"Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Dim » Чет Дек 20, 2018 10:28 am

bdog написа:
Dim написа:
sos написа:
TeDo_BaPHa написа:
sos написа:Шока бе сервизиран още на същия ден безплатно от Рок Шок, и това да се "облажиш" е възможно най-гадната дума в нашия речник. И се научи да четеш, никой не ми е предлагал да уважи гаранция. А ми се обадиха да ми кажат, че са "говорили" и са "издействали" да направят "компромис". И поуката е, : "Не търси да се облажиш, а си търси правата"

:offtopic:
Може ли въпрос? Хората са ти предпожили, да направят нещо по твоя проблем, ти приемаш, в същото време продължаваш да се наточваш във форума и в последствие пускаш жалба?

Ще ти отговоря въпреки, че ясно пише. Шока беше сервизиран в Рок Шок, не благодарение на Джордан байк или Титев. Просто имам познати и се чух с тях и те бяха така любезни без разправия да го отремонтират.

Едим елементарен въпрос, който цели да изясни цялата ситуация! Защо след като от Джордан са ти предложили да им закараш байка и да ти съдействат за гаранцията(която според мен не ти се полага, ако искаш гаранция си купуваш ново колело!!!) ти си им отказал и защо след като от Орикс също в последствие ти предлагат да ти уважата гаранцията, ти отново им отказваш??? Аз ако бях на твое място и целта ми беше да ми оправят шока, независимо по какъв начин съм си го издествайл, шока щеше да ми бъде ремонтиран от тях, без неоснователни жалвания по форуми и институции!


1. Човекът им се е обадил и е ПОЛУЧИЛ ОТКАЗ.
2. След това пише тук.
3. След това се скарват "жестоко"
4. След това пуска жалба.
5. ЕДВА СЛЕД ТОВА му предлагат да му "издействат" безплатен ремонт.

Кое не разбра? :dontknow: :dontknow:

Аз всичко разбрах, дори написаното между редовете, през които ти четеш! Само не разбрах, кога се скарват жестоко, след предложението от страна на магазина за съдействие или преди това ;) А ти не разбра ли, че политиката на фирмата не признава гаранция на втора употреба техни продукти, и в закона пише, че имат това право или поне не е посочено, че нямат право на отказ!
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот bdog » Чет Дек 20, 2018 10:35 am

Dim написа:
bdog написа:Аз всичко разбрах, дори написаното между редовете, през които ти четеш! Само не разбрах, кога се скарват жестоко, след предложението от страна на магазина за съдействие или преди това ;) А ти не разбра ли, че политиката на фирмата не признава гаранция на втора употреба техни продукти, и в закона пише, че имат това право или поне не е посочено, че нямат право на отказ!


Това, което разбрах е, че за пореден път търсиш скандали и конфронтация, което като цяло съвпада с цялостното ти поведение в този форум. По този начин една тема с доста полезна информация се пълни с плява.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Dim » Чет Дек 20, 2018 10:48 am

bdog написа:
Dim написа:
bdog написа:Аз всичко разбрах, дори написаното между редовете, през които ти четеш! Само не разбрах, кога се скарват жестоко, след предложението от страна на магазина за съдействие или преди това ;) А ти не разбра ли, че политиката на фирмата не признава гаранция на втора употреба техни продукти, и в закона пише, че имат това право или поне не е посочено, че нямат право на отказ!


Това, което разбрах е, че за пореден път търсиш скандали и конфронтация, което като цяло съвпада с цялостното ти поведение в този форум. По този начин една тема с доста полезна информация се пълни с плява.

С теб няма да се разберем, говорим на различни езици и последното, което търся е конфронтация, не ми преписвай своите очаквания, ако обичаш!!! Аз за полезна информация от тази тема намирам единствено това, като купуваме втора ръка продукти с гаранция да си проверяваме дали производителят би я признал в случай на ситуация, всичко останало е жалък опит да се очерни фирма, която предлага най-добрите велосипеди цена-качество-компоненти в България и няма нито един недоволен потребител или поне аз не знам за такъв! Този човек не е потребител на фирмата! Когато си купи колело от тях или техен представител и се стигне до подобна ситуация тогава може да си говорим! В темата за рамаджиите имаше такава ситуация и тогава човекът беше с пълното си право!
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот sos » Чет Дек 20, 2018 1:00 pm

Dim написа:
bdog написа:
Dim написа:
bdog написа:Аз всичко разбрах, дори написаното между редовете, през които ти четеш! Само не разбрах, кога се скарват жестоко, след предложението от страна на магазина за съдействие или преди това ;) А ти не разбра ли, че политиката на фирмата не признава гаранция на втора употреба техни продукти, и в закона пише, че имат това право или поне не е посочено, че нямат право на отказ!


Това, което разбрах е, че за пореден път търсиш скандали и конфронтация, което като цяло съвпада с цялостното ти поведение в този форум. По този начин една тема с доста полезна информация се пълни с плява.

С теб няма да се разберем, говорим на различни езици и последното, което търся е конфронтация, не ми преписвай своите очаквания, ако обичаш!!! Аз за полезна информация от тази тема намирам единствено това, като купуваме втора ръка продукти с гаранция да си проверяваме дали производителят би я признал в случай на ситуация, всичко останало е жалък опит да се очерни фирма, която предлага най-добрите велосипеди цена-качество-компоненти в България и няма нито един недоволен потребител или поне аз не знам за такъв! Този човек не е потребител на фирмата! Когато си купи колело от тях или техен представител и се стигне до подобна ситуация тогава може да си говорим! В темата за рамаджиите имаше такава ситуация и тогава човекът беше с пълното си право!

Повярвай далеч съм от това да си губя врамето с жалби и глупости. Единствената причина да стане това,е отношението на двете лица замесени в скандала. Отново те подканям да прочетеш внимателно всичко, в това число отговора на КЗП, там изрично се казва, че с пълномощно от първия собственик мога да ползвам гаранцията. При първия разговор с Джордан байк ме отсвираха тотално, и в следващия разговор с Титев също бях изпратен да пия една студено вода. Никой не ме е питал имам ли пълномощно. И предлагам нека всеки си направи изводите сам за себе си.
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Dim » Чет Дек 20, 2018 1:58 pm

sos написа:Повярвай далеч съм от това да си губя врамето с жалби и глупости. Единствената причина да стане това,е отношението на двете лица замесени в скандала. Отново те подканям да прочетеш внимателно всичко, в това число отговора на КЗП, там изрично се казва, че с пълномощно от първия собственик мога да ползвам гаранцията. При първия разговор с Джордан байк ме отсвираха тотално, и в следващия разговор с Титев също бях изпратен да пия една студено вода. Никой не ме е питал имам ли пълномощно. И предлагам нека всеки си направи изводите сам за себе си.
Ти твърдиш едно, от магазина твърдят друго, не знам кой е крив, кой е прав! Не те упреквам за това, че си настоявал по един или друг начин да ти уважат гаранцията, платил си си за нея, смяташ, че ти се полага, не упреквам и Орикс за отказа им, имат си тяхното основание, а и продават достатъчно евтини и добри велосипеди, които радват хора без големи възможности, но с това, че отказа да приемеш жеста им да ти оправят шока и реши да чакаш кзп, за да можеш да ги осъдиш и да ти платят обезщетение ми падна в очите, сори!
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот sos » Чет Дек 20, 2018 3:44 pm

Dim написа:
sos написа:Повярвай далеч съм от това да си губя врамето с жалби и глупости. Единствената причина да стане това,е отношението на двете лица замесени в скандала. Отново те подканям да прочетеш внимателно всичко, в това число отговора на КЗП, там изрично се казва, че с пълномощно от първия собственик мога да ползвам гаранцията. При първия разговор с Джордан байк ме отсвираха тотално, и в следващия разговор с Титев също бях изпратен да пия една студено вода. Никой не ме е питал имам ли пълномощно. И предлагам нека всеки си направи изводите сам за себе си.
Ти твърдиш едно, от магазина твърдят друго, не знам кой е крив, кой е прав! Не те упреквам за това, че си настоявал по един или друг начин да ти уважат гаранцията, платил си си за нея, смяташ, че ти се полага, не упреквам и Орикс за отказа им, имат си тяхното основание, а и продават достатъчно евтини и добри велосипеди, които радват хора без големи възможности, но с това, че отказа да приемеш жеста им да ти оправят шока и реши да чакаш кзп, за да можеш да ги осъдиш и да ти платят обезщетение ми падна в очите, сори!

Не четеш, Предложението за ремонт дойде в последствие след вече разразилия се скандал. Това че съм ти паднал в очите ме развесели. Обещавам за бъдеще когато ми откажат гаранция да си замълча и свия за да не ти падам в очите. Весели празници на всички и бъдете здрави. За мен случая е приклчен.
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Alpina » Чет Дек 20, 2018 3:47 pm

Абе какво изобщо се занимавате да му отговаряте?
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Dim » Чет Дек 20, 2018 4:00 pm

sos написа:
Dim написа:
sos написа:Повярвай далеч съм от това да си губя врамето с жалби и глупости. Единствената причина да стане това,е отношението на двете лица замесени в скандала. Отново те подканям да прочетеш внимателно всичко, в това число отговора на КЗП, там изрично се казва, че с пълномощно от първия собственик мога да ползвам гаранцията. При първия разговор с Джордан байк ме отсвираха тотално, и в следващия разговор с Титев също бях изпратен да пия една студено вода. Никой не ме е питал имам ли пълномощно. И предлагам нека всеки си направи изводите сам за себе си.
Ти твърдиш едно, от магазина твърдят друго, не знам кой е крив, кой е прав! Не те упреквам за това, че си настоявал по един или друг начин да ти уважат гаранцията, платил си си за нея, смяташ, че ти се полага, не упреквам и Орикс за отказа им, имат си тяхното основание, а и продават достатъчно евтини и добри велосипеди, които радват хора без големи възможности, но с това, че отказа да приемеш жеста им да ти оправят шока и реши да чакаш кзп, за да можеш да ги осъдиш и да ти платят обезщетение ми падна в очите, сори!

Не четеш, Предложението за ремонт дойде в последствие след вече разразилия се скандал. Това че съм ти паднал в очите ме развесели. Обещавам за бъдеще когато ми откажат гаранция да си замълча и свия за да не ти падам в очите. Весели празници на всички и бъдете здрави. За мен случая е приклчен.

Не брато, ти не четеш, чети по-внимателно какво ти пиша и си дай време да го осмислиш! И същевремено твърдиш, че момчето от Джордан лъже! И след като си получи желания гаранционен ремонт, пред или след скандала, защо ти трябваше да го отказваш и да чакаш становище от кзп, какво целеше с това, да ти уважат гаранцията!!!!
Алпинчо, ако имаш да ми казваш нещо дай на лично брато, да не спамим темата, приветствам те ;)
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот billclinton » Чет Дек 20, 2018 4:18 pm

Dim написа:Не брато, ти не четеш, чети по-внимателно какво ти пиша и си дай време да го осмислиш! И същевремено твърдиш, че момчето от Джордан лъже! И след като си получи желания гаранционен ремонт, пред или след скандала, защо ти трябваше да го отказваш и да чакаш становище от кзп, какво целеше с това, да ти уважат гаранцията!!!!
Алпинчо, ако имаш да ми казваш нещо дай на лично брато, да не спамим темата, приветствам те ;)


Брато,ти направо счупи тъпомера - сериозно ти казвам
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Dim » Чет Дек 20, 2018 5:03 pm

billclinton написа:
Dim написа:Не брато, ти не четеш, чети по-внимателно какво ти пиша и си дай време да го осмислиш! И същевремено твърдиш, че момчето от Джордан лъже! И след като си получи желания гаранционен ремонт, пред или след скандала, защо ти трябваше да го отказваш и да чакаш становище от кзп, какво целеше с това, да ти уважат гаранцията!!!!
Алпинчо, ако имаш да ми казваш нещо дай на лично брато, да не спамим темата, приветствам те ;)


Брато,ти направо счупи тъпомера - сериозно ти казвам

Браво, изключително проникновено изказване, сам ли успя да достигнеш до този извод или тати ти помогна, получаваш няколко плюсчета от 'специалистите' на форума за дето им правиш густо, а аз още чакам да ми обясниш някои неща!
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот DungeonHunter » Чет Дек 20, 2018 5:22 pm

Dim написа:
billclinton написа:
Dim написа:Не брато, ти не четеш, чети по-внимателно какво ти пиша и си дай време да го осмислиш! И същевремено твърдиш, че момчето от Джордан лъже! И след като си получи желания гаранционен ремонт, пред или след скандала, защо ти трябваше да го отказваш и да чакаш становище от кзп, какво целеше с това, да ти уважат гаранцията!!!!
Алпинчо, ако имаш да ми казваш нещо дай на лично брато, да не спамим темата, приветствам те ;)


Брато,ти направо счупи тъпомера - сериозно ти казвам

Браво, изключително проникновено изказване, сам ли успя да достигнеш до този извод или тати ти помогна, получаваш няколко плюсчета от 'специалистите' на форума за дето им правиш густо, а аз още чакам да ми обясниш някои неща!

Кажи, че се правиш, че нарочно се заяждаш :) Или наистина сме свидетели на някой, който е наистина тоолкова тъп !!!
Смея се, чета и не вярвам, и продължавам да се смея как може да си толкова ентелегентен !
DungeonHunter
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Чет Май 03, 2018 3:18 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Gworan » Чет Дек 20, 2018 5:26 pm

Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот КоlЮ » Чет Дек 20, 2018 6:36 pm

Gworan написа:Е така съм аз

A на мен ми е така :
.jpg
.jpg (52.33 KiB) Прегледано 3008 пъти

Ето как 1 снимка може да олицетвори 2 страници писане.
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Dim » Чет Дек 20, 2018 6:50 pm

DungeonHunter написа:Кажи, че се правиш, че нарочно се заяждаш :) Или наистина сме свидетели на някой, който е наистина тоолкова тъп !!!
Смея се, чета и не вярвам, и продължавам да се смея как може да си толкова ентелегентен !

Да тъп съм, доволен ли си, хайде сега бягай да си учиш уроците, за да станеш по-умен от мен и наблегни на четенето с разбиране!
sos написа:Момчета, благодаря за отделеното време, пусната е жалба в КЗП. Ще видим те какво ще кажат, обещавам да ви оведомя, ако не друго то поне да се знае за напред. Но ако КЗП се произнесе в моя полза, ще си спретна едно дело за пропуснати ползи, просто имам излишен юредичиски капацитет :D

sos написа:Само да споделя, днес ми се обадиха от Лидер/Орикс/ да ми кажат че: "Са издействали" да си закарм колелото Солунска при Цецо и там да се погрижат да го дадат на Рок шок да го сервизират. Което действие е леко закъсняло. Аз им обясних, че вече е пусната жалба в КЗП и ще изчакам тяхното решение. Относно първия купувач, той ми предложи да дойде с мен, но след вчерашните скандали всички знаят, че има втори собственик, а идята не е тази.

tzuki написа:Здравейте и от страна на продавачите-в случая магазин Джордан.
Все пак е редно когато има ситуация да се чуят и двете страни. Що се отнася до клиента, който се жалва, истината е следната; чухме се и наистина му казах, че гаранцията важи за първи собственик( и това го казва производителя, не "магазинера"), но да докара велосипеда и ще направя всичко възможно да мине по гаранция щетата. Вместо това, клиента предпочете да не дойде, а да пише по форумите как никой не искал да му помогне, което не кореспондира с истината. В днешно време е лесно да опетниш някой, но не се притесняваме, защото клиентите ни знаят, че никога не сме се "циганили" нито за 20, нито за 200, що се отнася до това-клиента да е доволен.

Изглежда, че тъпотата и липсата на интелект са голям комплекс за някои потребители на форума, но то е разбираемо, когато често чуваш определени квалификации по свой адрес си склонен същите тези често да ги употребяваш в речника си и да ги приписваш на другите, его, какво да го правиш трябва да ги избива тия комплекси ;)
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Lucky Loser » Чет Дек 20, 2018 7:02 pm

:jump:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Alexi » Чет Дек 20, 2018 7:04 pm

Изображение
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Boyan1984 » Чет Дек 20, 2018 8:02 pm

Требва да си направиме форумна среща некой път.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот stoyancha » Чет Дек 20, 2018 8:12 pm

Boyan1984 написа:Требва да си направиме форумна среща некой път.


ПС: И ако може да поканите и дамата със студентската книжка.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Boyan1984 » Пет Дек 21, 2018 8:27 am

И ако може само по студентска книжка :roll2:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Admin » Пет Дек 21, 2018 9:51 am

То среща на форума има, за София мястото е бирария 1516, всяка сряда след 19:00 ч, първата маса откъм входа. :beer: Но сега на 26 декември не е ясно дали ще работи заведението.
А иначе предлагам да спрете с обидите, за да не се налага да заключвам темата и после току виж някой сметне и това действие за цензура. :D
Каквото имаше да става ясно от темата, стана. Разбира се, нормално всеки да преценява някои неща различно и да има своето мнение за тях. Идват празници, време е за по-приятни неща от дрязги във форума. :santa:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Boyan1984 » Пет Дек 21, 2018 10:51 am

Аз имах впредвид да се определи дата и да могат да дойдат хора и от провинцията, като мен. Хайде аз съм лесен, щото съм от Кюстендил, ама има хора от по- далече. Пък и сряда не е оферта. Събота по-бива.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Alpina » Пет Дек 21, 2018 5:47 pm

stoyancha написа:
Boyan1984 написа:Требва да си направиме форумна среща некой път.

ПС: И ако може да поканите и дамата със студентската книжка.

Това ще е трудно, според мнозина невъзможно.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот zmey_gorqnin » Съб Дек 22, 2018 5:28 pm

Какво точно му имаше на шока? Отремонтираха ли го или го смениха?
zmey_gorqnin
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Авг 28, 2011 11:19 am

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 38 госта