За спускачите и туристите!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот TOYAGA » Вто Окт 16, 2007 7:21 pm

naka76 написа:... покажете че сте в планината заради планината, а не заради едно суррррррр.


Ми не могат да покажат, че са в планината заради планината, щото просто са заради едното суррррррр... :idea:

Абе пич как искаш ти да не се съобразяваш с никой, а всички да се съобразяват с тебе?


Ми те пичовете са така, не си ли забелязал?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот sersem.inc » Вто Окт 16, 2007 7:26 pm

Teodor40 написа:
sersem.inc написа:Бе не схвана ли че трябва да внимаваш? Да се оглеждаш? Да предупреждаваш? Да ДЕЛИШ пътеките и с другите? Изобщо схвана ли нещо???
Стой мирен. Карай безопасно и ще има място под слънцето за всички ни.

А ти не схвана ли, че не всички карат като тебе бавно? И че под лифта например не можеш просто да спреш когато решиш? Предупреждавай ти, като ти изскочи някой на 3-5м от теб на 30% наклон. Аре бегай да караш в парка и да се "оглежадаш".

Ий големия бързак, я успокой топката. Като не ти изнася народа е казал >>> Изнасяй се.
Нищо илчно към тебе но не си единствен!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! П Р О У М Е Й Г О !!!
Ride... Just ride...
Аватар
sersem.inc
 
Мнения: 115
Рейтинг: 1130
Регистриран на: Съб Мар 03, 2007 5:09 pm

Мнениеот bikerider » Вто Окт 16, 2007 7:54 pm

Teodor40 написа:
sersem.inc написа:Бе не схвана ли че трябва да внимаваш? Да се оглеждаш? Да предупреждаваш? Да ДЕЛИШ пътеките и с другите? Изобщо схвана ли нещо???

А ти не схвана ли, че не всички карат като тебе бавно?


Teodor40 написа:не се правете на супермени


:rofl:

@Теодор40: Ако искаш да караш и да няма хора, научи се да караш там, където няма хора :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Teodor40 » Вто Окт 16, 2007 8:35 pm

bikerider написа:
Teodor40 написа:
sersem.inc написа:Бе не схвана ли че трябва да внимаваш? Да се оглеждаш? Да предупреждаваш? Да ДЕЛИШ пътеките и с другите? Изобщо схвана ли нещо???

А ти не схвана ли, че не всички карат като тебе бавно?


Teodor40 написа:не се правете на супермени


:rofl:

@Теодор40: Ако искаш да караш и да няма хора, научи се да караш там, където няма хора :)

Нали в това се състои идеята за отделни трасета? За да няма допирни точки.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот bikerider » Вто Окт 16, 2007 9:12 pm

Teodor40 написа:Нали в това се състои идеята за отделни трасета? За да няма допирни точки.


Да, точно така, съгласен съм. Само не разбирам как искаш да няма допирни точки на места, където може да мине човек? :)
Не съм против идеята ти за означени байк-пътеки, дори я намирам за напълно уместна, обаче не виждам как можеш да избегнеш срещите с хора. Чудя се, щото останах с впечатление, че искаш гарантирано да няма хора, за да се концентрираш върху карането...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Teodor40 » Вто Окт 16, 2007 9:46 pm

Притеснявам се от карането по-скоро на други карачи, които не се съобразяват с хората и създават рискови ситуации. Аз достатъчно пазя и избягвам туристите, най-малкото защото техните пътеки са ми страшно скучни.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот 4getcredo » Вто Окт 16, 2007 9:51 pm

Teodor40 написа::star:

:bowdown:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот naso » Вто Окт 16, 2007 10:48 pm

Абе както и да го гледате и мислите най-лесното е всеки(в група с 1 2 гругарчета) да хване една мотичка лопатка нещо секирчица трионче кой каквото си има може и сатърче... и в някой не натоварен ден като примерно понеделник да си се качи туристическата пеша и да гради за собствения си задник нещо трасенце ала бала хахха деже може да си направиме състезание догодина на пролет в рамките на един месец 3-4 групи се хващаме и правиме нови пътеки и накрая се гласува за най-добрата и групичката да спечели там нещо...някоя гола с големи.

има варянти в момента много,но много хора не осъзнават,че ситуацията е много благоприятна да се правят всякакви трасета на Витоша без да те хване лошия горски с двуцевката.Та ако не ви домързи чак толко то качете се построете ... става даже само да се изчисти за минаване пак е фънкарско :P хахха


п.с. фиксирам предимно спускане тъй като и темата пусната от спускач.Ае отивам да чета кво сте писали.
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Мнениеот bikerider » Вто Окт 16, 2007 11:22 pm

Мъро написа:Ако се спускаме по пътечка и отзад се зададе кросов мотор, който се е засилил към нас


Буйна фантазия имаш :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот feb » Вто Окт 16, 2007 11:31 pm

naso написа:Абе както и да го гледате и мислите най-лесното е всеки(в група с 1 2 гругарчета) да хване една мотичка лопатка нещо секирчица трионче кой каквото си има може и сатърче... и в някой не натоварен ден като примерно понеделник да си се качи туристическата пеша и да гради за собствения си задник нещо трасенце ала бала хахха деже може да си направиме състезание догодина на пролет в рамките на един месец 3-4 групи се хващаме и правиме нови пътеки и накрая се гласува за най-добрата и групичката да спечели там нещо...някоя гола с големи.

има варянти в момента много,но много хора не осъзнават,че ситуацията е много благоприятна да се правят всякакви трасета на Витоша без да те хване лошия горски с двуцевката.Та ако не ви домързи чак толко то качете се построете ... става даже само да се изчисти за минаване пак е фънкарско :P хахха


п.с. фиксирам предимно спускане тъй като и темата пусната от спускач.Ае отивам да чета кво сте писали.

1. Хич не мисля, че на който му скимне, може да се качи на Витоша и да реже каквото и където му падне. Да не говорим, че само с рязане пътека не се прави. Не и в гората, а Витоша е главно гора!

2. На Витоша могат да се разчистят обрасли пътеки, които обаче забележи, вече са си там. А и между другото пътеките на Витоша са там доста преди на някой в България изобщо да му скимне да се качва с колело на планина! И ще ми е интересно, някой "собственик" на пътека да ми обясни как точно я е направил, та е негова, ваша или подобно!
@Teodor40, теб визирам например!?
Teodor40 написа:bikerider, ако имаш нещо да кажеш, заповядай. Наши пътеки, мисля че всеки разбира какво означава-тези, които карачите са прокарали.


3. Витоша е за туристи, било то с колела или без. Карам XC, демек освен че се спускам се и качвам. Честно казано досега всички туристи са ми се радвали, когато видят да бъхтя нагоре. И двата пъти, в които туристи са ме овиквали е било на спускане, заради малоумници (примери да не давам) профучали покрай тях, изкарвайки им акъла преди аз да мина покрай тях (БАВНО и без да ги застраша!).

4.
Teodor40 написа:NovemberCharlie, трасе, което ние сме правили ми се вижда редно да е за спускане, а не за разходка на трудно подвижни пенсионери.

@Teodor40, да не говорим за собствеността в случая, въпреки че не е за подценяване, но не знам дали знаеш, ама поне половината, ако не и по-голяма част от "трудно подвижните пенсионери" ще се качат до Черни връх, ще хапнат, ще пийнат чай и ще слязат от планината, свежи като репички, преди ти да си стигнал Златните мостове, плюейки си дробовете по пътеката нагоре. На всичкото отгоре част от тях, както някой справедливо отбеляза най-вероятно наистина са участвали в правенето на пътеки, а не в голословното тръбене на същото!

5. Когато 38-те % в анкетата на kagami станат 100%, проблемът няма да съществува!
Последна промяна feb на Вто Окт 16, 2007 11:49 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот bikerider » Вто Окт 16, 2007 11:35 pm

Teodor40 написа:Притеснявам се от карането по-скоро на други карачи, които не се съобразяват с хората и създават рискови ситуации. Аз достатъчно пазя и избягвам туристите, най-малкото защото техните пътеки са ми страшно скучни.


Teodor40 написа:Избяхвам им маршрутите, но когато видя някой, дето седи и ме гледа тъпо под лифта, където м/у другото е забранено за преминаване, и аз летя към него направо побеснявам! Щях да се смажа заради един такъв бастун!


Teodor40 написа:не се правете на супермени


Изображение
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот feb » Вто Окт 16, 2007 11:42 pm

bikerider написа:
Teodor40 написа:Притеснявам се от карането по-скоро на други карачи, които не се съобразяват с хората и създават рискови ситуации. Аз достатъчно пазя и избягвам туристите, най-малкото защото техните пътеки са ми страшно скучни.


Teodor40 написа:Избяхвам им маршрутите, но когато видя някой, дето седи и ме гледа тъпо под лифта, където м/у другото е забранено за преминаване, и аз летя към него направо побеснявам! Щях да се смажа заради един такъв бастун!


Teodor40 написа:не се правете на супермени


Изображение

:agree:
Пълно е с противоречия, мдаммм...
Има още цяла купчина...
Мен ме домързя да ги вадя всички. :)
За съжаление, както обикновено резултатът от обясненията и дискутирането на подобни теми клони усилено към НУЛА! ;)
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот naso » Вто Окт 16, 2007 11:49 pm

feb написа:
naso написа:Абе както и да го гледате и мислите най-лесното е всеки(в група с 1 2 гругарчета) да хване една мотичка лопатка нещо секирчица трионче кой каквото си има може и сатърче... и в някой не натоварен ден като примерно понеделник да си се качи туристическата пеша и да гради за собствения си задник нещо трасенце ала бала хахха деже може да си направиме състезание догодина на пролет в рамките на един месец 3-4 групи се хващаме и правиме нови пътеки и накрая се гласува за най-добрата и групичката да спечели там нещо...някоя гола с големи.

има варянти в момента много,но много хора не осъзнават,че ситуацията е много благоприятна да се правят всякакви трасета на Витоша без да те хване лошия горски с двуцевката.Та ако не ви домързи чак толко то качете се построете ... става даже само да се изчисти за минаване пак е фънкарско :P хахха


п.с. фиксирам предимно спускане тъй като и темата пусната от спускач.Ае отивам да чета кво сте писали.

1. Хич не мисля, че на който му скимне, може да се качи на Витоша и да реже каквото и където му падне. Да не говорим, че само с рязане пътека не се прави. Не и в гората, а Витоша е главно гора!

2. На Витоша могат да се разчистят обрасли пътеки, които обаче забележи, вече са си там. А и между другото пътеките на Витоша са там доста преди на някой в България изобщо да му скимне да се качва с колело на планина! И ще ми е интересно, някой "собственик" на пътека да ми обясни как точно я е направил, та е негова, ваша или подобно!


1.Ми принципно неможе да се качва и да се реже прав си нито да се копае и кове!Неможе да се минава на червено и да се кара след употреба на алкохол нали?В момента няма кой да ми попречи освен някакъв закон.Няма ли приложение няма и ефективност.Както искаш го гледай реша ли ще си се забия в храстите с зайците и ще си режа колкото искам и където искам. :crazy: :^:

2.Миналата година се направиха 2 пътеки за спускане(баш в най-голямата гора бяха) който не пречат на туристите.Ако има още такива ще бъде много по-добре и за 2-те страни.

3.Сериозно го мисля. :) :D
Изображение

4.Малко не гледаш реално на ситуацията май.

:rofl: :rofl: :rofl:
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Мнениеот feb » Сря Окт 17, 2007 12:10 am

naso написа:...
4.Малко не гледаш реално на ситуацията май.
...

Напротив!
Леко просто преекспонирам!
Сигурно, защото не се кефя на нагло, неуважително, егоистично и т.н. държане на хлапаци, без житейски опит и без покритие на високото си до небето иначе самочувствие!
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот Alpina » Сря Окт 17, 2007 11:12 am

Teodor40 написа:Добре! Напълни ми се главата от мнения на хора, които не карат на витоша или скороста с която го правят им позволява да си лафят с туристите.
Някой да махне темата и когато стане инцидент, затворят Витоша за колелета ще му мислим.


Смешник!!! Или по-скоро шизофреник? Виж се само какви глупости говориш. В присъствието на туристи естествено че ще се кара бавно, нали ти самият, повдигна темата точно заради това. Сега пък се опитваш да ми кажеш че покрай тях минаваш с 60 ли? Не мога да те разбера, а предполагам и останалите. Ама ти явно си точно от тези "супермени" за които спомена по-горе, поне аз с такова впечатление оставам. :dunno:

Аз не си играя да пробвам, дали ще намаля до нормална за разминаване с тях скорост, на метри преди човека, ами доста преди това, за да успее сам да ме види. Това трябва ли да ме прави на "каращ със скороста на турист пешак? :crazy:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот bikerider » Сря Окт 17, 2007 11:51 am

naso написа:Както искаш го гледай реша ли ще си се забия в храстите с зайците и ще си режа колкото искам и където искам. :crazy: :^:


Нищо не разбираш ти от сърдечните мъки на Teodor40. Да копаш некъде и да караш... нема лифт, нема мацки, нема поза :rofl:

Alpina написа:Това трябва ли да ме прави на "каращ със скороста на турист пешак? :crazy:


Ама естествено, щом намаляваш, значи си лузър :rofl:

feb написа:За съжаление, както обикновено резултатът от обясненията и дискутирането на подобни теми клони усилено към НУЛА! ;)


Oo, подценяваш забавлението Изображение
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот naso » Сря Окт 17, 2007 12:56 pm

feb написа:Сигурно, защото не се кефя на нагло, неуважително, егоистично и т.н. държане на хлапаци, без житейски опит и без покритие на високото си до небето иначе самочувствие!
Дядо извинявай.Кажи сега по байтошово време къде карахте?


п.с. на всичкото отгоре не се държа нагло,неуважително най-малко егоистично. Написах си съвсем нормално отговора.Ходи си връткай по баирите и не пиши там където проблема не те засяга!
:rofl: :rofl: :rofl:
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Мнениеот feb » Сря Окт 17, 2007 1:12 pm

naso написа:
feb написа:Сигурно, защото не се кефя на нагло, неуважително, егоистично и т.н. държане на хлапаци, без житейски опит и без покритие на високото си до небето иначе самочувствие!
Дядо извинявай.Кажи сега по байтошово време къде карахте?


п.с. на всичкото отгоре не се държа нагло,неуважително най-малко егоистично. Написах си съвсем нормално отговора.Ходи си връткай по баирите и не пиши там където проблема не те засяга!
:rofl: :rofl: :rofl:


Пич, т. 4 беше насочена към личността Teodor40.
feb написа:4.
Teodor40 написа:
NovemberCharlie, трасе, което ние сме правили ми се вижда редно да е за спускане, а не за разходка на трудно подвижни пенсионери.

@Teodor40, да не говорим за собствеността в случая, въпреки че не е за подценяване, но не знам дали знаеш, ама поне половината, ако не и по-голяма част от "трудно подвижните пенсионери" ще се качат до Черни връх, ще хапнат, ще пийнат чай и ще слязат от планината, свежи като репички, преди ти да си стигнал Златните мостове, плюейки си дробовете по пътеката нагоре. На всичкото отгоре част от тях, както някой справедливо отбеляза най-вероятно наистина са участвали в правенето на пътеки, а не в голословното тръбене на същото!

ти написа:
naso написа:4.Малко не гледаш реално на ситуацията май.

а аз ти отговорих с това което си цитирал най-отгоре и което си поизвадил от контекста.

Къде се буташ и ми приписваш неща, които не съм казал срещу теб?

ПП.
А това, къде пиша, връткам и прочие не определяш ти със сигурност! ;)
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот naso » Сря Окт 17, 2007 2:24 pm

Тогава ша ма извиняваш за неразбирането. :bigeyes:
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Мнениеот feb » Сря Окт 17, 2007 5:25 pm

naso написа:Тогава ша ма извиняваш за неразбирането. :bigeyes:

:agree: :)
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот Teodor40 » Сря Окт 17, 2007 9:14 pm

feb написа:
bikerider написа:
Teodor40 написа:Притеснявам се от карането по-скоро на други карачи, които не се съобразяват с хората и създават рискови ситуации. Аз достатъчно пазя и избягвам туристите, най-малкото защото техните пътеки са ми страшно скучни.


Teodor40 написа:Избяхвам им маршрутите, но когато видя някой, дето седи и ме гледа тъпо под лифта, където м/у другото е забранено за преминаване, и аз летя към него направо побеснявам! Щях да се смажа заради един такъв бастун!


Teodor40 написа:не се правете на супермени


Изображение

:agree:
Пълно е с противоречия, мдаммм...
Има още цяла купчина...
Мен ме домързя да ги вадя всички. :)
За съжаление, както обикновено резултатът от обясненията и дискутирането на подобни теми клони усилено към НУЛА! ;)

Абе няма ли да спрете да пишете тъпотии. Намялявам, когато ми се наложи да карам няколко метра по туристическата пътека. Как си предтсвяте, че се спира при най-стръмната част от лифта? По равните пътеки нямалявам! Малоумни ли сте или се правите на такива. Стига сте критикуваили вече. Не можело да реже в гората, не можело да да се правят пътеки само като се махнат клоните. Действителността обаче е друга.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Jabsco » Сря Окт 17, 2007 9:52 pm

Аз па викам ДИС ИС СПАРТАААААААААААААААА и ако не се махнат бутам.Както знаем важна е позата. :rofl:
Аватар
Jabsco
 
Мнения: 660
Рейтинг: 1925
Регистриран на: Пет Дек 15, 2006 7:50 pm
Местоположение: София

Мнениеот Alpina » Сря Окт 17, 2007 10:06 pm

:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
:rofl: :rofl: :rofl:

@Teodor40, пий си хапчетата ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Teodor40 » Сря Окт 17, 2007 10:08 pm

Jabsco написа:Аз па викам ДИС ИС СПАРТАААААААААААААААА и ако не се махнат бутам.Както знаем важна е позата. :rofl:

Не мога, да не се съглася частично с тебе :rofl:
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот bikerider » Сря Окт 17, 2007 10:11 pm

Teodor40 написа:Действителността обаче е друга.


Късай Рексиии... :rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот otka4al4o » Сря Окт 17, 2007 10:27 pm

Jabsco написа:Аз па викам ДИС ИС СПАРТАААААААААААААААА и ако не се махнат бутам.Както знаем важна е позата. :rofl:



:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
maxvolume написа:Ей "did".. виж се къв си ЦЪРВУЛ бе.
Аватар
otka4al4o
 
Мнения: 306
Рейтинг: 1874
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 7:50 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот did » Чет Окт 18, 2007 9:34 am

Teodor40 написа:Действителността обаче е друга.

мда, действителността е чалга и това очевидно ти харесва.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Мъро » Чет Окт 18, 2007 11:07 am

Мхм - "трябва да се измисли нещо, за да мога аз да съм доволен".
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот penzo » Чет Окт 18, 2007 1:46 pm

Чета, чета и си мисля, че в България трябва да се построи планина за DH !

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

:beer:
Изображение
Аватар
penzo
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1505
Регистриран на: Пон Ное 07, 2005 8:44 pm
Местоположение: Bonn

Мнениеот boian » Чет Окт 18, 2007 2:38 pm

:popcorn: :popcorn: :popcorn:
никога на колене пред когото и да е
Аватар
boian
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2004 11:02 pm
Местоположение: Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 165 госта