Сигма

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот BG-Rider » Пон Дек 10, 2007 4:55 pm

bikerider - голям тест няма що - в банята щеше да свети още по-яко..

Байки - става дума за дължина от 50 m, но по-важно е друго, че осветеността е великолепна! Я ми кажи ти с какъв фар караш? :popcorn:
BG-Rider
 
Мнения: 261
Рейтинг: 995
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 2:25 pm

Мнениеот bikerider » Пон Дек 10, 2007 5:00 pm

Батка, излез навън, там където се кара и там си прави тестовете, без отразена светлина от стените.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот BG-Rider » Пон Дек 10, 2007 5:06 pm

Nightbringer - Проблемите идват, когато не караш в пълен мрак, а специялно за градско основната част от карането е такава.

Да прав си, но на здрачаване HL-EL220, свети много добре (6-7 m пред теб), видим си от автомобилите.
На тъмно карам перфектно - пак 6-7 m пред мен пътят е широко осветен (4 m) от един компактен фар.
Естествено, когато уличното осветление работи всеки един фарът губи силата си (освен ако не е халоген - който за 10-14 h угасва без презареждане)!
Няма как да се конкурират многото луксове и голямата мощност на уличните Hg-лампи.
BG-Rider
 
Мнения: 261
Рейтинг: 995
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 2:25 pm

Мнениеот MIRO A » Пон Дек 10, 2007 6:03 pm

Хора не се карайте в темата, ясно е че като има улични лампи се кара на тях не само на фара - и колите са така. Важното е като няма лампи да може да се оправи човек, а не да се пребива във всяка дупка.
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот dsmt » Сря Дек 12, 2007 7:40 pm

BG-Rider написа:
Тази пръчка си нямаш идея колко добре се представя...а на задната и светлина(щото тя е комплект предна и задна)биха завидяли доста автомобили

Виж сега, не искам да се засягаш, но карам с Cateye HL-EL220. В сравнение с това, което ти предлагаш моят фар е по-качествен, компактен и свети по-добре и за по-дълго време. Виждал съм хора с твоето предложение - МЕРСИ. А за мигалка понеже и тук се опитваш да спориш, аз карам с TL-LD1100 ( http://www.cateye.com/en/product_detail/550 ). Не мисля, че твоят вариант е по-добър. ;)


Напълно съм съгласен с тебе-cateye светят малко по-добре от ксенони на S-класа....чудя се защо тунинг фирмите не ги слагат по автомобилите :rofl: :rofl: :rofl:
dsmt
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1258
Регистриран на: Съб Юни 02, 2007 9:03 pm
Местоположение: Нова Загора

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Сря Дек 12, 2007 7:56 pm

dsmt написа:Напълно съм съгласен с тебе-cateye светят малко по-добре от ксенони на S-класа....чудя се защо тунинг фирмите не ги слагат по автомобилите :rofl: :rofl: :rofl:


Ако сте обърнали внимание, има все повече коли прототипи с LED фарове, също и няколко серийни луксозни модела (Lexus LS, Audi R8), където диодите изместват ксеноновите фарове. LED технологията има значително по-голям потенциал от HID, предполагам че до 5-10г всички коли ще се продават изцяло с LED светлини.
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот dsmt » Сря Дек 12, 2007 8:13 pm

А,значи са се усетили вече ;)
dsmt
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1258
Регистриран на: Съб Юни 02, 2007 9:03 pm
Местоположение: Нова Загора

Мнениеот dsmt » Нед Дек 16, 2007 10:40 pm

BG-Rider написа:
Тази пръчка си нямаш идея колко добре се представя...а на задната и светлина(щото тя е комплект предна и задна)биха завидяли доста автомобили

Виж сега, не искам да се засягаш, но карам с Cateye HL-EL220. В сравнение с това, което ти предлагаш моят фар е по-качествен, компактен и свети по-добре и за по-дълго време. Виждал съм хора с твоето предложение - МЕРСИ. А за мигалка понеже и тук се опитваш да спориш, аз карам с TL-LD1100 ( http://www.cateye.com/en/product_detail/550 ). Не мисля, че твоят вариант е по-добър. ;)


Направих си труда да разгледам сайта на Cateye и погледнах какви данни има за модела ,който според тебе е невероятно удачен
http://www.cateye.com/sites/cateye/upload/manuals/en/CATEYE%20Head%20Light%20POS.pdf
мисля,че няма какво повече да коментираме,просто си платил десетина лева повече заради марката
:dunno:
dsmt
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1258
Регистриран на: Съб Юни 02, 2007 9:03 pm
Местоположение: Нова Загора

Мнениеот taurus13 » Пон Дек 17, 2007 10:16 am

Аз ползвам отскоро SupraLED на Сигма и съм доволен - фенерчето е с един светодиод, но доста мощен - няма нищо общо със светодиодите които слагат на евтините фенерчета. Работи с 5 батерии АА и могат да се зареждат без да се вадят. Батериите с които съм сега са с капацитет 2300mAh и издържат около 8-10 часа. Между другото вече има светодиоди с мощност от 5W, което май казва едно сбогом на крушките, като се има предвид колко по-голям е светлинния добив на единица мощност, спрямо лампите с нажежаема жичка. Та да ви кажа струва си 50-те лева туй фенерче...не пропускам да си го нося, даже и като съм без колело.
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Мнениеот MIRO A » Пон Дек 17, 2007 2:36 pm

taurus13 написа:Аз ползвам отскоро SupraLED на Сигма и съм доволен - фенерчето е с един светодиод, но доста мощен - няма нищо общо със светодиодите които слагат на евтините фенерчета. Работи с 5 батерии АА и могат да се зареждат без да се вадят. Батериите с които съм сега са с капацитет 2300mAh и издържат около 8-10 часа. Между другото вече има светодиоди с мощност от 5W, което май казва едно сбогом на крушките, като се има предвид колко по-голям е светлинния добив на единица мощност, спрямо лампите с нажежаема жичка. Та да ви кажа струва си 50-те лева туй фенерче...не пропускам да си го нося, даже и като съм без колело.


Oт къде го купи, че не мога да се разкарвам и да търся.
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот BG-Rider » Пон Дек 17, 2007 10:29 pm

Направих си труда да разгледам сайта на Cateye и погледнах какви данни има за модела ,който според тебе е невероятно удачен
http://www.cateye.com/sites/cateye/upload/manuals/en/CATEYE%20Head%20Light%20POS.pdf
мисля,че няма какво повече да коментираме,просто си платил десетина лева повече заради марката

Остави тези диаграми (смешна работа - виж на практика как свети) и приказките, че е много скъпо (за теб може би). Аз предпочитам марковите неща, които трябва да са на моя велосипед.
Но благодарение на теб видях и новата оферта на Cateye: http://www.cateye.com/en/product_detail/462 - която ще се появи и в БГ.
Що се отнася до Миро, той отдавна си е харесал СИГМА-та и ще си я купува. После ще прецени дали му върши работа.
BG-Rider
 
Мнения: 261
Рейтинг: 995
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 2:25 pm

Мнениеот dsmt » Вто Дек 18, 2007 1:04 am

BG-Rider написа:
Направих си труда да разгледам сайта на Cateye и погледнах какви данни има за модела ,който според тебе е невероятно удачен
http://www.cateye.com/sites/cateye/upload/manuals/en/CATEYE%20Head%20Light%20POS.pdf
мисля,че няма какво повече да коментираме,просто си платил десетина лева повече заради марката

Остави тези диаграми (смешна работа - виж на практика как свети) и приказките, че е много скъпо (за теб може би). Аз предпочитам марковите неща, които трябва да са на моя велосипед.
Но благодарение на теб видях и новата оферта на Cateye: http://www.cateye.com/en/product_detail/462 - която ще се появи и в БГ.
Що се отнася до Миро, той отдавна си е харесал СИГМА-та и ще си я купува. После ще прецени дали му върши работа.


Ами тогава трябва да почерпиш :beer:
dsmt
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1258
Регистриран на: Съб Юни 02, 2007 9:03 pm
Местоположение: Нова Загора

Мнениеот BG-Rider » Вто Дек 18, 2007 8:11 pm

Ами тогава трябва да почерпиш :beer:

:beer: Ша го видим и нашия умрял БГ-пазар колко бързо ще реагира.
BG-Rider
 
Мнения: 261
Рейтинг: 995
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 2:25 pm

Мнениеот MIRO A » Сря Дек 19, 2007 11:06 pm

За тези които мислят че сигма нямат хубави светлини днес се поразрових и за пример ви давам POWERLED (сами ще го видите в сайта). А някои да има наблюдения върху фар Karma Pro
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот arsenalek » Пет Дек 21, 2007 8:28 pm

taurus13 написа:Аз ползвам отскоро SupraLED на Сигма и съм доволен - фенерчето е с един светодиод, но доста мощен - няма нищо общо със светодиодите които слагат на евтините фенерчета. Работи с 5 батерии АА и могат да се зареждат без да се вадят. Батериите с които съм сега са с капацитет 2300mAh и издържат около 8-10 часа. Между другото вече има светодиоди с мощност от 5W, което май казва едно сбогом на крушките, като се има предвид колко по-голям е светлинния добив на единица мощност, спрямо лампите с нажежаема жичка. Та да ви кажа струва си 50-те лева туй фенерче...не пропускам да си го нося, даже и като съм без колело.


А диода на Supraled може ли да се сменя? Имам предвид с по-мощен от оригиналния. И по-какъв начин се захваща? Външния му вид е подобен на cubelight и ме притеснява, че и захващането му е същото. :crap:

По темата: В момента съм с Ellipsoid(почти същия като cubelight-a). Като светлина съм доволен. Халогенната му крушка е 2.4W и свети добре. Подмених я с ~5.4W и свети още по-добре. :) Така карам вече 6 месеца и рефлектора не е мръднал вследствие на по-голямата отделяна топлина от по-мощния халоген. С 2300mAH Konnoc батерии държи 2-3 часа. Фара е достатъчно мощен и дори и на градска светлина и на дъжд по улиците му се вижда светлината. В гората прави блага, приятна свелина за разлика от диодните, които правят една синкава/сивкава свелина. Дори свети по-силно от скутера на колегата :popcorn: . Захващенето му доста куца. Не се маха от фара и не остава на кормилото като се махне(фара). Рано или късно нещо му се чупи. Вече след всяко зареждане го закрепям с изолирбанд за кормилото. :crap:
Аватар
arsenalek
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 9:10 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот dsmt » Пет Дек 21, 2007 11:52 pm

Тук може да погледнете как им светят на хората фарчетата :popcorn:
dsmt
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1258
Регистриран на: Съб Юни 02, 2007 9:03 pm
Местоположение: Нова Загора

Мнениеот dsmt » Пет Дек 21, 2007 11:53 pm

dsmt
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1258
Регистриран на: Съб Юни 02, 2007 9:03 pm
Местоположение: Нова Загора

Мнениеот jivkonik » Съб Дек 22, 2007 12:27 am

dsmt написа:извинявам се :bowdown:
http://agbike.spb.ru/review/headlight/

Самоделките цепят мрака! Буквално! :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот dsmt » Съб Дек 22, 2007 1:02 am

jivkonik написа:
dsmt написа:извинявам се :bowdown:
http://agbike.spb.ru/review/headlight/

Самоделките цепят мрака! Буквално! :bowdown: :bowdown: :bowdown:

А обърна ли внимание на себестойността им? ;)
dsmt
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1258
Регистриран на: Съб Юни 02, 2007 9:03 pm
Местоположение: Нова Загора

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Съб Дек 22, 2007 12:44 pm

6. Самодельная ... Вес с аккумулятором без держателя, г: 2500 :bowdown:
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот dsmt » Съб Дек 22, 2007 8:13 pm

vladimir.dzhuvinov написа:6. Самодельная ... Вес с аккумулятором без держателя, г: 2500 :bowdown:

Источник питания: Свинцовый 12 В, 7,2 А*ч, внешний :D
просто му е слаб бюджета :)
dsmt
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1258
Регистриран на: Съб Юни 02, 2007 9:03 pm
Местоположение: Нова Загора

Мнениеот BG-Rider » Пон Дек 24, 2007 7:07 pm

MIRO A написа:За тези които мислят че сигма нямат хубави светлини днес се поразрових и за пример ви давам POWERLED (сами ще го видите в сайта). А някои да има наблюдения върху фар Karma Pro

Миро ето го твоя фар-фаворит продаван в БГ: http://www.niko-bikes.com/eshop/product ... cts_id=480
Но ето какво не ми харесва конкретно в този фар:
* До 40 часа работа с комплект батерии;
* 3 Батерии тип AAA - включени в комплекта.
Иначе сигурно ще има някакви ултра офети на Sigma, но едва ли ще са ти по джоба.
Весела Коледа. :beer:
BG-Rider
 
Мнения: 261
Рейтинг: 995
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 2:25 pm

Мнениеот MIRO A » Сря Дек 26, 2007 10:46 am

Да знам ако не забеляза вече си взех Cubelight
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот BG-Rider » Сря Дек 26, 2007 2:38 pm

MIRO A написа:Да знам ако не забеляза вече си взех Cubelight

Дааам определено не съм забелязал: http://eshop.dimibike.com/product_info. ... cts_id=161
Честито!
Все пак си купил нещо хубаво, в областта на халогените. Демонстрирали са ми такъв фар и определено свети силно, но батериите бързо се изтощават.
Ами сега като дадеш 25 лв за зарядно и ще докараш цената до около 48 лв. Но пък имаш ЯК ФАР!:D
BG-Rider
 
Мнения: 261
Рейтинг: 995
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 2:25 pm

Мнениеот MIRO A » Сря Дек 26, 2007 3:52 pm

Ми взех си комплект 5 акумулаторни батерий, фар и зарядно с 12% (6лв.) отстъпка. Иначе струват 49.90лв. във Веломания.
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот BG-Rider » Сря Дек 26, 2007 4:24 pm

MIRO A написа:Ми взех си комплект 5 акумулаторни батерий, фар и зарядно с 12% (6лв.) отстъпка. Иначе струват 49.90лв. във Веломания.

Браво! А иначе доволен ли си от закрепването на фара?
Много често ако караш през неравни места (където има друсане) стойките на фаровете се прецакват (все пак не знам при твоя фар как е?). Според мен най-добре си слагай фара когато е тъмно или е намалена видимостта.
Още веднъж - добър фар си избра! Като цяло почна мноооого да захитряваш - не си купуваш какво да е :D !
BG-Rider
 
Мнения: 261
Рейтинг: 995
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 2:25 pm

Мнениеот MIRO A » Сря Дек 26, 2007 4:26 pm

BG-Rider написа:Браво! А иначе доволен ли си от закрепването на фара?
Много често ако караш през неравни места (където има друсане) стойките на фаровете се прецакват (все пак не знам при твоя фар как е?). Според мен най-добре си слагай фара когато е тъмно или е намалена видимостта.
Още веднъж - добър фар си избра! Като цяло почна мноооого да захитряваш - не си купуваш какво да е :D !

Aз винаги съм бил такъв, защо мислиш, че пиша толкоз и питам. А все пак фара е нов и е на тестов период.
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот MIRO A » Сря Дек 26, 2007 7:58 pm

Засега съм излизал само веднъж с него, но през деня. За захват засега нямам оплаквания - има 2 дебели гумени ленти които си държат, но все пак бях на градско. Нз за планина, не че ще се кара на фар там. Все пак нямам някакви забележки още. А за поставяне/сваляне е = на щипка от простор, само че пъти по здраво.
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Сря Дек 26, 2007 9:55 pm

Темата е разчистена. BG-Rider, за твое добро е да внимаваш повечко какво точно пишеш във форум за планинско колоездене, в който повечето хора не страдат от фитнес-туър мании :popcorn:
Последна промяна Admin на Сря Дек 26, 2007 9:58 pm, променена общо 1 път
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот MIRO A » Сря Дек 26, 2007 9:57 pm

Мерси @Admin
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 160 госта