Въпрос ..

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Въпрос ..

Мнениеот killvanrea » Вто Окт 30, 2007 9:52 pm

Искам да питам "позьорите"* има ли някаде писано как се правят триковете в дърта ,както са направили за триала (пример)
,само че за дърта.



*може и други да отговорят не само позьорите
[email protected]
GSM:0883470235
SkYpE:van_rea3579
Аватар
killvanrea
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1217
Регистриран на: Пон Сеп 04, 2006 7:29 pm

Мнениеот Besen na Kolelo » Вто Окт 30, 2007 9:58 pm

ми не,сам се учиш как да караш ;) ако искаш пък да ги гледаш ела на Дъртовете за София Ленд и гледай ;) като видиш трика и питаш как се казва,ако си чул нещо по филми и не си го видял казваш му името и чакаш 2-3 мин и Цуцу ще ти го покаже,разбира се, не само той,но предимно ;)
I spit on the face of the people who don't want to be cool
Аватар
Besen na Kolelo
 
Мнения: 1342
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот killvanrea » Вто Окт 30, 2007 10:07 pm

Ако имам път към софия със сигорно ще намина.Иначе знам за много трикове ама незнам точна как стават ,виждал съм ги даже и правя някои ама само на компа. А кои е най-лесен (от кои ще имам най малко падания докато го науча).
[email protected]
GSM:0883470235
SkYpE:van_rea3579
Аватар
killvanrea
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1217
Регистриран на: Пон Сеп 04, 2006 7:29 pm

Мнениеот Besen na Kolelo » Вто Окт 30, 2007 11:07 pm

killvanrea написа:Ако имам път към софия със сигорно ще намина.Иначе знам за много трикове ама незнам точна как стават ,виждал съм ги даже и правя някои ама само на компа. А кои е най-лесен (от кои ще имам най малко падания докато го науча).


От който и да е трик можеш да има брутални падания,за всеки човек е различно... примерно one footer,повечето(да не кажа всички) го правят с водещия крак,а аз го правя със задния,трябва сам да си намериш цаката и най - важното трябва да ти е удобно,да почувстваш колелото,да си сигурен,че можеш да мяташ дадения скок(дърт) и тогава вече да се гъзариш на него,а не да се изметкаш от веднага с one hand и да се чудиш как да си гепиш КУР...милото и да се потрошиш.Дърта не е шега работа,гледай преди да правиш трикове да не нацелиш попивката много рано с предната гума,че да няма фалове + щом не си от София,сигурен ли си че дъртовете с който разполагате(там от къде си) стават за нещо,ще има достатъчно air за даден трик ? Аз примерно някой трикове ги правя и на много ниско,не летя много,но ги връщам супер бързо и нищо не се вижда,т.е трябва да се загледаш и ще видиш...
I spit on the face of the people who don't want to be cool
Аватар
Besen na Kolelo
 
Мнения: 1342
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Сря Окт 31, 2007 10:50 am

killvanrea написа:Иначе знам за много трикове ... и правя някои ама само на компа.


нема да се притесняваш! 99% от пишещите тука сме така ;)
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Admin » Сря Окт 31, 2007 12:25 pm

Има писано, но в чуждестранни сайтове. Тук във форума (ЧЗВ) също май имаше някакви теми, където са коментирани някои неща, но не знам доколко са полезни, щото и аз съм сред 99-те процента на did :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Charger92BG » Сря Окт 31, 2007 12:27 pm

и аз...само оли мога... :D :popcorn:
Charger92BG
 
Мнения: 1113
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 11:00 pm
Местоположение: София

Мнениеот Besen na Kolelo » Сря Окт 31, 2007 2:40 pm

Аз пък не съм в тия 99% гадно ли ви е хаха :) :beer:
I spit on the face of the people who don't want to be cool
Аватар
Besen na Kolelo
 
Мнения: 1342
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:51 pm
Местоположение: Bulgaria

с

Мнениеот UVEX » Сря Окт 31, 2007 2:49 pm

ами пич има един филм Art trial или нещо такова ...там са обясненu повечето трикове... стрййт ,мййт и подобни :) :D
For every day you don`t train there is somebody who trains to become better than you...
Аватар
UVEX
 
Мнения: 382
Рейтинг: 965
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 8:38 pm

Re: с

Мнениеот Besen na Kolelo » Сря Окт 31, 2007 3:00 pm

UVEX написа:ами пич има един филм Art trial или нещо такова ...там са обясненu повечето трикове... стрййт ,мййт и подобни :) :D


Там е само trial и street...Човека си пита ясно и точно за DJ и каза,че ги знае и е гледал,явно иска подробни обяснения,как става номера и после едно клипче отдолу да види за какво става дума,поне аз така си обянсявам нещата,а такова нещо не съм виждал ;) Казха му,да гледа хора дето могат да карат те ще му помагат и да внимава,че само с хъс и желание не става ;)
I spit on the face of the people who don't want to be cool
Аватар
Besen na Kolelo
 
Мнения: 1342
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот killvanrea » Сря Окт 31, 2007 6:49 pm

Колко air трябва да имам(приблизително)? колко на пред да летя след скока? Сега след скока падам гордолу на 80 90 см и си падам на задната в 90 % от случайте. Кажи горе долу в метри колко на далеч трябва да скачам и скока най-високата част е 60см ако това ма значение :agree:
[email protected]
GSM:0883470235
SkYpE:van_rea3579
Аватар
killvanrea
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1217
Регистриран на: Пон Сеп 04, 2006 7:29 pm

Мнениеот mitakaman » Сря Окт 31, 2007 7:43 pm

killvanrea написа:Колко air трябва да имам(приблизително)? колко на пред да летя след скока? Сега след скока падам гордолу на 80 90 см и си падам на задната в 90 % от случайте. Кажи горе долу в метри колко на далеч трябва да скачам и скока най-високата част е 60см ако това ма значение :agree:

Направете си по големи скокове...
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Besen na Kolelo » Сря Окт 31, 2007 7:44 pm

killvanrea написа:Колко air трябва да имам(приблизително)? колко на пред да летя след скока? Сега след скока падам гордолу на 80 90 см и си падам на задната в 90 % от случайте. Кажи горе долу в метри колко на далеч трябва да скачам и скока най-високата част е 60см ако това ма значение :agree:


1во на дърт не се лети напред,а на горе и 2ро никога,ама никога не се приземява на задна гума,защото ще се пребиеш,дърт се приземява на човка,т.е правиш човка и хващаш попивката на 2 гуми(под ъгъл ;) )

ПП ти очевидно не знаеш какво е дърт,пък искаш да караш на него,т.е не да караш ми трикове да правиш...Айде научи 1во както искаш да караш,какво колело ти трябва,почни да го караш и тогава пак пусни тема за трикове.Грубо казано след 1-2години пусни пак тема,но този път да си наясно какво караш,защото това което си описал е speed jump и секара с меко колело и се приземява на задна гума ;)
I spit on the face of the people who don't want to be cool
Аватар
Besen na Kolelo
 
Мнения: 1342
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:51 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 176 госта