Инструкций за пране и поддръжка на Deuter Trans Alpine 25

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Инструкций за пране и поддръжка на Deuter Trans Alpine 25

Мнениеот Sp3c7r3 » Сря Сеп 19, 2007 7:30 pm

Моля, ако някой има етикетите на раницата, или книжка (ако има такава) или линк в интернет, помогнете! На каква температура да я пера, с какви препарати, как точно. Кажете ми какво е указал производителя и как я перете вие. Благодаря отсега! :agree: :beer:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Сеп 19, 2007 8:09 pm

Аз пера във ваната, с не много гореща вода (примерно 30-40*). Сипвам прах за цветно, изчаквам час да покисне, изджурквам основно, плакна и готово.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Sp3c7r3 » Сря Сеп 19, 2007 8:14 pm

Благодаря! Аз се чудех между 30 и 60 градуса и между пране на ръка или в пералнята, само че раничката завита в някваква мрежичка, за да седи компактно и да не се усукват връзките.

А как я киснеш, затворени или отворени ципове? Че в пералнята мислех да я пускам със затворени, за да не се повреждат, но при кисненето не мисля, че ще има нужда от това. :agree:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Сря Сеп 19, 2007 8:16 pm

Е такава точно нямам. Имам една "Ташев Rock Eagle 30". От кордура, така пишеше на етикетите. Не съм се замислял с какво и как я пера. Мисля, че не много гореща вода- около 50-60 градуса и някакъв прах за пране ще ти свършат работа. Предполагам, че и към "Хаос"-а няма да се отнасям по- различно или с някаква особенна почит. *ба я в раницата- на мен ли ша служи или аз на нея? :)
Какво толкова и мислиш на една раница?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот bluskanie » Сря Сеп 19, 2007 8:16 pm

Бе ти не си ли прал дрехи, на които пише да се перат ръчно?


... внимавай, че ако циповете са отворениии... ;)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот TOYAGA » Сря Сеп 19, 2007 8:36 pm

@ Sp3c7r3

Не ги пера в пералня - голямата ми е със "скелет", а Hydrolite-а може да се изпере и на чешмата. По-добре е да отвориш циповете, ако ще переш на ръка :rofl:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Sp3c7r3 » Сря Сеп 19, 2007 8:44 pm

Оzzie, TOYAGA - :agree: Личи си кой може да помогне. Благодаря! Сега отивам да се правя на пералня :bawling: :rofl:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Сеп 24, 2007 12:29 pm

TOYAGA написа:@ Sp3c7r3

Не ги пера в пералня - голямата ми е със "скелет", а Hydrolite-а може да се изпере и на чешмата. По-добре е да отвориш циповете, ако ще переш на ръка :rofl:
Скелета не се ли маха? Моите се вадят ( и двата са Т-образни) и раниците ги пера в пералнята на кратка програма с прах за цветно за 30 градуса. За сега нямам ядове.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Сеп 24, 2007 1:15 pm

NovemberCharlie написа:Скелета не се ли маха?


Maха се, ама няма много смисъл, щото раницата се състои на 50% от скелет и е по-удобно да се накисне цялата...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Пон Сеп 24, 2007 2:41 pm

тези прахове за автоматично (разбирай за перални) са по-силни, и ако се пере в пералнята е добре да се сложи по-малко ... дори и да има други неща - примерно аз слагам раницата и всички дрехи за каране и корите; при което барабана се напълва на 70-80% и слагам прах между 1/3 и половината от нормалното
или ако се слага прах за ръчно (което не съм пробвал) може би ще трябва да се наблъска повече

на ниски градуси, програма за синтетика, понеже раницата ми е само с 1 цип и той е на джоба го оставям спокойно отворен, закопчалките и те отворени и без притеснение пускам и да центруфугира
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот PtD » Пон Сеп 24, 2007 4:01 pm

<off-topic>
Дали един инструкций и една инструкция могат да си имат малки инструкцийки? :confused:
</off-topic>
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Пон Сеп 24, 2007 4:07 pm

:evil:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот batsandro » Сря Сеп 26, 2007 11:28 pm

прах за пране ли :nono: :crazy: глупости,всички нови материи май са дишашти или импрегнирани /балканжия сам бе/,специално гърбовете на раниците 100 % ако ги переш с прах за пране какъвто и да е /за цветно или бяло независимо от градуса /за 2-3 пранета им се скапва "дишането" ето това е истината поне за мен http://www.nikwax.com/en-gb/products/pr ... roductid=4 от три години ползвам техните продукти и съм доволен за якета,панталон,полари,раници и дишашти материи, има и за обувки,за нова импрегнация и тн.има ги в повечето магазини за алпийска и туристическа екипировка ;)
"Да запомните туй от мен - жена и дъжд да не ви отказват от планината!”
Аватар
batsandro
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1275
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 9:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Сеп 27, 2007 1:07 am

уф верно бе аз се чудя що не ми дишат дрехите като ги пера с прах...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Сеп 27, 2007 8:29 am

batsandro написа:прах за пране ли :nono: :crazy: глупости,всички нови материи май са дишашти или импрегнирани /балканжия сам бе/,специално гърбовете на раниците 100 % ако ги переш с прах за пране какъвто и да е /за цветно или бяло независимо от градуса /за 2-3 пранета им се скапва "дишането" ето това е истината поне за мен http://www.nikwax.com/en-gb/products/pr ... roductid=4 от три години ползвам техните продукти и съм доволен за якета,панталон,полари,раници и дишашти материи, има и за обувки,за нова импрегнация и тн.има ги в повечето магазини за алпийска и туристическа екипировка ;)
Не бъркай гръб на раница с дишащи, но водонепропускливи мембрани! Материалите са различни! За импрегнацията си прав - след пране раницата се импрегнира на ново. Материите не се скапват от прането. Просто прахът за пране "отмива" препаратите, с които материите са обработени, ако са обработени. За това след пране се обработват отново. За тези, които не знаят, следва да се отбележи, че дори и да не перат дрехите, раниците или обувките с дишащи материи (Гортекс, Симпатекс, и др.), след употреба, при която е отделена много пот, е добре да се накиснат в хладка вода, за да се разтвори и отмие солта. Иначе солта постерпенно запушва "порите" на дишащите материи и им влошава качествата.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 136 госта