Съвет за трейнър

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Съвет за трейнър

Мнениеот gore » Пет Яну 19, 2024 8:53 pm

Моля за мнение относно това нещу:

Z1 PRO Fluid Trainer
https://www.jetblackcycling.com/indoor- ... ifications

Става ли за 1-2 часова тренировка, или да си взема ролер с магнитна система?

Благодаря за вниманието.
gore
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Нед Яну 10, 2021 2:40 pm

Re: Съвет за трейнър

Мнениеот the_rookie » Нед Яну 21, 2024 12:21 pm

На туй нещу "трей·нър,трей·нъ·рът,трей·нъ·ра,трей·нър·че" :dontknow: нещо ми куца сричкоразделянето, а и не само то ... та затова ще използвам думата "тренажор"! Та въпросния ТРЕНАЖОР ползва гел който си променя (повишава) вискозитета в зависимост от температурата- на съшия принцип като охлаждащия вентилатор при колите с "вискомуфа". Като помисля... имаш 10-15 минути загряване до получаване на "работното" натоварване, необходимост от гладка, напомпена на 7,5 бара гума и изискване за "правилното" сцепление между нея и ролката. В тая връзка допускам, че тоя ТРЕНАЖОР би се справял горе-долу добре с шосейна касета, но дори тогава наченките на маховик доста ще отдалечават усещането от реално каране на колело! Вариацията в натоварването между отделните тренировки ще е сравнително голяма и е много вероятно с планинска касета да ти е трудно да компенсираш разликите. Според мен, парите за такова нещу не си струват!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 470
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Съвет за трейнър

Мнениеот gore » Сря Яну 24, 2024 5:19 pm

the_rookie написа:На туй нещу "трей·нър,трей·нъ·рът,трей·нъ·ра,трей·нър·че" :dontknow: нещо ми куца сричкоразделянето, а и не само то ... та затова ще използвам думата "тренажор"!


Благодаря за включването.
На англо-саксонски се зове "bike trainer" нйещоту, та затуй изпаднах в затруднение, относто наименуването му. Извинявам се.

Да споделя, че уреда си струва парите (около 30лв). Използван е, но е в отично състояние.
За тренировки на закрито се справя добре. Натоварва добре краката. Не отделя миризми. :) При над 30км/ч почва да става малко по-шумен, но е дразнещо.
Продавача ми демонстрира също друг модел, по-нов, по-лек, с магнитна система, но същия е по-щумен и има повече вибрации, затова го пренебрегнах.

На добър път!
gore
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Нед Яну 10, 2021 2:40 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 154 госта