Разбит норт шор в Южен парк

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот did » Пет Ное 02, 2007 1:34 pm

RAM-FR написа:
did написа:Там то е достъпно за всеки, не се охранява. Утре някой хлапак с колелото си за 200 лева ще реши да се пробва, щото е гледал батковците и ...


То по тая логика като се спускат по някоя от стръмните алеи ( Монцата и малката Монца) и паднат и си разбият главата (на каквото не един път сме били свидетели) кво правим махаме алейте защото не са безопасни ?


Хич не си наясно. Ако ти не си построил Монцата, а това си е просто пътека в парка, ако някой се пребие там, той си е виновен. Ако обаче ти си построил съоръжание, на което дъщеря ми се пребие и ако може да докаже, че ТОЧНО ти си го построил, мястото ти ще е в затвора.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Alpina » Пет Ное 02, 2007 1:38 pm

MaN1aK, вярно ли?
Продължавате да не мислите - правете го там, където няма да идват такива хлапета, там където не минават толкова хора, даже хич.

Разстоянието си е ваш проблем. Същото е като да реша да си правя пъмптрак на някой площад в центъра и да протестирам от нечие недоволство ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот RAM-FR » Пет Ное 02, 2007 1:40 pm

did написа:
RAM-FR написа:
did написа:Там то е достъпно за всеки, не се охранява. Утре някой хлапак с колелото си за 200 лева ще реши да се пробва, щото е гледал батковците и ...


То по тая логика като се спускат по някоя от стръмните алеи ( Монцата и малката Монца) и паднат и си разбият главата (на каквото не един път сме били свидетели) кво правим махаме алейте защото не са безопасни ?


Хич не си наясно. Ако ти не си построил Монцата, а това си е просто пътека в парка, ако някой се пребие там, той си е виновен. Ако обаче ти си построил съоръжание, на което дъщеря ми се пребие и ако може да докаже, че ТОЧНО ти си го построил, мястото ти ще е в затвора.


Не говорим за пътека а за асвалтирана алея, значи някой (общината най-вероятно) я е "построил" и е виновен...

ако се събира група за развалянето на всички алеи в парка да не викне и мен


едит:
MaN1aK написа: Да вярно е! :) Ама човек те са навсякъде тея малки безмозъчни същества,какво да направим?! :D


Нищо не можеш да направиш. Седял съм 40 минути в парка да обяснявам на едни 10-11 годишни че ако скочат от скока ще се пребият и седях на скока за да не го направятв момента в който се дръпнах скочи единия и се преби ... 5 минути след това скочи и другия .... те са безсмъртни
Последна промяна RAM-FR на Пет Ное 02, 2007 1:45 pm, променена общо 1 път
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот MaN1aK » Пет Ное 02, 2007 1:43 pm

Alpina написа:MaN1aK, вярно ли?
Продължавате да не мислите - правете го там, където няма да идват такива хлапета, там където не минават толкова хора, даже хич.

Разстоянието си е ваш проблем. Същото е като да реша да си правя пъмптрак на някой площад в центъра и да протестирам от нечие недоволство ;)

Да вярно е! :) Ама човек те са навсякъде тея малки безмозъчни същества,какво да направим?! :D
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Пет Ное 02, 2007 1:44 pm

RAM-FR написа:Не говорим за пътека а за асвалтирана алея, значи някой (общината най-вероятно) я е "построил" и е виновен...


Да, ако това е място, което се използва МАСОВО за колоездене и често стават злополуки, точно ОБЩИНАТА, която е построила тая алея и не я е обезопасила добре, трябва да го отнесе.

Всяко потенциално опасно място трябва да е ОБОЗНАЧЕНО като такова. АКо не вярваш, че е възможно, ела ми на гости за 1-2 седмици. Ще ти покажа тва-онова и се надявам тогава всякакви мераци да строите dirt jump-ове из парковете да ви се изпарят от главите завинаги.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот RAM-FR » Пет Ное 02, 2007 1:48 pm

did написа:АКо не вярваш, че е възможно, ела ми на гости за 1-2 седмици. Ще ти покажа тва-онова и се надявам тогава всякакви мераци да строите dirt jump-ове из парковете да ви се изпарят от главите завинаги.


Не съм казал, че не ти вярвам. Просто живеем в България ..... а ти явно си забравил тук какво е ;) :beer:
П.п. аз до сега не съм видял една табела "внимание" или нещо такова в парк. Освен един знак който сложихме с още няколко човека от форума до един от скоковете в парка :)
Последна промяна RAM-FR на Пет Ное 02, 2007 1:49 pm, променена общо 1 път
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот MaN1aK » Пет Ное 02, 2007 1:49 pm

RAM-FR написа:Просто живеем в България ..... а ти явно си забравил тук какво е ;) :beer:

Това исках да чуя. :) :beer:
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Пет Ное 02, 2007 1:51 pm

RAM-FR написа:Не съм казал, че не ти вярвам. Просто живеем в България ..... а ти явно си забравил тук какво е ;)


не съм забравил, но и не съм се примирил.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Alpina » Пет Ное 02, 2007 1:58 pm

RAM-FR написа:едит:
MaN1aK написа: Да вярно е! :) Ама човек те са навсякъде тея малки безмозъчни същества,какво да направим?! :D


Нищо не можеш да направиш. Седял съм 40 минути в парка да обяснявам на едни 10-11 годишни че ако скочат от скока ще се пребият и седях на скока за да не го направятв момента в който се дръпнах скочи единия и се преби ... 5 минути след това скочи и другия .... те са безсмъртни


Този скок не е правен от общината, а от вас - значи вие носите отговорноста за пребиването на децата, не някой друг, както каза did по-горе. Това, че на монцата се спускат вече е друго. Там няма как да се обезопаси и си е една съвсем естествена и обикновнна алея. Все пак на всяка една алея в парка може при желание всеки да се пребие. Там вече отговорноста е на други, а и едно пребиване на монцата не бих казал, че е същощо като при скока.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот RAM-FR » Пет Ное 02, 2007 2:03 pm

Alpina написа:Този скок не е правен от общината, а от вас - значи вие носите отговорноста за пребиването на децата, не някой друг, както каза did по-горе. Това, че на монцата се спускат вече е друго. Там няма как да се обезопаси и си е една съвсем естествена и обикновнна алея. Все пак на всяка една алея в парка може при желание всеки да се пребие. Там вече отговорноста е на други, а и едно пребиване на монцата не бих казал, че е същощо като при скока.


1-во скока е буца кал .... може и сам да е станал след няколко минавания :dunno:
2-ро Да, не е същото. Падането на Монцата на асвалта е много по-лошо и болезнено ( в повечеро случай).



did написа:
RAM-FR написа:Не съм казал, че не ти вярвам. Просто живеем в България ..... а ти явно си забравил тук какво е ;)


не съм забравил, но и не съм се примирил.



Ние се примиряваме, защото така ни изнася в момента :)
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот Alpina » Пет Ное 02, 2007 2:16 pm

RAM-FR написа:1-во скока е буца кал .... може и сам да е станал след няколко минавания :dunno:
2-ро Да, не е същото. Падането на Монцата на асвалта е много по-лошо и болезнено ( в повечеро случай).


1. :bigeyes: Буца кал? :rofl:
2. Колко пъти идва линейка, заради скока и колко заради алеята ;)
Колко пъти след падане на скока някой е откарван в болница с тежки наранявания и колко са случаите на монцата. Да скока е преход от нея, но да ги разделим.

Всъщност наистина не беше удачно да сравнявам паданията, ама е факт, че едните са ваша отговорност, а другите са на родителите или собствена, на пребилия се.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот RAM-FR » Пет Ное 02, 2007 2:28 pm

Alpina написа:
2. Колко пъти идва линейка, заради скока и колко заради алеята ;)
Колко пъти след падане на скока някой е откарван в болница с тежки наранявания и колко са случаите на монцата. Да скока е преход от нея, но да ги разделим.



аз съм бил свидетел на 2 падания от скок заради които е идвала линейка в парка и то на хора който се имат за карачи с що годе свясни колела. и до колкото знам до сега ( да чукам на дърво) не е имало случайни самоубийци заради които да е идвала линейка. И също така 2 пъти съм виждал да звънят на 150 заради падания в следствие на високата скорост по Монцата. Някак си хората много по-малко ги е страх от скороста от коклкото от летежа, въпреки че паданията на асвалт със 40+ са много болезнени


П.п. до сега не бях писъл толкова сериозни постове един след друг
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Пет Ное 02, 2007 2:31 pm

RAM-FR написа:П.п. до сега не бях писъл толкова сериозни постове един след друг

Да, вярно е. Вижда се, че и с тебе може да се води сериозен диалог, ако не се лигавиш. :beer:
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот HellBurn » Пет Ное 02, 2007 2:32 pm

И какво сега ние не трябва да правиме никакви скоци и така нататъка за да не падне някой. Чакй бе ние го правим за да скачаме тва че някой малък безрасъден и безмозъчен глупак е решил да си троши главата и не знае какво прави е отговорност на родителя да си го гледа. Твае се едно някой измислил стълбите и дай са да му тарсиме отговорност че аз докато слизах по тях паднах. Тва те трябва сами да го преценяват.
₣®ËÉŘĭĐę
Аватар
HellBurn
 
Мнения: 587
Рейтинг: 1141
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 6:05 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Пет Ное 02, 2007 2:34 pm

HellBurn написа:бла бла бла

Skype: runner1993


Ако 1993 е годината, в която си роден, напълно разбирам защо говориш глупости. И ти ще го разбереш като пораснеш. Ако си по-голям - толкова по-зле.
Последна промяна did на Пет Ное 02, 2007 2:34 pm, променена общо 1 път
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот RAM-FR » Пет Ное 02, 2007 2:34 pm

@HellBurn ти прочете ли цялата тема че се обаждаш ?
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот jivkonik » Пет Ное 02, 2007 2:36 pm

Стройте... стройте... по парковете. Да мине "чевръста общинарка" че да ви види, да гласува ОБщинския съвет забрана за каране на колела в парка, освен по 1-2 обозначени алеи (както е в целия свят и ЕУРОПАТА). И да почнат тия от ЕГИДА да ни гонят и от парковете.... и глоби да плащаме..... :(!:
Купете си ДВОР, направете си в него дъртове-халфпайпове-фуллпайпове - още по-фуллл пайпове и т.н. Оградете си го, пазете си го, карайте! Всичко друго води само до едно - ескалиране на напрежението между каращи-некаращи. И когато администрацията вземе мерки обикновено потърпевши са КАРАЩИТЕ! :nono: :nono: :nono: Пичове не ускорявайте и без това неизбежното.... :nono: :nono: :nono:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Metal_Psycho » Пет Ное 02, 2007 2:43 pm

Ще ме прощавате,не съм запознат с правната страна на нещата,но нещо не ми се връзва.

С какво е виновен,Денис примерно, затова,че разни олита са решили да се пребиват от неговото кално скокче?Той ли ги е засилил?Насърчавал ли ги е?
Дори да са ~12 годишни и безсмъртни,те имат избор.Понеже повечето екземпляри в този възрастов клас на тази генерация са малко изтървани,доста ограничава избора им и обикновенно е плачебен.Но да гониш този който си е направил скока и да го съдиш?!Като родител,бих му прочел едно конско и други вербални и физически превантивни мерки(това за детето,не на Денис*),пред това да търся отговорност на този който е построил скока.
Поне мойте родители така са правили винаги като съм се прибирал изпотрошен,с избити зъби и с комоцио.Пък скоковете на който стана това пак бяха в парк(очевидно,отново противозаконо),но да отбележЪ,не бях(по това време) участвал в тяхното строене.

Всичко което сте написали домомента ми се струва супер нелогично.

За мен нещата седят по следния начин - карам си из парка,виждам скок,пуля му се,чудя му се,накрая събирам смелост да го скоча,скачам,падам,боли ме,прибирам се и си ближа раните.Следващия път се надявам да съм си взел поука и да не повтарям грешката си.<Аз съм си виновен.
Пък ако някое пукне все пак,просто невиждам как ще обвният строителя на скока в непредумишлено убийство :D Ще е абсурдно.

Съдете собственик на оръжеен магазин,затова,че е продал пистолет и амуниций на човек преди 10 години(преминал психо тест....тогава),който примерно вчера му щуква да се гръмне.

Леко абсурдна ситуация.


П.п. не ставаше ли дума в темата за самото рушене на този Норт Шор?Много се отплеснахте.:)

П.п.п. там,където се е зародил този стил,всичките "стълби" и тн. са били незаконни и са били обект на непрекъснато рушене от страна на закона.Въпреки това,едни от най-известните подобни "трасета" са все още незаконни.


*Произволен лиричен герои.Всякакви прилики с реално живущо същетво(било то човек,звяр или Извънземно)са съвсем случайни.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пет Ное 02, 2007 2:54 pm

мисля, че тук трябва да се чуе мнението на kagami, защото тя е наясно с тези неща най-добре от всички тук.

@MP: Разсъждаваш така, защото тук още някой баща на пострадал не е решил да заведе дело и да търси кой е строил това или онова. Скоро ще почнат хората да се усещат да си търсят правата, бъди сигурен. И ако някой е слагал буци за скачане, ще си носи последствията. Ако пък общината има пръст в цялата работа - тя ще си носи последствията. Няма такова нещо като съоръжение за екстремен спорт на неохраняемо достъпно място, за което никой да не носи отговорност.
Последна промяна did на Пет Ное 02, 2007 3:04 pm, променена общо 1 път
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Alpina » Пет Ное 02, 2007 3:03 pm

Metal_Psycho, погледни го така. Това е място за разходки и почивка. Да ти кажа и аз обичам да се юрна по монцата, да скоча от накъде, но вече не го правя, защото осъзнах, че парка е за хората, пешеходци и каращи спокойно колела. Практикуването на екстремни спортове на територията му не се връзва с идеята за градски парк. Да много по-удобно е да го правиш там, а не в някоя от близките планини, но колко хлапета са се пребили по скоковете из Витоша.

Да, всеки носи отговорност за собствените си действиня, но нали не очакваш ти да си невинен, ако оставиш пред дете близалка с метални стружки вътре и то я вземе и си прецака езика?
По същия начин не си съвсем невинен, когато на толкова публично място строиш такива съоръжения и предлагаш на хлапетата още една и то доста апетитна възможност да се пребият. Да нека има такива места на територията на града ни, много ще се кефя, но те да са оградени и обезопасени срещу такива индивиди. Съгласен съм дори да са платени.

Все пак съм на мение, че ние трябва да се научим да се съобразяваме с останалите, преди да искаме някой да се съобразява с нас.
Не може малко след като си минавал с 40-50 м/у хора, разхождащи се из парка, да претендираш тези с колите да не минават с 90 покрай теб в тясна уличка ;)
Казах, че ако има желание - има и възможност да се правят такива неща на много по-безопасни места.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот RAM-FR » Пет Ное 02, 2007 3:11 pm

Alpina написа:Погледни го така. Това е място за разходки и почивка. Да ти кажа и аз обичам да се юрна по монцата, да скоча от накъде, но вече не го правя, защото осъзнах, че парка е за хората, пешеходци и каращи спокойно колела. Практикуването на екстремни спортове на територията му не се връзва с идеята за градски парк.

Какво е определението за "спокоен" карач?
защото аз преди да скоча се оглеждам по 17 пъти за хора навсякъде, а онзи ден един с кенеф колело щеше да блъсне някакъв дядо докато си преверяваше максималната скорост. + аз мога да спра 4 пъти по-бързо от него и въпреки това не карам с 900.


П.п. много се отклонихме от темата
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот Мъро » Пет Ное 02, 2007 3:12 pm

jivkonik написа:Пичове не ускорявайте и без това неизбежното.

:agree:
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Alpina » Пет Ное 02, 2007 3:15 pm

RAM-FR, е ти мислиш ли, че това е спокойно каране, та ми поставяш така нещата?

Не сме се отклонили никак от темата. Да счупен е, да разберем защо, без да пребиваме хора ;) и какво да направим, за да не се строи нов, който ще последва съдбата му.

Аз предлагам, вместо да си играете да правите нов там и да се жалвате после, да направите един над Йорданкино примерно. Там съм почти на 100% сигуре, че няма да има на кого да пречите, няма да има хлапета, които да се пребиват... абе само плюсова, ако изключиме разстоянието, но не смятам че то е кой знае какъв проблем. Въртял съм по над 120км на ден Drag Bomb по какъв ли не терен, без да съм се уморявал особено много, та някакви 20 ли ще ви изпщашат. А и транспорт до там лесно се намира :)

P.S. Спокойното каране не е ли безопасно :confused:
Последна промяна Alpina на Пет Ное 02, 2007 3:20 pm, променена общо 2 пъти
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот RAM-FR » Пет Ное 02, 2007 3:18 pm

Alpina написа:Е ти мислиш ли, че това е спокойно каране, та ми поставяш така нещата?

Не, просто мисля че по-правилно би било безопасно каране ;)
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пет Ное 02, 2007 3:25 pm

Alpina написа:
RAM-FR написа:едит:
MaN1aK написа: Да вярно е! :) Ама човек те са навсякъде тея малки безмозъчни същества,какво да направим?! :D


Нищо не можеш да направиш. Седял съм 40 минути в парка да обяснявам на едни 10-11 годишни че ако скочат от скока ще се пребият и седях на скока за да не го направятв момента в който се дръпнах скочи единия и се преби ... 5 минути след това скочи и другия .... те са безсмъртни


Този скок не е правен от общината, а от вас - значи вие носите отговорноста за пребиването на децата, не някой друг, както каза did по-горе. Това, че на монцата се спускат вече е друго. Там няма как да се обезопаси и си е една съвсем естествена и обикновнна алея. Все пак на всяка една алея в парка може при желание всеки да се пребие. Там вече отговорноста е на други, а и едно пребиване на монцата не бих казал, че е същощо като при скока.


В такъв слчай се слага една табела от сорта на "Внимание! Опасно! Съорърежнието се използва на ваша отговорност!"
Последна промяна HepBeH_XaMcTep на Пет Ное 02, 2007 3:42 pm, променена общо 1 път
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот Alpina » Пет Ное 02, 2007 3:31 pm

А може ли изобщо да не се строи там, защото табелката си е чисто измиване на ръцете ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот did » Пет Ное 02, 2007 3:34 pm

HepBeH_XaMcTep написа:В такъв слчай се слага една табела от сорта на "Внимание! Опасно! На на ваша отговорност!"

Табелки с правна стойност може да слага само собственика на терена, т.е. общината. Ако те се навият да "узаконят" с подобна официална маркировка направените скокове и квото е там, проблемът е решен. Никой, обаче, няма да си сложи главата в торбата така елементарно.

Пък да си направиш ти скок и сам да сложиш табела, с която декларираш, че отказваш да носиш отговорност за това, което си направил, е ... тъпо.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот RAM-FR » Пет Ное 02, 2007 3:44 pm

Alpina написа:P.S. Спокойното каране не е ли безопасно :confused:

Не, приятел на баща ми се разхожда с детето си в парка кара спокойно бавно, при което друго дете изскача пред него той в паниката натиска и двете спирачки на макс пребива се и утре леко и детето. Явно че е карал спокойно, но не е било безопасно след като има пострадали, нали ?


Alpina написа:А може ли изобщо да не се строи там, защото табелката си е чисто измиване на ръцете ;)


Казвал съм на хората които започнаха да го строят че не е подходящо това място, но кой ли не слуша
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Ное 02, 2007 3:44 pm

@RAM-FR: Денис, може и да сте се примирили сега, щото ви изнася, обаче като свикнеш с такъв мироглед, след време ще се чудиш и маеш как да се отървеш от капана, който сам си си заложил. Казвам ти го от личен опит.

Преклонена глава сабя не я сече, а дебел *У* я ***.

Иначе за норт-шора, наистина не му е там мястото. И ти го знаеш и сам го казваш. Що тогава си се вкопчил в пустата бърза изгода? Струваш много повече и ти го знаеш ;)
Последна промяна bikerider на Пет Ное 02, 2007 3:46 pm, променена общо 1 път
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пет Ное 02, 2007 3:45 pm

did написа:
HepBeH_XaMcTep написа:В такъв слчай се слага една табела от сорта на "Внимание! Опасно! На на ваша отговорност!"

Табелки с правна стойност може да слага само собственика на терена, т.е. общината. Ако те се навият да "узаконят" с подобна официална маркировка направените скокове и квото е там, проблемът е решен. Никой, обаче, няма да си сложи главата в торбата така елементарно.

Пък да си направиш ти скок и сам да сложиш табела, с която декларираш, че отказваш да носиш отговорност за това, което си направил, е ... тъпо.


Това е пределно ясно :)
Още пролетта се говореше нещо за озаконяване на скоковете, виражи и тн в Южния Парк
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 157 госта