Става ли...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Става ли...

Мнениеот tx3m » Пон Окт 22, 2007 12:52 pm

Искам да попитам дали тази спирачка
Изображение
може да се използва с такъв или подобен диск
Изображение
Аватар
tx3m
 
Мнения: 324
Рейтинг: 1371
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 12:22 pm
Местоположение: Благоевград

Мнениеот outfaced » Пон Окт 22, 2007 1:15 pm

a аз па се чудя, тия дискове де са такива гъзарски, не са ли по слаби от най обикновенните кръгли такива ... по слаби в смисъл зарад едната гъзария губиш контактна площ все пак :dunno:
не е ли идеалния варинат кръг без дупки :confused:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот M1010X » Пон Окт 22, 2007 1:19 pm

@outfaced - Не е, защото, от една страна, няма да се охлажда както трябва; от друга, дупките компенсират в някаква (точно определена) степен температурното разширение на диска вследствие от работата на спирачката.
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот tx3m » Пон Окт 22, 2007 1:38 pm

То точно това е била и идеята на производителя - по-добро охлаждане. Та някой може ли да каже дали мога да използвам диска с ББ7 ?
Аватар
tx3m
 
Мнения: 324
Рейтинг: 1371
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 12:22 pm
Местоположение: Благоевград

Мнениеот M1010X » Пон Окт 22, 2007 2:04 pm

tx3m написа:То точно това е била и идеята на производителя - по-добро охлаждане (...)

Съмнява ме, че точно това е била идеята - иначе нямаше на спортните автомобили все още дисковете да са окръжности с отвори в тях :)

Колкото до другото - на сайта на производителя няма ли споменати съвместими спирачки? Или поне външни/вътрешни размери?

БТВ, каква му е цената?
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот outfaced » Пон Окт 22, 2007 2:09 pm

M1010X написа:Съмнява ме, че точно това е била идеята - иначе нямаше на спортните автомобили все още дисковете да са окръжности с отвори в тях :)



баш ... айде за дупките и аз мисля, че са нужни ... ама тия вълнички са си само за гъзария.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот tx3m » Пон Окт 22, 2007 2:13 pm

M1010X написа:
tx3m написа:То точно това е била и идеята на производителя - по-добро охлаждане (...)

Съмнява ме, че точно това е била идеята - иначе нямаше на спортните автомобили все още дисковете да са окръжности с отвори в тях :)

БТВ, каква му е цената?


Tочно това е била идеята.

:offtopic: А за автомобилните.. Не знам дали някога си разглеждал автомобилен диск, но те освен че имат дупки от страни по диска, по средата на самият диск пак има отвори за охлаждане. Но тъй като на колелото дискът е много тънък, няма как да се направи това, за това ги правят "къдрави" ;) :popcorn:

Цената му е около 40-50$ :offtopic:

И да се върнем на въпроса... Става или не става с ББ7 ?
Аватар
tx3m
 
Мнения: 324
Рейтинг: 1371
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 12:22 pm
Местоположение: Благоевград

Мнениеот did » Пон Окт 22, 2007 2:18 pm

tx3m написа:
M1010X написа:
tx3m написа:То точно това е била и идеята на производителя - по-добро охлаждане (...)

Съмнява ме, че точно това е била идеята

Tочно това е била идеята.

Идеята е да се вземат малко кинти от хора, които вярват на рекламки. Като бонус към олекването на джобчетата на въпросните наивници, те ще получат и намалена спирачна сила - напълно безплатно!
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот M1010X » Пон Окт 22, 2007 2:20 pm

Хич не съм съгласен :) Ако беше така, на колите освен от два "слоя" (да, разглеждал съм :D ), щяха да ги правят и къдрави вместо с дупки през самия диск. Или пък щяха да комбинират всичко. Още повече, замисли се - дисковете на Code не са полигони за разлика от тези на Juicy (умишлено сравнявам дискове само на една компания) - а Code спират повече и съм сигурен, че се и нагряват повече (като следствие от първото). Да не давам примери с дискове за мотори :)

Тук е наблегнато на гъзарията повечко...
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот tx3m » Пон Окт 22, 2007 2:20 pm

did написа:
tx3m написа:
M1010X написа:
tx3m написа:То точно това е била и идеята на производителя - по-добро охлаждане (...)

Съмнява ме, че точно това е била идеята

Tочно това е била идеята.

Идеята е да се вземат малко кинти от хора, които вярват на рекламки. Като бонус към олекването на джобчетата на въпросните наивници, те ще получат и намалена спирачна сила - напълно безплатно!


Може и така да е, затова задавам и следващият си въпрос който трябваше да задам още в началото - не е ли прекалено изрязан диска ?


M1010X написа:Хич не съм съгласен :) Ако беше така, на колите освен от два "слоя" (да, разглеждал съм :D ), щяха да ги правят и къдрави вместо с дупки през самия диск. Или пък щяха да комбинират всичко. Още повече, замисли се - дисковете на Code не са полигони за разлика от тези на Juicy (умишлено сравнявам дискове само на една компания) - а Code спират повече и съм сигурен, че се и нагряват повече (като следствие от първото). Да не давам примери с дискове за мотори :)

Тук е наблегнато на гъзарията повечко...


То едното е заместител на другото, поне аз така си го обяснявам. А както did подчерта от къдравостта се губи и спирачна площ, та за това мисля че не правят автомобилните къдрави. Разбира се може и да има елемент на "гъзария" , но мисля че основната цел е била друга ;)

П.П. Същите въпроси и за този диск:

Изображение
Аватар
tx3m
 
Мнения: 324
Рейтинг: 1371
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 12:22 pm
Местоположение: Благоевград

Мнениеот imbecile » Пон Окт 22, 2007 2:33 pm

tx3m написа:И да се върнем на въпроса... Става или не става с ББ7 ?


Да, става. От практически опит с диск, много подобен на посочения от теб=>тук

Може и така да е, затова задавам и следващият си въпрос който трябваше да задам още в началото - не е ли прекалено изрязан диска ?


Да, изрязан е. Сложиш ли го на Formula Oro, получаваш спирачка с ABS. Причина - ширина на накладките*.

*Hint-ако накладките са прекалено тесни, пропадат в изрязаните участъци на диска=>псевдо-ABS :D
In the quiet words of the Virgin Mary.... come again?
Аватар
imbecile
 
Мнения: 309
Рейтинг: 1862
Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 11:50 pm
Местоположение: с.Казичене

Мнениеот tx3m » Пон Окт 22, 2007 2:43 pm

imbecile написа:
tx3m написа:И да се върнем на въпроса... Става или не става с ББ7 ?


Да, става. От практически опит с диск, много подобен на посочения от теб=>тук

Може и така да е, затова задавам и следващият си въпрос който трябваше да задам още в началото - не е ли прекалено изрязан диска ?


Да, изрязан е. Сложиш ли го на Formula Oro, получаваш спирачка с ABS. Причина - ширина на накладките*.

*Hint-ако накладките са прекалено тесни, пропадат в изрязаните участъци на диска=>псевдо-ABS :D


A от това пропадане не се ли износват прекалено бързо накладките? А и не се ли чупят даже така? То точно това ме интересува дали ще пропадат накладките в това пространство, защото мисля че не е добре това да става.
Аватар
tx3m
 
Мнения: 324
Рейтинг: 1371
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 12:22 pm
Местоположение: Благоевград

Мнениеот Nymphetamine » Пон Окт 22, 2007 3:20 pm

Моя съвет - забрави за всекви такива измишльотини. Карай си със "сток" роторите. С такива ше накараш хората да казва "уоааа", ма спирачките да спрат - не.
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот SpoileR » Пон Окт 22, 2007 3:38 pm

outfaced написа:баш ... айде за дупките и аз мисля, че са нужни ... ама тия вълнички са си само за гъзария.


Тия вълнички са за ABS :D :popcorn:
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 160 госта