още един

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

още един

Мнениеот LOWRIDER » Сря Юни 20, 2007 8:00 pm

току що гледах новините.имаше репортаж да велосипедист блъснат от камион! в аварийната лента!!!!!
човека е жив но в кома(дано да се оправи но май няма мн добри прогнози)
как може такова нещо
ние ако земем да отидем на война няма да измрат толкоз хора
Аватар
LOWRIDER
 
Мнения: 396
Рейтинг: 1769
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 5:43 pm
Местоположение: VARNA

Re: още един

Мнениеот JoK3rA » Сря Юни 20, 2007 8:09 pm

LOWRIDER написа:ние ако земем да отидем на война няма да измрат толкоз хора

:crazy: Това даже на шега не го казвай.
А по темата, сякакви шофьори ги има, едни добри, други доста луди, обаче последните май преобладават. :(!:
Аватар
JoK3rA
 
Мнения: 252
Рейтинг: 1447
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 4:30 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Black cat » Сря Юни 20, 2007 8:29 pm

За магистрала ли става дума?
Аватар
Black cat
 
Мнения: 838
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Пет Юни 23, 2006 3:53 pm

Мнениеот LOWRIDER » Сря Юни 20, 2007 8:38 pm

за магистрала става дума
ае косйо я са замисли колко вече хора измряха бе
:offtopic: кога ши прайш стрийт байка? :offtopic:
Аватар
LOWRIDER
 
Мнения: 396
Рейтинг: 1769
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 5:43 pm
Местоположение: VARNA

Мнениеот toxiciti » Сря Юни 20, 2007 8:43 pm

LOWRIDER написа:за магистрала става дума


на магистрала май не е позволено да се кара велосипед :dunno:
Аватар
toxiciti
 
Мнения: 242
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Нед Мар 26, 2006 7:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sp3c7r3 » Сря Юни 20, 2007 8:47 pm

Ами като не е позволено дай като видим велосипедист в аварийната да го шибнем да знае да не прави повече така? Няма проблем да се кара там (въпреки че правилникът забранява май... не го знам 100% признавам) стига да си възможно най вдясно в аварийката. Това е мое лично мнение дамм.
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Alpina » Сря Юни 20, 2007 9:08 pm

Поредния смотан коментар!!!

Ти ще кажеш, че няма проблеми, те камионите като се влачат с 50, карат там, вместо да създават смут в другите ленти, абе изобщо какво коментирате, като нищо не знаета или разбирате!!!
Aз ще карам по релсите на влака и машиниста - "Я, велосипедист, дай да го шибна"

На всичкото отгоре @LOWRIDER, има тема за това, даже не една, мислиш ли, че си голяма работа, след като пускаш нова, много е яко!
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот toxiciti » Сря Юни 20, 2007 9:21 pm

Ами като не е позволено дай като видим велосипедист в аварийната да го шибнем да знае да не прави повече така?


за това си прав, че е неправилно

Няма проблем да се кара там...


има, докато има шофьори които са на градус зад волана пътят не е безопасен не само за колоездачи, а и за пешеходци и т.н. ... особено на магистралата където скоростта е много висока(за колите), и докато те види ..... вече ще те дават по новините
Аватар
toxiciti
 
Мнения: 242
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Нед Мар 26, 2006 7:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alpina » Сря Юни 20, 2007 9:33 pm

Да бе вярно, как не се сетих. Тези тримата са карали по правилата, а сега са в моргата - извод, ако се движим извън правилата, ще се радваме на безпроблемно предвижване. Sp3c7r3 :bowdown: ******
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот shepo » Сря Юни 20, 2007 9:41 pm

:crazy: да не сме виновни ние че карат пияни :crazy: а ако ти се наложи по някаква причина да минеш по магистралата какво правиш :dunno:
shepo
 
Мнения: 955
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Пет Май 05, 2006 9:49 am
Местоположение: България , София

Мнениеот Alpina » Сря Юни 20, 2007 9:44 pm

Карам кола
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот toxiciti » Сря Юни 20, 2007 9:51 pm

shepo написа: а ако ти се наложи по някаква причина да минеш по магистралата какво правиш :dunno:


винаги има начин , според теб кое е по важно да се изложиш на риск да те блъсне кола и да си свършиш толкова важната работа (ако си стигнал до мястото) , или да хванеш някой автобус (ако нямаш кола) и спокойно да си свършиш работата :confused:
Аватар
toxiciti
 
Мнения: 242
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Нед Мар 26, 2006 7:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Grash » Сря Юни 20, 2007 9:56 pm

toxiciti написа:
shepo написа: а ако ти се наложи по някаква причина да минеш по магистралата какво правиш :dunno:


винаги има начин , според теб кое е по важно да се изложиш на риск да те блъсне кола и да си свършиш толкова важната работа (ако си стигнал до мястото) , или да хванеш някой автобус (ако нямаш кола) и спокойно да си свършиш работата :confused:


А ако самото каране по магистралата е самата работа. В смисъл ти се налага до отидеш по-далече например, но искаш задължително да караш колело и няма алтернативни НОРМАЛНИ пътища до там? Не знам подробности за случая, но нито колоездача, нито камиона имат работа в аварийната лента на автомагистрала... Сега сигурно ще затегнат режима след този случай, иначе по "Тракия" до "Траянови врата" магистралните полицаи са ме подминавали без да ми казват нищо... може и за добро да е...(затягането на режима).
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот ACID BURN » Сря Юни 20, 2007 9:58 pm

По отношение на магистралите тази тема е разглеждана http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=23748 и извода е:ПО МАГИСТРАЛАТА Е ЗАБРАНЕНО ДА СЕ КАРА ВЕЛОСИПЕД.Естествено някой не го спазват и това е резултата.Написах това като доуточнение, за да няма хора който да спорят за това и темата да се разглежда гладко.А доколкото съм чувал се говори за увеличение на глобата за това нарошение. :)
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот Alpina » Сря Юни 20, 2007 10:25 pm

Grash написа:... Не знам подробности за случая, но нито колоездача, нито камиона имат работа в аварийната лента на автомагистрала...


Напротив, единствения, който няма работа там е колоездача ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот ACID BURN » Сря Юни 20, 2007 11:08 pm

еми да де той това казва че колоездача е нямал работа там
;)
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот Sp3c7r3 » Чет Юни 21, 2007 5:34 am

Alpina написа:Да бе вярно, как не се сетих. Тези тримата са карали по правилата, а сега са в моргата - извод, ако се движим извън правилата, ще се радваме на безпроблемно предвижване. Sp3c7r3 :bowdown: кретен


Мисля че трябва да прочетеш поста ми още няколко пъти. Внимателно. Разяснения ще ти дам на ПМ ако искаш. Но мисля че там съм казал че това е моето ЛИЧНО мнение, тоест, че аз така правя и си поемам последствията, а не давам акъл на другите да го правят. Така че моля те трай си и не ми давай наклон на к..ра, просто всеки има право на лично мнение. Макар и в разрез с правилника.
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот kotka12 » Чет Юни 21, 2007 7:52 am

1. за колоездача - жалко, Бог да го прости :V:
2. за карането по магистралата - АБСОЛЮТНО забранено
3. не може да имаш работа по магистралата с колело
4. не ми казвайте, че няма алтернативни пътища до някоя точка на БГ и се налага ползване на магистралата, за да се стигне от точка А до точка Б
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Alpina » Чет Юни 21, 2007 8:23 am

Sp3c7r3 написа:Мисля че трябва да прочетеш поста ми още няколко пъти. Внимателно. Разяснения ще ти дам на ПМ ако искаш. Но мисля че там съм казал че това е моето ЛИЧНО мнение, тоест, че аз така правя и си поемам последствията, а не давам акъл на другите да го правят. Така че моля те трай си и не ми давай наклон на к..ра, просто всеки има право на лично мнение. Макар и в разрез с правилника.


Дам и когато някой се върже на "Няма проблем да се кара там" и стане пункт в статистиката ???
Или не е проблем да си труп?
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот jivkonik » Чет Юни 21, 2007 8:29 am

Темата я дъвкахме скоро, Grash и други негови "съмишленици" обявиха на всеослушание как си карат в аварийната и всичко било ОК. НО както виждаме, сега за някой не е вече ОК. :V: Жалко за човека.
Скоро ме возиха по магистралата с кола, на едно място имаше 2-3 тира в дясната лента, отляво ги изпреварваха 2 или 3 коли, отзад един, явно изнервен, направи изпреварване на колоната тирове през АВАРИЙНАТА ЛЕНТА, там в този момент беше спряла кола, явно аварийно. Как не стана мелето не знам, ама онзи мина с къмто 160 през аварийната за да изпревари всички. Цялото дейстиве се развиваше под лек дъждец, който тировете вдигаха от пътя като мъгла, та и видимост много нямаше! И за цялото ни пътуване не беше единствен този случай, явно е нещо като масова практика по магистралите.
Аварийните ленти са опасни и за аварирали коли вече, камо ли за велосипедисти. :bawling:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот feb » Чет Юни 21, 2007 8:48 am

Alpina написа:
Sp3c7r3 написа:Мисля че трябва да прочетеш поста ми още няколко пъти. Внимателно. Разяснения ще ти дам на ПМ ако искаш. Но мисля че там съм казал че това е моето ЛИЧНО мнение, тоест, че аз така правя и си поемам последствията, а не давам акъл на другите да го правят. Така че моля те трай си и не ми давай наклон на к..ра, просто всеки има право на лично мнение. Макар и в разрез с правилника.


Дам и когато някой се върже на "Няма проблем да се кара там" и стане пункт в статистиката ???
Или не е проблем да си труп?

Естествено, че не е проблем. Колегата Grash даже в другата тема каза, че знае че не е прав да кара там и дори и като труп щял да си поеме отговорността, каквото и да значи това, поради факта че освен че ще е загубил своя живот ще е съсипал и този на шофьор, който го е отнесъл.

Grash написа:Покажи ми, моля те статия в която се съобщава за блъснат колоездач на магистрала. И ти си от тия дето са против колоезденето май...
....
Мисля, че няма смисъл темата за магистралата да се разводнява от хора, които не са карали по магистрала а само цитират закони и "какво казват хората". Както и да е, всеки има право на мнение, всеки може да прави каквото си пожелае и носи съответната отговорност за това, така че - който иска да кара по магистрала със съзнанието, че може да му бъде написан акт от полицай или да го бутне камион, и най-добре не излизайте от вкъщи (особено вечер), защото има много пияни млади (и не само, но в повечето случаи) шофьори, които карат между блоковете средно със 60-80.

Няма да кажа всичко, което искам по въпроса, не толкова за да не обидя някой, колкото заради езика, който бих употребил и който определено не е за форум!
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот Grash » Чет Юни 21, 2007 9:00 am

feb написа:...

Моля те само не започвай да се заяждаш, защото така и така ми писнало да ти чета малоумните постове и едва се сдържам да не се намесвам... Някой знае ли нещо повече по случая или ще продължавате да коментирате на изуст? Никъде по сайтовете за новини не видях нищо по случая, много странно... И пак да подчертая за неразбралите, аз избягвам да карам по магистралата, но когато ми се налага и нямам друг избор го правя, но това си е мой проблем нали?
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот feb » Чет Юни 21, 2007 9:09 am

Grash написа:
feb написа:...

...
Някой знае ли нещо повече по случая или ще продължавате да коментирате на изуст? Никъде по сайтовете за новини не видях нищо по случая, много странно... И пак да подчертая за неразбралите, аз избягвам да карам по магистралата, но когато ми се налага и нямам друг избор го правя, но това си е мой проблем нали?

НЕ САМО!!!

ПП
Grash написа:Айде само не започвай да се заяждаш, защото така и така ми писнало да ти чета малоумните постове и едва се сдържам да не се намеся...

За квалификации относно постовете ми или нещо друго свързано с мен, може би ще те чуя, ако ми ги кажеш в лицето, а не в интернет.
Съмнявам се обаче, че ще е в твоя полза! ;)
Както виждаш аз се въздържам!
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот jivkonik » Чет Юни 21, 2007 9:14 am

Обикновено темите за идиотски размазвния по пътищата (като БМВ-то с 240 по магистралата примерно) будят в аудиторията 2 вида коментари:
1. Нормалните шофоьори, които карат по правилата, спазват ограниченията и т.н. за пореден път клатят глава и си казват "Боже, Боже какви идоти има, пази ме Госпади от тях на пътя!" и продължават да си карат внимателно и по правилата.
2. Идиотите шофьори пускат коментар от вида "Я па тоа Нещасник като не мое да кара къде е тръгнал с 240 там бееее ЕЕЕЕЕ, Я си карам секи ден от там с 280 ЩОТО МОЕМ ДА КАРАММММ" след което пръдължават да си карат идиотски....

Няма смисъл да бистрим темата повече, според мен.
Лошото е, че тези сакатлъци, които стават ежедневно по пътищата не водят до промяна в поведението на гореописаната 2-ра група шофьори. И 2-ра група велосипедисти в това число. :bawling:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Grash » Чет Юни 21, 2007 9:16 am

Постовете ти ги коментирам в интернет, защото и те самите са в интернет. Ако толкова искаш да те бият има много по-лесен начин, от това да чакаш да ти обяснявам на живо за постовете ти в интернет... САМО мой проблем е къде ще карам, независимо дали ти харесва или не!
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот feb » Чет Юни 21, 2007 9:18 am

Grash написа:Постовете ти ги коментирам в интернет, защото и те самите са в интернет. Ако толкова искаш да те бият има много по-лесен начин, от това да чакаш да ти обяснявам на живо за постовете ти в интернет... САМО мой проблем е къде ще карам, независимо дали ти харесва или не!


мъШ! :bowdown: :agree:

ПП
Дано пораснеш по-скоро!
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот bikerider » Чет Юни 21, 2007 11:20 am

Grash написа:Ако толкова искаш да те бият има много по-лесен начин


Ако някой заслужава як бой, това си ти уважаеми. Дано не почерниш нечии живот, щото си абсолютен кретен!!!!!
Не разбирам как успяваш да живееш сред хора, ма това също си е САМО твой проблем :crazy:

голяма работа си няма що... :puke:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Мъро » Чет Юни 21, 2007 11:44 am

http://www.plovdiv24.com/news/28709.html

Пиян велосипедист се сблъска с неправоспособен мотоциклетист на пътя между селата Дълго поле и Ръжево Конаре. Инцидентът станал около 23.30 часа вчера. Велосипедистът С.Н./49 г./ навлязъл в насрещната лента за движение и се ударил в мотоциклет „Балкан", управляван от К.С./33 г./. В болница с черепно-мозъчна травма бил откаран К.С. Тестът с дрегер отчел 2.84 промила алкохол в кръвта на С.Н.

Империята отвръща на удара!
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот mulltex » Чет Юни 21, 2007 11:54 am

А това:
http://www.plovdiv24.com/news/28240.html

Явно в Пловдив стават много вело произшествия с фатален край....




Автобус уби велосипедист тази сутрин в Пловдив

Велосипедист загина тази сутрин при пътен инцидент в Пловдив, съобщи пресцентъра на ОДП Пловдив.
По първоначални данни в 6:45 часа днес на Коматевския възел - на обръщалото за автобуси, автобус „Мерцедес" на фирма „Меритранс", управляван от Г.Х./ 27 г./, челно е блъснал велосипедиста А.С./ 68 г./. Автобусът е пътувал по линия № 16. Причините за случилото се изясняват.

Припомняме, че това не е първия инцидент на автобусите по линия 16 за тази година. През месец март на 2 пъти имаше инциденти с тях, когато всички автобуси по линията бяха собственост на фирма "Никан лайн":
Аватар
mulltex
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1629
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:44 pm

Мнениеот Sp3c7r3 » Чет Юни 21, 2007 12:04 pm

Гореспоменатите тирове, изпреварвания в ленатата за аварийно спиране, пияните шофьори, малоумни велосипедисти... всичко това съществува, но за да се стигне до ПТП трябва да има поне 2 от тези фактори. Искам да кажа, че няма да очерниш ничий живот ако креташ с към 40 до тревицата (демек най вдясно на аварийната лента) за да минеш 4-5км до следващата отбивка. Освен ако оня с "Очернения" живот не е на няколко промила. Има я и другата страна, ти да си малоумник и като караш с кОло за 1000лв да си мислиш че си хванал сещате се за брадата и ти да си виновният за ПТПто... точно затова като се кара по магистрала се кара с повишено внимание, за кратко разстояние и само когато това е НЕИЗБЕЖНО. А отговорността поемаш сам. Аз знам че там е опасно, но не забравяйте, и че далеч не във всички ленти се движат със по 130-230-320 и така нататък. Камо ли пък близко до тревицата. За спрялите тирове - ами ако искаш да имаш вътрешна окомплектовка и здрава каска - слазяш от кулОто и буташ отдясно на тировете, просто защото ТИ си този който не трябва да е там. Това е. Просто при кадърен колоездач, който не се мисли монах от ШаоЛин или Супермен, т.е. има малко мозък и възпитание, опасността от ПТП, за което ТОЙ е виновен е бая ниска. А за това, че могат да го блъснат.... и пред блока могат да ви блъснат, не се притеснявайте. Ако не вярвайте, идете в крайните квартали на София. Тунингованите голфове с регистрация РК и зверския "бийт" на последното чалга парче отвътре ще ви се сторят като градски транспорт. Ай повече няма да пиша тука. Миси.

П.П. Бая хора трябва да пораснат даммм. А и защо разваляте хубавия бой с караница в края на краищата?
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 149 госта