Моля за съвет

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Моля за съвет

Мнениеот mladen » Съб Авг 18, 2007 11:48 am

На 11 и 12.08.07 във Вършец се проведе Държавното първенство по колоориентиране . Въпреки скромната ни подготовка , както физическа / става въпрос като колоездачи / така и на " байковете " ни на мен и на дъщеря ми , представянето ни мина доста успешно / два сребърни медала в индивидуалното за съответните възрастови групи и един бронз с мъжката ни щафета / . Също така и байковете издържаха на натоварванията / на много други състезатели - неиздържаха / въпреки , че сам си ги центровам и подържам . Желанието ми за по-сериозна подготовка най-вече на колелетата ме доведе до вашия сайт и форум . Изчетох всички статии и най-голямо впечетление ми направи това , че от неправина стойка може да се стигне до болки в коленете и гърдите . При мен в продължение на три - четири дни след състезанието гърдите така ме боляха , че на всяка крачка като се движех бях принуден да охкам и пъшкам за да мога да си пома въздух / това си го обяснявах с голямото натоварване , но сега си давам сметка , че най-вероятно е от неправилна стойка за което имах съмнения и преди това / . Вече си регулирах седалката съгласно съветите , но не ми стана ясно какво да предприема за да стигна по - бързо до позиция на тялото при която няма да ме болят и гъдите при такива екстремни натоварвания . Ще се радвам ако някой може да ми помогне със съвет или да сподели своя опит в тази посока . С поздрави . Чао .
mladen
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Съб Авг 18, 2007 10:35 am
Местоположение: Tryavna

Мнениеот klmn » Съб Авг 18, 2007 12:51 pm

Може би по-широко кормило?
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Sp3c7r3 » Съб Авг 18, 2007 3:23 pm

С риск да се изцепя доста зле, ще разкажа моят личен опит свързан със същият проблем. Когато закупих колелото си, го карах в продължение на 2к километра с фабричното кормило, което се оказа доста тясно. Това ми даваше по-рязко завиване, и на мен лично по си ми харесваше, но получавах тази болка за която ти говориш. Може и да си въобразявам, че е от това, но откакто го смених с доста по-широко се чувствам идеално. Опитай и ти, дано съм успял да ти помогна. :popcorn: :agree: :)
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот mladen » Съб Авг 18, 2007 6:53 pm

Действително кормилото ми е малко по-тясно от повечето колелета които съм виждал . Широко е 56 см и е от прав тип , като на края имам рогатки / или незнам как точно там се наричат / които допълнително намаляват релния захват с по 2 см от двата края . Висок съм 176 см , ако това има някакво значение и евентуално каква ширина кормило трябва да търся , ако наличното действително е тясно .
mladen
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Съб Авг 18, 2007 10:35 am
Местоположение: Tryavna

Мнениеот Sp3c7r3 » Съб Авг 18, 2007 7:02 pm

Аз лично карам със 680мм, но за някои това е тясно. Според мен опитай различни размери в магазин или на велосипедите на приятели. :agree: ;)
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот napster » Съб Авг 18, 2007 7:37 pm

Кормилото трябва да е дълго горе долу колкото широчината на раменете ти ;)
Аватар
napster
 
Мнения: 455
Рейтинг: 1594
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:32 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот dob » Съб Авг 18, 2007 7:46 pm

mladen написа: ... Висок съм 176 см , ако това има някакво значение и евентуално каква ширина кормило трябва да търся , ако наличното действително е тясно.


има правило, че широчината между ръцете ти върху ръкохватките трябва да е равна на широчината на раменете ти. в този случай височината не е от особено значение...
например може да си нисък, но широкоплещест и да ти е по-удобно дълго кормило. по-дългото кормило обаче може да наведе тялото напред, което би предизвикало проблеми с гърба например. в този случай стойката може да се коригира с лапа или кормило със съответното компенсиращо издигане.

аз съм 190см, но не съм много широк в раменете. затова когато си взех кормило от 70см в началото не ми беше комфортно. впоследствие си взех лапа с променящ се ъгъл на издигане. експериментирах докато се изкачвах и спусках и за кратко време открих положението на кормилото, при което тялото ми се чувства комфортно.

едит: ех изпревариха ме :D
Аватар
dob
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1413
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 2:03 pm
Местоположение: Бургас

Мнениеот Prey » Сря Авг 22, 2007 7:11 pm

При всички случай , ако си вземеш кормило 680мм можеш да го подрежеш отстрани ако ти е много дълго... ;)
:stupid:
Аватар
Prey
 
Мнения: 329
Рейтинг: 1812
Регистриран на: Сря Авг 16, 2006 8:14 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 163 госта