Положението на Витоша

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Положението на Витоша

Мнениеот Alien » Съб Ное 24, 2007 3:29 pm

Днес, 24ти ноември, беше лудница от Бай Кръстьо надолу. :) От междинна до паветата МНОГО игрив сняг, жестоко! Надолу беше практически сухо, все едно лятото. :) Горе едно слънце, жега, не се трае. :) Утре се качвайте, щото изпускате бясното каране. :)

Някой да има идея как е на Симеоново - Алеко, обиколна, Кимба?
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот I need money » Съб Ное 24, 2007 3:47 pm

:offtopic:
Теко какво каза за рамката ?
I need money
 
Мнения: 1107
Рейтинг: 1741
Регистриран на: Вто Авг 30, 2005 6:52 pm
Местоположение: 5то весело

Мнениеот Alien » Съб Ное 24, 2007 3:50 pm

Екстра била. :) Нищо й немАло. Ще я видим таз' работа... :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Vankataa » Съб Ное 24, 2007 4:07 pm

От Бай-Кръстьо надолу наистина беше много добро, на места доста хлъзгаво, но който се качва утре да знае че на Голи Връх не става, защото снега е рохкав и цялото колело потъва когато се качиш отгоре му. Аз днеска направих грешката да се кача до горе и после слизах до междинна по пътя, защото в дълбокият сняг просто не можах да тръгна. :beer:
Vankataa
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 5:29 pm

Re: Положението на Витоша

Мнениеот caspar » Съб Ное 24, 2007 4:22 pm

Alien написа:Надолу беше практически сухо, все едно лятото.

Искаш да кажеш, че не е имало сняг ли, или снега е бил сух и отъпкан?
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Съб Ное 24, 2007 4:23 pm

е то от ГВ има таман 4 посоки - алеко, ЧВ, ЗМ и надолу
та ти ако си тръгнал надолу то е ясно че ще е така, ако си тръгнал под лифта или насовата
в такова време надолу се кара по туристическата пътека - вляво по пътя, после по кратката писта и излизаш на пътеката дето през лятото е с вода кал и доста камъни
би трябвало сега тя да е отлично-идеална

а и другите посоки би трябвало също да са ок - пешките все по тях трамбоват
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Vankataa » Съб Ное 24, 2007 4:35 pm

@screamBoy
Еми аз не съм карал по изброените от теб пътеки и не ги знам. Щом има други пътеки значи информацията ми може и да е грешна, така че които иска да се пробва, но аз минах по няква пътека дето беше яко утъпкана и претъпкана с хора, но пак едвам едвам се крепях, защото все още затъвах много. :beer:
PS. Пътеката беше точно както ти каза - в ляво от лифта и излезе на павирания път на около 100 метра под Алеко.
Vankataa
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 5:29 pm

Мнениеот screamBoy » Съб Ное 24, 2007 4:40 pm

и е зле ?!? малеее ми утре къде ше карам ве :crap:
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Re: Положението на Витоша

Мнениеот Alien » Съб Ное 24, 2007 4:46 pm

caspar написа:
Alien написа:Надолу беше практически сухо, все едно лятото.

Искаш да кажеш, че не е имало сняг ли, или снега е бил сух и отъпкан?


На 90% от местата няма сняг, но не е, разбира се, 100% сухо. Има калчица, но е далеч не толкова зле, колкото миналата седмица. Направо си държеше и се хвръчи много. :) Ще се накаляш, ако това питаш. :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Vankataa » Съб Ное 24, 2007 5:00 pm

Все пак не съм сигурен дали говорим за една и съща пътека, така че не разчитай изцяло на моята информация. И още едно пояснение, не излезнах на 100 метра от Алеко, ами на 100 метра от хотела, пред който спира 66. (решка на мислите). :beer:
Vankataa
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 5:29 pm

Re: Положението на Витоша

Мнениеот caspar » Съб Ное 24, 2007 5:02 pm

Alien написа:
caspar написа:
Alien написа:Надолу беше практически сухо, все едно лятото.

Искаш да кажеш, че не е имало сняг ли, или снега е бил сух и отъпкан?


На 90% от местата няма сняг, но не е, разбира се, 100% сухо. Има калчица, но е далеч не толкова зле, колкото миналата седмица. Направо си държеше и се хвръчи много. :) Ще се накаляш, ако това питаш. :)

Чудих се с кои гуми, но вече си сложих "Мокрите писъци". Сега не ми се сменят пак.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Положението на Витоша

Мнениеот Alien » Съб Ное 24, 2007 5:08 pm

caspar написа:
Alien написа:
caspar написа:
Alien написа:Надолу беше практически сухо, все едно лятото.

Искаш да кажеш, че не е имало сняг ли, или снега е бил сух и отъпкан?


На 90% от местата няма сняг, но не е, разбира се, 100% сухо. Има калчица, но е далеч не толкова зле, колкото миналата седмица. Направо си държеше и се хвръчи много. :) Ще се накаляш, ако това питаш. :)

Чудих се с кои гуми, но вече си сложих "Мокрите писъци". Сега не ми се сменят пак.


Няма да сбъркаш... МНОГО, въпреки че има бая мокри камъни, където те ще държат по-малко от Миниъните, според мен. Пробвай и кажи утре. :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот RAM-FR » Съб Ное 24, 2007 7:51 pm

Maмка му тъкмо мислех да пробвам нещо Минион, хай ролер или преден заден минион ... ама май пак ще е 2х Монион преден. Утре горе задълже
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Re: Положението на Витоша

Мнениеот airborneone » Съб Ное 24, 2007 11:15 pm

Alien написа:

Няма да сбъркаш... МНОГО, въпреки че има бая мокри камъни, където те ще държат по-малко от Миниъните, според мен. Пробвай и кажи утре. :)

Така си е макар че и те се справят добре на камъни, обаче не мога да кажа същото за предин миниън в много сняг или много лепкава кал.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот naso » Нед Ное 25, 2007 4:48 pm

screamBoy написа:...ако си тръгнал под лифта или насовата
ЖЖАхАЖАхЖЖхАЖхАЖхахаЖ :offtopic: :rofl:

п.с. и кво става за каране а ... са сложнах една нова лапа трябва да има тест каране,но кога е въпроса. :dunno:
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Мнениеот RAM-FR » Нед Ное 25, 2007 5:54 pm

Сухо ли ?!?! горе е нема такава невероятна КАЛ...... Имам нещо зелено по колелото .... :dunno:
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Нед Ное 25, 2007 7:12 pm

верно ли ? и ти ли беше от тия ... (тука нещо гадно) ... дето ги видях както винаги да циклят на Рамалевци ? а наиш колко гот беше през блатото ? малко него самото го бутах щото не е утъпкано (50мин) ама после пътечката е веднъж, и кал имаше чак на оная бясната змиорка дето е до Кулата а после бързото беше ок и чак след Тихия Кът имаше малко вода а надолу след чешмите и шосето вече имаше много и вода и кал и хора и летене ^_^
и една сладуранка ми помаха ооох още ми е едно такова готино ^____^

***бдв днеска е един от малкото дни когато ако имах няква снималка щеше да влезе в употреба ... щях да ви покажа снимки на Облачната Планина, Райския път и още няколко но вече не толкова интересни неща
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот stroker » Сря Ное 28, 2007 6:45 pm

Може ли някой да ми препоръча подходящ за моментните условия маршрут на Витоша,че се един приятел искаме да покараме съботата ма не знаем каде-дали да е панорамната патека(предполагам ще бъде мокро),дали да е с драгалевския лифтдо голи връх и от там незнам на каде,или до алеко и от там също си нямам представа на каде.Така че ако някои е карал определен маршрут и му е харесал нека сподели.
Благодаря!
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот alxrmc » Сря Ное 28, 2007 6:57 pm

Абе само аз ли съм карал на заобиколна ? :sick:
Обичам България !
Last edited by alxrmc отдавна беше !
Аватар
alxrmc
 
Мнения: 372
Рейтинг: 977
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 3:24 pm
Местоположение: sofia

Мнениеот caspar » Сря Ное 28, 2007 10:27 pm

stroker написа:Може ли някой да ми препоръча подходящ за моментните условия маршрут на Витоша,че се един приятел искаме да покараме съботата ма не знаем каде-дали да е панорамната патека(предполагам ще бъде мокро),дали да е с драгалевския лифтдо голи връх и от там незнам на каде,или до алеко и от там също си нямам представа на каде.Така че ако някои е карал определен маршрут и му е харесал нека сподели.
Благодаря!

:nono: Объркал си темата, за крос китаристите е друга :rofl: .

Не се засягаите :beer:
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Сря Ное 28, 2007 11:00 pm

stroker карайте по маршрута от предния ми пост
става и за спокойно и за адреналиново каране.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот stroker » Чет Ное 29, 2007 1:16 am

caspar написа:
stroker написа:Може ли някой да ми препоръча подходящ за моментните условия маршрут на Витоша,че се един приятел искаме да покараме съботата ма не знаем каде-дали да е панорамната патека(предполагам ще бъде мокро),дали да е с драгалевския лифтдо голи връх и от там незнам на каде,или до алеко и от там също си нямам представа на каде.Така че ако някои е карал определен маршрут и му е харесал нека сподели.
Благодаря!

:nono: Объркал си темата, за крос китаристите е друга :rofl: .

Не се засягаите :beer:

Темата до колкото ми стигат оскъдните познания по български език е озаглавена "положението на Витоша" а не "пишете само протата ултра мега фр/дх и там кви ли не хилари и други яки батки :rofl: :rofl: :rofl: .Плюс това ако смяташ че от алеко надолу и от голи връх на долу е крос кънтри ,може би не си прочел внимателно питането ми ,а бързаш да отпратиш простолюдието в пета глуха.Извиняваи че наруших спокоиствието на едно про :)
@screamboy Благодаря за съвета,ако можеш малко по -точно да обясниш че не ми стана ясно много.
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот caspar » Чет Ное 29, 2007 4:15 pm

stroker написа:
caspar написа:
stroker написа:Може ли някой да ми препоръча подходящ за моментните условия маршрут на Витоша,че се един приятел искаме да покараме съботата ма не знаем каде-дали да е панорамната патека(предполагам ще бъде мокро),дали да е с драгалевския лифтдо голи връх и от там незнам на каде,или до алеко и от там също си нямам представа на каде.Така че ако някои е карал определен маршрут и му е харесал нека сподели.
Благодаря!

:nono: Объркал си темата, за крос китаристите е друга :rofl: .

Не се засягаите :beer:

Темата до колкото ми стигат оскъдните познания по български език е озаглавена "положението на Витоша" а не "пишете само протата ултра мега фр/дх и там кви ли не хилари и други яки батки :rofl: :rofl: :rofl: .Плюс това ако смяташ че от алеко надолу и от голи връх на долу е крос кънтри ,може би не си прочел внимателно питането ми ,а бързаш да отпратиш простолюдието в пета глуха.Извиняваи че наруших спокоиствието на едно про :)
@screamboy Благодаря за съвета,ако можеш малко по -точно да обясниш че не ми стана ясно много.

Обиколна пътека, други маршрути - това си е точно крос кънтри. Ако не беше турист-китарист щеше да ги знаеш. Така, че можеш съвсем спокойно да ******** на едно "про" и после да се хвалиш, че си му ********.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Съб Дек 08, 2007 8:19 pm

под драгалевския е възможно най-перфектно (ГВ-БК)

Лале е ... няма такова нещо, утре зарад тия двете ще ставам в 7 !

от под Лале надолу е една кишава отврат ! особено долна Кимба е съвсем преебана от АТВ-тата
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот spinsession » Нед Дек 09, 2007 6:19 pm

09.12
Бай Кръстйо-Драгалевци-първата 1/3 добре отъпкан сняг,следва киша,и последната 1/3 кал.
Голи Връх-Бай Кръстйо-сняг,добре отъпкани пътеки на повечето места,но има и места където се затъва! Снегът обаче се топеше и беше твърде хлъзгаво. Кал все пак нямаше.
****LEKSUTAN PO DEFAULT****
Аватар
spinsession
 
Мнения: 309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 2:20 pm

Мнениеот cichlidi » Нед Дек 09, 2007 6:32 pm

А ти днес като чакаше на хладилника се скъсах да ти махам и още кво ли не от колата ма никой няма хаха. Имаше ли и други горе?
Аватар
cichlidi
 
Мнения: 863
Рейтинг: 1963
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Нед Дек 09, 2007 10:54 pm

верно имало е и други ? ние се събрахме 4 говедца, те 3мата бяха направили едно Лале преди да се видим, заедно направихме 2 и те набързо се изнесоха, после направих още 1, 2хГВ-БК по скипътя (верно е почнало да поомеква леко) и после през Платото ... в гората направих скокове на елхичките и изправих пътеката, карайте спокойно ^_^
лале беше още по-феноменално и от вчера, обаче навсякъде другаде беше по-мек снега и не беше много ок

от Момина скала тръгнах не по бързото а по пътеката от другата страна на ресторанта, тясна, излизаш и спираш, надолу омачкана от някви АТВ-та (и тук !) и въобще не беше чак толкова ок, ама се стъмваше и затва.

през драгалевци само гледах от 66 и ми се стори зле
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: NeNo и 165 госта