даите една статистика да видим колко велосипедиста са отстреляни.По тоя стреляли, по оня стреляли.
Обаче ми доиде една идея - как можеш да се прибиреш след лов с колело :rofl:
Също така и статистика с пострадали велосипедисти от автомобили, то всеки дето кара кола е тръгнал да мачка велосипедистите.На кои му се е разминало е че шофьора е бил лабав.
Караите с бронежелетики и железни каски.
goso
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Авг 14, 2016 1:07 pm

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот Lucky Loser » Пон Ное 21, 2016 6:30 pm

Чисто хипотетично, караш си напред в гората, тук катерица, там птичка нещо пее.. голям кеф общо взето. И в един прекрасен момент срещаш ловджия.
Колко хора, според теб, биха влезнали в разправа(не казвам физическа) с него и как биха се развили нещата, ако се разгорещят?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот Da Nail » Пон Ное 21, 2016 11:57 pm

goso написа:Я даите една статистика да видим колко велосипедиста са отстреляни.По тоя стреляли, по оня стреляли.


ЕТО ти едно бързо търсене в гугъл, където само на първа страница излизат три различни случая за застрелян ловджия от....ловджии. Е единия сам се е застрелял де. Щом сами се застрелват, защо да не помислят и нас за някой елен примерно?
Аватар
Da Nail
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1409
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 6:40 pm
Местоположение: Шумен

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот goso » Вто Ное 22, 2016 7:39 am

Da Nail написа:
goso написа:Я даите една статистика да видим колко велосипедиста са отстреляни.По тоя стреляли, по оня стреляли.


ЕТО ти едно бързо търсене в гугъл, където само на първа страница излизат три различни случая за застрелян ловджия от....ловджии. Е единия сам се е застрелял де. Щом сами се застрелват, защо да не помислят и нас за някой елен примерно?



Сега говорим за велосипедисти , не видях статистика.
Видяли сме че нещастни случаи стават както с оръжие, така и с велосипеди.Да не продължавам че темата става гадна.
goso
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Авг 14, 2016 1:07 pm

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот Zlobilka » Вто Ное 22, 2016 12:53 pm

Аз също имах разправия , с ловни дружини два пъти миналата година когато бях в България . В подробности няма да влизам , само ще вметна че по умния винаги отстъпва . Да съдим хората по стереотипи също не ми се вижда правилно /пияни били , неграмотни били , жестоки били ...../ , със сигурност има такива , във всяко стадо си има мърша . Нима сред нас велосипедистите всички са света вода ненапита ? Има ли преплитане на интереси няма начин да няма и конфликт . Замислете се че ние също пречим на някого , когато практикуваме любимото си хоби . Стига нравоучения / имам един конкретен въпрос.
На маса с приятели миналата година когато дискутирахме този проблем , имаше следното мнение - когато в зоната където се провежда ловът има наличие на хора / туристи , селяни , велосипедисти , гъбари .... и др. / ловците са длъжни да прекратят ловния излет моментално и да се изнасят от района . Човека който твърдеше това беше твърдо убеден че е така и е прав . Ако има някой запознат с ловните закони , или е ловджия , да сподели вярно ли е това .
Пожелавам на всички един безопасен есенно-зимен сезон и повече положителни емоции .
Zlobilka
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 11:39 am

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот Kobeto » Вто Ное 22, 2016 1:29 pm

Ловните излети са събота и неделя. През седмицата не се стреля. Събота и неделя хората почиват и си търсят място в гората и стават засечки с ловците. Имам приятели ковци, ще питам и ще кажа при тях как стоят нещата, когато се засекат с някакви хора в гората - дали ги съветват да се махнат или те самите се махат от района. Но първото ми се струва по-вероятно. Годишният им билет около 200 кинта (не съм сигурен) и ако трябва да отстъпват, да пропускат стрелби ... къде ще му излезе краят.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта