Недоволство ...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Недоволство ...

Мнениеот L-E-G-O » Пет Дек 14, 2007 2:44 pm

Преди 10 мин. ме спира полицай който искаше да провери документите ми (които не носих поради простата причина,че или ще ги загубя или ще ги намокря). Та този полицай учтиво ме помоли да се прибера в къщи за да не ми напише акт ... имало наредба при която на велосипедистите се забранявало да се предвижват при мъгла, поледица и заснежени очастъци (снеговалеж). Някой може ли да ми я обясни тази наредба,защото за да се придвижа извън населеното място използвам колелото, но това е забранено :crazy: .
Вода и RAM тръгнат ли ... нямат спиране
Аватар
L-E-G-O
 
Мнения: 264
Рейтинг: 1367
Регистриран на: Нед Авг 06, 2006 6:35 pm
Местоположение: Севлиево

Мнениеот Yavkata » Пет Дек 14, 2007 2:54 pm

:bigeyes: От къде си приятелю? Тази наредба да не е някаква приумица на местната община?
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот Redhat » Пет Дек 14, 2007 2:54 pm

Това в София ли се случва?

edit: Yavkata ме е изпреварил с въпроса. За София такава наредба няма, освен ако не са приели нещо ново на последното заседаиние. Провери документите на уеб страницата на общината в която живееш.
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Мнениеот L-E-G-O » Пет Дек 14, 2007 3:00 pm

Ми първо го нарече наредба а после ... брошура която мога да намеря и прочета. Аз сам от Севлиево- малко градче, но явно с големи закони :(!:
Вода и RAM тръгнат ли ... нямат спиране
Аватар
L-E-G-O
 
Мнения: 264
Рейтинг: 1367
Регистриран на: Нед Авг 06, 2006 6:35 pm
Местоположение: Севлиево

Мнениеот Yavkata » Пет Дек 14, 2007 3:11 pm

Текст
Ами наистина има такава разпоредба. Явно ще ходиш на работа след Март месец. Виж Член 7 алинея 9.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот botroid » Пет Дек 14, 2007 4:54 pm

Хаха, колкото е по-малко градчето, толкова по-стриктно се спазват законите и наредбите. Навярно местната община много се е загрижила за тамошните колоездачи, тяхното здраве и живот и е издала тази наредба с цел да не се пребиват из заледените сокаци. Севлиевска им раота :)
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот did » Пет Дек 14, 2007 5:03 pm

само темата да не стане Габрово vs. Севлиево, че и двете агитки са силни и ще има форумен пушек :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот MeTyYyY » Пет Дек 14, 2007 5:33 pm

хахах L-E-G-O и аз преди малко като прибирам. имах среща с тях. Ама предвидливо си бях извадил една спецификация на Maxxis Wet Scream, нали съм с такава отпред, и господин полицай като ми рече че на сняг колело не се кара. Аз му я показах и след като му прочетох "..гума за сняг и кал.." му пожелах приятна вечер :D
MeTyYyY
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1647
Регистриран на: Нед Дек 17, 2006 8:09 pm
Местоположение: Sevlievo

Мнениеот Yavkata » Пет Дек 14, 2007 5:41 pm

Ами ти тогава значи не си заобиколил общинските разпореждания.
Ти направо си ги ПРЕГАЗИЛ... с Писък :D
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Пет Дек 14, 2007 5:55 pm

MeTyYyY написа:Ама предвидливо си бях извадил една спецификация на Maxxis Wet Scream, нали съм с такава отпред, и господин полицай като ми рече че на сняг колело не се кара. Аз му я показах и след като му прочетох "..гума за сняг и кал.." му пожелах приятна вечер :D


:bowdown: :D :beer:
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Editor » Пет Дек 14, 2007 6:00 pm

Сега осъзнавам колко незаконно живея ,ако тази наредба наистина съществува . :D
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Пет Дек 14, 2007 6:18 pm

протестирам срещу тази скрита реклама !
моля форумните органи на реда да вземат гума или коректор и да изразят отношение :rofl:

Editor ти не беше ли от Пн бре ?
това си е общинска наредба, не е указ на МС или министерско постановление ... значи важи само на територията на таз община
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Editor » Пет Дек 14, 2007 6:36 pm

screamBoy написа:протестирам срещу тази скрита реклама !
моля форумните органи на реда да вземат гума или коректор и да изразят отношение :rofl:

Editor ти не беше ли от Пн бре ?
това си е общинска наредба, не е указ на МС или министерско постановление ... значи важи само на територията на таз община

ПН...мммне.От София съм си :)
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alpina » Пет Дек 14, 2007 7:09 pm

А защо подяволите се движите без документи?!?!?
Хм, до сега не съм видял пострадала от намокряне ЛК, а загуба - няма да комантирам!

По останалата част от темата - на кантар съм, защото е пълно с масови самоубийци, движещи се не само в мъгла или лоши атмосферни условия без светлина отзад или са толкова неопитни, с неподготвени колела, че едва се крепят на тях и би трябвало да не си поадват носа извън паркинга пред блока...

От друга страна има достатъчно добри колоездачи, с подходящи гуми, спирачки и опит, за да нямат проблеми,повече от обичайното.

Лично мен ако ме спрат - няма да се оставя да ме върнат.
Но все пак такава мярка би била полезна в намяляването на нещастните случай, обаче относто разпространението на наредбата - да ми ядат орехчетата, при положение, че общо взето не съм в информационна дупка - тази новина не е стигнала до мен :dunno: Представям си колко са нясно тези заради които е влезнала в сила.
Лично аз след като карам с включени фарове през деня, карам и с задължително включена мигаща севтлина на колелото, като последното само през есенно-зимния период де или при валежи и мъгла.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 152 госта