внимание...кофи

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот screamBoy » Нед Май 27, 2007 9:14 pm

codename47 грижи се за всякакъв вид чуствителност на крака си, накарай нервите и сухожилията да действат - можеш примерно да го топиш (леко не до раната чак) ту в топла ту в студена вода (2 легена един до друг), можеш да гъделичкаш ходилото, ако имаш уред са масажиране на ходило - едно такова с ролки по него - ползвай го поне 30мин дневно (абе когато се сетиш, седиш зад компота и с крака си въртиш това .... ако нямаш такива истории поне понякога стъпвай на нещо дразнещо, примерно груба постелка от пред врата
идеята ми е да използваш всичко без мускулите, а след няколко седмици и тях
също си разтривай стъпалото ако имаш кесе най-добре с него
и не да ти падне кожата а просто до порозовяване
е това ако нямаш гипсова обувка а само превръзка, ако имаш поне опитвай да се чешеш по здравата кожа, внимавай да не е с нещо което ще ти остави трески (примерно), може би с няква химикалка или линия ще е ок
колкото по-бързо започнеш възстановяването, толкова по-бързо ще започне да се възстановява :)))
променяй височината на крака за да не се получва отток, примерно като гледаш ТВ или четеш го дигай на табуретка/маса
всъщност че са ти сложили шина май значи нещо като гипс сиреч пълно обездвижване, тогава поне може да излизаш на балкона за да се изстудява отвреме-навреме
за мускулите не се притеснявай, възстановяват се доста бързо след като си оправил всичко друго
това се сещам за сега, успешно възстановяване ~~~
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Teodor40 » Нед Май 27, 2007 9:18 pm

:offtopic:
Изображение
По мнението на лекарка от моят вход, това е за шев. Защо лекаря го погледна за 5сек. Може да е имал работа и затова не ме е зашил :) Супер :agree:
Котка, това за стачката го знаеме. Идеята PtD е не да се стачкува, а да се подават молби за напускане. Вярно, ще настане криза, обаче няма как да стане иначе. Умишлено съсъпват държавното здравеопазване за да просперира частно и това ще ти извади очите! Как може министъра на здравеопазването да има "п" броя частни клиники? Той частен предприемач ли е или министър?!?
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Shady™ » Нед Май 27, 2007 9:20 pm

Леле какво се подава от долу бееее прилича на некви яйца на ларви беееее :bigeyes:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот Teodor40 » Нед Май 27, 2007 9:23 pm

Shady™ написа:Леле какво се подава от долу бееее прилича на некви яйца на ларви беееее :bigeyes:

:offtopic:
Черва са Влади :D
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот codename47 » Нед Май 27, 2007 9:39 pm

лелее доста гадно изглежда, завии го да стой притиснато поне като изтече лимфа да почне да съединява тъканите на равна плоскост така да се каже а не да останат стърчащи части които после да падат, така си мисля поне изхождайки от една моя подобна рана и не го движи де, във всеки случай JP-то ти трябва утре да те зашие си мисля аз щом от Пирогов не са искали. Във всеки случай трябва да се промие раната така че да няма болкуци вътре защото после ще забере, промии с кислородна вода и после йод
@screamBoy мерси за съвета, ще го пробвам
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот van4o » Нед Май 27, 2007 9:56 pm

Евала на codename47 , че вупреки всичко е запазил сила на духа ! :agree: Пожелавам ти скорошно пълно възстановяване.
Аватар
van4o
 
Мнения: 514
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 4:55 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот x6x » Нед Май 27, 2007 10:01 pm

Ъффффф, същото имах на крака си, ама до сухожилието почти :( Доктора пребледня, още го помня.Припомнихте ми голяма гадост, ей :(
При голяма скорост даже дреха,чорап или блуза може да не се срежат, а отдолу е като на снимката.
Аватар
x6x
 
Мнения: 338
Рейтинг: 1577
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 5:48 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот klmn » Пон Май 28, 2007 12:17 am

Хм,Пирогов..,там явно требва да си разфасован,за да ти обърнат внимание.Преди няколко години отидох там със счупено рамо (по точно кокала на ръката,точно под ставата),през нощта беше.
Лекарите си гледаха телевизия..
Развъртяха ми ръката-Боли ли?..-Ми,да,ма няма да припадна..-Аре,бегай,нищо ти нема..
Мисля,че бяха длъжни да ме снимат.
Както направиха на другия ден в 3-та гр.б-ца. и установиха счупването.
И ме пратиха пак в Пирогов,където некъв мазен урод ми искаше пари,да ми направел по-добре превръзката (такова счупване не се гипсира)..
Бог да ни пази!
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот PtD » Пон Май 28, 2007 1:32 am

Явно зависи на кого ще попаднеш... Защото пък мен ме пратиха веднага на снимка и изобщо се държаха много любезно, много съм доволен от обслужването. Все пак дано не ми се налага да се възползвам пак от него...

П.П. codename47 - на твое място незабавно щях да се консултирам с адвокат дали може да се осъди общината (защото тя носи отговорност).
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот codename47 » Пон Май 28, 2007 9:07 am

ще питам някой ако намеря ама хич не ми се вярва, макар че трябва по принцип да си гониме правата
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот GNK » Пон Май 28, 2007 9:37 am

Да съдиш общината е безсмислено !!! Винаги ще изкарат тебе виновен. Ще дам пример със свяко ми като бях малък помня, че беше влязъл в някаква дупка с колелото и се беше изпотрошил целия. Имаше протези по челюстите, неможеше да говори понеже неможеше да си отвори устата повече от 1см. заради шините, поради същата причина неможеше да яде нищо друго освен супи. След като се възстанови реши да съди общината затова че са разбити пътищата, а той е карал зад някаква кола, колата е надкрачила дупката, но той няма как и в нея. Последиците вече са ясни. И го изкараха него виновен. Плати си всички разноски по делото и ядовете покрай всичко това. Затова няма смисъл.
С П А Р Т А А А А А Изображение
Аватар
GNK
 
Мнения: 300
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 5:20 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот PtD » Пон Май 28, 2007 11:00 am

Ооо, сега е малко по-друго време. Според мен си заслужава.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот lanzz » Пон Май 28, 2007 12:40 pm

аз не мога да разбера, след като е ОК лекарите да цъкат пасианс вместо да работят, щом е ок диспечерите на бърза помощ да затварят телефона вместо да кажат че са претоварени, и че поне малко им пука дали ще пукнеш, и щом за това не са виновни те, а системата, дали и аз ще бъда оправдан ако вместо да се осигурявам на пълните си доходи, започна да се осигурявам на минималната заплата, пак понеже системата е скапана? за 8те години трудов стаж, които имам, сигурно съм изсипал над 10к за здравно осигуряване (това е бърза сметка по 6% здравноосигурителна вноска, тази цифра успях да намеря и не съм сигурен дали е актуална), и не съм ползвал болнично лечение или медикаменти които се покриват от касата, така че реално не съм видял нещо от тях. ако сега ми се наложи да ползвам бърза помощ, сигурен съм, че ако имах тези 10к в джоба си щях да мога да си я осигуря сам; ако обаче разчитам на бърза помощ, колко е шанса да я получа преди да стане твърде късно? това мен оправдава ли ме да започна да търся начини да внасям по-малко осигуровки, понеже е виновна системата, а не аз?
Аватар
lanzz
 
Мнения: 511
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 10:16 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот codename47 » Вто Май 29, 2007 12:28 pm

да бе верно, тва е малко като с ддс-то, всеки когато купува техника, от голям магазин или нещо изобщо си цъка ддс ама сигурно 1% си го зимат обратно щото не са регистрирани по ддс, така държавата гълта СЕРИОЗНИ суми за себе си, който потъват някъде. Вероятно така е и със здравните-някой прибират, други нямат...
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Сря Май 30, 2007 1:09 pm

Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот shepo » Сря Май 30, 2007 1:39 pm

и на тях не им е лесно... :crazy:
shepo
 
Мнения: 955
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Пет Май 05, 2006 9:49 am
Местоположение: България , София

Мнениеот Jebediah » Съб Юни 23, 2007 1:30 pm

@codename47 колегаа :), на мен ми се случи почти същото само, че беше от зад на прасеца и от последният венец на курбела.Кракът ми се изплъзна буквално с педала :dunno: нямам си представа как се случи като педала беше на <1месец и не беше отварян за гресиране, но кво да се прави.Та това закачане от курбела беше фатално уви, беше засегнат мускул(за мое щастие не фатално), но раната беше доста голяма(кожата ми се пеше сцепила(както и шри теб в началото нищо не чуствах, докато не погледнах), а както се досешташ, особено на краката кожата е доста опъната и направо се пръсна) бяха нужни 13 шева в Пирогов от от един лекар в травматологията на който не му знам името и до сега, но и той беше с доста шевове по челото(водоравно) :), след което ме посъветва да отида до личния лекар за да ми даде направление към ВМА, където ми казаха следните думи "Момче, сам ли се саши?"(но няма да коментирам), след по-обстояна "профилактика" на раната беше зашита с 17 шевчета и през 2-3 дена в началото и 1 седмица след 2-та седмица ходих за смяна на превръзката.За мое щастие след около ~2 месеца с превръзка, можех вече да правя някакви по-интензивни физически натоварвания.
Пожелавам ти бързо възстановяване, по-малко болежки и повече крачето на високо(колкото и да е неудобно :crap: ) :beer: :beer:
Jebediah
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 3:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот Sp3c7r3 » Съб Юни 23, 2007 2:04 pm

@codename47: Оправяй се бързо, следващият път очите на 4 и повечко късмет :bawling: И м..та им на Волф.

Колкото до лекарите... имахме стаж с линейките към ЦСМП, та имах възможност да се движа 2-3 дена с тия момчета (в моя случай и момичета). Агресивни пациенти и зяпачи, стрес, нерви, понякога на косъм от боя, в централата - телефоните звънят постоянно... А и колите им за нищо не стават някои от тях. Да не говорим за това че са централизирани, т.е. всички в 1 точка и то точно до един от най натоварените възли в столицата. По обяд няма измъкване. Заплатите на тия хора няма да обсъждам. Задълженията също.
За 911 - че било 3в1.. е как няма да е 3в1 като там линейките са в пожарната служба, полицията е навсякъде почти, а отделно има и линейки към болниците. Без коментар просто.
Когато на ония отгоре не им се краде повече, или просто когато дойде някой който крадне по малко тогава може и да се орпавим. Дотогава ще се молим за нови линейки. И пожарни. И по добро отношение. Ама нема да има ми се струва.

ПП: Идиоти има навсякъде. Неизбежно е, като изгревите просто. :dunno:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Huku^ » Нед Юни 24, 2007 6:09 pm

Дано се оправиш братле много кофти :V: :V: :V:
Downhill rlz
Аватар
Huku^
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 6:48 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот perfor » Нед Юни 24, 2007 6:26 pm

Слушали сте песента вече:
"Голям град - пълно със буклуци,..."

Напълно ти съчуствам Codename47 и ти желая безпроблемно и скорошно възстановяване.
Ich trinke um meine Probleme zu ertrinken, aber diese Bastarde koennen schwimmen!
Аватар
perfor
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 3:19 pm
Местоположение: Bulgaria

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 138 госта