Пратка от САЩ

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Пратка от САЩ

Мнениеот tx3m » Нед Сеп 23, 2007 7:19 pm

Може ли някой да ми каже какви са горе долу цените за пращане от щатите до България. Става въпрос колко ще ми излезе пратката на някое колело от www.ebay.com
Аватар
tx3m
 
Мнения: 324
Рейтинг: 1371
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 12:22 pm
Местоположение: Благоевград

Мнениеот PtD » Нед Сеп 23, 2007 7:44 pm

За цяло колело теоретичният минимум е около 400$... с много уговорки.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот screamBoy » Нед Сеп 23, 2007 7:45 pm

мда
пратка 3.6кг по USPS с време на доставка 7-10 работни дни (не зная каква е доставакта сиреч нямам идея дали е по въздух/вода), но май не е експрес ... та цената на това е $50 при обявена стойност $250
информация от около месец

препоръчвам ти да потърсиш постовете на jivkonik където той обяснява че вече има специални изисквания за максималния размер на колета и цяло колело е леко безумно
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот stroker » Нед Сеп 23, 2007 7:46 pm

Има много писано:
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.p ... highlight=
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.p ... highlight=
jivkonik е обяснявал поне два пъти как стават нещата с доставката от САЩ
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот Sp3c7r3 » Нед Сеп 23, 2007 8:26 pm

Златно излиза. Максималното което можеш да получиш, без тотално да ти съдерат кожата е рамка, при това мека, при това разглобена, и само ако човека, който ти я праща е кадърен... Абе извода е един - купувай части, пак излиза супер евтино. :agree:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Нед Сеп 23, 2007 8:35 pm

еми може да купува и от Европа ... то има и други ebay-и, оообаче как ли стои доставката
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Sp3c7r3 » Нед Сеп 23, 2007 9:00 pm

Според скромния ми отпит с e-bay (както и този на мои приятели) всичко пристига както е уговорено, но сроковете на доставката са разтегливи. :agree:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот URNEST » Нед Сеп 23, 2007 9:10 pm

На мен накладки от ebay Austria ми пристигнаха за около 7-8 дни при доствка 6,50 евро.Доколкото съм запознат няма толкова голямо значение теглото от колкото къде се праща стоката.Също страните са разделени в нещо като категорий.Примерно до Германия до доставката е най-ниска, до другите страни е двойно повече.

едит: Наскоро баща ми пазарува от ebay и въпросната стока дойде за повече от 15 дни.Доставката пак мисля че беше 6,50 евро.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот ddevil » Нед Сеп 23, 2007 9:16 pm

screamBoy написа:мда
пратка 3.6кг по USPS с време на доставка 7-10 работни дни (не зная каква е доставакта сиреч нямам идея дали е по въздух/вода), но май не е експрес ... та цената на това е $50 при обявена стойност $250
информация от около месец


Air mail е било най-вероятно ;) По-евтиният вариант(не знам по какво е) е с около 10-на долара по-малко,а срокът в който казват, че ще пристигне бе 2-4 седмици, пак по USPS :O Поне при мен алтернативите бяха такива и разбира се изборът е ясен :) Иначе по DHL експресно пращане на плик с документи излезе на около ~$110 доставка за срок от 4 дни май,като един ден се губи от наша страна(пристига в Сф и от там вече към останалите градове)
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот tx3m » Нед Сеп 23, 2007 9:20 pm

Значи в общи линии да не взимам цяло колело. Може да видя наистина на части как ще стоят нещата. Благодаря ви за информацията :beer:
Аватар
tx3m
 
Мнения: 324
Рейтинг: 1371
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 12:22 pm
Местоположение: Благоевград

Мнениеот marshall__ » Нед Сеп 23, 2007 9:59 pm

PtD написа:За цяло колело теоретичният минимум е около 400$... с много уговорки.

Ами... съвсем не. На времето внесах моето по USPS за около $200. Не мога да бъда съвсем точен в цифрата, де, но е далеч под 400 :)

Цаката е колелото да се разглоби и да се опакова като хората. Говоря всяка едра част да бъде отделно и кадърно сложена в кашона, като дори рамката трябва да й се свали задницата, защото обема е по-скъп от теглото. В моя случай (дх велосипед) най-евтино излезе на три кашона. В първия пичовете от магазина вместиха предницата на рамката + повечето чаркове. Втория го бяха направили максимално малък - двата уйлсета (без гуми) и задницата, като бяха запълнили мястото с дреболиите. Третия беше вилката. Тя си дойде направо в собсвената кутия :).

Успех.
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот Sp3c7r3 » Нед Сеп 23, 2007 10:20 pm

marshall__ написа:
PtD написа:За цяло колело теоретичният минимум е около 400$... с много уговорки.

Ами... съвсем не. На времето внесах моето по USPS за около $200. Не мога да бъда съвсем точен в цифрата, де, но е далеч под 400 :)

Цаката е колелото да се разглоби и да се опакова като хората. Говоря всяка едра част да бъде отделно и кадърно сложена в кашона, като дори рамката трябва да й се свали задницата, защото обема е по-скъп от теглото. В моя случай (дх велосипед) най-евтино излезе на три кашона. В първия пичовете от магазина вместиха предницата на рамката + повечето чаркове. Втория го бяха направили максимално малък - двата уйлсета (без гуми) и задницата, като бяха запълнили мястото с дреболиите. Третия беше вилката. Тя си дойде направо в собсвената кутия :).

Успех.


Когато разглобиш колелото, това вече не е колело, а части. :agree:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Пон Сеп 24, 2007 8:39 am

Понеже имам известен опит вече с пазаруване от eBay мога да ви кажа, че част от обявените неща в Европейските сайтове на eBay, както и в Щатския се намират реално в Хонконг и Китай. Преди да участвате в даден търг вижте рейтинга на продавача, мненията за него, особено отрицателните. Пишете му и уточнете със сигурност от къде идва стоката. Скоро чаках едно дребно нещо 35 работни дни от Хонконг!!! Накрая почти го бях отписал, тази пощенска услуга, по която пращаше продавача беше най-ефтината и нямаше проследяване, направо не знаех дали изобщо пътува нещо! Освен неприятни срокове тези доставки крият риск и от обмитяване на нашата митница, защото са внос извън EU, независимо от това, че продавача ги е пуснал в някой европейски eBay сайт!!!!
Така, че четете рейтингите, пишете си с човека, вижте как и какво ви отговаря и умната! ;) :agree:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот PtD » Пон Сеп 24, 2007 9:04 am

@marshall_ :idea: :agree:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта