Въпрос ТВ кулата - Варна

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Въпрос ТВ кулата - Варна

Мнениеот DH bike » Съб Окт 06, 2007 2:31 pm

Така значи въпроса ми е има ли някаква карта или маршрут по който да се кара във тази местност защото до сега сме ходили 2-3 пъти и незнаем на къде да ходим.Тръгваме по някакви пътеки и те половината са задъдени.Значи ние минаваме по глания път за виница - картинг пистата и после отбивката в ляво минава се покрай малко къщи и се стига кулата.Като застанеш срешу вратите има в ляво пътека и в дясно две през горичката която се разклонява и ддз.Абе вие кажете някой добър маршрут :agree:


П.П Също така кажете някъде наоколо някоя хубава механа или кръчма :rofl:
П.П 2 Може ли от каменар да се стигне по хълма до кулата по някакви пътеки или нещо такова?
Аватар
DH bike
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 11, 2007 12:29 pm
Местоположение: България,Варна

Мнениеот FireFoXa » Съб Окт 06, 2007 2:52 pm

Всичко може :agree:
Не се ходи по шосе на кулата, по-опасно е пък и е малко зор работа. Минава се през Виница, най-добре се запознайте с някой който е ходил и знае маршрута ;) В четвъртък ходихме на кулата и на спускането по дясната пътека, накрая при първата къща беше пълно с засъхнали говна... Малко неприятно беше, но се преживява. Мммм на кулата е малко тъпичко, има доста по-интересни местенца в околността, но те трудно могат да се обиаснят :agree:

Hint! Имаше тема за маршрутите около Варна :beer:
Hint2! В нея са описани доста маршрутчета, ако не ме лъже паметта имаше и карти, но това е по-спомен :popcorn:
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Krismars » Съб Окт 06, 2007 3:34 pm

По-добре кажете ходите или имате намерение и някой може да се навие да ви заведе, щото без да знаете къде утивате няма да стане и аз съм минал по тоя път. Първия път нз къде да отида и с едни приятели търсихме, ама се оказа че точно по правилната не сме тръгнали иначе без някой да ви заведе е абсурт да я намерите. Пък ако някой се навие да ви покаже пътя по-добре да ви заведе над военна болница, щото там спускането е по-яко, макар че на кулата има около 10 пътеки и аз само 3.
ПП попаднах на това в ЧЗВ, ще ти е от полза http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=19362 :agree:
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Ozzie » Съб Окт 06, 2007 3:44 pm

П.П 2 Може ли от каменар да се стигне по хълма до кулата по някакви пътеки или нещо такова?
Може. Като караш по асфалта за Куманово първо подминаваш гетото с "бай мангал". След около 200м. (може и малко повече да са) свиваш в дясно, т.е. влизаш в БГ частта на селото. Караш само направо по асфалта. Подминаваш нещо като площадче и свиваш в първата в ляво. Караш само направо. Ако минеш покрай едни кланници и те лаят песовете, значи всичко е наред и си на правилния път. Като подминеш този пейзаж излизаш на гробището на Каменар. Трябва да ти се пада от ляво. От там само направо. Мисля че даже и ТВ кулата се виждаше. Хващаш азимут към нея и си готов. :agree:

Добавка: Като минете площадчето може да не свивате в ляво, а да продължите направо. Стига се до някакви смешни триетажни блокчета. Минавате зад тях, покрай гората и пак излизате на Каменарските гробища.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот RunningWild » Съб Окт 06, 2007 4:17 pm

Оооо това трябва да се пробва! Айде чакам навитаци! :eyebrow: :hbang2:
We are prisoners of our time... But we are still alive... Fight for the freedom, Fight for the right... We are RUNNING WILD!
Аватар
RunningWild
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Съб Май 27, 2006 1:58 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот DH bike » Съб Окт 06, 2007 4:34 pm

Ozzie Ние като ходим за каменар хващаме пътя през вятърната мелница и от там има една отбивка черен път през която се минава вилната зона и нагоре има пътечка(не е черен път, отдолу са наредени траверси) през която стигаме точно в каменар и на 30-40 метра е площадчето за което говориш.
Само не разбрах какво имаш предвид
Хващаш азимут към нея и си готов.

А иначе както казахте най-добре някой, който познава околията да ни разведе че иначе се лутаме като :dunno:

FireFoXa написа:Мммм на кулата е малко тъпичко

Прав си, но ние като ходим вземаме храна(нещо да опечем на огън по така) и малко на приказка,не чак толкова за спускането.Естествено предпочитам да отида в околията около Долище.Там има много добри пътеки за спускане и района го знам добре.Но до там ни и два малко вповече,защото сме натоварени в повечетто случай като селски каруци(въдица,храна итн.)
Аватар
DH bike
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 11, 2007 12:29 pm
Местоположение: България,Варна

Мнениеот FireFoXa » Съб Окт 06, 2007 4:41 pm

Еми брато, трябва да те заведем някъде без "ядене и пиене", щот попринцип излизаме да караме, а не да папкаме, макари и каране+барбекю е оферта :popcorn: Ще видим как ще се развият нещата идната седмица, и може да направим сговорна дружинка, да обикаляме баирите, ама надолу :D
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот JoK3rA » Съб Окт 06, 2007 6:48 pm

FireFoXa написа:Еми брато, трябва да те заведем някъде без "ядене и пиене", щот попринцип излизаме да караме

:rofl: :rofl: :rofl: Леле, от два дена не съм влизал и почна да ръсиш простотии. :rofl:
Аватар
JoK3rA
 
Мнения: 252
Рейтинг: 1447
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 4:30 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Ozzie » Съб Окт 06, 2007 6:57 pm

DH bike написа:Само не разбрах какво имаш предвид
Хващаш азимут към нея и си готов.

Ще ти стане ясно. Ама още боб има да изпапкаш мойто момче.
:)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот DH bike » Съб Окт 06, 2007 7:36 pm

Ozzie написа:
DH bike написа:Само не разбрах какво имаш предвид
Хващаш азимут към нея и си готов.

Ще ти стане ясно. Ама още боб има да изпапкаш мойто момче.
:)

Да може би си прав.Сега чак разбрах какво имаш предвид :D
Аватар
DH bike
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 11, 2007 12:29 pm
Местоположение: България,Варна

Мнениеот par4ok » Пон Окт 08, 2007 6:16 am

Нужно ли е да знаете каде отивате за да карате някаде.Хващате едната пътека и като не ви хареса като слезете долу се връщате и хващате друга и така.Няма каде да се загубите.О Кулата до Каменар и обратния маршрут има доста възможности.От Каменар може и към кв.Младост да се слезе, може и до Владиславово да се стигне, а ако имате мерак се стига и до Аксаково ама за там нещо ми се губи пътя.
par4ok
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот milestone » Вто Окт 09, 2007 9:06 am

То не е нужно кой знае какво друго освен желание, ама като гледам доста хора предпочитат да прекарват хубавите дни (какъвто беше 06.10) пред компютъра, а не навън. Но кой каквото го влече. Иначе имаше тема - http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=25081 с много идеи и линкове за топографски карти, които са старички, но на мен са ми помагали, поне за основните пътища. А интересните пътеки се намират с ходене и каране, а не с киснене пред компютъра.
Ето и още - http://xc-varna.hit.bg/ с карта и снимки.
Аватар
milestone
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1771
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 4:37 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 119 госта