Откриха ловния сезон!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Откриха ловния сезон!

Мнениеот subritual » Нед Окт 05, 2008 10:42 pm

Вчера се качихме да покараме над Бонсовите поляни и определно не бяхме желани от местните ловни дружинки.От горнобанския отряд имаше около 15-20 души които бяха окупирали пътя нагоре към поделението през 20м. като полицаи при посещение на американски президент в София.По нататък из поляните към пернишко бяха заели позиции "колегите" от Перник.Бяха твърдо решени да отстрелят няколкото глигана в района.
За по голяма сигурност си говорехме на висок глас през цялото време, за да не ни вземат за глигани.
Така че внимавайте тия дни из активните район

http://kalendar.novatv.bg/news/id_820215732
Последна промяна subritual на Нед Окт 05, 2008 10:46 pm, променена общо 1 път
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот naso » Нед Окт 05, 2008 10:46 pm

"пуцай кумеееее пак е месо ке се яде" :rofl:
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Мнениеот R.monster » Нед Окт 05, 2008 11:09 pm

Ето защо и на Сопот имаше сумаля ловци...,които съчетаваха гледането и ловът... :popcorn: :beer:
Аватар
R.monster
 
Мнения: 181
Рейтинг: 1279
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 5:49 pm

Мнениеот bobiracing059 » Пон Окт 06, 2008 12:20 am

R.monster написа:Ето защо и на Сопот имаше сумаля ловци...,които съчетаваха гледането и ловът... :popcorn: :beer:

Бих добавил: кучетата,конете,кравите и ЛОВЦИТЕ,както и някой заблудени,които се изнизваха по пистата и псуваха без да знаят за какво. ;) :beer: :rofl:
Ram Bikes Team
Аватар
bobiracing059
 
Мнения: 1554
Рейтинг: 1317
Регистриран на: Пет Юни 15, 2007 9:50 pm
Местоположение: Плевен

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Окт 06, 2008 12:49 pm

R.monster написа:Ето защо и на Сопот имаше сумаля ловци...,които съчетаваха гледането и ловът... :popcorn: :beer:


Бе на Сопот си нямаш идея ловни дружинки има... особенно по състезанията кво става... не е реално... а кви пушки носят...
После показват трофеите в някой сайт....
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот vlassadar » Пон Окт 06, 2008 1:26 pm

Из дебрите на Родопите, близо до Мугла, в една дълга и тясна приказна долина, имаше 4 джипа, много ловци, на през 50 метра, които се опитваха да ни накарат да се върнем със знаци и тихи подвиквания. А ние отивахме тъкмо през тях в посока Мугла. Със знаци се опитвахме да обясним че сме именно напред и няма как да не продължим. Само се надявахме някой да не ни подбере, щото знае ли човек колко им е фитила... Та двама минахме заедно, после още двама през една минута. много се надявахме да не ни запукат. Положението беше деликатно :) Аз поне много се изнервих, но като нямахме никакво преимущество се наложи да си мълчим и да се надяваме... Бих им заложил аз капан на тях мамка му и ловци. Надявам се поне само глигани да бият, другите животинки са кът.
Абе ами ако някой прави фрирайд през гората и изскочи в тоя момент? М? трябва да се внимава и да се носят цветни дрешки
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Мнениеот Анелия » Пон Окт 06, 2008 2:30 pm

В това отношение сме щастливи, че на Шуменското плато ловът е забранен.
На всички пожелавам безаварийно каране! :agree:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Окт 06, 2008 4:08 pm

За незнаещите - ловният сезон се открива в средата на август. Сега откриха лова на едър дивеч.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот nicky bike » Пон Окт 06, 2008 6:56 pm

vlassadar написа:Из дебрите на Родопите, близо до Мугла, в една дълга и тясна приказна долина, имаше 4 джипа, много ловци, на през 50 метра.....

Аз питах единия бая височко "да не са открили ловния сезон за колоездачи" и той така сърдито ми посочи пътеката и аз още по сърдито го изледах и побутвайки си бавно колелцето продължих нагоре. Имах чувстото ,че иска по мен да гръмне ... ама нейсе Боби беше там и ме чакаше... :finger: за свидетел. :D
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот winger » Пон Окт 06, 2008 7:26 pm

Караме си миналата година Аз, jorol и Acid burn някъде в Плана/Средна гора. Не помня. И както си карам аз отпред изкача от гората един ловец и ме хваща на мерник ... Викам, спокоойно, човек съм хаха. Поизплаши ме този. Поне ни каза, че на горе има още ловци и да внимаваме, но всъщност нагоре не срещнахме никого.
Аватар
winger
 
Мнения: 178
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:58 am

Мнениеот Alpina » Пон Окт 06, 2008 10:46 pm

C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Admin » Пон Окт 06, 2008 11:24 pm

Викаш, ако случа да ме застреля политик, ще ми отделат повече място по вестниците, а? :D
Трябва да проуча къде ловува г-н президентът :rofl:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот nicky bike » Вто Окт 07, 2008 1:16 am

Admin написа:Викаш, ако случа да ме застреля политик, ще ми отделат повече място по вестниците, а? :D
Трябва да проуча къде ловува г-н президентът :rofl:

Да бе току виж те объркали с президента. Или още по лошо да е примиера наблизо ... :uzi: :uzi: :uzi: там вече ще я окъсаш... бая гилзи ще паднат. Надявам се не по тебе. :beer:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Окт 07, 2008 6:47 am

Носете светоотразяващи жилетки. Има възрастни ловци, които недочуват и недовиждат, но стралят по всичко дето мърда. Между другото не е лошо въпросът да се обсъди със законодателя или с ловните дружинки, защото рано или късно белята ще стане. Една от възможностите е като се реши къде ще се кара да се обадим в съответната дружинка и да се разберем къде ще ловуват, за да се избегне среща.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Alpina » Вто Окт 07, 2008 7:34 am

Ex...., прочетохте ли, че другия е бил също ловец и ако го подкарат така, скоро няма да има за какво да се притеснявате :D

P.S. Пуууу... Бях решил да се кротна месец два без постове, да не си развалям 4444-те мнения, ама ме провокирахте....
Трийте бързо някое по-старо, преди да е станало късно и да съжалявате Изображение
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Yavkata » Вто Окт 07, 2008 7:48 am

Когато съм срещал ловци винаги е имало леееко смръщени погледи от тяхна страна. Дори ако са ми познати, пак не са били щастливи от срещата ни. Преди няколко години мой приятели , пещерняци бяха доволно бити от група ловци, защото минали през "района им". В последствие местната полиция познайте на чия страна застана. С две думи -Внимавайте. ...и не карайте без бронежилетка!
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Окт 07, 2008 9:12 am

Не забравяйте, че до преди 10 години по баирите имаше само ловци, овчари и туристи. Нямаше байкъри, АТВ-та, кросови мотори и др. Трудно ще ги убедиш, че територията не е тяхна. Още повече, че по стария закон те "стопанисват" дивеча на дадена територия. Сега е моментът да се обърне внимание на законодателя, за да предприеме мерки. Моментът е сега, защото мисля, че в Народното събрание дискутират закона за лова.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот subritual » Нед Ное 14, 2010 11:15 pm

Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот Watanabe » Пет Ное 19, 2010 10:28 am

Не мога да ги понасям тия ловци. Макар че по Шуменското плато е забранен ловът, в южното му подножие съм ги засичал. И не само там. Дебели, застаряващи кюфтеливци, които рано или късно ще пукнат от инфаркт с тия шкембета.
Watanabe
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 5:26 pm
Местоположение: Шумян

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот zax983 » Пет Ное 19, 2010 3:48 pm

Да погледнем малко и от другата гледна точка...

Покойният ми дядо, който беше прекрасен човек, също така беше и запален ловец и не помня някога да е имало инцидент... Не знам къде е ловувал точно, но мисля че там трудно ще проникне каквото и да било превозно средсто и все пак тогава наистина нямаше ;) Но като допълнение се оказа че имам някаква кофти алергия, която е наследствена, имала я е и майка ми (дъщеря му) и не знам дали заради нея е станал ловец, но баща ми заради мен стана рибар :) Защото само такива неща можех да ям и домашно отгледани, но с едно на ум, с какво са хранени... Боклуците от магазина не можех да ям... Примерно пиле от магазина = проблем, домашно пиле или някое фазанче, гугутка и т.н. = няма проблем...

А такива смешници като президента, дето ходят само да си начешат крастата и не им се налага да ловуват за насъщния, е това и аз не го разбирам... Още повече че съм слушал не малко истории, как някой друг ловец, скрит някъде, стреля тайно заедно с него, за да си мисли съответния некадърен малоумник че е уцелил нещо...

Но не мога и аз да не се съглася че такива срещи са недопустими, защото дори най-свестния ловец да му засечеш куршума... Виновен няма, но пострадъл има...

И в този ред на мисли искам да развеселя темата с най-големия късметлия на света ;)

http://vbox7.com/play:ca0bca75

Е този сигурно и куршум не го лови...
Аватар
zax983
 
Мнения: 280
Рейтинг: 971
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 8:51 am

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот subritual » Пет Ное 19, 2010 6:12 pm

Проблема е в това,че няма кой да контролира ловците.
Един позастаряващ и недовиждащ ловец няма кой да го изгони от дружинката, докато не направи някоя мизерия.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Ное 22, 2010 11:52 am

Watanabe написа:Не мога да ги понасям тия ловци.
Вероятно и те не могат да те понасят. Твоят проблем е, че те са въоръжени, а ти - не.
:D
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот PtD » Пон Ное 22, 2010 2:17 pm

NovemberCharlie написа:
Watanabe написа:Не мога да ги понасям тия ловци.
Вероятно и те не могат да те понасят. Твоят проблем е, че те са въоръжени, а ти - не.
:D

Tуй е много хубаво, ама ако те заплашат с оръжие пред свидетели, дали не можеш да призовеш органите на реда и някой да яде калая?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот prokalnatiq » Пон Ное 22, 2010 2:34 pm

Watanabe написа:Не мога да ги понасям тия ловци.
На същото мнение съм, тези които бяха в Стара Загора знаят за какво говоря :D :beer: . Но имам и друго мнение има някои много свестни, които знаят какво правят, просто на някои им е интересно да се правят на "големи работи" и да викат вижте кой съм. А свестните, правят това защото харесват самият лов и им дава удоволствие.
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот Watanabe » Пон Ное 22, 2010 4:04 pm

NovemberCharlie написа:
Watanabe написа:Не мога да ги понасям тия ловци.
Вероятно и те не могат да те понасят. Твоят проблем е, че те са въоръжени, а ти - не.
:D

Хаха, не ми е проблем това, още повече, че понякога съм, а и съм по-точен ;).
Просто са ми гнусни.
Watanabe
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 5:26 pm
Местоположение: Шумян

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот evilzet » Пон Ное 22, 2010 4:38 pm

Само че разликата е, че те са скрити и дебнат, и изобщо няма да видиш как някой "кьорчо" ще те припознае за глиган. Голям проблем е това, около Варна не са много девствените баири и напоследък често взех да се засичам с ловци.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот skiman » Пон Ное 22, 2010 5:30 pm

Watanabe написа:Хаха, не ми е проблем това, още повече, че понякога съм, а и съм по-точен ;).
Просто са ми гнусни.

:offtopic: С това дет си въоръжен, можеш да си го завреш дет слънце не огрява. Явно си виждал ловна пушка еле па нарезна карабина само на снимка.
:offtopic:
За сега по закон ловните дружинки стопанисват ловните си райони. Това им дава определени права и задължения. И докато това не се промени, имат пълното право да недоволстват. Те са там освен през ловния сезон, а и през размножителния. Грижат се за животните, по които после ловуват. Даже прекарват повече време в гората грижейки се за дивеча, отколкото е ловния сезон. Говорим за нормални ловни дружинки, не за бракониери!
Прочетете Закона за лова и опазване на дивеча. http://www.lov.bg/images/stories/Laws/ZLOD.pdf и ще видите, че лова е капака на целогодишен труд в ловните стопанства.
Ловните излети се планират със седмици напред. Най-простото е ако решите да карате, където има ловно стопанство, да се свържете със съответната дружинка и да се разберете с хората.
Защото да мразиш този и онзи е глупаво. Също така може и той да те мрази, че му пречиш на лова.
Утре ще намразиш шофьорите, защото искат да те газят докато си караш по средата на Цариградско.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот subritual » Пон Ное 22, 2010 5:32 pm

Досега никой ловец не се е държал лошо с мен.Само последния път не ме пуснаха по маршрута,но бяха доста учтиви и се извиниха (в Плана пл.).
Мотористите обаче,нямат проблеми с тях,по мои наблюдения.Минават си и не питат.

skiman написа:Най-простото е ако решите да карате, където има ловно стопанство, да се свържете със съответната дружинка и да се разберете с хората.


Стига да им намериш скайпа,сайта или телефона :beer: :rofl:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот Watanabe » Пон Ное 22, 2010 7:22 pm

skiman написа:С това дет си въоръжен, можеш да си го завреш дет слънце не огрява. Явно си виждал ловна пушка еле па нарезна карабина само на снимка. За сега по закон ловните дружинки стопанисват ловните си райони. Това им дава определени права и задължения. И докато това не се промени, имат пълното право да недоволстват. Те са там освен през ловния сезон, а и през размножителния. Грижат се за животните, по които после ловуват. Даже прекарват повече време в гората грижейки се за дивеча, отколкото е ловния сезон. Говорим за нормални ловни дружинки, не за бракониери!Прочетете Закона за лова и опазване на дивеча.


Мнооого си любезен, уважаеми Skiman, ай да приемем обаче че грешиш и съм далеееч по- запознат и с теорията и с практиката и сме чели доста неща. И пак ме е гнус от ловците. И от съучастниците им по форумите също! И от бракониерите и от шишковците в нормалните ловни дружинки!
Таксация? Повод да се напият за пореден път... Отишли да се грижат за животните в гората през зимния сезон и да сложат храна в хранилките? Надали! Просто приучват животните да идват на определени места и после следващия път да им е по- лесна пусията. Мръсни убийци и това е!
Може би както по-горе беше писал някой единствено оправдание за това да тръгнеш да гърмиш по животните без някаква основателна причина имат само тия, които наистина го правят с цел прехрана.
Watanabe
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 5:26 pm
Местоположение: Шумян

Re: Откриха ловния сезон!

Мнениеот freeride-1994 » Пон Ное 22, 2010 8:53 pm

subritual написа:Досега никой ловец не се е държал лошо с мен.Само последния път не ме пуснаха по маршрута,но бяха доста учтиви и се извиниха (в Плана пл.).
Мотористите обаче,нямат проблеми с тях,по мои наблюдения.Минават си и не питат.

skiman написа:Най-простото е ако решите да карате, където има ловно стопанство, да се свържете със съответната дружинка и да се разберете с хората.


Стига да им намериш скайпа,сайта или телефона :beer: :rofl:

Там съм бил и аз :D Трябва да не се кара събота и неделя,защото събота и неделя постоянно има ловци в горите.До сега в плана докато съм на лов съм виждал само мотористи.
Аватар
freeride-1994
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1178
Регистриран на: Съб Юли 11, 2009 5:25 pm

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 34 госта