Карайте с каска!!!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Карайте с каска!!!

Мнениеот caspar » Съб Мар 31, 2007 7:36 pm

"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот gada » Съб Мар 31, 2007 8:02 pm

:crap: гадно
Изображение

nqmam net!!!
Аватар
gada
 
Мнения: 603
Рейтинг: 1223
Регистриран на: Съб Апр 15, 2006 11:25 pm
Местоположение: Софийско

Мнениеот Makintier » Съб Мар 31, 2007 8:38 pm

О боже!Не е имало късмет момчето...
По света има много деца/хора ,които пък са си наумили,че не нужно да дават пари "за излишна екипировка"
Щото си казват:"Това никога няма да ми се случи на мене...."
Истината е че може да се случи на всекиго,по всяко време,на всяко място .
Не е важно да си пръв, важно е да си единствен!
Skype - Makintier
Аватар
Makintier
 
Мнения: 902
Рейтинг: 1641
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 11:16 am
Местоположение: ... на третия етаж

Мнениеот cichlidi » Съб Мар 31, 2007 8:47 pm

Makintier написа:О боже!Не е имало късмет момчето...
По света има много деца/хора ,които пък са си наумили,че не нужно да дават пари "за излишна екипировка"
Щото си казват:"Това никога няма да ми се случи на мене...."
Истината е че може да се случи на всекиго,по всяко време,на всяко място .


Дори в града по улиците. ;) :crap:
Аватар
cichlidi
 
Мнения: 863
Рейтинг: 1963
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот shepo » Съб Мар 31, 2007 8:50 pm

:V:
shepo
 
Мнения: 955
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Пет Май 05, 2006 9:49 am
Местоположение: България , София

Мнениеот caspar » Съб Мар 31, 2007 9:07 pm

Makintier написа:че не нужно да дават пари

Това да не ти е България, няма другаде такива мизерници като нас.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Мъро » Съб Мар 31, 2007 9:08 pm

a 45$ piercing wasted, along with a 39$ earring

:crazy:
Anyway, карайте с каски винаги.
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Teodor40 » Съб Мар 31, 2007 9:43 pm

cichlidi написа:
Makintier написа:О боже!Не е имало късмет момчето...
По света има много деца/хора ,които пък са си наумили,че не нужно да дават пари "за излишна екипировка"
Щото си казват:"Това никога няма да ми се случи на мене...."
Истината е че може да се случи на всекиго,по всяко време,на всяко място .


Дори в града по улиците. ;) :crap:

Призовавам не карайте в града по улиците е така на разходка с каска! СМЕШНО Е! Иначе ако ще се прави нещо, различно от заден баланс, си е разумно да се сложи.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот RAM-FR » Съб Мар 31, 2007 9:48 pm

Teodor40 написа:
cichlidi написа:
Makintier написа:О боже!Не е имало късмет момчето...
По света има много деца/хора ,които пък са си наумили,че не нужно да дават пари "за излишна екипировка"
Щото си казват:"Това никога няма да ми се случи на мене...."
Истината е че може да се случи на всекиго,по всяко време,на всяко място .


Дори в града по улиците. ;) :crap:

Призовавам не карайте в града по улиците е така на разходка с каска! СМЕШНО Е! Иначе ако ще се прави нещо, различно от заден баланс, си е разумно да се сложи.

Ти си смешен в случая !!! И к'во от заден баланс не можеш да паднеш и да си треснеш главата и да си останеш там така ли ?!?!

П.п това ти беше най-тъпия пост
Едит:не казвам че аз карам винаги с каска но поне не карам другите да го правят
Последна промяна RAM-FR на Съб Мар 31, 2007 9:55 pm, променена общо 1 път
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот Димитър Вергиев » Съб Мар 31, 2007 9:50 pm

Теодорчо ти си зле бе дори на разходка като те трясне някоя кола..... :crazy:
skype-vektor4o7
Местонахождение:Пловдив
E-mail:[email protected]
http://www.vbox7.com/play:20e60ad9
Димитър Вергиев
 
Мнения: 944
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 11:02 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sss » Съб Мар 31, 2007 10:08 pm

Teodor40 написа:
cichlidi написа:
Makintier написа:О боже!Не е имало късмет момчето...
По света има много деца/хора ,които пък са си наумили,че не нужно да дават пари "за излишна екипировка"
Щото си казват:"Това никога няма да ми се случи на мене...."
Истината е че може да се случи на всекиго,по всяко време,на всяко място .


Дори в града по улиците. ;) :crap:

Призовавам не карайте в града по улиците е така на разходка с каска! СМЕШНО Е! Иначе ако ще се прави нещо, различно от заден баланс, си е разумно да се сложи.

Ае момче вземи се прегледай на някой лекар.Нещо определено ти има! Ти имаш ли си идея как можеш да си пръснеш черепа в някой бурдюр като те шибне кола????????
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Съб Мар 31, 2007 10:11 pm

Teodor40 написа:
cichlidi написа:
Makintier написа:О боже!Не е имало късмет момчето...
По света има много деца/хора ,които пък са си наумили,че не нужно да дават пари "за излишна екипировка"
Щото си казват:"Това никога няма да ми се случи на мене...."
Истината е че може да се случи на всекиго,по всяко време,на всяко място .


Дори в града по улиците. ;) :crap:

Призовавам не карайте в града по улиците е така на разходка с каска! СМЕШНО Е! Иначе ако ще се прави нещо, различно от заден баланс, си е разумно да се сложи.


По-голяма глупост не бях чувал, сериозно!. Много ми пука дали изглеждам смешно с каската....и клина(с клин просто ми е по-удобно). Никой не е безгрешен. Най-прост пример, представи си следната, много често срещата ситуация(случвала се лично на мен), някой се набира изправен на педали, но случайно му прескача скорост(износене верига, лоша настройка...ала бала...), резултатът е прелитане през кормилото, примерно с "нищожната" скорост от 20-30км/ч, при повече късмет ще си удари рамото, ръката...., а при по-малко късмет главата, при което ако е без каска последиците ще бъдат много тежки. А ситуациите, в които може да ти се наложи да "използваш" каската си в града са безброй...
Та днес докато пресичах пеша със скорост от около 5км/ч само късметът и това, че гледам по хиляда пъти докато пресичам ме спасиха от един умник, който реши, че нищо не му пречи да изпревари направилата ми път кола на пешеходната пътека, а такива като него са стотици хиляди, а когато си на колело времето ти за реакция е пъти по-малко.
Как па германците не изглеждат смешно с каски....
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Teodor40 » Съб Мар 31, 2007 10:33 pm

Говоря за фулфейс. В града даже ми се струва, че е по-опасно защото ограничава значително периферното зрение, което е решаващо в много ситуации. То е ясно това за падането от нищо ама по тази логика, трябва да ходим пеша с каски и протектори. Нарича се вероятен риск и не мойе да се избегне, дори и като отиваш до тоалетна.
@sss, по-леко с изказванията моля ти се :bowdown: като пресичаш или чакаш на Плиска автобуса да не съм те видял без каска :rofl:
@RAM-FR може и от като се подпираш на стълб като си спрял да паднеш и да умреш? Каква е връзката? А лятото може да получиш топлинен удар с фулфейса и ти гарантирам, че вероятността от това да умреш от заден баланс е n пъти по-голяма.
Последна промяна Teodor40 на Съб Мар 31, 2007 10:34 pm, променена общо 1 път
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот sharky » Съб Мар 31, 2007 10:33 pm

Някой прояете ли статията??? Аз вчера:
Тоя пич е карал бмх ... без каска (очевидно) ... решил да качи 6 стъпала на бъни-хоп ... нищо толко сложно, само дето успял да качи само 5 и последното ... сещате се ... влачил се е няколко крачки по глава... вадили са му обицата с операция ... и пак е щастлив, че не е пукнал черепа си или по сериозни шевове ... сега го боли и желия е в белези и не може да кара 30дена ...

Лично аз смятам, че с каска изглеждаш по-яко ... хората си казват - тоя сигурно кара и затова е с каска... не ти се смеят (ако се, значи са идиоти) .. вместо това се възхищават ... + това даваш добър пример !!!

Карайте с каска изчешляци смешни ... или ако нямате просто се возете ... щото и на заден баланс може да паднеш и да си треснеш гръбначния мозък ... да чукна на дърво .... щото може и да не се изправите, щото краката ви са безчувствени, щото връзката с гръбначния мозък е прекъзната !!! :idea: може би затова всички каски (без значение фул-фейс или чаладинка) го пазят!!!
ИзображениеИзображение
Аватар
sharky
 
Мнения: 709
Рейтинг: 1834
Регистриран на: Сря Ное 16, 2005 8:06 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот Teodor40 » Съб Мар 31, 2007 10:36 pm

sharky написа: Карайте с каска изчешляци смешни ... или ако нямате просто се возете ... щото и на заден баланс може да паднеш и да си треснеш гръбначния мозък ... да чукна на дърво .... щото може и да не се изправите, щото краката ви са безчувствени, щото връзката с гръбначния мозък е прекъзната !!! :idea: може би затова всички каски (без значение фул-фейс или чаладинка) го пазят!!!

Цепиш мрака :rofl:
Последна промяна Teodor40 на Съб Мар 31, 2007 10:37 pm, променена общо 1 път
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Teodor40 » Съб Мар 31, 2007 10:36 pm

Teodor40 написа:Призовавам не карайте в града по улиците е така на разходка с каска! СМЕШНО Е! Иначе ако ще се прави нещо, различно от заден баланс, си е разумно да се сложи.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот sharky » Съб Мар 31, 2007 10:36 pm

МъХъМ :D
ИзображениеИзображение
Аватар
sharky
 
Мнения: 709
Рейтинг: 1834
Регистриран на: Сря Ное 16, 2005 8:06 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот caspar » Съб Мар 31, 2007 10:37 pm

Абе, Теди, ти пък с точ баланс. Много хора от фроума не могат да минат и два метра, к'ъв е тоя пример!
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sharky » Съб Мар 31, 2007 10:42 pm

Еми като не могат им трябва докато се научат ... аз колко съм се обръщал ... сега пък карам на задна като ме мързи да въртя, така има по-малко триене със земята и е по-лесно ... пък и е по-забавно... по-занимавка ... лошо е като те засърби някъде, а не можеш да пуснеш да се почешаш :rofl:
ИзображениеИзображение
Аватар
sharky
 
Мнения: 709
Рейтинг: 1834
Регистриран на: Сря Ное 16, 2005 8:06 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот Demo 9 » Съб Мар 31, 2007 10:45 pm

:bowdown: :bowdown:
тва не пречи да мине точно 2 метра и да прекали с завъртането и да си пръсне мозъка(образно казано).
аз май не трябва да се обаждам много тука щото продадох мойта и в момента и аз карам без :dunno:
@sharky що ме изпревари уа.. :popcorn:
Изображение
Аватар
Demo 9
 
Мнения: 960
Рейтинг: 1986
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 2:07 pm
Местоположение: София

Мнениеот sharky » Съб Мар 31, 2007 10:48 pm

[quote="Demo 9"]:bowdown: :bowdown:
тва не пречи да мине точно 2 метра и да прекали с завъртането и да си пръсне мозъка(образно казано).quote]

:rofl: :rofl: :rofl:
ИзображениеИзображение
Аватар
sharky
 
Мнения: 709
Рейтинг: 1834
Регистриран на: Сря Ное 16, 2005 8:06 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот F1-MAN » Съб Мар 31, 2007 10:48 pm

Ми аз Пупи редовно го виждам с ХС каска на ДХ колелото в града...
Независимо за каква каска говориш, ако ще за бягане по часовник с шосейка да е, да ПРИЗОВАВАШ да НЕ се носи каска е недопустимо.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Teodor40 » Съб Мар 31, 2007 10:48 pm

caspar написа:Абе, Теди, ти пък с точ баланс. Много хора от фроума не могат да минат и два метра, к'ъв е тоя пример!

То не е смешно това
П.С. :rofl:
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Teodor40 » Съб Мар 31, 2007 10:52 pm

F1-MAN написа:Ми аз Пупи редовно го виждам с ХС каска на ДХ колелото в града...
Независимо за каква каска говориш, ако ще за бягане по часовник с шосейка да е, да ПРИЗОВАВАШ да НЕ се носи каска е недопустимо.

То ако ти е писано и по стълбите пеша като слизаш ще пукнеш. Не може всичко да се предвиди. Само да спомена, че Пупи скача с тази каска, а аз скачам с фулфейса. кое е по-доброто според теб? В града и на скоковете с челадинка или в града без и на скоковете с цяла? Моя личен опит говори за второто. Каската почнах да си я нося в чантата, като ми хрумне нещо "тъпо", я вадя. Тя е задължителна, но не навсякъде поне така аз мисля. Всеки има право на личен избора разбирасе.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Shady™ » Съб Мар 31, 2007 11:08 pm

Аз например когато ще ХОДЯ някъде с колелото - не нося каска....Е ако е студено я слагам хем за протекция хем за да ми е топло...
Ама ако съм решил да "карам" дори да слизам стълби ( е сега това е друг въпрос как ги слизам :D ) винаги съм с каска.
Наистиана до известна степен е прав @ТеодорЧо... Аз като съм тръгнал на някъде(да кажем да купя домати от пазара с колелото - няма да отида с Fullface ако ме бутне кола и за всеки случай full body ако падна и си ударя кръста и наколенки ако ми се скъса веригата че да не си разбия коляното... То дет се вика ако ти е писано - ще ти се случи. Ама наистина ако отивам на някъде само да въртя и най екстремното ми изпълнение е да слезна бордюр на скорост - няма да слагам протекция защото наистина губя видимост и не е удобно за въртене/каране. То реално това мое каране е все едно "тичане". Аз като тичам тичам без фуллфейс... :^:
Наистина може да се случват много гадни неща от нищо но аз съм си преценил че бих поел риска да карам по баир с 10-15км/ч без каска по тротоара... Сега ако правех и други неща по този тротоар или се опитвах - щях да съм със каска но наистина не бих сложил екипировка за това че карам бавно и спокойно под права линия на безопастно място... sue me :offtopic:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот F1-MAN » Нед Апр 01, 2007 9:52 am

Не е нужно чак дотолкова да се издребнява, и аз като ходя до железарията не си слагам каската, но придвижването из града с колело по принцип трябва да става с каска, вече както каза всеки си преценява дали да го прави или не и каква каска да сложи, главата си е негова. Но пак казвам, това че каза да не се носи каска, с аргумента че било смешно беше много неправилно и може да има лоши последици за някой, който те послуша. Като хора, имащи сериозно отношение(надявам се) към колоезденето трябва да призоваваме да се носи каска, а не обратното!
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот wewso » Нед Апр 01, 2007 3:39 pm

е тва е зверско пребиване са ще ви дам линка :agree:
Изображение
Аватар
wewso
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 4:29 pm
Местоположение: София, Бояна

Мнениеот ddevil » Нед Апр 01, 2007 5:45 pm

Teodor40 написа:
F1-MAN написа:Ми аз Пупи редовно го виждам с ХС каска на ДХ колелото в града...
Независимо за каква каска говориш, ако ще за бягане по часовник с шосейка да е, да ПРИЗОВАВАШ да НЕ се носи каска е недопустимо.

...То ако ти е писано и по стълбите пеша като слизаш ще пукнеш....


Мисля че искаха да ти обяснят че по-този начин значително се намалява риска.Рискът винаги ще го има..просто такъв е спорта,но лично аз съм направил избора-защо да не жертвам малко комфорт и да спечеля повече живот...И на мен ми е приятно лятото като ми се "вее" косата от вятъра,определно не ми е кеф във фритюрника Мад макс но при не дай си боже падане,не предпочитам да се видя размазан някъде само защото ми е било топло...и после АКО имам късмета да съм добре след месеци рехабилитации и т.н. да ме е било яд защо по дяволите не съм си сложил\купил каска :V:
Така че въобще не трябва да се коментира тва..не носете каска ако ще правите еди кво си с колелото...Щом излизаш въобще с колелото каската трябва да е на главата ти,няма значение какво ще правиш.Представи си примерно че ти се скъса нещо жило,спукаш гума и т.н. докато си засилен...края може да е по-фатален отколкото си мислиш...така че определено КАСКА ТРЯБВА да се НОСИ на ГЛАВАТА щом се излиза с КОЛЕЛО навън,няма значение къде отиваме,всичко може да се случи,но рискът от травми ще е намален значително!
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот naso » Нед Апр 01, 2007 11:08 pm

ебааа го и темите с тея каски ми писна неразбрахте че олигофрените ще си карат без каска ако ще с багер да ги газиш.То тоя дето има кво да пази си слага каска. :(!:
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

за фр

Мнениеот Methers » Пон Апр 02, 2007 9:07 am

До определено време карах без каска но след едно малко размисшление и обяснение на Alien,осъзнах че колко разбивания трескане на нос и какво ли още не не си заслужава да се троша,въпреки че никой не може да ме обеди че със каска се чувстваш по-добре не съм съгласен но пък имаш някаква защита!Но следваштата седмица като си взимам fullface-sixsixone се чудя какъв може ли някой да предложи?!
Eminem-ricky ticky toc.
Сексът за престиж,чикията за удоволствието.

АЗ РЕШАВАМ!
Аватар
Methers
 
Мнения: 77
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 18, 2007 8:31 pm
Местоположение: KAT_MS

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 156 госта


cron