Градски маршрути

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Градски маршрути

Мнениеот Slade » Пон Юли 02, 2012 9:11 pm

Ами трябваше само да отразиш датата и точния час на снимката и я пращаме в КАТ. Там знаят как да ги лекуват такива. Ако трябва ще се подкрепи със свидетел.
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот PtD » Пон Юли 02, 2012 9:34 pm

Дата и час би трябвало да има в EXIF информацията на снимката. Стига да се намира оригиналът...
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот ivcho01 » Вто Юли 03, 2012 7:55 am

въпросната снимка е стара от края на зимата ...... вижте Витоша
Аватар
ivcho01
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот Slade » Вто Юли 03, 2012 9:15 am

Няма грижи, срокът за съставяне на АУАН в подобни случаи е 1г от извършване на нарушението.
Хубаво е човекът, който е снимал да отиде до КАТ като свидетел и да посочи мястото на извършване на нарушението, точен час, дата и да опише останалите обстоятелства, при които е извършено нарушението. Тогава на собственика на МПС-то трябва да бъде изпратена покана да се яви и да посочи кой е управлявал същото в момента на извършване на нарушението или ако е бил той - да му се състави АУАН. Ако има възражения, може да ги напише в акта или да обжалва на по-късен етап НП.
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот autosvet » Вто Юли 03, 2012 10:20 am

Снимката не е от тази зима. Въпросния автомобил е със сменена регистрация от лятото на 2011г. и се подвизава в Русе принципно.
Аватар
autosvet
 
Мнения: 258
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 10:09 am
Местоположение: Edinburgh

Re: Градски маршрути

Мнениеот konopr » Вто Юли 03, 2012 2:03 pm

постнаха я във фейсбука на няколко места и реших, че е нова. Явно е препродадена колата, като гледам постовете :eek3:
Аватар
konopr
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 12:06 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот NeZiRuS » Пет Дек 21, 2012 1:33 pm

MOD написа:Тук е мястото да опишете вашия маршрут, по който ежедневно стигате до работа/училище/център и смятате, че ще е полезен и на други.


В тая лудница то остана ли маршрут вече който да не е задрустен :-(
Астрология и дневен хороскоп всеки ден
NeZiRuS
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 03, 2012 12:33 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот PtD » Пет Дек 21, 2012 2:01 pm

NeZiRuS написа:В тая лудница то остана ли маршрут вече който да не е задрустен :-(

Я, я, че ми стана интересно, къде има задръстване с велосипеди? :smokin: :smokin:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот krach » Пет Дек 21, 2012 5:24 pm

PtD написа:
NeZiRuS написа:В тая лудница то остана ли маршрут вече който да не е задрустен :-(

Я, я, че ми стана интересно, къде има задръстване с велосипеди? :smokin: :smokin:

Ако се опитваш да караш по ЗДП по сребърна посока от Гоце Делчев към хладилника. Спират в мантинелата а най - големите пе*али са шофьорите на градски транспорт. Доказано по емпиричен път целенасочено те засичат.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот Slade » Пон Дек 24, 2012 5:05 pm

Че от къв зор ще караш там?
"Южния" за какво е?
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот krach » Чет Дек 27, 2012 5:07 pm

Снега в южния и изчистената улица са добър фактор.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот viking_kn » Пет Мар 08, 2013 10:18 am

Това е моя почти всекидневен маршрут, може да предложите някакво подобрение(по-кратък, по-зелен , най-важното е да е максимално далеч от булеварди и натоварени улици):

http://www.bikemap.net/route/2004842#la ... ts_terrain
viking_kn
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Юни 11, 2010 10:00 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот BobbyAnev » Сря Апр 03, 2013 10:56 am

Хубаво видео, може би малко :offtopic:...
oh well.
Аватар
BobbyAnev
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 4:08 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот рада » Вто Юни 18, 2013 3:07 pm

Нова съм във Форума и явно ще "съживявам" стари позабравени темички. :D
Маршрутът ми до центъра на София.
Пазарчето на "Младост"1, оттам се минава зад самия пазар, тръгва се надолу, към синия тунел на метрото, когато е над земята. Аз карам по външната страна на моста, щото там е скоростна отсечка за колите и така нататък. Стигам до Раковата болница, там пресичам и хващам пътя зад спирката в посока към Студентски град, моят път е към КАТ. Светва зелено, пресичам като пешеходец, влизам в тротоара, успореден на синия тунел на метрото. Следва спускане, ако няма никой. Светофар, пресичам отсреща, после тръгвам по моста нагоре към парк-хотел "Москва". Под моста остава автогара "Юг". Светофар, пресичам, минавам в пряката, успоредна на булеварда, карам до последното преди хотела кръстовище. Оттам в Борисовата. Тук има една забележка - късно вечер и рано сутрин се минава по уличката, която е успоредна на парка, не през самия него, защото това е дивата му част и...Тенис-кортовете, после тунела преди плажа "Мария-Луиза", спускането до Баба Яга, сега май се казва някакси другояче. Оттам са два пътя - или през Ариана, или през Стадиона - зависи накъде съм се понесла.
рада
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1244
Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:41 am
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот Jaboka » Вто Юни 18, 2013 3:31 pm

А защо не по Йерусалим и после в локалното на Цариградско. Аз така си перкам че няма светофари.
...хванало го е бавното.
Аватар
Jaboka
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:00 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот mariko » Сря Юни 19, 2013 12:50 pm

Понеже живея в Гео Милев, а работя в Младост го минавм това всеки ден, но по малко по-различн начин:
от Плиска по ул. Ат. Далчев, после в последната възможна се прави ляв завой (Николай Хайтов май се казва) и се слиза надолу в посока към паркинга пред КАТ, после надясно и се включвам в Драган Цанков, Сахаров и накрая велоалеята от метростанция Младост 1. Порбвала съм и през колелото на 4-ти километър и после Йерусалим, но ми се струва, че е почти еднакво като време, а е по-неприятно за каране.
В обратната посока след като мина парка при кулите продължавам направо и накрая на улицата не завивам на дясно, а изкачвам една стръмнина и направо излизам на Далчев. За Борисовата може да се завие наляво и по Константин Щъркелов и Незабравка (да се има предвид, че някои са еднопосочни и колите не ви очакват в "насрещното").
"Те са живели и хвърляли зар, само това ще остане-
огънят вложен в самия комар с много пари проиграни"
Аватар
mariko
 
Мнения: 251
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Сря Мар 20, 2013 10:13 am
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот рада » Вто Юни 25, 2013 9:17 am

Jaboka написа:А защо не по Йерусалим и после в локалното на Цариградско. Аз така си перкам че няма светофари.

Гледам да избягвам каране по платното. Иерусалим е доста натоварен, а локалното на Цариградско си е направо като Цариградско.
рада
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1244
Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:41 am
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот minkof » Пет Юни 28, 2013 4:59 pm

Здравейте, ето още един хубавец спрял на Ломската алеята в София.
Като гледам петната по асфалта си мисля , че не е първия. Мисля да я засиля снимката на КАТ да видим какво ще стане.
Изображение
minkof
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 29, 2013 1:56 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот Jaboka » Съб Юни 29, 2013 12:51 pm

^ Засили я моля те.
Знам че агресията не е решение , но на тоя бих му строшил огледалото с кеф. Обикновенно само ги прибирам на обратно , но те после си ги оправят и забравят.
Цитирах те в една друга тема , надявам се нямаш нищо против
...хванало го е бавното.
Аватар
Jaboka
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:00 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот marsa » Съб Юни 29, 2013 9:17 pm

Моят актуален маршрут е от Люлин до "Горублянско Ханче" (в края на Цариградско). Към момента имам три варианта:
1. банален и изпитан: по Сливница, покрай Подуяне, по ул. Слатинска се включвам в Шипченски проход и после по бул. Цветан Лазаров си стигам до дестинацията.
2. разнообразяващ но изнервящ: по Тодор Александров, Графа, Драган Цанков и т.н. през Младост и по Александър Малинов се качвам за кратко на Цариградско.
3. бърз и отвратителен: по Тодор Александров, жълтите павета и цялото Цариградско.

1 и 2 отнемат около 45 минути, като 2 е особено изнервящ заради минаването през центъра и сблъсъка с наситена на малоумници зона. 1 го ползвам ежедневно, 2 радко за разнообразие. 3 е около 30-35 мин и го хващам инцидентно като бързам.

Идеи как да се разнообразя, без да се забавя значително? Или да ускоря ( :bowdown: )? Добре че чат-пат ми се налага да се разходя до някъде след работа, та да видя и друго освен тъпи трилентови булеварди.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот nuclear » Сря Юли 10, 2013 9:56 am

Между Орлов мост и Плиска мисля че добър вариант е борисовата градина - ако караш само по асфалтовите алеи не е чак толкова бавно, само дето след тунелчето под "Яворов" асфалта е малко неравен... все пак не е като на цариградско, но е много по-спокойно. В делничен ден сутринта предполагам че няма много хора. След като стигнеш ул. Незабравка има много варианти -
надясно -> парк хотел Москва -> Драган Цанков.
наляво -> локалното на Цариградско -> подлеза на спирката преди хотел Плиска (има рампи от двете страни и затова го ползвам всеки път като отивам с колело към центъра) -> Шипченски Проход. Живея в този район, ако някой се интересува, мога да го опиша по-подробно.

Минаването през борисовата може още да се разнообрази, ако по някое време от асфалтовата алея кривнеш наляво или надясно по някоя пътечка през горичката. Даже ще съкрати пътя, защото доста пътечки минават диагонално и накрая стигат до ул. Незабравка.
Аватар
nuclear
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 8:20 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот MartinD » Съб Юли 13, 2013 8:43 am

Здравейте,
Казвам се Мартин и към момента работя върху дипломна си работа.

Темата не е директно свързана с този форум, но ще съм Ви много благодарен, ако отделите 10/15 минути, за да попълните въпросника: http://goo.gl/M5IHF
-- Има и една награда! --
-- Продукта, който е използван във въпросника е само примерен. По-важни са характеристиките, които ще може да оцените --

- Наградата: Един от вас, отговорил на ВСИЧКИ въпроси, ще СПЕЧЕЛИ ваучер на стойност 55 лв.(£25) за Amazon.co.uk и Javari.co.uk (на втория уебсайт доставката до България е безплатна) Ваучера ще бъде изпратен на електронната поща.
- Въпросника е малко по-труден за попълване, но дава възможност за събиране на много по-полезна информация.
- Благодаря ви предварително за положеното усилие (знам, че попълването на въпросници не е от най-любимите ви занимания (:
- Линк към въпросника: http://goo.gl/M5IHF

Вашият принос ще помогне много. Благодаря Ви!
Мартин

(ако нарушвам правилата на форума с този пост, моля администраторите да споделят къде във форума би било по-уместно да сложа това съобщение или, дали трябва да го променя или да го премахна)
MartinD
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:08 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот рада » Вто Юли 16, 2013 10:45 am

човек, ти добре ли си?
рада
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1244
Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:41 am
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот MartinD » Вто Юли 16, 2013 11:48 am

Здравейте Рада,
ако въпроса ви е към мен:
Да, разбирам раздразнението ви. Въпросника е дълъг, но вече почти 300 души са го попълнили.
Въпрос на време и желание.

Хубав ден
(:
MartinD
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:08 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот taurus13 » Вто Юли 16, 2013 12:08 pm

Е, хубаво де - на тва ли ви учат в тия европейски университети - на маркетинг нахалство. Пуснал си безумен тест за пици и плюскане в темата за градски маршрути. Нещо за дамски превръзки и тампони нямаш ли - пускай смело, при повече добра воля и желание и него ще го попълним.
Горният ти пост е изключително неприятен по политически - усмихваш се мазно и обвиняваш другите в някво раздразнение, което ти не разбираш, но великодушно прощаваш, но в крайна сметка прехвърляш вината върху възропталия, щото той нямал добра воля и желание, а виждаш ли на широката народна маса всъщност и харесвало. Човече, не си губи времето с тия пици, ти си роден за БГ политик.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот Rayko » Вто Юли 16, 2013 12:39 pm

Че пък и 300 души го били попълнили вече :rofl:
Тоя МартинД ползва похватите на scoot 77
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: Градски маршрути

Мнениеот MartinD » Вто Юли 16, 2013 12:51 pm

Незнам защо трябва да става такава драма, заради един пост
и да ми лепите някакви опрделения.. "БГ политик", "усмихваш се мазно".."прехвърляш вината" и т.н.

1-во:
въпросника не е за пица. Написал съм, че това е примерен продукт
Темата е здравословно хранене и как подобни масови, но гадни продукти могат да бъдат подобрени.

2-ро
Поствам го тук понеже предполагам, че има хора, които най-вероятно се интересуват от здравето си. Не намерих по-обща от тази тема във форума. Помолил съм и администраторите, да кажат, ако има по-подходяща тема

Не съм казал, че тези 300 души са от тук
От този форум има 19 клика и един човек го е попълнил.

Не е нужно да се обиждаме и нападаме, заради един въпросник..
MartinD
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:08 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот mariko » Чет Юли 18, 2013 9:55 am

MartinD, сигурна съм, че щеше да има много по-голямо разбиране, ако беше постнал темата си тук:
http://img560.imageshack.us/img560/1986/g4c7.png
но ти твърдиш, че не си бил намерил по-общ раздел- явно толкова си и търсил. Успех с проучването! Аз този въпросник дори няма и да го погледна.
"Те са живели и хвърляли зар, само това ще остане-
огънят вложен в самия комар с много пари проиграни"
Аватар
mariko
 
Мнения: 251
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Сря Мар 20, 2013 10:13 am
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот MartinD » Чет Юли 18, 2013 4:27 pm

Мерси, mariko
Ще го махна при положение, че се завихри такава драма заради един пост
Не съм го постнал, за да се карам или дразня някой.
Не смятам обаче за нормално, заради нещо такова да ми се лепят такива определения като по-горните
MartinD
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:08 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот galio » Сря Сеп 25, 2013 1:12 pm

Има ли някой, който позлва за придвижване бетоните корита на Перловска или Слатинска реки?
Аватар
galio
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 2:45 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта