още един

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот Grash » Чет Юни 21, 2007 12:13 pm

Sp3c7r3 написа:Гореспоменатите тирове, изпреварвания в ленатата за аварийно спиране, пияните шофьори, малоумни велосипедисти... всичко това съществува, но за да се стигне до ПТП трябва да има поне 2 от тези фактори. Искам да кажа, че няма да очерниш ничий живот ако креташ с към 40 до тревицата (демек най вдясно на аварийната лента) за да минеш 4-5км до следващата отбивка. Освен ако оня с "Очернения" живот не е на няколко промила. Има я и другата страна, ти да си малоумник и като караш с кОло за 1000лв да си мислиш че си хванал сещате се за брадата и ти да си виновният за ПТПто... точно затова като се кара по магистрала се кара с повишено внимание, за кратко разстояние и само когато това е НЕИЗБЕЖНО. А отговорността поемаш сам. Аз знам че там е опасно, но не забравяйте, и че далеч не във всички ленти се движат със по 130-230-320 и така нататък. Камо ли пък близко до тревицата. За спрялите тирове - ами ако искаш да имаш вътрешна окомплектовка и здрава каска - слазяш от кулОто и буташ отдясно на тировете, просто защото ТИ си този който не трябва да е там. Това е. Просто при кадърен колоездач, който не се мисли монах от ШаоЛин или Супермен, т.е. има малко мозък и възпитание, опасността от ПТП, за което ТОЙ е виновен е бая ниска. А за това, че могат да го блъснат.... и пред блока могат да ви блъснат, не се притеснявайте. Ако не вярвайте, идете в крайните квартали на София. Тунингованите голфове с регистрация РК и зверския "бийт" на последното чалга парче отвътре ще ви се сторят като градски транспорт. Ай повече няма да пиша тука. Миси.

П.П. Бая хора трябва да пораснат даммм. А и защо разваляте хубавия бой с караница в края на краищата?


:agree: За това говоря, но много хора не го разбират. Bikerider бях останал с някакво положително впечатление за теб от предишния подобен спор, но ти се опитваш да го развалиш, не че трябва да ти пука де... ;)
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Юни 21, 2007 12:23 pm

@Sp3c7r3: Велосипедите нямат място на магистрала. Закон. Ако не можеш да проумееш, че си ОПАСЕН карайки велосипед на магистрала, значи просто не е трябвало да имаш книжка.
За теб такива сложни неща като относителна скорост и време за реакция явно са глупости, измислени за да служат за повод да ти е сложен живота. Ама не са. На твое място бих се замислил мааааааалко повече.

Ако ли пък нямаш книжка изобщо не би трябвало да коментираш.

@Grash: След тази промяна в тона ти започвам да си мисля, че има надежда ;)
Именно защото ми пука реагирам така - защото може някога да ми се наложи спешно да спирам в аварийна лента и да ми изникнеш ненадейно карайки с 40 срещу моите 80-100 да речем. Пука ми щото може да съм аз потърпевшия, макар да нямам избор да спра в аварийна лента, а тя е именно за това - за да се СПИРА в нея и то за максимално кратко време. За каране изобщо да не говорим.

Реагирам така, щото мисля, че е проява на изключително късогледство да си въобразяваш, че проблема е само твой, след като живееш сред други хора (най-малкото караш сред тях). Реагирам така, щото логиката ти прогресира във все по-опасна посока, а тук е пълно с подрастващи, които скоро ще подкарат кола и ще започнат като теб да цепят през просото по една или друга причина. Не че трябва да ти пука де, ти си караш шосейка и не се вълнуваш от другите хора... ;)

Иначе единственото нещо, което е САМО твой проблем е момента с боя... Чудно ми е само дали осъзнаваш, че всеки може да намери аргументи против закона. Да се сее хаос е най-лесното нещо на земята. Не че трябва да ти пука... :)
Последна промяна bikerider на Чет Юни 21, 2007 12:32 pm, променена общо 1 път
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bounmaster » Чет Юни 21, 2007 12:31 pm

@ Grash: Аз като по-голям лаик и неумеещ да използва такива сложни понятия като bikerider, бих искал да ти обърна внимание на едно доста просто нещо. Знаеш ли какво става като мине до теб голям камйон с да кажем 120км/ч. Емии, от въздушната вълна има огромен шанс да се прекатури6 и да се утрепеш, което може да бъде смъртоносно като се вземат предвид фучащите МПС-та около теб. Именно за това недей да караш на магистралата, ами избираи някакви пътища, по които не се предполага да се кара с 120. :beer:
bounmaster
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 23, 2005 9:18 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот feb » Чет Юни 21, 2007 12:45 pm

Sp3c7r3 написа:точно затова като се кара по магистрала се кара с повишено внимание, за кратко разстояние и само когато това е НЕИЗБЕЖНО

Тук бъркаш много! Нито по магистрала е разрешено да се кара, нито може да е НЕИЗБЕЖНО да караш по магистралата колело!
Sp3c7r3 написа:А отговорността поемаш сам.

С цялото си уважение, не знам труповете да поемат нещо повече от реалния живот, освен червеи!
Sp3c7r3 написа:просто защото ТИ си този който не трябва да е там.

Тук си изключително прав!
Sp3c7r3 написа:Просто при кадърен колоездач, който не се мисли монах от ШаоЛин или Супермен, т.е. има малко мозък и възпитание, опасността от ПТП, за което ТОЙ е виновен е бая ниска.

Тук пак грешиш сериозно, защото катастрофа с теб и колелото ти не може да стане на магистралата, когато ти не си там, както и би следвало да бъде!
Sp3c7r3 написа:А за това, че могат да го блъснат.... и пред блока могат да ви блъснат, не се притеснявайте. Ако не вярвайте, идете в крайните квартали на София. Тунингованите голфове с регистрация РК и зверския "бийт" на последното чалга парче отвътре ще ви се сторят като градски транспорт.

вЕрно!
Как не съм се сетил?
Е, сега отивам да се хвърля под влака, че да не ме блъсне кола пред блока.
И пълно с клишета. Браво!
Sp3c7r3 написа:Освен ако оня с "Очернения" живот...

Много кофти място за сарказъм!
За някои хора не е нормално да убиват, ама какво ли обяснявам...
Sp3c7r3 написа:Ай повече няма да пиша тука. Миси.

:agree:
То не че има какво...
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот Sp3c7r3 » Чет Юни 21, 2007 12:57 pm

Казах, че няма дапиша... обаче не мога да се сдържа да не се изцепя :)
Гледайте себе си бе момчета. Колкото и да наливате в тая тема няма да спрете Идиот1 да кара по магистралата, както и Идиот2 да го блъсне и да го лежи после.
@bikerider: B,C.
@feb: извинявай, че не съм на интелектуалното ти ниво, както и за това че нарушавам закона. Звънкай бързо на 166 да обадиш за потенциален самоубиец на колело. Ах, де..а, май беше клише последното... :bigeyes:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот feb » Чет Юни 21, 2007 1:08 pm

Sp3c7r3 написа:Гледайте себе си бе момчета.

Ето!
Това е основният проблем!

Не си сам!
Както искаш го разбирай!
Последна промяна feb на Чет Юни 21, 2007 1:12 pm, променена общо 1 път
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот Grash » Чет Юни 21, 2007 1:11 pm

bounmaster написа:@ Grash: Аз като по-голям лаик и неумеещ да използва такива сложни понятия като bikerider, бих искал да ти обърна внимание на едно доста просто нещо. Знаеш ли какво става като мине до теб голям камйон с да кажем 120км/ч. Емии, от въздушната вълна има огромен шанс да се прекатури6 и да се утрепеш, което може да бъде смъртоносно като се вземат предвид фучащите МПС-та около теб. Именно за това недей да караш на магистралата, ами избираи някакви пътища, по които не се предполага да се кара с 120. :beer:


Не знам, аз от вчера карам и още не съм излизал от квартала... Иначе проблема, е че по всички извънградски пътища си карат с доста над 120км/ч, но там наистина няма място да те заобиколят, особенно ако насреща има друго превозно средство. Факт, е че на магистралата е забранено, факт е, че е опасно(няма как да не е опасно като минават всякакви джигити с каква ли не скорост покрай теб), но не мисля, че е по-безопасно на който и да е междуградски път, даже и в града... Пак да спомена, че нищо не чух и не видях за този инцидент по новините, ако някой е видял, нека даде линк, да се запознаем поне със случая, то аварийна лента има не само на магистралата. Да не се окаже, че през цялото време говорим за първокласен път с две ленти в посока :dunno:
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Sp3c7r3 » Чет Юни 21, 2007 1:30 pm

feb написа:Ето!
Това е основният проблем!

Не си сам!
Както искаш го разбирай!


Средата формира. Както искаш разбирай това. А че не съм сам - много добре знам. Някъде около 7млн сме. Другите избягаха.
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот feb » Чет Юни 21, 2007 1:32 pm

Sp3c7r3 написа:Средата формира.

Колкото и позволиш!
Иначе е носене по течението, с което не знам някой да се гордее, освен ако има друг вид липси.
Разбирай го както искаш!
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот Sp3c7r3 » Чет Юни 21, 2007 1:36 pm

Капка в морето си feb. И нали знаеш оная приказка за колектива. И ако погледнеш малко назад, ще разбереш че българина не се променя. Никога. Нямаш представа в общ план колко си прав. или имащ, не знам. Но казвам ти го пак: тия дето мислят като тебе избягаха, а малкото дето останаха не могат да променят нищо. И просто рано или късно поддаваш. Нямва да ти пиша онова за разбирането, то си е ясно :)
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Alpina » Чет Юни 21, 2007 1:38 pm

Познайте кой е виновния, когато е блъсната бабичка на Цариградско?
Познайте какво се случва с живота му, след такъв инцидент (особено линчния.
Познайте какво правят роднините на убитата с шофьора.
Познайте - трупа поел ли е отговорност?
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот feb » Чет Юни 21, 2007 1:44 pm

Sp3c7r3 написа:Капка в морето си feb. И нали знаеш оная приказка за колектива. И ако погледнеш малко назад, ще разбереш че българина не се променя. Никога. Нямаш представа в общ план колко си прав. или имащ, не знам. Но казвам ти го пак: тия дето мислят като тебе избягаха, а малкото дето останаха не могат да променят нищо. И просто рано или късно поддаваш. Нямва да ти пиша онова за разбирането, то си е ясно :)

Е, нали точно капките правят морето!?
А приказки знам много. За всеки случай мога да ти намеря поне по една.
Българинът СЕ променя! Но това зависи най вече ОТ НЕГО!
Не всички тръгват. Някои остават! ;)
А относно поддаването, след като мога да избирам, предпочитам да е късно, ако изобщо се случи!
Онова и аз няма да го пиша... :)
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот Sp3c7r3 » Чет Юни 21, 2007 1:50 pm

Tочно така. Бабички на цариградско, деца,гонещи футболни топки, колоездачи, каращи по магистрала (и не само!!!!)... Промени обществото, не само отделни индивиди... и ще намалеят бая ПТПтата. Обаче то 1 не можеш промени лесно, какво остава за всички... Докато не се научат и двете страни... няма оправия. И как може докато карам по правилата, със всички обезопасителни мерки да ме свалят от колелото 2 пъти досега, слава Богу без последствия? Не се ли замислят, че докато се правя на ветропоказател по улиците и размахвам ръце и се въртя като пумпал аз не само че пазя себе си, а улеснявам и тях? И в следващият момент ме задминават със над 60 в еднопосочна улица на 10 санта, че и ме засичат... Очевидно, че за да караш в БГ ти трябва танк. За колоездачи няма място. Не само по магистрала. Навсякъде.
@feb: евала. и съчувствие. Надявам се наистина някой ден морето да е в малко по-добро състояние.
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот axelmax » Чет Юни 21, 2007 2:00 pm

feb написа:
Sp3c7r3 написа:Средата формира.

Колкото и позволиш!


никой не те пита ,а просто се претопяваш и толкова
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот feb » Чет Юни 21, 2007 2:04 pm

Sp3c7r3 написа:@feb: евала. и съчувствие. Надявам се наистина някой ден морето да е в малко по-добро състояние.

Аз също!
Опасявам се, че и ти и аз няма да караме колело вече, когато това стане!
Но знам какво мога АЗ да направя и съответно да не правя за да са по-добре нещата!
И тук не говоря само за коли и колелета!
Пък дано да греша за времето... :)
Хайде със здраве и освен това и с акъл!

ПП
Имаше една приказка, горе-долу така звучеше:
"Ще направя, каквото смятам че трябва и мога, пък да става каквото ще!"
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот feb » Чет Юни 21, 2007 2:09 pm

axelmax написа:
feb написа:
Sp3c7r3 написа:Средата формира.

Колкото и позволиш!


никой не те пита ,а просто се претопяваш и толкова

feb написа:...
Иначе е носене по течението, с което не знам някой да се гордее, освен ако има друг вид липси.
Разбирай го както искаш!
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот halcor » Чет Юни 21, 2007 2:24 pm

А кой формира средата? :idea: :popcorn:
Аман от примиренческо поведение "просто се претопяваш".
"Затова сме на тоя хал" - както обичат да заключават разни "мъдри" индивиди :evil:
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот bikerider » Чет Юни 21, 2007 2:51 pm

Sp3c7r3 написа:Капка в морето си feb. И нали знаеш оная приказка за колектива.:)


Капка по капка вир става!
Относно средата - това тук също е среда, тук също четат подрастващи, тук също се формират характери и мирогледи.
После, обществото какво е? Нещо абстрактно или съвкупност от индивиди? Всеки индивид като промени СЕБЕ СИ, ще се промени и обществото. Това с примирение и опасения за колектива не става. Колектива е в миналото. Проблема сега е прекаления индивидуализъм без поемането на съответните отговорности.Проблема е малоумната инфраструктура подтикваща към изцепки.

Изобщо не съм съгласен, че българина не се променя. Нямаш право да обобщаваш така произволно. Пак ще повторя за пешеходните пътеки - една медийна кампания моментално даде резултати и продължава да дава. Ти ако вярваш, че нещата няма да се променят, за теб наистина няма да се променят. Аз вярвам, че ще се променят. Ако си зарязал всякаква вяра... жалко.

@Grash: Моля те обясни ми нещо. Не разбирам, защо упорито отказваш да признаеш, че един велосипедист може да бъде опасен за ШОФЬОРИТЕ????? Аз през цялото време за това говоря. Опасността за теб е очевадна, но тя не е най-голямата опасност. Сигурно не можеш да си представиш как заради някакъв велосипедист може да стане верижна катастрофа, нали? Чудно ми е защо толкова упорито отказваш да признаеш, че в закона има желязна логика???
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Чет Юни 21, 2007 3:02 pm

Старата песен на нов глас... "Дори и да спазвам, другите няма да спазват... Затова най-добре да не спазвам". И после същият тоя, дето разсъждава така, почва да недоволства как българите били такива-онакива и как никога нямало да се променят нещата. Да, няма да се променят, докато ТИ не направиш първи стъпката.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Sp3c7r3 » Чет Юни 21, 2007 3:06 pm

Прав си. Жалко е наистина. Но аз поне осъзнавам това. Други не го. И затова няма кампании. Затова промяната е бавна. Затова има такива новини. Проблема е малоумната инфраструктура подтикваща към изцепки.
Проблема е малоумната инфраструктура подтикваща към изцепки.

Без коментар. Няма какво да се добави. :agree: :agree: :agree: :agree: :agree:
А си прав за това че тука четат и по малки. Затова ще внимавам с изразяването на моите възгледи. За мен са опасни, аз с това съм свикнал и някой ден ще гризна дървото или в случая бронята и ще е за последно (не дай Боже). Обаче наистина може да прочете някой и да реши, че той трябва да прави така.

Докато аз не направя първи стъпката? дамм. Наречи ме твърдоглав. Вярно е. Но точно сега аз не искам да я правя. Писна ми да правя стъпки в нищото.
Последна промяна Sp3c7r3 на Чет Юни 21, 2007 3:07 pm, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Grash » Чет Юни 21, 2007 3:07 pm

bikerider написа:@Grash: Моля те обясни ми нещо. Не разбирам, защо упорито отказваш да признаеш, че един велосипедист може да бъде опасен за ШОФЬОРИТЕ????? Аз през цялото време за това говоря. Опасността за теб е очевадна, но тя не е най-голямата опасност. Сигурно не можеш да си представиш как заради някакъв велосипедист може да стане верижна катастрофа, нали? Чудно ми е защо толкова упорито отказваш да признаеш, че в закона има желязна логика???


Така е, един колоездач, пешеходец и котка дори могат да доведат до ПТП, но това не е правило важащо само за магистралата, а важащо навсякъде. Просто, ако на магистралата караш нормално и максимално вдясно е много по-малка вероятността да "почерниш" нечии живот, отколкото на двупосочен тесен път. И друго искам да поясня: Аз нямам за цел да подтиквам някой да кара колело по магистралата и пак повтарям, че е ЗАБРАНЕНО, но казвам, че като цяло навсякъде, а не само на магистралата е опасно да се кара. Условия за колоездене по шосе в България НЯМА, за MTB е далеч по-благоприятно, макар да знам, че и в тази насока има какво да се иска повече.

PtD написа:А пък ако не караш магистралата, ще е нулева.


Където и да караш я има опасността, нулева става докато си си вкъщи.... какво сложно има не мога да разбера, или просто на инат не искате да го приемете :dunno:
Последна промяна Grash на Чет Юни 21, 2007 3:18 pm, променена общо 3 пъти
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот PtD » Чет Юни 21, 2007 3:08 pm

А пък ако не караш магистралата, ще е нулева.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Sp3c7r3 » Чет Юни 21, 2007 3:12 pm

Ами виж, като си вървиш по улицата има вероятност да те удари метеорит, като караш в планината, може да те ухапе змия и да опънеш краката.... Вероятността е малка, но като си стоим вкъщи - ще е равна на 0!!!
Дай да си стоим вкъщи тогава.
Така не бива.. Не е на добре тая логика.
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот PtD » Чет Юни 21, 2007 3:14 pm

На добре е, що се отнася до карането на велосипед по магистралата.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот JoK3rA » Чет Юни 21, 2007 3:22 pm

Grash написа: Просто, ако на магистралата караш нормално и максимално вдясно е много по-малка вероятността да "почерниш" нечии живот, отколкото на двупосочен тесен път.

Всеки избира как и къде да кара, закона май не се спазва от никой.
Но на пръсти се броят колоездачите, които карат правилно по пътя, т.е. спазват закона за движение по пътищата
@Grash, ако искаш да караш по магистралата или да кажа "ако ти се налага" , карай.
@ Всички други, не му наливайте акъл на човека, каквото иска да прави, това не е ваш проблем, а лично негов. :dunno:
Аватар
JoK3rA
 
Мнения: 252
Рейтинг: 1447
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 4:30 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот PtD » Чет Юни 21, 2007 3:25 pm

Негов ще е, ако се утрепе в спрял автомобил... Ако обаче кривне на лентата и някой го отнесе, ще е проблем и на този някой :idea:

Не мога да кажа, че съм изненадан от това безхаберие, то се отразява на всички нива в средата, в която живеем.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Sp3c7r3 » Чет Юни 21, 2007 3:31 pm

Така е. И никой не иска да го промени. Или като мен, се предаде. Шанс.
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Grash » Чет Юни 21, 2007 3:34 pm

Карането по магистралата ми е единственото нарушение на правилника. Иначе си карам много отговорно и внимателно. По ред причини в бъдеще ще избягвам да го правя(карането по магистралата), но за съжаление в определени случаи няма да имам избор. Не си мислете, че не мога да си преценя риска и всичко, предостатъчно съм карал по всякакви пътища. По груби изчисления на двете магистрали имам почти 1000 км навъртяни до момента и ще гледам да не се увеличават. Няма смисъл да се продължава дъвкането на темата, която между другото беше за един инцидент, за който не успях да науча никакви подробности, а прерових всички възможни сайтове за новини :dunno:

JoK3rA написа:ЪъЪ, не че съм егоит или нещо и не съм безхаберрен, обаче конкретно в слушая виждам , че на човека никои не можа да му обясни сложността на ситуацията и тои да прумее за какво иде реч, та затова мисля че няма смисъл да опитвам аз.


Много добре съм проумял и разбрал сложността на ситуацията. Трябва да съм малоумен за да не разбера, хората в прав текст го написаха. Аз просто изказах мнение за нещата по принцип и за нещата в моя случай и не опонирам на мнението, че е опасно и забранено.
Последна промяна Grash на Чет Юни 21, 2007 3:44 pm, променена общо 1 път
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот JoK3rA » Чет Юни 21, 2007 3:42 pm

ЪъЪ, не че съм егоит или нещо и не съм безхаберрен, обаче конкретно в слушая виждам , че на човека никои не можа да му обясни сложността на ситуацията и тои да прумее за какво иде реч, та затова мисля че няма смисъл да опитвам аз.
Аватар
JoK3rA
 
Мнения: 252
Рейтинг: 1447
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 4:30 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот feb » Чет Юни 21, 2007 3:45 pm

Grash написа:Карането по магистралата ми е единственото нарушение на правилника. Иначе си карам много отговорно и внимателно. По ред причини в бъдеще ще избягвам да го правя(карането по магистралата), но за съжаление в определени случаи няма да имам избор. Не си мислете, че не мога да си преценя риска и всичко, предостатъчно съм карал по всякакви пътища. По груби изчисления на двете магистрали имам почти 1000 км навъртяни до момента и ще гледам да не се увеличават. Няма смисъл да се продължава дъвкането на темата, която между другото беше за един инцидент, за който не успях да науча никакви подробности, а прерових всички възможни сайтове за новини :dunno:

Не знаеш дори как да ровиш!
За каква преценка на риска ми говориш тогава?
И кой риск преценяваш?
И какво значи нямам избор?
Къде точно би стигнал по-бързо с колело отколкото с кола по магистралата, освен в гробищата?

Много добре съм проумял и разбрал сложността на ситуацията.

Не си!
И с всеки свой следващ пост го потвърждаваш постоянно!
Трябва да съм малоумен за да не разбера, хората в прав текст го написаха.
:dunno:
Последна промяна feb на Чет Юни 21, 2007 3:49 pm, променена общо 1 път
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 145 госта