Обиколната алея - класически маршрут за XC

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Обиколната алея - класически маршрут за XC

Мнениеот Koko_Drummer » Вто Авг 21, 2007 4:13 pm

Да питам дали някой от вас го е пробвал този маршрут? Ние го пробвахме тия дни, но или аз съм супер зле или картата е доста не добра и беше доста зор ориентирането. И другото е, че нещо след първия километър (от спирката на 67) пътеката взе по-скоро да прилича на приятен DH маршрут ;) и изкачването беше зораво с доста бутане (shame on me). Tа така интересно ми е какво ще кажете щото съм си яко начинаещ и не съм критерии ;)
Аватар
Koko_Drummer
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 18, 2007 10:52 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот mih » Вто Авг 21, 2007 4:22 pm

Нещо не си я нацелил, това е сигурно най-леката планинска пътека, която съм карал. Зорът е само докато се качиш на самата алея, иначе си е равна и лека, има само едно бутане на южната част на Витоша (не си спомням точно покрай кое село беше). Иначе си е приказка, кеф ти гледки, кеф ти горички, има и по-технични места; чудесна е за начинаещи. Общо цялата е стотина километра и се взима за около 10-на часа спокойно излетно каране. Добре е да се избягват почивните дни, защото има много туристи.
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Re: Обиколната алея - класически маршрут за XC

Мнениеот jivkonik » Вто Авг 21, 2007 4:25 pm

Koko_Drummer написа:Да питам дали някой от вас го е пробвал този маршрут? Ние го пробвахме тия дни, но или аз съм супер зле или картата е доста не добра и беше доста зор ориентирането. И другото е, че нещо след първия километър (от спирката на 67) пътеката взе по-скоро да прилича на приятен DH маршрут ;) и изкачването беше зораво с доста бутане (shame on me). Tа така интересно ми е какво ще кажете щото съм си яко начинаещ и не съм критерии ;)

Ами ще те посъветвам да намериш някой, който познава пътеката от влизането през Бояна и от там да започнеш да я караш. Доста приятно е и освен онова бутане при Симеоново, с което ти си я почнал (защото си я хванал от там) другото си е "каране в парка". От Люлин като тръгна и я хвана от Бояна до Железница (края на пътеката) ми излиза към 34 км каране. Което общо взето е приятна разходка, надолу през шосето по обратния път е още 32 км до Люлин - съвсем прилично и не много натоварващо за един ден каране. Карай повече, ще свикнеш! :agree:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Stuny » Вто Авг 21, 2007 4:30 pm

Човека май пита за описания от Любо преди години маршрут , може би първия на сайта.
Общо взето в началото се кара покрай разни вили , след това се минава по един метален мост , от там изкачване става по-стръмно и може да те е затруднило. Изкачването продължава до един заслон , в ляво през малко мостче се стига до синя чешма. След почивка и освежаване се спуска 20-30м , минава се пак през мостче , веднага след него в дясно се бута по серпентини и от там до Железница алеята си е като в парка.
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот Koko_Drummer » Вто Авг 21, 2007 4:37 pm

Е да сещам се за вилите и железния мост...но решихме, че сме объркали защото имаше рекичка ала бала, а в картата ТЦ...абе нищо де объркали сме се доста. До заслона стигнахме, но след това като минахме по мостчето "синята чешма" така и не я намерихме. Е нищо просто изглежда ми е зле ориентирането...ще се пробва пак. А от Бояна как се влиза в пътеката?

Благодаря за отговорите...не искам да обиждам човека, който си е играл да описва маршрута....просто изглежда аз трябва пак да се пробвам с пътеката ;)
Аватар
Koko_Drummer
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 18, 2007 10:52 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот fhristo » Вто Авг 21, 2007 4:56 pm

Ако искаш може да минеш по маршрута от сайта в обратна посока - от Железница до Симеоново и така изкачването ще ти е спускане :) Поне аз така го минах за първи път този маршрут и ми хареса :agree:
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот Koko_Drummer » Вто Авг 21, 2007 5:08 pm

Това е готина идея ;) 6те е по-лесно да хвана правилния път може би ;) Трябва да видя къде е пътя за Железница...
Аватар
Koko_Drummer
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 18, 2007 10:52 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот screamBoy » Вто Авг 21, 2007 10:11 pm

98, ако слезеш на последната спирка караш по пътя дето е най-напречно на склона
ако слезеш на предпоследната то е само един път и след 30 метра става на пътека ... по нея още 60метра и стигаш на самата Обиколна, която точно там е доста тесничка, но все пак не се бърка лесно ^___^
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Koko_Drummer » Вто Авг 21, 2007 11:08 pm

Thanks a lot Screamboy.....СКГТ не ме кефят тъй, че ше се метна с байка до там...благодаря още веднъж

А може ли да ме светнете и как се влиза от Бояна? Не съм от София по принцип (живея от 5 години тук) и в градa съм "цар" ама наоколо съм много бос с местностите (Shame on me).
Аватар
Koko_Drummer
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 18, 2007 10:52 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот jivkonik » Сря Авг 22, 2007 8:40 am

Koko_Drummer написа:Thanks a lot Screamboy.....СКГТ не ме кефят тъй, че ше се метна с байка до там...благодаря още веднъж

А може ли да ме светнете и как се влиза от Бояна? Не съм от София по принцип (живея от 5 години тук) и в градa съм "цар" ама наоколо съм много бос с местностите (Shame on me).

С колелото по шосето до Железница ти гарантира:
1. Изключително много поет мръсен въздух от постоянно изпреварващия те автомобилен-автобусен-камионен трафик. При това си в посока нагоре, запъхтян си доста и го поемаш в обилни количества!
2. Постоянен риск да бъдеш удерен поради остри завои и малка видимост.
Силно ти препоръчвам шосето да ти бъде маршрута за връщане! :nono:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот jivkonik » Сря Авг 22, 2007 9:04 am

Ето малко инфо кака да хванеш началото от Бояна.
В Бояна се стига като тръгнеш по бул. България в посока към Витоша. Катериш, катериш, минаваш под детелината на Околовръстното шосе и продължаваш да катериш. Първото възможно кръстовище с ляв завой е точка 1 на картата по-долу. То се намира вече на входа на Бояна. Завиваш на ляво. Веднага след като си завил в ляво в дясно виждаш пряка, тръгваш по нея (ул Поп Евстатий Витошки). Павирана и доста стръмна. Катериш нагоре. По едно време ще пресечеш един път (точка 2) след което твоята павирана улица пак върви право нагоре по баира, но се разделя на 2 части а между тях има нещо като градинка (дървета, трева). Хващаш дясната част от тези двете възможни и продължаваш нагоре (стръмно е доста). След още 200 -300 м е въпросното червено кръгче (т.3) късето трябва да хванеш почти разбита улица в ляво (тя е с дребни остатъци от асвалт, направо си е черен път). Това е въпросното начало. Как да познаеш точно мястото на завиване наляво - ами аз се ориентирам по една много хубава къща, която е от дясната страна на улицата, която ти катериш. Едноетажна, с каменна облицовка (сиво-черен камък), дървени порти мисля бяха. Изглежда в леко стар стил с дърво и камък направена отвън. Но си е луксозна.
Точно срещу тази къща почва в ляво разбитата черна улица. Лошото е, че по самата обиколна в този участък над Бояна има няколко места, където има разклонения и човек може да хване грешна посока. Препоръчвам ти да направиш първото минаване събота или неделя - има доста турсити, ще питаш, ще те упътят. Идеята е след няколко километрово каране да излезеш чак на мястото, където ти си започнал да качваш нагоре (Симеоновските езера). От там си караш по описания и каран вече от теб маршрут.
Успех!
Изображение
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 167 госта