Редно ли е според вас да не пускат с колела в...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Редно ли е според вас да не пускат с колела в...

Мнениеот japana » Съб Дек 29, 2007 11:24 pm

метрото няколко пъти съм пробвал да вляза тъй като не ми се върти от люлин до хладилника или НДК но имало няква забрана...нормално ли е според вас тва кво мислите :dunno: :crap:
FOX!
Аватар
japana
 
Мнения: 80
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Съб Апр 22, 2006 11:49 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот dibo92 » Съб Дек 29, 2007 11:29 pm

Когато си взех първото колело от веломания си го качих на метрото.Само трябваше едно билетче и за него.Естествено това беше мнооого отдавна,метрото тамън беше започнало да работи. :)
Аватар
dibo92
 
Мнения: 1132
Рейтинг: 1985
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 2:09 pm
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Съб Дек 29, 2007 11:32 pm

в България много неща не са нормални... :) :V:
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Nymphetamine » Съб Дек 29, 2007 11:34 pm

До колкото съм запознат с... правилника, така да го наречем, има определени размери, с които се допуска багаж, без да се заплаща билет и за него. Но размерите ми се губят в момента... 60х40 или нещо от сорта.
За всички предмети, вещи, багажи, надвишаващи тези граници или бъдещи извънгабаритни, се заплаща билетче и няма основателна причина да не бъдат допускани в рейсовете, метрата, трамваите и тролеите. Стига да не застрашават комфорта, сигурността и здравето на другите пътници.
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот boian » Съб Дек 29, 2007 11:59 pm

е да ,но сме в БЪЛГАРИЯ опитвал съм се да се качам в метрото с колело 2 пъти
първия път ме пуснаха ама тогава нямаше никаква забрана на 2-рия път
се бяха се усетили и не ме пуснаха :bawling:
никога на колене пред когото и да е
Аватар
boian
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2004 11:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alpina » Нед Дек 30, 2007 12:27 am

Не смятам за редно, да се качва колело в метрото.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Charger92BG » Нед Дек 30, 2007 12:34 am

Alpina написа:Не смятам за редно, да се качва колело в метрото.
Charger92BG
 
Мнения: 1113
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 11:00 pm
Местоположение: София

Мнениеот otka4al4o » Нед Дек 30, 2007 12:42 am

Charger92BG написа:
Alpina написа:Не смятам за редно, да се качва колело в метрото.


Защо? Не взима повече място от една бебешка количка (и не реве така че да къса нервите на целия вагон).Ако се купи билет и за колелото не виждам какъв е проблема
maxvolume написа:Ей "did".. виж се къв си ЦЪРВУЛ бе.
Аватар
otka4al4o
 
Мнения: 306
Рейтинг: 1874
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 7:50 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот PtD » Нед Дек 30, 2007 12:58 am

И според мен би било редно да пускат. В развитите държави има всякакви улеснения за колоездачите (държачи по автобусите, специални вагони във влаковете и метрото), само у нас има затруднения :)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот TOYAGA » Нед Дек 30, 2007 1:14 am

В нормалните държави никой не вози велосипеди в метрото.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Alpina » Нед Дек 30, 2007 1:39 am

Хайде спрете да ги возите в метро, тролеи, трамваи и автобуси тези колела, ами почнете да ги карате подяволите.

@otka4al4o, считам за много малоумно да ми сравняваш бутането на бебешка количка от центъра до Люлин с карането на колело в същата дистанция :crazy:

Като не можете да си карате колелата - двата билета с които ще се приберете заедно с него ги даиде един за отиване и един за връщане и не се бутайте там, където не ви е мястото.

Изключвам рейсовете към Драгалевци, Лозен, Герман, Кремиковци...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Редно ли е според вас да не пускат с колела в...

Мнениеот bikerider » Нед Дек 30, 2007 1:47 am

japana написа:нормално ли е според вас тва кво мислите :dunno: :crap:


Абсолютно нормално е.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Нед Дек 30, 2007 7:02 am

TOYAGA написа:В нормалните държави никой не вози велосипеди в метрото.


Въпреки желанието ти да си на контра, в нормалните държави много хора возят велосипеди в метрото. Ето ти малък hint:
http://www.bart.gov/guide/bikes/bikerules.asp

П.П. Нали няма да се измъкваш с номера "САЩ не са нормална държава" :popcorn:

П.П.П. Хайде да дам пример и от по-близо... да е по-разбираемо:
http://www.vgf-ffm.de/vgf/3538.jsp
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот japana » Нед Дек 30, 2007 9:16 am

аз казах че ще купя билет и за байка но пак не искаха да ме пуснат а един приятел й предложи 5лв. и пак не ни пуснаха...просто не ми се въртеше от люлин до центъра понеже съм с броня каска...и просто лятото е много ижасно докато стигнем до хладилника въртя супер много в некви жеги по 30 градуса....доста неприятно е :crap: но иначе се дразна на тва че преди 5-6 дена видях как некъв човек излезна от метрото с колело и се раздразних че мен не ме пускат....!
FOX!
Аватар
japana
 
Мнения: 80
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Съб Апр 22, 2006 11:49 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот teodor_peev » Нед Дек 30, 2007 10:09 am

Това с метрото е голяма простотия.Веднъж трябваше да стигна от Люлинския мост до Орлов мост и реших да зема метрото за по пряко.Обаче грозната зла лелка не ме пуска.Та напсувах я аз и си избегах.Та в 9 часа вечерта през ноември ми се наложи да въртя от единия до другия край на града,при положение че преди това цял ден бех карал.Напрау си умрех.....(метрото suxxx;правирелството suxxx върнете БКП* :rofl: )




*
Българска
Комунистическа
Партия
да знаитие ора вече драгалево е понятие за време ...... намира се между понеделник и юли месец -RAM-FR
teodor_peev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 694
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 11:21 pm

Мнениеот ACID BURN » Нед Дек 30, 2007 12:44 pm

Мойто мнение е:По-добре си карай до мястото където искаш да отидеш, щото като си вкараш колелото в трамвай и други всичките гледат на кръв.Аз лично нямам нервите да се занимавам с такива хора и да ме гледат все едно съм им изял закуската.Съмнявам се, че ще стигнеш мн по-бавно с колело от колкото с някъв транспорт, да може максимум да закъснеш с 20 мин ама щом си на зор ходи без колело и нещо от сорта, а пък някой друг километър спортуване не излишен. :) :agree:
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот outfaced » Нед Дек 30, 2007 12:56 pm

PtD написа:
TOYAGA написа:В нормалните държави никой не вози велосипеди в метрото.


Въпреки желанието ти да си на контра, в нормалните държави много хора возят велосипеди в метрото. Ето ти малък hint:
http://www.bart.gov/guide/bikes/bikerules.asp

П.П. Нали няма да се измъкваш с номера "САЩ не са нормална държава" :popcorn:

П.П.П. Хайде да дам пример и от по-близо... да е по-разбираемо:
http://www.vgf-ffm.de/vgf/3538.jsp


в Германия има право да се вози велоспиед във влака, само в опрделени за това вагони ... за метрото, там поне където аз съм бил, не е имало място за колела. Това вече си зависи как е направено метрото в съответния град. Явно във Франкфурт има място за колела ...
Понеже обаче нашето метро и нормативна уредба са далеч от франкфурските, явно у нас не може да се вози байк в метро ;)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Нед Дек 30, 2007 1:26 pm

PtD написа:**************


******, ама ти май си доста ******, отколкото изглеждаш... Мисля си, че разликата между "не се возят" и "не е разрешено да се возят" би следвало да е забележима дори за *****. Ти не знам къв си...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Нед Дек 30, 2007 1:43 pm

TOYAGA написа:Шмульо, ама ти май си доста по-тъп, отколкото изглеждаш... Мисля си, че разликата между "не се возят" и "не е разрешено да се возят" би следвало да е забележима дори за дебил. Ти не знам къв си...


Пак си оригинален с обидите. Без да падам до твоето ниво, ще отбележа че не само е разрешено, но и се возят.

И ако не си забелязал, че в темата говорим за разрешение да се возят колела в метрото, трябва да си вземеш очила с по-голям диоптър.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот otka4al4o » Нед Дек 30, 2007 2:51 pm

Хайде спрете да ги возите в метро, тролеи, трамваи и автобуси тези колела, ами почнете да ги карате подяволите.


Това не е проблем когато е здраво. Ако си счупил нещо или си спукал гума?Няма сервиз наблизо, нямаш инструменти и кво? Ще буташ до вкъщи или сервиза 1-2 часа?
maxvolume написа:Ей "did".. виж се къв си ЦЪРВУЛ бе.
Аватар
otka4al4o
 
Мнения: 306
Рейтинг: 1874
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 7:50 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Teodor40 » Нед Дек 30, 2007 2:54 pm

japana написа:аз казах че ще купя билет и за байка но пак не искаха да ме пуснат а един приятел й предложи 5лв. и пак не ни пуснаха...просто не ми се въртеше от люлин до центъра понеже съм с броня каска...и просто лятото е много ижасно докато стигнем до хладилника въртя супер много в некви жеги по 30 градуса....доста неприятно е :crap: но иначе се дразна на тва че преди 5-6 дена видях как некъв човек излезна от метрото с колело и се раздразних че мен не ме пускат....!

С калното колело, ако си... напълно нормално да не те пуснат ;)
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот TOYAGA » Нед Дек 30, 2007 3:13 pm

PtD написа:Без да падам до твоето ниво, ще отбележа че не само е разрешено, но и се возят.


Ти пикам на нивото! Удобно ми е - ниско е...
Що се отнася до велосипедите в метро - очевидно ти липсва по-задълбочен опит и наблюдения. Което също е обяснимо...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот ACID BURN » Нед Дек 30, 2007 3:27 pm

Абе хора вие само се псувате бе, баси!!! :(!: Аре стига! По- умния отстъпва.
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот Teodor40 » Нед Дек 30, 2007 3:30 pm

:offtopic:

TOYAGA написа:
PtD написа:Без да падам до твоето ниво, ще отбележа че не само е разрешено, но и се возят.


Ти пикам на нивото! Удобно ми е - ниско е...
Що се отнася до велосипедите в метро - очевидно ти липсва по-задълбочен опит и наблюдения. Което също е обяснимо...

Ти нали се беше отказал от форума. Пробвай пак ;)
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот PtD » Нед Дек 30, 2007 3:32 pm

TOYAGA написа:Що се отнася до велосипедите в метро - очевидно ти липсва по-задълбочен опит и наблюдения.


Не знам какво наричаш задълбочен опит. На мен лично ми стига да съм виждал въпросните вагончета с въпросните обозначения, както и хора с колела в тези вагончета.

Да кажеш нещо по темата за разрешението/забраната отнесена към софийското метро или да продължаваме да се заяждаме кой е по- по- най-, в стил втора група от детската градина?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот TOYAGA » Нед Дек 30, 2007 3:53 pm

Понеже на ****** требе секо нещо да му се обяснява с пластелин и показалка, тоя път ше направиме специално изключение...

Драги ми ******! За разлика от ******* като тебе, който очевидно съди за света от мимолетните спомени за влакчета и вагончета, които е видял някъде на екрана на компютъра, *******************, аз съм прекарал повече от една трета от живота си в нормални държави и сред хора, които НИКОГА не са возили велосипеда си в градска железница - както наземна, така и подземна. НИКОГА!

Причината за това е изключително проста и надявам се - смилаема ************************. Живеещите в предградията оставят велосипедите си на специално пригодените за целта места или просто ей така на спирките, качват се на метрото и на връщане си ги вземат обратно, за да се приберат вкъщи. Така е в околностите на Мюнхен, така е около Берлин, така е в Аахен, така е и в градовете и градчетата около Франкфурт, засегнати в линка ти (did се подвизава в този район, допитай се дали е виждал някого с велосипед в U-или в S-Bahn), така е и в Холандия и Белгия. Жевеещите по-близо до центъра или в самия център се придвижват само с велосипедите си и ЛОГИЧНО нямат нужда да ги качват на метрото. Остават куриерите и спортуващите, които ОЧЕВИДНО няма какво да търсят с велосипед по вагоните на метрото.

Тва е положението. Другото е на баба ми фърчилото...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bluskanie » Нед Дек 30, 2007 4:07 pm

Ми ако разстоянието от дома до началната спирка е голямо, както и между крайната спирка и работата? Тогава кво става? Качват колелата на вагончетата, нали? Или твоите познати НИКОГА не го правят... разбрахме :)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот PtD » Нед Дек 30, 2007 4:12 pm

:smile_g:

Тояга, понеже очевидно на такъв велик авторитет като тебе няма какво да се обясни, щото ти и без това вече всичко знаеш :evil:, няма да обяснявам къде можеш да видиш метро, автобусчета и влакчета, в които редовно се возят велосипедчета. С твоята ерудиция и бездънен запас от наблюдения, предполагам и сам ще откриеш. Просто се чудя как не си ги видял... но сигурно си бил зает с много по-важни дела, например да попълваш запаса си от обиди (който, признавам, е забележителен :evil:).
Последна промяна PtD на Нед Дек 30, 2007 4:19 pm, променена общо 2 пъти
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот teodor_peev » Нед Дек 30, 2007 4:15 pm

Аре са му бутнете и по един минус на човека заради това че мнението му е различно от това на останалите.(TOYAGA тука не е германия и няма Специални места дет да си остаиш колелото)
да знаитие ора вече драгалево е понятие за време ...... намира се между понеделник и юли месец -RAM-FR
teodor_peev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 694
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 11:21 pm

Мнениеот TOYAGA » Нед Дек 30, 2007 4:24 pm

bluskanie написа:Ми ако разстоянието от дома до началната спирка е голямо, както и между крайната спирка и работата? Тогава кво става?


Не ползваш велосипед, драги. Не ти ли се струва логично?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта