Градски маршрути

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот PtD » Пет Окт 07, 2005 5:34 pm

Вариант 1.
Стигайки до "Г.М. Димитров" не завиваш по него, а продължаваш към Дианабад по "Никола Беловеждов", на спирката на 88/102 след 11-то училище завиваш в горичката отляво и по едни пътечки стигаш до алеята в Ловен парк, която води до Хладилника.

Вариант 2.
Стигайки до Симеоновско шосе не тръгваш по него, ами отиваш до Зоологическата Градина и намираш пътечката, която се движи до оградата *вдясно*. От гората излизаш почти на крайната спирка на 88 и оттам до Хладилника.

((1) е с около 300-400м по-къс)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Вто Окт 25, 2005 1:14 pm

[quote="Aquarius"]

[b]Студентски град (Зала "Христо Ботев") - Пазар "Емил Марков"[/b]

Тръгвам от зала Христо Ботев надолу по улицата зад нея, докато стигна до едни строежи. Там се слиза по един "черен път", след което излизам на бул. "Д-р Г. Димитров" и от него на Симеоновско шосе. По симеоновско шосе надолу до велосипедната алея вляво, която води до Хладилника. Там завивам надясно на кръстовището (аман от некъдърни шофьори на това кръстовище) и стигам до Южен Парк. Прекосявам Южния Парк, така че да изляза на Петко Тодоров. От там карам до пазарчето на Емил Марков - офиса ми е съвсем наблизо.

Не съм сигурен че е най-оптималния (като гледах по картата, заобикалям малко), но го предпочитам пред катерени по Ситняково и от там покрай американското посолство. Всъщност, може би трябва да си направя експеримента...

[/quote]


Още по-оптимален вариант - минаваш от Христо Ботев през "Фантастико", слизаш към Симеоновско шосе или през посолствата (ул."21-ви век") или по черната пътека надолу по склона. Излизаш на Симеоновско шосе, спускаш се до следващата пряка, завиваш в ляво по нея ("Екатерина Ненчева"), минаваш по едно мостче, завиваш в дясно по "Чавдар Мутафов" след което в ляво по улица "Могилата", след нея стигаш до разклон - в ляво е улица "Филип Кутев" право до хладилника, в дясно е улица Сребърна, през входа на Зоологическата градина до спирката на Витошките рейсове на Хладилника.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот mih » Съб Окт 29, 2005 1:28 am

[quote="bikerider"]
Още по-оптимален вариант - минаваш от Христо Ботев през "Фантастико", слизаш към Симеоновско шосе или през посолствата (ул."21-ви век") или по [b]черната пътека надолу по склона[/b]. Излизаш на Симеоновско шосе, спускаш се до следващата пряка, завиваш в ляво по нея ("Екатерина Ненчева"), минаваш по едно мостче, завиваш в дясно по "Чавдар Мутафов" след което в ляво по улица "Могилата", след нея стигаш до разклон - в ляво е улица "Филип Кутев" право до хладилника, в дясно е улица Сребърна, през входа на Зоологическата градина до спирката на Витошките рейсове на Хладилника.
[/quote]

черната пътека вече я няма - строи се нещо мащабно, но вдясно от строежа има друга пътека надолу към Симеоновско, която минава през къщята до шосето, много е приятна, с едни стъпалца по нея...
а за Хладилника май наистина е по-добре да се мине през велосипедната алея през парка на Зоологическата, по-приятна и безопасна е, освен това пътьом може и да се скочи скока над алеята.:beer:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот ilinkolov » Сря Ное 09, 2005 5:16 pm

[b]Драгалевци -> НДК и други централни разниработи[/b]

1. от центъра на Драгалевци се тръгва в посока Бояна по ул.Нарцис (маршрута на автобус 64)
2. малко след следващата спирка се завива надясно по ул.Чимшир (hint: там където свършва паважа и започва Хасфалта) без значение от коя страна на реката, аз предпочитам от ляво че е по-разбито
3. пуска се надолу докат' се стигне до стадиона. оттам леко в ляво започва улица No 1, надолу по нея след около 20-30м има отбивка в дясно - чакълено-каменно-прашно-кален път (създаден за и от бетоновози :D), който стига долу до Околомръсното шосе
4. там малко с повишено внимание се прехвърляме през мантинелата и пущаме нанадоле през кв. Мирчо Драганов (има пак лек избор: леко в ляво се излиза на Сребърна до бензиностанцич Темпо, а направо до гумаджийницата преди Хладилника)
5. мушкаме се в Южния парк (внимателно пресекли по зебрата) и през него до бул.Витоша
6. вдясно към басейна Спартак и зад него през парка на "Красотата" (?!?!) до х-л Хилтън, там по мостчето и покрай НДК и т.н. към центАра

edit: маршрута работи и в обратната посока :bouncy:
от всичко по нещо и от нищо достатъчно
Аватар
ilinkolov
 
Мнения: 252
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Пет Ное 26, 2004 11:10 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Ное 16, 2005 2:27 pm

[quote="mih"]

[quote="bikerider"]
Още по-оптимален вариант - минаваш от Христо Ботев през "Фантастико", слизаш към Симеоновско шосе или през посолствата (ул."21-ви век") или по [b]черната пътека надолу по склона[/b]. Излизаш на Симеоновско шосе, спускаш се до следващата пряка, завиваш в ляво по нея ("Екатерина Ненчева"), минаваш по едно мостче, завиваш в дясно по "Чавдар Мутафов" след което в ляво по улица "Могилата", след нея стигаш до разклон - в ляво е улица "Филип Кутев" право до хладилника, в дясно е улица Сребърна, през входа на Зоологическата градина до спирката на Витошките рейсове на Хладилника.
[/quote]

черната пътека вече я няма - строи се нещо мащабно, но вдясно от строежа има друга пътека надолу към Симеоновско, която минава през къщята до шосето, много е приятна, с едни стъпалца по нея...
[/quote]


Не, не, говоря за малката пътечка дето излиза в края на улица "21-ви век". Де факто спестява обикалянето през посолствата. А оная хубава скоростна пътека, за която говориш за съжаление наистина е вече фира. :xx(:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот K R I V O G L E D » Вто Ное 29, 2005 11:50 pm

абе пичове а може ли да си поръчам някой да ми разработи пряк път Дружба -> Симеоновският лифт:D поради голямото разстояние до ся не съм ходил на собствен ход :beer::beer::beer::beer:
K R I V O G L E D
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 10, 2005 6:35 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Zink » Сря Ное 30, 2005 5:29 pm

[quote="K R I V O G L E D"]

абе пичове а може ли да си поръчам някой да ми разработи пряк път Дружба -> Симеоновският лифт:D поради голямото разстояние до ся не съм ходил на собствен ход :beer::beer::beer::beer:
[/quote]


Не е толкова далече. Отдавна не съм ходил на симеоновския, но преди ми излизаше към 30 минути каране. ;)
Иначе тръгваш от Дружба, после по пътеката зад метро до Младост и като стигнеш до бизнес парка продължаваш по един мост, който стига до околовръстното. След 300-400 метра каране по околовръстното стигаш до разклона за Бистрица и след него свиваш вляво. Там караш/буташ по поляната до лифта.
True Riders Team
Zink
 
Мнения: 696
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 10:37 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот thefatcat » Сря Ное 30, 2005 9:50 pm

За този маршрут трябва да приготвиш 9 лв. за лифта и 10 лв. за някоя жрица на любоФта из път...
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Venturine » Пон Фев 20, 2006 6:49 pm

[i][/quote Mih]

между другото, [b]ако[/b] някой някога реши да строи велоалеи из "ЕВРОПЕЙСКАТА" ни столица (:lol:)
със сигурност би сторил добре, ако направи една покрай Канала, поне така си мисля аз (има достатъчно място и за пешеходци, и за велосипедисти)...
а за "скоростната" отсечка по алеята към "Хилтън" - можеш да пробваш да избегнеш
прахта карайки по бордюра, широчък е и позволява скорости със стойности, близки почти до твоите... е, има в момента едни разкопки от едната страна (май пак паркинг строят, при тва в парка...), но те правят минаването му на скорост още по-интересно...
:beer:[/i]
Мда, определено добри маршрути, особено тези минаващи през парковите площи, защото иначе ...:yuck: Само дето преди няколко години точно там по най-брутален начин ми ограбиха предишния байк :shooter::scared::boxing::fight::B)::weepn:... разбира се не в движение, но и това е възможно като ти пъхнат прът в спиците.:qright: Та препоръката ми е не спирайте на пейка зад Хилтън на по бира с приятел:beer:, било и току-се завърнал от дълго странстване, камоли с байк в съседство!!! :crazy:...може не само да ви подложат на неблагоприятното въздействие на някой и друг шут, но и да ви се наложи да търпите машинописката на четвърто районно пишеща с един показалец поредния доклад за гепен байк в района на вело-алеята на Хилтън... а после да разпознаете сред снимките на заподозрените някои свои "криминално проявени" познати...:drunk2: и всичко това след като си гонил гадта километър и половина до районното покрай,което въпросния е преминал преди малко:combust:
Здраве да е... минали са поне 5-6 годин от тогава. :offtopic::beer:
А по повод на вело-алеите в София, за които съм 100% ЗА, наскоро бе създаден един такъв blog: http://www.bikerevolution.blogspot.com/
Предполагам знаете и за инициативите на За Земята в последните вече 8 години за critical mass в София!?.. Ако ли не ето ви линк към миналогодишния опит: http://www.zazemiata.org/veloshestvie_20050513.php
Да нюриш или да не нюриш, това е въпросът! -
из Записките на катерещия се охльов
Venturine
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 12:12 am

Мнениеот ananke » Пет Мар 10, 2006 3:24 pm

Ако ви се занимава инсталирайте си Google Earth ([url]http://earth.google.com/download-earth.html[/url]). Има много хубава карта на София, малко е неактуална (отпреди около 2 години), но пък можеш да погледнеш от птичи поглед дето се вика и да прецениш откъде да минеш от точка А до точка Б. Другото готино нещо е инструментчето за мерене на разстояния - можеш да измериш произволен маршрут.
Айде и take care :-)
Nukeproof Mega AM 275 Comp 2014
Аватар
ananke
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 10:34 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Вто Мар 21, 2006 9:32 am

[quote="Venturine"]

А по повод на вело-алеите в София, за които съм 100% ЗА, наскоро бе създаден един такъв blog: http://www.bikerevolution.blogspot.com/
[/quote]


читав блог :thumbu:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Phantom » Вто Мар 21, 2006 2:29 pm

[quote="Venturine"]

А по повод на вело-алеите в София, за които съм 100% ЗА, наскоро бе създаден един такъв blog: http://www.bikerevolution.blogspot.com/
Предполагам знаете и за инициативите на За Земята в последните вече 8 години за critical mass в София!?.. Ако ли не ето ви линк към миналогодишния опит: http://www.zazemiata.org/veloshestvie_20050513.php
[/quote]

Аз съм си мислел за такава байкреволюция.А можем ли да се организираме?Ако да защо не го направим?Ето тема която може да обсадим на срещата на форума(ако не е объждано в последните няколко пъти на които не бях).Някой знае ли тази година ще има ли някаква(и) подобна(и) иницятива(и).
Sorry за оффтопика.
Лесно ми е, защото се задоволявам само с най-доброто.
Phantom
 
Мнения: 197
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 11:18 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот psychoiho » Пон Апр 17, 2006 2:07 pm

дай пример за обществен проблем при който радикалните мерки са дали положителен резултат?

аз като шофьор, пешеходец, колоездач и човек който е живял / карал и тук и на по-хубави места мога да ти кажа че ситуацията в София е изначално сбъркана. Това не е град, правен за бели хора. На фона на цялото безумие, откъде ще се вземе пространство за вело алеи ?! Ми те горките майки си карат количките по улиците щото няма тротоари за тях?

виж, идеята за подбряване на градския транспорт - заставам зад нея! не само че с удоволствие бих си вършил работата из центъра без кола, но и ще подобри сериозно положението. не че гъзарите ще спрат да паркират като на село - посредата на насрещнто платно

иначе главния проблем е че сме стадо маймуни които обичат да живеят в джунгла. Културата ужасно много ни куца, ако нямаш как да си защитиш правата на колоездач, няма никакъв смисъл да се бориш, само ще се ескалира напрежение между различните групи защото ти реално ще искаш да ги ощетиш. групите на старците, инвалидите, майките, децата, шофьорите, слепите, нормалните също имат проблеми, претенции и права, но вместо да е ясно кой е основния проблем и да го борят задружно, всеки се спасява отделно както винаги.
psychoiho
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 1:19 pm

Мнениеот Venturine » Сря Май 03, 2006 1:38 pm

[quote="psychoiho"]

дай пример за обществен проблем при който радикалните мерки са дали положителен резултат?

аз като шофьор, пешеходец, колоездач и човек който е живял / карал и тук и на по-хубави места мога да ти кажа че ситуацията в София е изначално сбъркана. Това не е град, правен за бели хора. На фона на цялото безумие, откъде ще се вземе пространство за вело алеи ?! Ми те горките майки си карат количките по улиците щото няма тротоари за тях?

виж, идеята за подбряване на градския транспорт - заставам зад нея! не само че с удоволствие бих си вършил работата из центъра без кола, но и ще подобри сериозно положението. не че гъзарите ще спрат да паркират като на село - посредата на насрещнто платно

иначе главния проблем е че сме стадо маймуни които обичат да живеят в джунгла. Културата ужасно много ни куца, ако нямаш как да си защитиш правата на колоездач, няма никакъв смисъл да се бориш, само ще се ескалира напрежение между различните групи защото ти реално ще искаш да ги ощетиш. групите на старците, инвалидите, майките, децата, шофьорите, слепите, нормалните също имат проблеми, претенции и права, но вместо да е ясно кой е основния проблем и да го борят задружно, всеки се спасява отделно както винаги.
[/quote]


Съгласявам се с теб, Психойо, за това, че София не е устроена за такъв наплив на хора, оттам и на превозни средства и че радикалните мерки не винаги помагат (или поне оставят някакъв белег, който се заличава с бездействие във времето)...

Пространство и за велоалеи и за тротоари (по презумпция създадени за пешеходци, майки с деца, инвалиди и т.н.) има, но е факт, че едното още не е създадено, а другото е превърнато в недостъпно за множеството загатнато в скобки. Във връзка с този проблем наскоро подочух (непроверена информация!), че по протежението на Витошка се предвижда изграждането на подземен паркинг!?..

А за да защитиш културата си на човешко създание, което има претенциите да не прави ежедневно циркаджийски врътки, карайки из улиците на "града на мъдростта" и дишайки псевдо-кислородна гняз... предполагам имаш идея как да противодействаш?..

Ако ли не, ето една конкретна инициатива за този месец:
[color=green]На 15 май от 18.30 часа Екологично сдружение “За Земята” организира карнавално
шествие за байкари, скейтери и пешаци по централните софийски улици. Начална
точка на шествието ще бъде Паметника на съветската армия или с други по-свойствени думи –на баба Яга. Част от концепцията на шествието-протест е да се движи с пешеходна скорост... като вместо да карат возилата си, съответно байкарите ще бутат колелата си, ролерите ще закачат кънките си на рамо, а скейтерите ще държат бордовете си под мишница, за да покажат символично невъзможността да се придвижват с тях по улиците.

През последните години автомобилният трафик в София нарастна дотолкова, че
въздухът, който дишаме има вкус, цвят и мирис... вместо да е просто чист.
Зелените площи, тротоарите и обществените места се превръщат в паркинги
и бензиностанции... вместо в пространства за пешаци и други кракомобилни людетини!..
Ако се возим в бързата си кутийка по-малко, може да се движим и вдишваме повече, да уважаваме всички на пътя и да живеем повече...[/color]
Аз лично ще бъда там...
Да нюриш или да не нюриш, това е въпросът! -
из Записките на катерещия се охльов
Venturine
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 12:12 am

Мнениеот Lazy » Пон Май 15, 2006 10:36 pm

Одавна не съм се обаждал та да изтърся и аз някоя глупост :-)
1) Че няма място за велоалей не е вярно. Нашего брата (както се вижда от тази тема) и така е намерил откъде да минава без да влиза в сериозен конфликт с автомобили, пешеходци, слепи, глухи, инвалиди, майки с деца, кучета и т.н. , така че остава само тук описаните маршрути да се очертаят, да се позанижат бордюрите и общината да махне препятствията като кошове за боклук, саксии и подобни.
2) За това ще трябват пари които общината няма да даде. Значи алтернатива- да се съберат от каращите колела, който не иска пари да дава и милее за града и за велосипеда - доброволен труд ден два, а и фирмите произвеждащи, продаващи и ремонтиращи велосипеди би било редно да дадат едно рамо (надаявайки се че така ще нарасне бизнеса). Ако се помисли в тази насока може и други източници да се измислят ( спортен тотализатор например и т.н.) които ще се изкефят да са в новините "ДАДОХА ПАРИ ЗА ВЕЛОАЛЕЯ В СОФИЯ"
3) Общината да наложи строг контрол на паркирането върху така построениет велоалеи. Малкото които съществуват в момента редовно са задръстени от паркирали върху тях. При това на повечето от тез красавци хич и не им е минало през ума че тва е вело алея и пречат.
4) Тази работа с шествия и пиене на бира няма да стане. Работата е много и е сериозна. Да се види какъв е каналният ред за внасяне на подобно предложение в общината, да се съгласува с КАТ да се направи проект, да се осигури финансиране и работата на общината да се сведе до това да кажат "ХАРНО, ЛОШО НЕМА, ДЕЙСТВАЙТЕ". Иначе бат Бойко нема да изпусне да се изпъчи на екрана и да каже "НИЕ ЗА КОЛЕЛАТА ШЕ ДАДЕМ!"

И СЕГА ПРОБЛЕМЪТ!!!
НЯКОЙ трябва да свърши тоз подвиг за чест и за слава, без пари, така за идеята. Е такива вече няма. По-евтино е да си купиш кола. :-(
Lazy
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 1:15 pm

Мнениеот bikerider » Вто Юли 11, 2006 11:41 am

Ако ни въ притеснява, дъ ви напомня, че темата е за МАРШРУТИ... :wavey:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Venturine » Сря Юли 12, 2006 1:43 am

[quote="bikerider"]

Ако ни въ притеснява, дъ ви напомня, че темата е за МАРШРУТИ... :wavey:
[/quote]

...ами точно затова бе отворена отделна тема за велоалеите, засягащи косвено тази за градските маршрути! ;)
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=13456

А иначе днес си направих едно много приятно маршрутче, измъкващо се от жегавините на софийските улици. След прехвърчането в района на БАН/по известен като 4-ти километър :nuts:, хванах ул.Тарас Шевченко, която прелива в бул.Самоков през автогара Юг и все направо по най-прекия път от "Изток"-а към "Изгрев"-а :8D: , се стига до дивата част на парка, от където те залива ударна вълна свежа влага, а сенчестите пътеки направо си те грабват. Леле какво удоволствие е да попаднеш там!!! Даже видях, че някой нетолкова благ мирянин от квартала си е издълбал там някъде едно завойче в пръстта за по-скоростно изхвърчане вляво. Та след като пообиколих гористите пътечки стигнах до подлеза под алея Яворов (в близост до телевизионната кула) и все направо се озовах зад Семинарията. От там целта беше района на Пирогов, затова се порадвах първо на малките долнолозенски улички "в подножието" на Джеймс Баучер, после на едно хълмче в парка зад Музея за земята и хората, мостчето зад "Спартак" и преди да завърша по интересната част от маршрута си спипах един зелен пъпеш на пазара "Иван Вазов".
Дай боже всекиму такъв урожай! :liplick: :^:
Да нюриш или да не нюриш, това е въпросът! -
из Записките на катерещия се охльов
Venturine
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 12:12 am

Мнениеот AnTrakS » Сря Авг 16, 2006 11:49 pm

Драгоман-Чукувезер-Табан-Камбелевци-Габер-Несла-Габер-Драгоман
AnTrakS
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:15 pm

Мнениеот CTAMAT » Пон Авг 21, 2006 9:20 pm

[quote="AnTrakS"]

Драгоман-Чукувезер-Табан-Камбелевци-Габер-Несла-Габер-Драгоман
[/quote]
]
Е кога па си ходил у Несла,че нещо не си спомням ?:eek3:
Изображение
CTAMAT
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 9:57 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот AnTrakS » Пон Авг 21, 2006 10:03 pm

абе чук казвам маршрута не казвам че съм ходил :bawling::bawling:
AnTrakS
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:15 pm

Мнениеот drdre » Съб Окт 07, 2006 2:42 pm

@Venturine - дам гората зад Изгрев е яка. + тва там са така наречените "Камили" . Нещо като бабуни(около 1-2м.) и скокчета, вдлъбнатини и т.н. въобще много готина е гората там :P
Е па я си карам за удоволствие ;)
Аватар
drdre
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 9:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот ahileas » Нед Фев 11, 2007 11:29 am

ama vie ste mn umni a ???? leee mi ako nekoi kradlio na velo ma6ini vi hvane to4no tam ot deto obqsnqvate 4e minavate a q se zamislete we :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:
Аватар
ahileas
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 8:23 pm

Мнениеот PtD » Нед Фев 11, 2007 1:40 pm

Ми... ше го гази Хай Ролер...
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Студения град-Орлов мост, изкл. през парковете

Мнениеот pocket-rocket » Пон Апр 02, 2007 10:24 pm

Това един маршрут, който ми го показа един приятел, с който карахме преди години, специалното е, че минава основно не по пътищата, а през парковете Ловен и Борисова. Другото хубаво е, че е надолу; би трябвало да има 100 м денивелация. Ще се опитам да обясня по стар спомен, дано някъде по маршрута не са изникнали строежи! Изх. пункт където и да е от Ст. град, важното е да се мине зад 38 бл. надолу по черен път, целта е спирката на 102 при блоковете 1, 2, 3 и 4. При тази спирка се пресича булеварда, минава се отсреща и покрай едни гаражи през мостче се навлиза в Ловния парк. Тук карането е много приятно по една пътека с бабунки, тесничко е и все пак трябва да се внимава за пешеходци. Спомням си, че се минава покрай един ресторант, оттам по асфалтов път се излиза на Симеоновско шосе, където трябва да се пресече и отново да се влезе в Ловния парк, вече откъм Лозенец. Целта би трябвало да е кръстовището на Семинарията, където минава 120. Оттам отново се влиза в парка, малко е нагоре, посоката е близо до парк хотел Москва, където също се пресича булеварда и трамвайната линия, и оттам, вече всички знаете - през подлеза се излиза на басейн Мария Луиза и оттам на Орлов мост. Може да засичате време. Би трябвало да е под 30 мин., не си спомням вече. Успех, дано да важи този маршрут!
pocket-rocket
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 6:04 pm
Местоположение: Kurlandovo

Мнениеот myshy » Пон Апр 16, 2007 11:01 pm

Аз си оважавам маршрута СГрад, Дианабад, Симеоновско, Семинарията, ВИАС на отиване ако се тръгне по-рано няма много движение и може да се кара нормално (засега съм го зимал само като пешеходец), на връщане вече и като пешеходец е гадно, поне оправиха бордюра от едната страна. Та мисълта ми е за "обходните" пътища в същата посока и какво да избягвате:
-строежите на гърба на Студентски Град (зад 24бл.) - напоследък там са се завъдили едно стадо песове, които са меко казано недрожелюбни, ходих да тичам в околността и добре, че бях с кафевите гащи... само с малко страх се отървах, за щастие.
-пътеката зад гара Пионер (те са много ама аз както и да мина все там излизам) преди няколко седмици като се прибирах пеш отврътен от градския транспорт се натъкнах на няколко гладни негри там... добре че тичах с кучетата в студентски, та можах набързо да изчезна в гората...
... Разказвали са ми за една пътека Дианабад - Руско Посолство - Борисова градина, но се славила като дом на клошари,не съм минавал след горепосочените приключения, скоро време ще мина да видя как е от там, пеш но с обувките за бягане :D

Не казвам, че щом на мен се е случило и на вас ще се е случило но е хубаво човек да има 1 на ум ;)
myshy
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 3:07 pm

Мнениеот Stuny » Вто Апр 17, 2007 7:33 am

студентски град - ВИАС минавам най-вече през паркове
в първия влизам от тук и излизам от тук , пресичам релсите по ул.Трепетлика , след това веднага в ляво пак в парка , някъде тук има подлез , минава се покрай семинарията , в дясно на един заграден паркинг и в в крайна сметка излизам от парка на 50м от площад журналист

картите ще изчезнат след седмица , ако не ме домързи ще ги кача като картинки , маршрутчето е доста добро , има няколко варианта зависи къде в центъра трябва да се излезе и колко се бърза

в първия парк често се мотат кучета , и домашни и улични , просто досаждат
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот jivkonik » Пон Апр 30, 2007 11:59 am

Здравейте!
Бих искал да предложа на вашето внимание един маршрут, който ежедневно използвам до работа и обратно. Според мен това е оптималния и най-кратък път от Люлин до Автогарата в Овча купел.
Предимства:
1. Избягва доколкото е възможно движение по натоварени улици.
2. Кратък като разстояние – около 6 км.
3. Подходящ за хора нямащи много опит в каране по натоварени градски улици.

Недостатъци:
1. Поради това, че минава на няколко места близо до циганските гета (квартал Гевгелийски и гетото в Красна Поляна), а и заради частта му минаваща през парка не го препоръчвам за ползване през тъмната част на денонощието.

Приложил съм карта за илюстрация на маршрута, която за съжаление не е цяла (от GPS-а на телефона съм я свалял парче по парче) и подробна, а са изрязани само частите от маршрута. Може да отворите www.bgmaps.com и да разгледате подробно районите, през които минава маршрута ако нещо не ви е ясно.
Моята карта може да видите тук:
http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE_BIG&IMAGE_ID=91729
Изходна точка – входа на тунела в Люлин, посока Центъра (WP8 на приложената карта). Точно преди тунела в дясно има стръмен сипей – ама наистина е стръмен! Бутате (носите) до върха му (10 тина -15 метра). Като го изкачите виждате на 10-тина метра главната алея на Западен Парк. (ако някой му е по-удобно да влезе на друго място в Западния парк – например желязното мостче до светофара до сладкарница „Миньор” – да тръгне по главната алея на парка и ще се ориентира лесно за мястото, където е входа на тунела) Пресичате я и виждате пътека, водеща към ЖП линията. Тръгвате по нея и след 30-тина метра стигате до линията – ВНИМАНИЕ, там точно тя прави завой и няма много видимост – огледайте се и се ОСЛУШАЙТЕ за идващи влакове преди да я пресечете. Пресичате линията и след още 30-тина метра стигате до крайната уличка на квартала (WP9). Тръгвате по нея направо, блокчетата от квартала са от лявата ви страна, от дясно няма нищо освен малко гаражи и някой ограден паркинг. Карате по тази уличка докато тя се разшири и достигате едно малко площадче (WP10) – това е края на бул. Ал. Стамболийски. Продължавате направо, като внимавате за идващото движение от Стамболийски (те са с предимство, има и знак за това)! Тук е една от зоните по маршрута, в която трябва да се движите с повишено внимание – наблизо е циганския квартал, доста често там щъкат черни типове на групички! Продължавате по главния път още неколкостотин метра, където той прави остър завоя на дясно. Тук е мястото, на което се отделяте от него и тръгвате по малка павирана уличка в ляво (WP11). Улицата е с наклон надолу, пресичате 2 преки (първата е много малка, отдясно ви се пада) и достигате до доста по-натоварена улица (внимавайте за идващите отляво коли като се включвате по нея!!!), по която завивате на дясно (WP13). Това е един от неприятните участъци – тясна улица с относително натоварен трафик, за щастие по нея се кара само неколкостотин метра. В края и стигате до по-голям булевард (бул. Вардар), на който двете платна за движение са разделени от голям остров (WP14). Пресичате го и продължавате още 100 – 200 метра направо – движите се по малка поразбита уличка, която се използва за паркинг от живеещите в близкия блок. Завивате по първата възможна пряка в дясно (на ъгъла точно има нещо подобно на квартален трафопост, което пречи на видимостта за движението по пряката) (WP15). След още 100-тина метра тя свършва и стигате до по-натоварена улица. (WP16). Пресичате я, завивате на ляво и веднага в първата пряка в дясно (WP17). От лявата страна на тази пряка има училище с двор, вие се движите направо до края на пряката (около 200-300 м). В края и има много разбита (почти черен път) улица по която тръгвате на ляво (WP18). Тук е второто място по маршрута близо до циганското гето в бившите виетнамски общежития !!! Бъдете внимателни, карайте възможно по-бързо и избягвайте близки контакти с черния вид! Черната разбита уличка е 50-тина метра, след което стигате до супер натоварения булевард Никола Мушанов (WP19). Пресичате го културно на пешеходни светофар, пресичате и трамвайните линии и се качвате на супер удобния тротоар, по който почти няма пешеходци! Тръгвате по тротоара в дясно, успоредно на трамвайните линии и далеч от лудницата по булеварда. Карате си с кеф чак до кръстовището с ул. Житница (WP21). Пресичате на пешеходния светофар и продължавате направо. Тук имате 2 опции – да продължите да ползвате левия тротоар (доста разбит с паркирани върху него коли) или да карате по павираната част с трамвайните линии (там е забранено за коли, но някои месни тарикати минават от там в нарушение за да изпреварят малко колоната коли от булеварда!). Аз обикновено карам по линиите но ВНИМАВАЙТЕ за преминаващи трамваи!!! Трасето е сравнително натоварено и за 300-400 те метра каране там почти със сигурност ще се разминете поне с 1 трамвай в едната посока. След тези неколкостотин метра достигате кръстовище (WP22) където трамвайното трасе минава от другата страна на пътя. Вие обаче си продължавате от лявата страна през един супер разбит участък от 30- 50 м и си хващате отново левия тротоар. Препоръчвам да се кара по него, защото не е много натоварен с пешеходци, само някои и друг паркирал автомобил понякога пречи. Другата възможност е да слезете на платното и да карате по него от дясната му страна в посоката на движение – неприятно, с оглед на това, че има 2 светофара по трасето, които пускат колите, правещи десен завой докато тези за направо са спрени и вие ще изпаднете в конфликтни ситуации с и без това изнервените от вечното задръстване шофьори. По левия тротоар съвсем спокойно минавате останалата част от маршрута (няма големи улици и светофари от лявата страна) като разбира се внимавате при пресичането на няколкото малки преки. Едната е по-голяма (ул. Коломан на картата), там внимавайте с колите идващи от вашата посока и опитващи се бързо да направят ляв завой за да влязат по пряката! След достигане на бул. Борис ІІІ вече може да се включите по велоалеята към Княжево или Центъра или да продължите по ул. Тодор Каблешков (тясна и много натоварена) в зависимост от крайната цел на карането ви.
Надявам се да съм бил полезен!

:agree:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот X3MIST » Пет Май 18, 2007 8:28 pm

Абе всичко много хубаво, но защо не прекръстите темата на Градски маршрути в София. Аз поне не видях да има за друг град, независимо кой.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот Stuny » Пет Май 18, 2007 8:36 pm

X3MIST написа:Абе всичко много хубаво, но защо не прекръстите темата на Градски маршрути в София. Аз поне не видях да има за друг град, независимо кой.


или пък някой да отиде до Варна за да опише някой маршрут там , а не е ли по-добре?
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот X3MIST » Съб Май 19, 2007 12:06 pm

Не е нужно да се заяждаш. Просто не е коректно заглавието на темата. Никого не карам да идва във Варна да пише за маршрути. Не виждам причина за реакцията ти :dunno:
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 166 госта