Разбит норт шор в Южен парк

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот did » Пон Ное 05, 2007 12:16 pm

mravcho написа:не разбрах за какво @ALPINA и @did се опитват да обяснят как стоят нещата и кое е законно и кое не като просто няма никои да ги чуе,да не говорим че те са били същите идиотчета като са били по младички


Абсолютно вярно!

Обаче вече съм друг. Даже снежен човек не правя в парка през зимата, без преди това да взема разрешение от общината. Много е неприятно да се трудиш, да направиш снежен човек и като излезеш на следващия ден, да го намериш съсипан от хлапета със свръхпроизводство на хормони, избиващи в разрушителни инстинкти.

Затова - първо в общината, взема се документ, че снежния човек е законен, получаваш си по надлежния ред линия, право на строеж, посочваш инвеститор, изпълнител и т.н. После се строи снежен човек, забучва му се на моркова съответния документ и.. ха да видим кой ще го пипне! :D
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Пон Ное 05, 2007 12:48 pm

mravcho написа:да не говорим че те са били същите идиотчета като са били по младички а за дивички да не говорим


Не че нещо, ама откъде па си толкова сигурен? :dunno:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Пон Ное 05, 2007 12:52 pm

bikerider написа:
mravcho написа:да не говорим че те са били същите идиотчета като са били по младички а за дивички да не говорим


Не че нещо, ама откъде па си толкова сигурен? :dunno:


е че как? аз знайш ли колко north shore-та съм построил като малък - почти цялото норвежко крайбрежие!
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот SpawnY » Вто Ное 06, 2007 11:54 am

сега като идва зима може и мангалите да се ги откраднали за огрев, на нас така ни направиха :crap:
Аватар
SpawnY
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1203
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 11:54 am
Местоположение: Skopje

Мнениеот naso » Вто Ное 06, 2007 9:57 pm

Не се карайте моля ви.Ще си призная :bawling: аз бях...Бях в депресия и отчаян от живота и единственото което ми оставаше да направя беше това.Надявам се да разберете болежките на един ваш съмишленик,приятел и колега. :bawling:
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Мнениеот vaniopi4a » Сря Ное 07, 2007 11:29 pm

bikerider написа:@vaniopi4a: Виж, не си разбрал върху какво акцентувам. Ставаше дума, че не можеш да протестираш, че някой ти е разрушил незаконното съоръжение. Разбираш ли - говорим за два момента - единия е строеж на незаконно съоръжение, а другия е самоуправство и незаконно разрушаване на строеж. Двата момента са напълно отделни и ти имаш пълно право. Аз говорех само за първия, а именно, че не си в положение да си търсиш правата, ако някой самоволно е разрушил незаконното ти съоръжение (нямам предвид, че е твое, говоря условно).

Ти говориш, че лицето Хикс няма право да разрушава самоволно твоето съоръжение, каквоти и да е то - законно или не. По принцип си прав, ако лицето Хикс е произволен гражданин. Но ти не знаеш кой е бил това, може да е бил орган на изпълнителната власт, оторизиран от прокуратурата. Няма как да разбереш дали е така или не.

И все пак, и все пак, всичко тръгва от построяването на незаконно съоръжение. И понеже в България прилагането на закона е доста слабо, нищо чудно, че се е намерил някой дето е тръгнал на своя глава да разрушава. И двете страни не са прави и двете страни с действията си водят до още по-голямо подкопаване на авторитета на закона. Надявам се осъзнаваш това и да отчетеш обаче откъде тръгва всичко.


:agree: :)
Радвам се, че най-накрая се разбрахме! :D :beer: :)
Me & [url=http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5388222]My
[/url]Bike
Аватар
vaniopi4a
 
Мнения: 105
Рейтинг: 982
Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 5:16 pm
Местоположение: София,България

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 167 госта