Градски маршрути

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Градски маршрути

Мнениеот galio » Сря Окт 09, 2013 8:05 am

Коритото на Слатинска си го ползвам отскоро, може да се кара :)
Аватар
galio
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот Jaboka » Сря Окт 09, 2013 9:09 am

^ От къде до къде , няма ли много боклуци долу?
...хванало го е бавното.
Аватар
Jaboka
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:00 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот galio » Сря Окт 09, 2013 10:30 am

Jaboka написа:^ От къде до къде , няма ли много боклуци долу?


От ДАИ до Слатина, има няколко изхода. Карам по страната откъм центъра. Боклуци през повечето път няма изобщо, само в Слатина е малко разлята реката и покрай циганските бараки, но те са на другия бряг.

Обаче няма коли, няма свтофари, нищо няма, и ми съкращава маршрута с 2 км :) Определено крие предимства.
Аватар
galio
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот Jaboka » Пет Окт 11, 2013 8:45 pm

Гадно е, не ми хареса. Към половин километър след Ботевградско има яко туфи и фекални води.Добавяме и стъклата през цялото време и идилията е пълна.
...хванало го е бавното.
Аватар
Jaboka
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:00 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот dobringeorgiev » Вто Окт 15, 2013 3:11 pm

Откакто направиха в Пловдив маршрута покрай бул. България редовно карам там. :D
Аватар
dobringeorgiev
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Окт 14, 2013 4:25 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот petttto » Чет Мар 12, 2015 6:36 pm

MOD написа:Тук е мястото да опишете вашия маршрут, по който ежедневно стигате до работа/училище/център и смятате, че ще е полезен и на други.

:) Бургас пак е едни гърди напред, строи се най-дългата вело алея, целия град вече е кръстосан от вело алеи.
petttto
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Яну 17, 2015 3:16 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот svrakata » Вто Авг 25, 2015 9:50 pm

petttto написа:
MOD написа:Тук е мястото да опишете вашия маршрут, по който ежедневно стигате до работа/училище/център и смятате, че ще е полезен и на други.

:) Бургас пак е едни гърди напред, строи се най-дългата вело алея, целия град вече е кръстосан от вело алеи.



Това трябва да се види! Нали не са очертани велоалеите с боя по тротоарите между билбордовете, спирките и кофите за боклук?
Моя маршрут е: Света Троица - Гара Искър, общо 14км като минавам по Цар Симеон, парка на Св. Троица, бул. Сливница до Булбанк, през хасъл центъра до Ялта и оттам Иван Асен 2ри, Румънското посолство, Шипченски проход, ЦСКАто и после по Искърско шосе през Дружбите, и пристигам.
Коли, хора, павета, светофари за 35-40мин :praying:
Аватар
svrakata
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 2:11 pm
Местоположение: В червената книга.

Re: Градски маршрути

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Сря Сеп 02, 2015 11:23 am

Блазя ви на Бургазлийте с тия велоалеи. В София дори където има велоалеи те са зле направени неусветени и все се намиря някой гъзар да паркира върху тях. Движението сутрин и вечер е много натоварено и няма как да се движиш по асфалта без риск за живота. Никой не се съобразява с теб и минават със бясна скорост на сантиметри от теб, даже преди няколко месеца загубих равновесие заради един такъв, добре че беше 2 през нощта та нямаше кой да ме сгази...

Маршрута ми е Театър София- Орлов-Борисова Градина през нея и по малките улички почти до кръговото на арена Армеец– и от там по тротроари и улички до 7ми км. Маршрут който е с кола за 15 минути 7.4км на мен ми се превръща в 12+ и отнема 35минути. И пак 100х по - добре от колкото да ходя с автобус.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот V.Georgiev » Сря Сеп 02, 2015 8:55 pm

Моят маршрут е от - Централни Хали - Паметника Левски - ЖП гара Подуяне - Слатина - Дружба 1 - Гара Искър!
23-30мин. километрите са между 10,5-11,5
https://www.strava.com/activities/348006983 нещо от тоя сорт :) :bigeyes:
Изображение
Аватар
V.Georgiev
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 9:19 am
Местоположение: София/Димитровград

Re: Градски маршрути

Мнениеот theultimate » Чет Сеп 03, 2015 10:44 am

В София единствените истински велоалеи са тези по Борис и Ломско шосе. Другото е безполезна боя и усвоени хиляди левове по европрограми... Лятото ходих в Бургас и там нещата изглеждат направо европейски...

Това е моя маршрут от Сухата река до седми километър. Има и малко по-пряк вариант, но асфалта там е толкова скапан, че го обезсмисля. 25-30 минути е времето без да бързам, сравнено с поне час с градски транспорт :crazy:
theultimate
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 21, 2015 3:30 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Чет Сеп 03, 2015 11:09 am

Хах, бачкането ти е до мойто :beer:
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот SStoeV » Сря Окт 28, 2015 8:48 pm

Здравейте, имам въпросче относно вариант за маршрут от жк Илинден (метростанция К.Величков) до Илиенско шосе. Най-големия ми проблем е надлез Надежда, не ми се минава от там точно в пиковите часове. Има ли някой с предложение как да избягвам надлеза? На мен само ми идва на ум през трамвайното трасе, но си е доста рисково. Благодаря предварително. :beer:
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот kobso1245 » Сря Окт 28, 2015 9:00 pm

SStoeV написа:Здравейте, имам въпросче относно вариант за маршрут от жк Илинден (метростанция К.Величков) до Илиенско шосе. Най-големия ми проблем е надлез Надежда, не ми се минава от там точно в пиковите часове. Има ли някой с предложение как да избягвам надлеза? На мен само ми идва на ум през трамвайното трасе, но си е доста рисково. Благодаря предварително. :beer:

Като гледам картата-по велоалеята до "Хан Кубрат" и след това по улицата, успоредна на "Илиенско шосе"?
Не знам обаче колко ще ти се удължи маршрута..
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот floydogi » Чет Окт 29, 2015 8:25 am

Вариант 1: Колегата по-горе го е посочил - на светофара преди надлеза тръгваш по левия тротоар и излизаш на велоалеята. Минаваш надлеза и на светофара вдясно, после при училището пак вдясно и излизаш на бул."Рожен". Оттам ще се оправиш.
Вариант 2: По същия начин на велоалеята, само че като спуснеш надлеза на спирката слизаш от алеята вляво и се връщаш назад покрай трамвая и има една уличка дето минава под надлеза - по нея излизаш директно на Рожен.
Вариант 3: По трамвайните линии и излизаш директно на горепосочената уличка.
Вариант 4: Караш си по надлеза, само че не излизаш на кръговото (което е лудница сутрин да го пресечеш), а тръгваш надясно към ТЕЦ-а, и ведната хващаш детелината пак вдясно и долу пак вдясно и си излязъл на бул."Илиянци". Караш по него и на първия светофар някъде имаше подлез, който минава под ж.п. линиите и излиза на гара София-север. Ако подминеш светофара и стигнеш до фабриката на Тандем, там някъде също имаше подлез, който пък излиза до завод Динамик и директно на Илиенско шосе.
Общо взето варианти бол.
floydogi
 
Мнения: 120
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Мар 05, 2014 6:09 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот SStoeV » Пет Окт 30, 2015 10:39 am

Благодаря за отговорите, ще ги тествам тези варианти :) :beer:
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот Любо » Пет Окт 30, 2015 11:41 am

Здравейте . От Дървеница до Толстой какъв маршрут бихте препоръчали ? Притеснява ме трафикът най-вече .
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот carmo » Пон Фев 22, 2016 12:47 pm

:offtopic: Може би не е много по темата, но ми се видя любопитно хоби :D http://worldinsidepictures.com/these-gi ... cking-app/
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот petttto » Пет Мар 25, 2016 12:40 pm

:) Бургас целият е с вело алеи местете се да живеете тук









Изображение Изображение Изображение
petttto
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Яну 17, 2015 3:16 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот araX » Вто Май 10, 2016 8:00 pm

Бургас е по-малък град от София с по-малък трафик.
https://scontent.fsof2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13092096_10208073488228080_8153117296533043832_n.jpg?oh=93438c579713ed263b7de5e7c0393039&oe=57E15791
Маршрута Дървеница-Толстой, за който питат по-горе е по-дълъг от такъв в Бургас. Меден Рудник не го броя за Бургас ;) Като гледам снимки в нета от новото шосе Бургас-Сарафово, което е кръстено велоалея - от новоположения 1 слой хАсвалт вече никне трева през него ;)
p.s. Все пак условията в Бургас са по-благосклонни към велосипедистите...лятото ще видя на живо ;)
araX
 
Мнения: 211
Рейтинг: 1415
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 1:20 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот borisfx » Сря Фев 15, 2017 8:08 pm

Здравейте, утре ми се налага да ходя от х-л Плиска до стадион Славия в Овча купел. Откъде според вас е най-удачно да мина с колелото. Ясно е че ще се кара по велоалеята на цар Борис, въпроса е къде да се кача на цар Борис, като идвам от Плиска?
borisfx
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Юли 20, 2013 10:46 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот Yash » Сря Фев 15, 2017 8:55 pm

borisfx написа:Здравейте, утре ми се налага да ходя от х-л Плиска до стадион Славия в Овча купел. Откъде според вас е най-удачно да мина с колелото. Ясно е че ще се кара по велоалеята на цар Борис, въпроса е къде да се кача на цар Борис, като идвам от Плиска?

През Борисовата, метростанция ст-н "Васил Левски", по алеята по реката към НДК.
Оттам единият вариант е през парка зад х-л Хилтън, Южен парк, алеята на Гоце Делчев към Цар Борис.
Другият вариант е от НДК към Руски паметник и оттам по Цар Борис нагоре.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот Lucky Loser » Сря Фев 15, 2017 9:06 pm

На прима виста от къде бих минал аз:
Плиска -> Борисова > велоалеята покрай бул. Евлоги и Христо Георгиеви до НДК > около километър нагоре по бул. Витоша до бул. България > свиваш надясно по велоалеята на бул. Булгария и така до бул. Гоце Делчев > надясно по бул. Гоце Делчев(по който има велоалея) и така до бул. Цар Борис > после само по велоалеята на бул. Цар Борис
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот Lucky Loser » Сря Фев 15, 2017 9:07 pm

Yash написа:
borisfx написа:Здравейте, утре ми се налага да ходя от х-л Плиска до стадион Славия в Овча купел. Откъде според вас е най-удачно да мина с колелото. Ясно е че ще се кара по велоалеята на цар Борис, въпроса е къде да се кача на цар Борис, като идвам от Плиска?
Другият вариант е от НДК към Руски паметник и оттам по Цар Борис нагоре.

Мда.. това май е най-удобният вариант :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот borisfx » Сря Фев 15, 2017 10:10 pm

благодаря за предложенията, сега ще ги видя на картата :)
borisfx
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Юли 20, 2013 10:46 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот newbiebg » Вто Апр 11, 2017 6:32 am

Колеги, има ли от вас такива, които се движат по следния маршрут - кв. "Манастирски ливади - Изток" - Южен парк - бул. "Витоша" - център - кв. "Редута" (евентуално и до кв. "Дружба" или "Младост"-ите)? На мен лично много ми харесва велоалеята по бул. "Витоша", но в голямата си част е малко тесничка, когато трябва да се разминат двама колоездачи. Има един участък между бул. "Пенчо Славейков" и НДК, където има две ленти с прекъсната линия, както при нормалните пътища и там е много по-приятно и удобно, но за много кратко. Ако можеше всички велоалеи в София и в страната да са с тези габарити, щеше да е супер.

Веднъж се опитах да се спусна и по бул. "България", от западната страна, но тези подлези накъсват трасето, в някои участъци има и ремонти и строежи, които са допълнителна пречка. Няма и сянка през повечето време. Иначе и оттам ми харесва да минавам, но докато не го направят директно да мога да се качвам и да слизам от и до центъра, без каквито да е или с минимални препятствия, не бих минал повече оттам. Пък и трафикът там е по-интензивен, съответно запрашеността на въздуха. Но някой път, за разнообразие, бих се придвижил и оттам всъщност, така като се замисля. Но дано да направят по-нормално трасе. Подлезът на "Гешов" е най-труден и най-коварен - не знам кой го е измислил и построил, но не е никак функционален. Там стават и най-големите задръствания по бул. "България". Имаше някакви проекти за естакади с кръгово движание, но засега не виждам развитие. Иска ми се и да направят метролиния по бул. "България", тъй като в тази част на града живеят доста хора и понякога става проблематично ползването на трамвая или на 204 примерно.

Това е от мен. Ще очаквам вашите коментари. Хубав и спорен ден от мен!
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот chiburator » Вто Апр 11, 2017 8:05 am

На мен лично много ми харесва велоалеята по бул. "Витоша", но в голямата си част е малко тесничка, когато трябва да се разминат двама колоездачи.


Не е тясна, просто велоалеите по "Витоша" са еднопосочни и са от двете страни на пътя, в зависимост от посоката на движение.
Друг е въпросът, че масово се кара в насрещното - от там са ти и проблемите с разминаването.
Аватар
chiburator
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1247
Регистриран на: Нед Фев 12, 2012 1:04 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот newbiebg » Вто Апр 11, 2017 2:03 pm

Интересно. Не бях обърнал внимание на това, Чибуратор. :-)

Обаче, както става ясно, на повечето от нас източната алея е много по-удобна и предпочитана, отколкото западната. Може би защото директно се свързва с прехода към Южния парк, а и след бул. "Пенчо Славейков" велоалеята продължава от източната страна, докато от западната не съм видял да има такава. А и западната минава през някои по-сериозни препятствия (в посока центъра), а източната е напълно права и напълно безпрепятствана и спокойна. Така или иначе, и двете трябва да се уширят, според мен, тъй като велотрафикът предстои да се засилва. Смятам, че все повече хора ще предпочитат велосипедите и обществения транспорт, пред личните си автомобили, когато имат работа из града. Ще видим какво ще стане, но така или иначе колоездачите предстоят да се множат по мое мнение.
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот hakama » Нед Апр 08, 2018 2:15 pm

Привет,

За една приятелка питам...
От НДК как може най-безопасно да се стигне до някой от маршрутите за Витоша?
Предполагам по бул. България?
Аз се сещам по алеята по Борис, до Княжево, но отдавна не съм карал натам, макар че живея близо до алеята. :dontknow:
Нямам идея какво ѝ е колелото.
Аватар
hakama
 
Мнения: 326
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Авг 12, 2007 2:23 pm
Местоположение: Sofia

Re: Градски маршрути

Мнениеот Yash » Нед Апр 08, 2018 7:22 pm

Бул. България не е най-безопасното място за каране, особено при детелината с околовръстното.
По Борис до Княжево е един вариант. Друг е като се стигне до Пушкин по него нагоре. Но там изкачването си е доста натоварващо. Особено за нетрениран човек. Иначе оттам се стига до Бояна, където е отправна точка за почти навсякъде.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот edinmilion » Вто Юни 22, 2021 8:54 am

Ново видео от Стоманата - SteelRiderBG, с колело.
От Слатина, през Дружба до Летището :beer:

https://youtu.be/4ZvhrARrv3A
Парк летище София с колело / Bicycle Airport Sofia park
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ВелоВело и 32 госта